Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.11.2008, 14:48   #41
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Nov računar i milion problema...

Jednostavno moze biti da neka stavka u Catalyst control centru ne odgovara aplikacijama(igrama).Posto cesto zna da bude to u pitanju stavi sve stavke u katalistu na "use aplication settings".
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2008, 15:31   #42
igne
Član
 
Član od: 28.10.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 199
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Nov računar i milion problema...

Inace, neznam gde skidas driver-e ali najpouzdaniji driver-i su ti na sajtu proizvodjaca graficke kartice, ja sam tako skidao npr. driver na ati-jevom sajtu i ocajno mi je radila grafa sa kocenjima i sl. pa sam otisao na msi (msi kartica) i odatle skinuo i od onda nema problema. A jos jedna stvar, "glista" je naprimer meni odlicna, s`obzirom da ja koristim taj os vec poduze vreme, a naprimer XP fanovi koji nevole da se privikavaju na novine nego ce radije da rolaju stari xp koji je uzasno nestabilan jer je njima to "bolje" nije sigurno da se nece pojaviti neki problem i na XP-u. Mislim, nekome je super i 98-ca... Price oko XP-a kako je ovakav-onakav su se pojavljivale i kad je isti izasao tako da netreba ubedjivati nekog da je taj os los samo zato sto je to njegovo misljenje Uostalom ako je i bilo problema u pocetku sa Vistom sada se prave komponenete kompatibilne za Vistu i XP a ne samo za XP i zato nema razloga za tim "glista-vista" pricama

Poslednja ispravka: igne (9.11.2008 u 15:57)
igne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2008, 15:46   #43
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Nov računar i milion problema...

Nema gainward neke tweakovane drajvere, nego samo usmerava na ATi sajt,pa sam odatle i skinuo 8.10. Cak sam malopre instalirao i 8.7 drajvere sa njihovog cd-a, i racunar se zakucao i morao je restart na dugme...Kad sam deinstalirao te drajvere posle restarta sam dobio BSOD Ne morate vise da nagadjate ,hvala puno svima,ali ja sam odustao, uostalom nek sutra u servisu lupaju glavu

Nadam se samo da uopste moze da se popravi
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2008, 15:59   #44
igne
Član
 
Član od: 28.10.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 199
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Nov računar i milion problema...

Citat:
GordoN kaže: Pregled poruke
Nema gainward neke tweakovane drajvere, nego samo usmerava na ATi sajt,pa sam odatle i skinuo 8.10. Cak sam malopre instalirao i 8.7 drajvere sa njihovog cd-a, i racunar se zakucao i morao je restart na dugme...Kad sam deinstalirao te drajvere posle restarta sam dobio BSOD Ne morate vise da nagadjate ,hvala puno svima,ali ja sam odustao, uostalom nek sutra u servisu lupaju glavu

Nadam se samo da uopste moze da se popravi
Nema potrbe da se nadas, platio si i ako pocnu da vrdaju ovo-ono malo digni prasinu i galamu i neka resavaju!
igne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2008, 22:44   #45
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Nov računar i milion problema...

Pozdrav drugari,

Stigao racunar posle pet dana iz servisa...Kaze, nisu ga gasili 3 dana ,radili silne napredne testove za grafiku itd ,sta ja znam oni su "strucnaci"... Kaze nisu imali problema ,cak su igrali i crysis ... To kad sam cuo ,odma sam znao da nisu nista uradili (ebiga ne moze kod njih dobro da radi, a kod mene da kuje u svakoj igri),ali sam opet probao crysis ,igrao jedno 15 minuta i naravno ukoci, i morade da padne restart na dugmence... Ali ,na moje iznenadjenje posle toga ni Vista nije vise htela da se pokrene, pise nesto kao ne prepoznaje disk (iako prepoznaje oba u biosu, i ne pomaze ni safe mode ,ni repair sa dvd-om...)... Sto znaci da oni NEMAJU POJMA, a ja moram da im nacrtam da treba da promene napajanje... I Ako i sa 750W bude pravio njesra ,sta cu ja necu da placam 94.000 sa KAMATOM na 12 mes. rata ,za gamer komputer koji ne moze da potera nijednu igru vise od 15 min

A sad mi recite, ako je i nekako kod njih sve radilo bez problema, kako do djavola kod mene radi isto kao i pre? Da nije klima, polozaj stana prema zvezdama ili nesto trece...

