Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.3.2012, 13:10   #3381
Andyui
Član
 
Član od: 25.6.2007.
Poruke: 403
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 54 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Occupy Mass Effect
Andyui je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2012, 18:17   #3382
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

pokušali smo nešto slično ovde
- nije uspelo
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bokela na korisnoj poruci:
Asmodeus (20.3.2012)
Stara 20.3.2012, 19:18   #3383
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Mike Realm "Remix Earth" Music Video
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 0:15   #3384
B3l1
Član
 
Član od: 8.3.2007.
Poruke: 101
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 16 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Uh, igram sad ME:3 I puca me nostalgija za K.O.T.O.R-om, da li imaju u najavi da odrade slicnu igru kao K.O.T.O.R uskoro?:|
B3l1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 0:32   #3385
bacacar
Veteran
 
Član od: 3.1.2009.
Lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 914
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 382 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

SPOILER ALERT

Bolje da se ne pipaju za KOTOR. Kako sada stoje stvari napravili bi od njega gay/lesbo muckalicu sa krajem u tri boje u kome bi verovatno i "The Force" unistili poput Mass Relay-a. Ovako bar imamo uspomene i ima smisla igrati prethodna dva dela.

Evo kako Brent Knowles komentarise kraj ME3:
Citat:
This is from a comment Brent Knowles (former lead designer/creative director @ BioWare) made replying to someone who asked about the ME3 ending on his blog. He hasn't played ME3, but he comments on what the ending of a video game, particularly an rpg video game, should do (and why it's different from a movie).


I read one recent blog post where the writer basically said "the ending was awesome because it was just like a movie" and I think she was missing the point.

It is a game. Not a movie.

And more specifically, its a role-playing game. The players are *part* of the game. Part of the process of building and experiencing the game, much more so than with most other forms of entertainment.

Entitlement is really a right, for the gamer, because they have participated, actively, in the game itself.

Again, I can't speak to the actual ending myself, because I have not played it but in generally I'd say a Role-Playing Video Game Trilogy Ending should (try to) do the following:

1. Reward the player's choices throughout the series. The big stuff they did should be noted. They should *feel* like they had a unique impact on the world.

2. End on a positive note. This is really important for video games... life in general is full of shitty stuff happening all the time. When I invest a hundred hours into a game I need to walk away feeling like a hero.

When you waste a couple hours of a person's life with an artsy/depressing movie or short story or even a novel, it is more forgivable because the time spent is less. And presumably the consumer knew what they were going into when they started. Certain directors create certain styles of movie. Certain writers write specific types of fiction.

On the other hand somebody playing an epic role-playing video-game trilogy is going to *expect* to be the hero and save the universe. That's why they are playing the game. When expectations don't match reality, disappointment is created.

It might be an artistic/creative move to go with a different style of ending but I feel its the wrong choice, especially for a videogame *trilogy*. Make your middle game bleak if you want to, but end the series on a high note.
http://masseffect.livejournal.com/1365525.html
bacacar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bacacar na korisnoj poruci:
voodoo_ (21.3.2012)
Stara 21.3.2012, 10:18   #3386
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Ima smisla što se kritikuje kraj, međutim, saga je fenomenalna. Ne mogu da gledam isključivo na to a možda i neki dlc odradi nešto tako da je to pitanje otvoreno.

Spoiler za k:
Ja sam izabrao kontrolu, znao sam od početka trojke da ću Šeparda da žrtvujem nekako. Lični stav.


Bukvalno odmah sam instalirao keca i hoću da ih odigram sva tri ispočetka. I dalje mislim da je prvi deo najbolji. Ima najviše dijaloga, otvorenije mape i veće, space exploration je odličan, Mako mi se dopada itd.
Ali, nikako ne mogu da kažem da je na bilo koji način loš ME, naprotiv.
Doduše, mogli su da ovaj kraj malo bolje odrade u smislu rpga i da izbori budu kvalitetniji ali sačekaćemo malo pa da vidimo šta će se desiti.

Generalna atmosfera u igri je fenomenalna, u sva tri dela. Jedina moja zamerka na treći za sada se odnosi upravo na pomenuti nedostatak dijaloga kroz samu igru. Koliko puta sam očekivao upit (ostalo iz keca verovatno) a sinematik se samo nastavljao. Možda je to sve jedan licemerni akt BioWarea uključujući i kraj da se tako pružaju prividni izbori u toku igre, što je i rezultiralo onakvim završetkom. Stvarno malo opcija i situacija za razgovore ima. Inače, ne mogu da gledam na Me kao na klasičnu igru, ipak ima on taj "filmski" karakter.
Sve u svemu, da nisu malo olabavili rpg na kraju celi serijal bi ocenio sa čistom desetkom, ovako 9/10 za opšti utisak. A čista desetka za muziku.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 11:11   #3387
Dudicaa
Član
 
Član od: 6.1.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 108
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Svi su kukali na pocetak ME3. Sada... Kakav je kraj, pocetak uopste neizgleda tako lose, zar ne?
Dudicaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 11:42   #3388
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Pocetak sam po sebi nije los,ali...

Spoiler za why is that>:
... meni je bzv sto nisu odradili bar neki debrifing(rekli su da bi javno sudjenje izazvalo haos) na kome Shepard-u oduzimaju komandu nad Normandijom i osudjuju ga na kucni pritvor ne bi li videli da li je spijun Cerberus-a...ovako igraci koji nisu igrali Arrival ili ME2 ne kontaju sta se desava...odjednom puf Reaperi, a Shepika se nekako nasao u glavnom stabu Alijanse...


Inace sto vise razmisljam o kraju to mi nelogicnije izgleda...npr oko control opcije...

