Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.3.2011, 21:14   #181
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Ma zaboravi na Wave, vidis da ti ne preporucujem vise taj telefon.
Pa ok, ako ti ni spica [opet ti o losijoj kameri tj rezoluciji pa valjda smo razjasnili da losije od wildfire 5mpix kamere danas- ne postoji] ne odgovara vidi mozda jos neki LG optimus koji moze da se apdejtuje na nove verzije..
ako ne onda uzmi wildfire i to je to.


kada bi mogao ovaj.. meni deluje odlicno, vrhunski ekran i funkcije :

http://www.gsmarena.com/lg_optimus_chic_e720-3494.php

a ovaj bi bio realna odluka [ ne gledaj 3,2 mpix, racunaj da je ova kamera u najgorem slucaju ista kao na w'fire]

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2...timus-One-P500

procitaj ceo test.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 21:34   #182
cimston
Član
 
Član od: 21.11.2008.
Lokacija: Beograd-Banjica
Poruke: 289
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Meni nije jasno sto mi niko od vas nije preporucio ove telefone

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2.../T939-Behold-2 ima i Amoled

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2...orola/BACKFLIP

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2...imus-Chic-E720

po karakteristikama su bolji i od wildfire i od spice,i od lg one???
cimston je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 21:38   #183
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Ovaj LG sam ti i preporucio.
A o behold i ovoj motoroli ne znam nista a cini mi se da su uskraceni za najnoviju android podrsku, nemam pojma, vidis da pise v 1,5.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 22:25   #184
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Dacu ti ja svoj Wave umesto fotoaparata, ako treba nesto da se snima .
720p na 30fps, perverzija..
Kо је поменуо Вејв? Ја сам поменуо Ериксон.

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Znaci po toj logici, moj GTX260 i tvoja 9800GT su veoma slicne, obe bacaju sliku na monitor.
Па не баш... Моја паралела се односила на телефоне. На њима нећу да покрећем ни Крајзис, ни НФС... За шта ће ми требати тих 400 мегахерца више? Реално!

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Dekip, kakva su ovo pitanja keve ti ?
Slusam internet radio, idem na Yt opreko wave-a dok putujem, ako sam negde u prirodi gde ima edge i 3g signala, skidao sam u pocetku aplikacije preko telefona, nisam znao da moze i sa kompa preko kies programa.
U svakom slucaju ona aplikacija TuneIn radio trosi te silne Mb, ima milion stanica i opciju 192 kbps snimanja tako da tu trosim. [10 min slusanja radija skida oko 10 Mb]
A i ako ostane prenosim sve u naredni mesec.
A za sms, trosio sam i vise poruka dok sam imao k810, sada koristim skype i msn [koji mi je nestao nekako sa novom verzijom parlinga ali skinucu opet] na Wave-u pa tako stedim a i zima je pa sam nekako u kontaktu sa manjim br ljudi. A leti trosim od 800-1000 sms i pored minuta, sta cu kada moram , inace mrzim da kucam bespotrebne sms.

k800/810 imaju mnogo bolju kameru nego Wildfire.
tako da stoji Pjanoviceva konstatacija da je suludo prodati k800 za 50e i da ti jos 180 e za telefon koji ima veci ali losiji ekran i uzasnu kameru- nema logike. Jedina prednost wildfire-a nad k800 je sto ima Android os.

A kad smo vec kod os-a, e pa tu znaci taj 1 Ghz, kao kad bi kupovao komp i da ti neko nudi polovnu masincinu sa i5 vs neku sa najlosijim dual core za isti kes,rekao ''ebe mi se, sta ce mi i5 kad za istu cenu mogu da uzmem dual core koji je nov
Не скачи одмах. Ја ни ових 500 не могу да потрошим а ти 1000 очас посла. Зато сам те питао.
Озрачићеш се.

А за К80... Телефон НИЈЕ фотоапарат. Нећу уопште да расправљам о томе да ли је бољи стари телефон са застарелим ОС који има xenone, или телефон препун апликација са модерним ОС без xenona.
За Вејв... Објасните ми за шта је тих 400 мегахерца битно. Ја колико видим ви се само хвалите са мега/гига херцима/пикселима, али нико не каже да је то добро зато што:_____________
А и ти, причаш ми о фоткама, 'ајде окачи неку са exif без фотошопа и реци, хтео си, ево ти.
Не кажем, није Wildfire екстра фон за те паре, али не да није лош, сасвим је ок. Јер, шта ћеш ти то урадити на том Вејву а што ја нећу?