Poslednja ispravka: GordoN (14.11.2008 u 22:52)
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 0:46   #46
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Nov računar i milion problema...

Pa ako uzmemo za gotovo da ne lazu onda jedino ostaje da probas da komp ukljucis na drugo mesto jel ti mozda ne valja napon u sobi(ili celoj kuci)
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 1:12   #47
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Nov računar i milion problema...

Citat:
GordoN kaže: Pregled poruke
Pozdrav drugari,

Stigao racunar posle pet dana iz servisa...Kaze, nisu ga gasili 3 dana ,radili silne napredne testove za grafiku itd ,sta ja znam oni su "strucnaci"... Kaze nisu imali problema ,cak su igrali i crysis ... To kad sam cuo ,odma sam znao da nisu nista uradili (ebiga ne moze kod njih dobro da radi, a kod mene da kuje u svakoj igri),ali sam opet probao crysis ,igrao jedno 15 minuta i naravno ukoci, i morade da padne restart na dugmence... Ali ,na moje iznenadjenje posle toga ni Vista nije vise htela da se pokrene, pise nesto kao ne prepoznaje disk (iako prepoznaje oba u biosu, i ne pomaze ni safe mode ,ni repair sa dvd-om...)... Sto znaci da oni NEMAJU POJMA, a ja moram da im nacrtam da treba da promene napajanje... I Ako i sa 750W bude pravio njesra ,sta cu ja necu da placam 94.000 sa KAMATOM na 12 mes. rata ,za gamer komputer koji ne moze da potera nijednu igru vise od 15 min

A sad mi recite, ako je i nekako kod njih sve radilo bez problema, kako do djavola kod mene radi isto kao i pre? Da nije klima, polozaj stana prema zvezdama ili nesto trece...
mislim da su te jajare slagale......ne mogu da verujem kakvi su bednici prosto je sramota koliko su domaci prodavci neprofesionalni, mozda bi ti bilo najbolje da ako nece da ti radi komp sa novim napajanjem, raskines ugovor sa njima a na to imas sva prava, vratis im komp i pazaris na drugom mestu....
u svakom slucaju javi sta si uradio i da li ti komp radi.....

p.s.
nadam se da se komp nije ostetio tokom transporta.....pa da je to uzrok problema.....

Poslednja ispravka: N_i_k_o_l_a (15.11.2008 u 1:20)
N_i_k_o_l_a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 1:21   #48
igne
Član
 
Član od: 28.10.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 199
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Nov računar i milion problema...

UPS je najbolja stvar, mnogi to nemaju pa cak ni ja licno ali to mi je sledece na listi zelja jer i kod mene varira napon, to vidim po sijalicama, non-stop treperi slabije-jace, ako se i tebi to desava moguce je da ti je slab napon a i plus slapo napajanje i svasta je moguce Ako poznajes nekog elektricara pozovi ga da ti izmeri napon u kuci-tvojoj sobi, meni je pre desetak godina bio napon struje 180v pa su napravili novu trafo stanicu (zivimo u 21. veku) i sad je 220v ali ima variranja tako da UPS kupujem uskoro obavezno mada nekoliko godina mi vec danonocno radi komp bez problema
igne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 1:34   #49
igne
Član
 
Član od: 28.10.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 199
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Nov računar i milion problema...

