Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.1.2012, 17:44   #1
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom DCS: P 51D Mustang

Da, da...nije ni Mig ni Su 25....vec P 51 D i to ove godine. Ali izgleda da nece postojati nikakva kampanja vec ce ovo biti kao neki dodatak. Dobro je sto ce MP okrsaji biti izazovniji zbog postojanja pravog dogfajta, ali opet nadam se da ce ubaciti i nekog nemca, cisto realnosti radi.





http://www.cinemablend.com/games/DCS...ear-38848.html
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Stranger2 (1.5.2012)
Stara 30.1.2012, 18:35   #2
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: DCS: P 51D Mustang

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Da, da...nije ni Mig ni Su 25....vec P 51 D i to ove godine. Ali izgleda da nece postojati nikakva kampanja vec ce ovo biti kao neki dodatak. Dobro je sto ce MP okrsaji biti izazovniji zbog postojanja pravog dogfajta, ali opet nadam se da ce ubaciti i nekog nemca, cisto realnosti radi.





http://www.cinemablend.com/games/DCS...ear-38848.html

Da li je ovo neka zezancija ili? Zar je moguće da će traćiti vreme i resurse na avion iz Drugog svetskog rata koji nema šta da radi u kombinaciji sa postojećim DCS igrama?
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2012, 18:46   #3
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: DCS: P 51D Mustang

Citat:
=FI=Ghost kaže: Pregled poruke
Da li je ovo neka zezancija ili? Zar je moguće da će traćiti vreme i resurse na avion iz Drugog svetskog rata koji nema šta da radi u kombinaciji sa postojećim DCS igrama?
Ne znam, ovo mi vise dodje kao neki DLC nego kao nova igra...Da su odradili par lovaca ili bar kampanju pa da prodje, ovako mi i nije nesto.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2012, 18:47   #4
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: DCS: P 51D Mustang

Pa dobro, mozemo gledati ovo iz vise uglova.

Prvo, ED je objavio kako je projekat zapocet kao tehnoloski demonstrator (na 100 godina starom engineu - o ironije), da je onda ocenjeno da se ulozen trud moze komercijalizovasti, i da nema veze sa ostalim projektima koji su pod razlicitim razvojnim timovima.

Moje misljenje je da je eksploatacija ovakvog tipa aviona izuzetno zanimljiva, pogotovo u borbenim uslovima. Nije ni malo lako leteti ovakve avione, i ako je sve simulirano sto ima jedan avion sa klipnim motorom, bice izazov leteti i boriti se.

Sa druge strane, postoji vec P-51 za FSX koji tesko da ce ED moci da nadmasi, a ako ne uspeju to ce zaista biti uzalud potroseno vreme.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2012, 18:55   #5
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: DCS: P 51D Mustang

Aj da ne otvaram novu temu za bezveze moze li neko da mi preporuci dzojstik do 3000 za simulacije letenja i uopste letacke igre?

Hvala
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2012, 20:16   #6
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: DCS: P 51D Mustang

Ne ovo i nije toliko lose, ali ukoliko je u pitanju samo avion....pa ne znam koliko bas ima smisla. DCS jeste simulator, ali za razliku od FSX ovo je i borbeni simulator. Ne znam kako ce p51d da se uklopi u vec postojeca DCS izdanja. Jeste da su tu MP okrsaji, ali p51 protiv p51 i nije bas zanimljivo.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2012, 22:43   #7
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: DCS: P 51D Mustang

Jedva cekam! Nadam se da ce ubrzo ubaciti i nekog protivnika (109G/K ili FW190 A-8, cisto da ima sta da se radi sa ovim avionima.
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2012, 22:52   #8
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: DCS: P 51D Mustang

Ne znam, ipak mislim da je nepotrebno trosenje vremena i energije, kada vec postoje odlicni simulatori ovog aviona.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2012, 23:29   #9
dallyborr
Starosedelac
 
Član od: 6.7.2007.
Lokacija: Negotin
Poruke: 1.289
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 776 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: DCS: P 51D Mustang

Citat:
Bokile kaže: Pregled poruke
Aj da ne otvaram novu temu za bezveze moze li neko da mi preporuci dzojstik do 3000 za simulacije letenja i uopste letacke igre?