А ако бих бирао, радије бих узео Desire ако бих имао пара. И можда бих са ове временске дистанце загризао пре њега него овај што сам узеео, али сам и са овим више него задовољан.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 22:31   #185
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

kakav crni fotosop ? ako si na mene mislio obradim ih za 24 sekunde u photo filtre-u , najjace da mi za Ne-Raw fotke i to sa mob. telefona treba fotosop Dobro, oko nekih se potrudim malo vise ali oko detaljisanja koja nemaju veze sa kvalitetom sirovih fotki vec sa preciznim uklanjanjem zica, grana, natpisa itd itd- svega sto smeta.
Samo doteram kontrast, ostrinu, senke uklonim nesto sto bode oci.

Pa i da imas dslr opet bez oobrade nema nista od ''silne lepote''

Sta moze dodatnih 400 mhz vise ? pa mogu to da je fotoeditor u telefonu toliko brz da ne primetis za koliko je obradio sliku, bukvalno za manje od 1 sekunde. Onda igre bolje rade jer ipak da ima 480x800 rez i 600Mhz stucao bi ko lud Ma sve bre leti i nisam mogao da verujem. Teme listas kao slike itd.
Ali dobro, razlicita su klasa realno. Kada poredis desire/wave sumnjam da bi primetio razliku osim sto neke bada app rade bas brzo, kao taj foto editor, cudo

I ajde da ne budem mentol i snob ali dosta toga cemo ja i pjana da uradimo na wave-u sto ti neces na wildfire, 720p 30 fps, slow motion, sve je brze, bolje slike itd itd - kao sto ces i ti da koristis neke druge stvari na androidu koje mi ne mozemo realno. Jos kada bi hakeri izvalili kako da se ubaci najnoviji android u wave.. ili dual boot... e pa to bi bilo perv ali nece moci to.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 22:44   #186
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

te telefone koje ti niko nije preporucio je i tesko naci a i svaki ima neku manu...
samsung(sa onog linka android) je dobar ali isto mana os i ja za taj telefon nisam cuo ne znam da li ima da se kupi i da li ga iko ima kod nas.
inace vidim neko je spomenuo da ako vec neko moze da da 150e za telefon onda moze i 220 za wave.ali gledano tako onda moze dati i jos 100ak za galaxy s ili desire hd i usrecio se
android je ubedljivo najjaci os na trzistu,ali neces ga iskusiti kako valja na wildfireu i ako rootujes i uradis sve sto moze,kada applikacije i ako instaliras nece da rade.trazi lg optimus one, ako si vec navalio onda kupi wfire i kraj price sto se mene tice.rasprava oko toga sta kupiti se sada oduzila previse i nema smisla davati vise savete kada se stalno tera ista prica

Poslednja ispravka: talenat (16.3.2011 u 22:53)
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku talenat na korisnoj poruci:
cimston (17.3.2011)
Stara 16.3.2011, 22:51   #187
Баш_Челик
Član
 
Član od: 13.4.2006.
Poruke: 433
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 144 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Мени није јасно да ви упоређујете Вејв са Вајлдфајером...

Па бре Вејв је у рангу са Дизајером и Галаксијем а не са овим што има исти хардвер ко Тату само већи дисплеј... а Тату знам како ради јер га моја сестра има од септембра.

Ето само толико.
Баш_Челик je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 22:57   #188
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Bas celice , duugo traje ova rasprava

predlagao sam mu da uzme polovan desire/wave i resi pitanje telefona za duzi period. Cak sam insistirao na desire za malo vise kesa jer vidim da mu odgovara android.