Inace mozda je oftopic ali bas danas je jedan moj drugar imao problema sa transcend 1 gb ram i jos je pod garancijom, kad je stavi i upali racunar pocne da bipce i nece da pokrene boot i ja mu dam moju mem istu takvu i sa mojom radi normalno i ode on u prodavnicu gde je kupio 14. januara i zamislite kazu mu kao mora da im odnese racunar i treba da bude tamo oko nedelju-dve da oni to posalju za BG pa ako im oni odobre onda ce mu dati novu mem Znaci za 1 GB RAM-a A to stavis i vidis odma da nevalja I da, rekli mu da se to desilo posle mesec-dva zamenili bi mu odma a ovako mora da nosi ceo komp
igne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 11:29   #50
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Exclamation Re: Nov računar i milion problema...

Citat:
GordoN kaže: Pregled poruke
Pozdrav drugari,

Stigao racunar posle pet dana iz servisa...Kaze, nisu ga gasili 3 dana ,radili silne napredne testove za grafiku itd ,sta ja znam oni su "strucnaci"... Kaze nisu imali problema ,cak su igrali i crysis ... To kad sam cuo ,odma sam znao da nisu nista uradili (ebiga ne moze kod njih dobro da radi, a kod mene da kuje u svakoj igri),ali sam opet probao crysis ,igrao jedno 15 minuta i naravno ukoci, i morade da padne restart na dugmence... Ali ,na moje iznenadjenje posle toga ni Vista nije vise htela da se pokrene, pise nesto kao ne prepoznaje disk (iako prepoznaje oba u biosu, i ne pomaze ni safe mode ,ni repair sa dvd-om...)... Sto znaci da oni NEMAJU POJMA, a ja moram da im nacrtam da treba da promene napajanje... I Ako i sa 750W bude pravio njesra ,sta cu ja necu da placam 94.000 sa KAMATOM na 12 mes. rata ,za gamer komputer koji ne moze da potera nijednu igru vise od 15 min

A sad mi recite, ako je i nekako kod njih sve radilo bez problema, kako do djavola kod mene radi isto kao i pre? Da nije klima, polozaj stana prema zvezdama ili nesto trece...
Poslusaj sta kaze igne. Odnesi ceo komp kod nekog tvog orkata i tamo ga masiraj. Ako kod njega radi onda imas problem sa strujom u tvojoj kuci ili stanu.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 17:35   #51
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Nov računar i milion problema...

Nije se nista ostetilo tokom trasporta, radnja je na 200 metara od mene nosio sam u rukama...Stari racunar P4 3GHZ, GF 7600GT, 2GB rama,2 sata diska , rezac i napajanje na njemu cooler master 380W ,bez problema radi...Desi se veoma retko da se ugasi televizor ili da strecne sijalica ,ali ponavljam VEOMA retko...Sto znaci da je napon stabilan. Znaci nesto ne valja u masini,a mislim da je to ili napajanje preslabo ili graficka nije nesto u redu...sad kad budem nosio u ponedeljak reci cu im da instaliraju XP ,stave napajanje 750w i iskljuce hebeni turbo mod na grafickoj ...posto nesto sad i na to sumnjam,ko zna kakav je taj klokovani bios...a i negde sam citao da se tim turbo modom dobija neznatno ubrzanje,tako da je svejedno

Nego ,sto sad nece da se podigne sistem,da nisam nesto u biosu cacno sto ne treba! Kad je zakovo komp i kad sam ga restartovao on mi je nesto trazio da loadujem default podesavanja u biosu i to sam uradio...Posle toga nije vise hteo da se pokrene. Pojavi se onaj deo gde treba da idu one zelene linije ,samo sto ne ide nista ,i posle par sekundi se restartuje i sve tako
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 18:03   #52
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Exclamation Re: Nov računar i milion problema...