Hvala
Nije bas Top of the Tops, al' zavrsava posao. Ja ga koristim za Flight Simulator, i sasvim OK radi. Ovde vidim da je oko 33 evra, ja sam moj pazario za 2900 dinara.

http://www.itsvet.com/proizvod/geniu..._gamejoy/41/59
dallyborr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dallyborr na korisnoj poruci:
Bokile (8.4.2012)
Stara 8.4.2012, 22:23   #10
Boomer
Član
 
Član od: 6.4.2011.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 139
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 35 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: DCS: P 51D Mustang

Evo nekih svezih novosti o buducnosti DCS serijala, pre par minuta mi je stigao newsletter pa cu da podelim novosti sa vama.

Citat:
ED/TFC kaže:
Moving to Core-Based System
Later in 2012, The Fighter Collection and Eagle Dynamics will transition the DCS series to a core-based system. What do we mean by a core-based system? This means that the main DCS engine that includes the GUI interface will serve as the core that content modules plug into it. Such content could include vehicles, maps, campaigns, etc. This will allow purchased DCS content to be accessed through a single DCS core hub.
Not only will this allow previous and future DCS aircraft to be fully integrated, but it will also allow 3rd party content to be easily integrated into the DCS series.



DCS: P-51D Mustang Status
The Mustang is coming along nicely and is currently flying around the DCS world. Most of the focus is now on tuning the flight dynamics with input from a real Mustang operator. Other work continues on the P-51D audio, a very detailed engine model, missions, and the damage model. We will also include several authentic skins with the release product.



Open Beta Testing for Patches Coming
To better promote community involvement and have a much larger testing base, future DCS product patches will be available in beta version prior to final release. We hope this move will allow all customer voices to be heard prior to releasing a new patch and flush out any missed problems during internal testing. The next two patches will be for A-10C and Black Shark 2.



"DCS: P-51D Mustang" Pre-Purchase
As we did with "DCS: A-10C Warthog", we will be offering P-51D as a pre-purchase. As a pre-purchase, customers will have access to beta versions of the product.


Paid For User Content Now Available from DCS Web Site
Now in the User Files section on the DCS page, you have the option to filter between All, Free, and Paid For files. The Paid For content allows a distribution channel for third party developers to sell their work.

http://files.digitalcombatsimulator....d&set_filter=Y



Combined Arms and Flaming Cliffs 3 Update
Work also moved forward on these two products and we have some very interesting and fun new features in work for both products. More on those later.


The next DCS Jet
This DCS jet aircraft is still in its early stages and a lot can still change, even the aircraft itself. As such, we will not be announcing what aircraft this is until it is much further along.
Konacno DCS postaje onakav kakav je planiran, modularan. Moze da se desi da uskoro vidimo neke poznate 3rd party razvojne timove. Sada kada FS nema neku vidljivu svetlu buducnost, mozda bi mogli da vidimo OBRX, A2A i slicne timove kako rade neke od sledecih modula. ED ce izgleda objaviti i SDK pa mozemo ocekivati i neke besplatne modele.

Ako ovo bude istina onda mozemo da ocekujemo ogromnu ekspanziju DCS-a, gde bi se sam ED/TFC fokusirao na sam engine i neke "high fidelity" module za koje dobiju ugovor od vojske, a ostalo (tereni, dinamicke kampanje, avioni) ce biti prepusteno drugim timovima, pa samim tim bi videli veliki broj letecih modula, a ne ovako da cekamo po dve-tri godine na novi avion.