Ali ne vredi, zapeo za wildfire pa neka kupi ali da ce biti prezadovoljan posle nekog vremena- nece i brzo ce mu apetiti porasti i videce da je android na ovom telefonu kao win7 stavljen u kuciste od pre 8 god

Ma neka kupi wildfire- samo da se rasprava zavrsi.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 23:06   #189
Баш_Челик
Član
 
Član od: 13.4.2006.
Poruke: 433
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 144 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Пратио сам шта се пише, мрзело ме да пишем... али када сам видео поређења морао сам... :d

Свако нека купи оно што мисли да му одговара... ја сам за Вејв дуго размишљао и пресекао... за сада ми одговара 100%.
Баш_Челик je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 23:08   #190
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

I ja sam za- neka kupi wildfire.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 12:07   #191
cimston
Član
 
Član od: 21.11.2008.
Lokacija: Beograd-Banjica
Poruke: 289
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Samo da proverim-u wukdfire ide micro sd memorijska kartica?
cimston je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 12:24   #192
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Da. Na gsm Areni pise microSD do 32Gb.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 12:34   #193
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Mene Android nervira, posebno na HTCu. Uopste nemate osecaj da koristite normalan operativni sistem, vec neku betu par meseca pre predstavljanja. Na Androidu nijedan normalan kalendar nisam nasao kakav sam imao na mojoj Nokiji, ne postoji klasicna galerija (file browser), sve je natrpano...Na SE x8 je vec totalno druga prica, jer je OS potpun, i koriscenje se uopste ne razlikuje od koriscenja bilo kog drugog "glupog" OSa, iako pod haubom imate snazan OS. Ovim samo zelim da ukazem na nepotpunost Androidovog UIa.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 12:43   #194
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Nemoj molim te opet da pocinjemo
Nahebao si za jedno par sati kada se vejkapuju svi android vlasnici
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 12:49   #195
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Nemoj molim te opet da pocinjemo
Nahebao si za jedno par sati kada se vejkapuju svi android vlasnici
Ma slobodno, ionako volim internet rasprave. U moju odbranu, koristio sam telefon 2 meseca.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 12:54   #196
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Ja sam koristio wildfire, zte racer [vip droid] najvise i nekako sam mislio da je to sve posledica ''jeftinijih'' telefona, tj mislio sam da je na skupljim android uredjajima situacija drugacija. Ali zte racer npr ima Android 2.1 [Eclair], ja sam mislio da je ono 1.5
Jeste mnogo nerezonski natrpano, ima tu propusta. Ja sam vec pricao ovde da mi se kod Androida ne svidja izgled ikonica, ceo interfejs, meni sa listanjem ''na dole'' itd stvari koje sam mogao da primetim.
Ali da ima odlicnu podrsku i krs aplikacija- ima.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 12:55   #197
Баш_Челик
Član
 
Član od: 13.4.2006.
Poruke: 433
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 144 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Мада то код ХТЦа није андроид кориснички интерфејс, већ њихов "сенсе"...

Не знам какав је на осталим, али на татуу ми се нешто не свиђа... додуше и код баде ме нервира само 10 страница за програме без могућности прављења фолдера.
Баш_Челик je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 13:03   #198
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

Smara samo 10 stranica za aplikacije, obecali su 20 u badi 2.0. Ali videcemo.. Folder mozes da napravis preko kies-a, mene to jos nije iznerviralo ali fale tako neke sitne ''os'' mogucnosti. Npr smeta mi sto nema properties kada kliknes i zadrzis na folder, cisto da vidis kolika je ''tezina'' foldera i koliko fajlova ima u njemu, naravno sve to moze da se vidi na malo komplikovaniji nacin

Ali ajde da zavrsimo A vs B raspravu u wildfire temi
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 17:49   #199
cimston
Član
 
Član od: 21.11.2008.
Lokacija: Beograd-Banjica
Poruke: 289
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

kakav je htc gratia ako neko zna iz prve ruke ,treba mi hitno informacija...hvala unapred jer u prodavnici gde sam hteo da kupim wildfire i rezervisao ga,neka druga koja tamo radi,nije znala i prodala ga je...Pa su mi ponudili Gratiu da mi daju po ceni wildfire...Kliko je bolja investicija od Wildfire,i dal se isplati uzeti ga za iste pare?

Poslednja ispravka: cimston (18.3.2011 u 18:15)
cimston je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 18:20   #200
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

da,pa moras biti debil da ne prihvatis to...
nisam upucen kolika mu je prava cena ali je skuplji od wfirea,ima doblji ekran koji je jedina mana drugog.
procesor i ostalo isto kao wfire znaci srednja klasa anadroida ali za cenu od wildfirea je ok.tj za koju cenu ti nude uopste?
inace niste u pravu za android da je nezavrsen jer moze svako da ga modifikuje na bezbroj nacina i svaki os moze biti bolji ali android je trenutno majka.a prica da je symbian bolji lol...
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com