Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.2.2019, 7:30   #1
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Pitanje u vezi Sim adaptera i dilema oko izbora tel

Pozz ljudi radi se o sledecem, imam trenutno lenovo k5 koji me vec 2 god sluzi super kao primarni fon, medjutim zbog jedne blaze naprsline na spoljnoj strani plastike iznad ekrana, i delimicne odvojenosti zadnje maske. Resih da mi se umesto zamene te estetike ( oko 6000-7000 ne racunajuci ugradnju) a na duze staze se mozda vise isplati da uzmem nov uredjaj a ovaj koristim kao sekundarni. Iskreno cale mi je dao ideju ne bi mi ni sinulo.

Naravno posto je sad izbor tel do 20-25 000 bolji no ikad pogotovo xiaomi.

Medjutim tu lezi problem posto oba fona koja imam rade na micro sim slotu, a vecina modela radi sada na nano sim.

Ja ne bih da secem karticu dakle ja bih da je zadrzim u postojecoj formi ali da opet nekako modifikujem da bude kao sa okvirom za nano sim, video sam na netu da ima konvertera sa nano na full sim il mini sim. A meni bas treba adapter micro na nano da li ima tako neceg kod nas i da li je sigurno za koriscenje? + Da navedem da sam prepaid vec godinama tako da operateri otpadaju za ovo.

Telefoni koje sam razmatrao su
1. Xiaomi A1 ponajvise radi strasno dobrog dac/amp + stock androida
2. Xiaomi S2 slicna prica ko a1 samo iz drugih razloga dobra cena + super video snimanje i jos zastita ide u paketu

3. Mi max 2 ovaj bi mogao da primi micro sim 64gb mi je povoljna cena, cool.perfomanse sjajna baterija fini zvucnici samo se plasim da mi ne bude veliki za nosenje 6.4 inca naspram 5 kod sadasnjeg fona. Favorit iza a1.

4. Note 4/ 4x ovaj isto prima micro sim al sam citao da mu je audio output na jacku izmedju jadnog i prosecnog bar sa verzijama tadasnjim sa testova. Isto tako inferioran u odnosu na max 2 po verziji androida po ostalom mi je tu negde sa ostalima bar na papiru iako je stariji to mislim na SD 625 verziju Mtk x20 je redak a ranije sam vidjao da je i jaci po sirovoj snazi samo ne tolko optimizovan


Ne znam sta je pametnije uraditi mozda cak bataliti adaptere a uzeti neku karticu novu tipa globatel a mts- ovu ostaviti u lenovu, imam taj broj od 2003 il 2004 i prvog fona, inace ne bih imao dilemu i uzeo A1 .

Najvise cenim dobar ram menadzent, iznad prosecan kvalitet izlaza za sluske, i solidnu stabilnost samog sistema i bateriju koja moze da izvuce 5- 7 sati Screen on time uz 1-2 dana jaceg koriscenja.

Poslednja ispravka: sale94 (21.2.2019 u 7:42)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2019, 7:39   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi Sim adaptera

ja sam baš pre neki dan skidao višak sa kartice ali meni je fabrički već bila zasečena doduše i novija kartica.. i mislim da može da se vrati nazad u taj okvir, pitaj operatera možda će da ti zamene karticu ili da ti da i taj okvir pa kad ti treba micro samo je naguraš nazad
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
sale94 (21.2.2019)
Stara 21.2.2019, 10:44   #3
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pitanje u vezi Sim adaptera i dilema oko izbora tel

Zameniće ti operater karticu bez problema. Oni će ti dati novu koja je nano i ona je spojena na veće prstene/adaptere oko nje da može da se koristi i kao mikro ili mini.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
sale94 (21.2.2019)
Stara 21.2.2019, 11:56   #4
rubiroza
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 37 puta na 32 poruka
Thumbs up Re: Pitanje u vezi Sim adaptera i dilema oko izbora tel

U potpunosti se slažen sa članom Aibo. Ja sam imao praistorijsku Telenor (u to vreme Mobitel) prepaid karticu koju sam sekao na micro kada sam zamenio telefon. A kada mi je bila potrebna nano veličina otišao sam u Telenor u Ušću i oni su mi u roku od 2 minuta dali novu karticu, sa istim brojem, isečena na 3 veličine (sa plastičnim adapterima).
rubiroza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku rubiroza na korisnoj poruci:
sale94 (21.2.2019)
Stara 21.2.2019, 14:33   #5
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Pitanje u vezi Sim adaptera i dilema oko izbora tel

Nesto se mislim pa i ova moja kartica sada je uzeta bas negde oko 2016 kad sam fazon prebacivao Mini sim karticu u micro sim, i tada se secam da sam fazon mogao da istisnem u sredini kao nesto i da karticu smanjim jos malo, e sad moracu proverim da ne trupujem mozda vec mogu da je prebacim u nano. Dobro ste me podsetili i hvala na sugestijama.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Test Drive Unlimited .:GoRaNStEin:. Simulacije vožnje 534 27.4.2013 23:53
Pitanje u vezi LAN-a Prief Lirator Komunikacioni uređaji i umrežavanje 19 11.1.2012 9:30
Pitanje u vezi telekom ADSL-a i lokalne mreze NinoJovic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 28.4.2010 12:38
Pitanje u vezi s hostingom... Wastelander Web dizajn 10 4.12.2009 13:25
Pitanje u vezi s ventilatorom bojanh Ostale komponente 31 1.12.2009 19:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com