U svakom slucaju, korak u pravom smeru i veliki plus za ED od mene.
Boomer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Boomer na korisnoj poruci:
pentraksil (8.4.2012)
Stara 8.4.2012, 22:27   #11
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: DCS: P 51D Mustang

Ono sto bih ja najvise zeleo je dinamicka kampanja
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2012, 22:38   #12
Boomer
Član
 
Član od: 6.4.2011.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 139
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 35 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: DCS: P 51D Mustang

Ja se slazem. Sta mislite o tome da se ode korak dalje i da se napravi multiplayer dinamicka kampanja (sad nisam siguran da li izmisljam toplu vodu, da li ovo funkcionise u falconu) gde serveri ne bi "rotirali" misije nego gde bi se nedeljama ili mesecima vodila bitka izmedju suportavljenih strana, uz preraspodelu resursa, gde bi svako od nas bio pilot sa imenom i prezimenom, pa kad letis, ostvaris neki ucinak to se pamti i tako dalje. Pa onda to moze da se doda ogranicena upotreba/kolicina municije, goriva i uopsteno resursa koji bi se vremenom popunjavala kao u pravom ratu, logistika, da ne bi ljudi tovarili po 6 maverika i gadjali njima pesadiju i laka borbena vozila.

Uh kad samo pomislim na mogucnosti...

Poslednja ispravka: Boomer (8.4.2012 u 22:41) Razlog: dopuna
Boomer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2012, 23:36   #13
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: DCS: P 51D Mustang

Mogli bi prvo da poprave sitne greske na A-10C i K-50, godinama ih molimo i ukazujemo na bugove koje oni jednostavno ignorisu.

Mislim da je dinamicka kampanja precenjena, svi se "kunu" u taj falkon a zapravo samo mali broj ljudi zna kako to funkcionise ispod haube i iako mnogi misle da je to nesto napredno, u pitanju je vrlo limitiran sistem.

Za pocetak, normalno simuliran AI bi bio korak napred ka toj "dinamickoj kampanji".
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2012, 12:51   #14
Boomer
Član
 
Član od: 6.4.2011.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 139
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 35 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: DCS: P 51D Mustang

Ljudi... izasla su dva nova beta projekta danas. DCS Mustang BETA i DCS World BETA. DCS World je ono sto smo svi odavno cekali, program koji ce zaokruziti ceo "svet" sa kojim se dobija "besplatan" Su 25 (verovatno onaj iz FC/2). Samo jos ne provaljujem koliko kosta pre-purchase jer me zeza onaj njihov sajt za kupovinu.

http://www.digitalcombatsimulator.co...os=135&lang=en

ED, take my money.

Edit:
Izgleda da je DCS: World je besplatan i svako sada moze da igra tu osnovnu verziju sa Su 25 ako sam dobro razumeo, DCS: Mustang je 40$ sto mu dodje oko 30e, a dobije se instant beta access.

Poslednja ispravka: Boomer (30.4.2012 u 13:22)
Boomer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2012, 14:52   #15
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: DCS: P 51D Mustang

Sta je DCS world? ja ne kapiram
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2012, 15:17   #16
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: DCS: P 51D Mustang

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Sta je DCS world? ja ne kapiram
Ja sam shvatio da će to biti osnovna platforma koja se sastoji od mape i svega što uz nju ide na koju će se samo dodavati vazduhoplovi koji su izašli i koji će izlaziti. Uz nju dobijaš besplatno taj SU-25T tako da možeš sa njim da letiš. Na ovaj način svaki idući dodatak moći će bez peripetija da se priključi čitavom DCS svetu.

U principu, kao da dobiješ besplatno MS Flight sa jednim avionom, a ostalo što nadograđuješ moraš da kupiš. Tako se bar meni čini
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2012, 15:29   #17
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: DCS: P 51D Mustang

Mhm, pa nije to tako lose, koliko kapiram u tom slucaju nece moci da prodaju updateove za postojece avione (BS2), vec ce sve sto je u DCS world da bude kompatibilno.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Need for Speed: Shift 2 nexexcalibur Simulacije vožnje 621 17.1.2014 12:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com