Citat:
GordoN kaže: Pregled poruke
Nije se nista ostetilo tokom trasporta, radnja je na 200 metara od mene nosio sam u rukama...Stari racunar P4 3GHZ, GF 7600GT, 2GB rama,2 sata diska , rezac i napajanje na njemu cooler master 380W ,bez problema radi...Desi se veoma retko da se ugasi televizor ili da strecne sijalica ,ali ponavljam VEOMA retko...Sto znaci da je napon stabilan. Znaci nesto ne valja u masini,a mislim da je to ili napajanje preslabo ili graficka nije nesto u redu...sad kad budem nosio u ponedeljak reci cu im da instaliraju XP ,stave napajanje 750w i iskljuce hebeni turbo mod na grafickoj ...posto nesto sad i na to sumnjam,ko zna kakav je taj klokovani bios...a i negde sam citao da se tim turbo modom dobija neznatno ubrzanje,tako da je svejedno

Nego ,sto sad nece da se podigne sistem,da nisam nesto u biosu cacno sto ne treba! Kad je zakovo komp i kad sam ga restartovao on mi je nesto trazio da loadujem default podesavanja u biosu i to sam uradio...Posle toga nije vise hteo da se pokrene. Pojavi se onaj deo gde treba da idu one zelene linije ,samo sto ne ide nista ,i posle par sekundi se restartuje i sve tako
Pokusaj da koristis komandu F8 pri butovanju kao kada hoces da ides u safe mode ali umesto safe mode odaberi Last Known Good Configuration (advanced). Ako ne upali reci cu ti sta jos da probas ali za to cu morati da se privremeno odlogujem da udjem u bios da se podsetim malo.

http://security-hacks.com/wp-content...ot-options.png

Edit :
Ako ovo prvo ne upali udji u bios i na Main imas opciju Storage Configuration. Udji u to i vidi da li je SATA Configuration namesten na Enchanched. Ako nije odredi da jeste. Tu ima i opcija Configure SATA as (moze da bude IDE ili RAID ili AHCI). Ako je IDE pokusaj da promenis u AHCI a ako je vec AHCI pokusaj da promenis u IDE i onda Save & Exit iz biosa.
Ako ni ovo ne uspe vrati sve kako je bilo osim ono Enchanced, u slucaju da je bilo poremeceno, jer to mora tako da bude.

Poslednja ispravka: ivanza (15.11.2008 u 18:28) Razlog: Trknuh do biosa i vratih se
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 18:31   #53
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Nov računar i milion problema...

Ne moze ni u safe mod , ni last known good configuration... a ni preko vistinog dvd-a nisam uspeo da popravim instalaciju...Moguce da kad sam loadovao originalna podesavanja u biosu da sam nesto poremetio... I namesten mi je disk u biosu na prvo mesto pri bootovanju...Bios na ovoj ploci je mnogo opsirniji nego na staroj ploci ,uopste ne mogu da se snadjem sad,ima milion nekih opcija
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 18:47   #54
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Nov računar i milion problema...

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Ako ovo prvo ne upali udji u bios i na Main imas opciju Storage Configuration. Udji u to i vidi da li je SATA Configuration namesten na Enchanched. Ako nije odredi da jeste. Tu ima i opcija Configure SATA as (moze da bude IDE ili RAID ili AHCI). Ako je IDE pokusaj da promenis u AHCI a ako je vec AHCI pokusaj da promenis u IDE i onda Save & Exit iz biosa.
Ako ni ovo ne uspe vrati sve kako je bilo osim ono Enchanced, u slucaju da je bilo poremeceno, jer to mora tako da bude.
Bravo kralju Radi sad kad sam prebacio na AHCI ,ali kad sam to prebacio ona opcija za enhanced se izgubila, ali bitno je da se ukljucila sad vista. Samo me jos zivo zanima sto nijedna igra ne moze da se igra duze od 15 min ! Ja ne znam sta drugo moze da bude no napajanje
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 18:54   #55
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Exclamation Re: Nov računar i milion problema...

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
udji u bios i na Main imas opciju Storage Configuration. Udji u to i vidi da li je SATA Configuration namesten na Enchanched. Ako nije odredi da jeste. Tu ima i opcija Configure SATA as (moze da bude IDE ili RAID ili AHCI). Ako je IDE pokusaj da promenis u AHCI a ako je vec AHCI pokusaj da promenis u IDE i onda Save & Exit iz biosa.
Ako ni ovo ne uspe vrati sve kako je bilo osim ono Enchanced, u slucaju da je bilo poremeceno, jer to mora tako da bude.
Main ti je tamo gde ti se pokazuje u biosu koje je tacno vreme, listing hdd-ova i optickih uredjaja. Na samom donjem delu pise Storage Configuration. Opcija Save & Exit se nalazi u sekciji Exit.

Citat:
GordoN kaže: Pregled poruke
Ne moze ni u safe mod , ni last known good configuration... a ni preko vistinog dvd-a nisam uspeo da popravim instalaciju...Moguce da kad sam loadovao originalna podesavanja u biosu da sam nesto poremetio... I namesten mi je disk u biosu na prvo mesto pri bootovanju...Bios na ovoj ploci je mnogo opsirniji nego na staroj ploci ,uopste ne mogu da se snadjem sad,ima milion nekih opcija
Proveri i ovo. Idi na sekciju Boot. U gornjem delu ekrana se vidi u kojoj si sekciji (da li je Main, Boot ili nesto trece). U Boot ima da pise Boot device Priority. Kada udjes u to ako je Hard Drive na jednom od tri Boot Devise onda nista ne moras da diras i na Esc izadji iz biosa. Ako zelis za svaki slucaj mozes na 1st Boot Device da namestis da bude Hard Drive i onda Save & Exit bios na sekciju Exit.

Na slici dole je otvorena sekcija AI Tweaker. Ne cackaj tu nista da jos vise ne zabrljas. Kroz sekcije se setas koriscenjem strelica levo - desno. Vidis da se u gornjem delu slike vide sekcije Main, AI Tweaker, Advanced, Power, Boot, Tools, Exit.

http://www.overclock3d.net/gfx/artic...135613223l.jpg
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 19:08   #56
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Nov računar i milion problema...

Ma ok buraz, znam ja da se krecem po biosu ,nego kazem ima jos milion dodatnih opcija ,pogotovu ovo ai tweak, koje stara ploca nije imala ,pa ne znam sta znace ... i ako sam ih ja promenio ne bih znao da su to te zbog kojih vista ne moze da se pokrene!

A sto se tice boot sekvence ,rekao sam vec gore da sam postavio na prvo mesto,mada nije ni bitno jer su se flopi i dvd nalazili na prvom i drugom

Hvala jos jednom...

Nego da mi mozda ne pomogne ako frekvenciju memorije promenim sa AUTO na 800... Posto imam HyperX na 1066. Desavalo se na nekom mom starom racunaru da se komp restartovao kad je memorija bila na 400mhz a kad sam je spustio na 333 nisam imao problema! Mada,davno je to bilo
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 19:11   #57
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Talking Re: Nov računar i milion problema...

Citat:
GordoN kaže: Pregled poruke
Bravo kralju Radi sad kad sam prebacio na AHCI ,ali kad sam to prebacio ona opcija za enhanced se izgubila, ali bitno je da se ukljucila sad vista. Samo me jos zivo zanima sto nijedna igra ne moze da se igra duze od 15 min ! Ja ne znam sta drugo moze da bude no napajanje
Mislim ono necu da se hvalim ali jesam kralj.

Ovako. Uzmi to jace napajanje za svaki slucaj jer mi se taj tvoj CM od 550W uopste ne svidja kakve karateristike ima. Od njega mi se vise svidja Chieftec 550W.

Malo zbunjujes !? Ranije si napisao da je to Cooler Master 700W a sada pominjes 750W. Da li je to stiglo novo napajanje i koje je ili mislis na ono sto si vec spominjao ?

Malo protrci kroz ovu stranu. To je listing certifikovanih napajanja za ati 3850, 3870, 4850, 4870 i 4870 X2. Nemoj da se strecas sto nema Cooler Master, siguran sam da je to od 700W ili 750W dovoljno jako.

http://ati.amd.com/products/certifie...rsupplies.html

Offtopic : Moje napajanje je na listi i za ati 4870 X2.

MOJE LICNO MISLJENJE JE DA CE TVOJ PROBLEM DA RESE NOVO NAPAJANJE I INSTALACIJA WINDOWS XP-a.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 19:14   #58
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Lightbulb Re: Nov računar i milion problema...

Citat:
GordoN kaže: Pregled poruke
Ma ok buraz, znam ja da se krecem po biosu ,nego kazem ima jos milion dodatnih opcija ,pogotovu ovo ai tweak, koje stara ploca nije imala ,pa ne znam sta znace ... i ako sam ih ja promenio ne bih znao da su to te zbog kojih vista ne moze da se pokrene!

A sto se tice boot sekvence ,rekao sam vec gore da sam postavio na prvo mesto,mada nije ni bitno jer su se flopi i dvd nalazili na prvom i drugom

Hvala jos jednom...

Nego da mi mozda ne pomogne ako frekvenciju memorije promenim sa AUTO na 800... Posto imam HyperX na 1066. Desavalo se na nekom mom starom racunaru da se komp restartovao kad je memorija bila na 400mhz a kad sam je spustio na 333 nisam imao problema! Mada,davno je to bilo
Mozes da probas i to. Ako upali onda ploca vise voli ddr2 800 brzinu memorije. U svakom slucaju razlika u brzini izmedju ddr2 800 i 1066 je toliko mala da je neces osetiti.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 19:28   #59
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Nov računar i milion problema...

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Mozes da probas i to. Ako upali onda ploca vise voli ddr2 800 brzinu memorije. U svakom slucaju razlika u brzini izmedju ddr2 800 i 1066 je toliko mala da je neces osetiti.
Ma promenicu ja odmah ,nego plasim se sad da se zezam po biosu kad je pod garancijom! Pa ne moze nista da se pokvari ako to promenim

I da, jeste napajanje od 700W ,ne znam sto sam mislio da ima 750

Sad sam provalio da se prekidac za turbo i normal mod na grafickoj nalazi odmah pored konektora za monitor,sto znaci da ne moram da otvaram kuciste...Sad cu i to da probam, konacno dobih malo volje
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 19:37   #60
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Talking Re: Nov računar i milion problema...

Citat:
GordoN kaže: Pregled poruke
Ma promenicu ja odmah ,nego plasim se sad da se zezam po biosu kad je pod garancijom! Pa ne moze nista da se pokvari ako to promenim

To ne mogu nikada da saznaju osim ako im ti ne kazes. Tamo gde sam ja kupio plocu rekli su mi da garancija ne prestaje da traje cak i kada fleshujes bios ploce sto sam ja i uradio cisto onako iz dosade.

Da li su ti na zadnjem delu kucista na vratancima zalepili neku nalepnicu sa kojom mogu da te provale da si otvarao kuciste ?
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ljudi treba mi savet, imam 2 problema!!! (HD, DVD-RW problematični) Alex82 Kvarovi 10 6.11.2009 19:39
Milion besplatnih fotografija! A M G Zanimljive Web lokacije 0 15.3.2007 23:17
Odlicna stranica za resavanje problema OS-a firefly Zanimljive Web lokacije 0 18.2.2007 11:59
2 problema sa sinhronizacijom makiem Foto i audio/video 1 7.1.2007 22:24
Dva problema mmn2911 Kvarovi 1 5.6.2006 20:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com