Spoiler za sta?:
Citadel-a ostaje citava i odlece sa Reaperima...cek,cek...a sta je sa onih 15 milki ljudi koji zive na njoj...sta, oni nisu zasluzili slobodu zato sto se nisu borili protiv Reapera...sta se desilo sa Belijem, sta se desilo sa Council-om koji smo spasavali 2x, otkud Destiny Ascension u Victory floti ako je njegova namena da cuva Council i Citadelu...sta su oni radili dok su Reaperi opusteno ukrali Citadelu i odvezli je sa 15milki ljudi u Suncev sistem...dafaq Bioware?
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dreamfall na korisnoj poruci:
Dudicaa (21.3.2012), Marko (22.3.2012)
Stara 21.3.2012, 12:23   #3389
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

1. Tih 15miki je verovatno u komadima posto si video na sta lici stanica kada se beamujes na istu.

2. Destiny Ascension? Sobzirom da je default prica za ME3 da ga nisi spasio, jasno je da to nije taj brod vec asari drednot koji lici na Destiny Ascension. Mislim da se cak vidi nekoliko tih drednota a ne samo jedan.

Poslednja ispravka: Mean_Machine (21.3.2012 u 12:31)
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 12:28   #3390
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Pocetak sam po sebi nije los,ali...

Spoiler za why is that>:
... meni je bzv sto nisu odradili bar neki debrifing(rekli su da bi javno sudjenje izazvalo haos) na kome Shepard-u oduzimaju komandu nad Normandijom i osudjuju ga na kucni pritvor ne bi li videli da li je spijun Cerberus-a...ovako igraci koji nisu igrali Arrival ili ME2 ne kontaju sta se desava...odjednom puf Reaperi, a Shepika se nekako nasao u glavnom stabu Alijanse...


Inace sto vise razmisljam o kraju to mi nelogicnije izgleda...npr oko control opcije...

Spoiler za sta?:
Citadel-a ostaje citava i odlece sa Reaperima...cek,cek...a sta je sa onih 15 milki ljudi koji zive na njoj...sta, oni nisu zasluzili slobodu zato sto se nisu borili protiv Reapera...sta se desilo sa Belijem, sta se desilo sa Council-om koji smo spasavali 2x, otkud Destiny Ascension u Victory floti ako je njegova namena da cuva Council i Citadelu...sta su oni radili dok su Reaperi opusteno ukrali Citadelu i odvezli je sa 15milki ljudi u Suncev sistem...dafaq Bioware?
Pocetak je ocajan, ali stvarno ocajan, ne toliko kao kraj, ali i dalje je ocajan. Explozije koje nemaju smisla, Anderson koji trci kao da su ga naguzila tri crnca, neprijatelji koji ne obracaju paznju na tebe, neki isprazni razgovori... Muka mi je kad se setim. Kad sam odmah posle predjene trojke poceo ispocetka keca da igram covek prosto da ne poveruje koliko kec ima dobar pocetak, a ME2 ima jedan od najboljih pocetaka u bilo kojoj igri... Ovaj je ocaj.

O kraju bolje da ne razmisljas, sto vise razmisljas to ti se vise zgadi igra, sve sto si rekao stoji, a i ne znam dal se secas Sovereign je u kecu rekao da je svaki riper za sebe, i da svaki ima svoju funkciju i svoj "mozak" takoreci, i svaki je napravljen od po jedne vrste, kao sto je postojao Human riper. Sad odjedared sve to pada u vodu.

@Mean_Machine: Ne postoji brod iste ili slicne klase, to je Destiny Ascension, ali njegovo pojavljivanje je objasnjeno kroz igru, mada ni ono nema smisla.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 12:53   #3391
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
@Mean_Machine: Ne postoji brod iste ili slicne klase, to je Destiny Ascension, ali njegovo pojavljivanje je objasnjeno kroz igru, mada ni ono nema smisla.
Ovo je cinematic koji je meni bio (kod mene je destiny ascension unistena, posto nisam mogao da prenesem save iz 2):

http://www.youtube.com/watch?v=EdwhBnCQamQ

Lepo se vidi nekoliko asari drednota koji izgledaju isto ko destiny ascension, obrati paznju od 30sekunde.

E sad mozda je tebi bio drugaciji cinematic dolaska Victory flote
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 13:04   #3392
Nicklord
Veteran
 
Član od: 8.4.2009.
Lokacija: Paraćin-Beograd
Poruke: 885
Zahvalnice: 324
Zahvaljeno 220 puta na 131 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nicklord
Određen forumom Re: Mass Effect 3


Nicklord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 14 korisnika se zahvaljuje korisniku Nicklord na korisnoj poruci:
Bascelik (21.3.2012), dragomix (21.3.2012), Dreamfall (21.3.2012), efil82 (21.3.2012), LoshMeeBre (21.3.2012), Marko (22.3.2012), Mean_Machine (21.3.2012), mniz (21.3.2012), NaraYan (21.3.2012), Nikola95 (23.3.2012), Pegasus (21.3.2012), pentraksil (21.3.2012), Skenderevo (21.3.2012), Spymaster (21.3.2012)
Stara 21.3.2012, 13:13   #3393
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
Mean_Machine kaže: Pregled poruke
1. Tih 15miki je verovatno u komadima posto si video na sta lici stanica kada se beamujes na istu.

2. Destiny Ascension? Sobzirom da je default prica za ME3 da ga nisi spasio, jasno je da to nije taj brod vec asari drednot koji lici na Destiny Ascension. Mislim da se cak vidi nekoliko tih drednota a ne samo jedan.
1.

Spoiler za sta:
Citadel Wards (tj Citadel arms, oni kraci koji se sklapaju i cine da Citadela podseca na klip kukuruza ) su zapravo citavi blokovi zgrada, ulica, parkova koji su osvetljeni i naseljeni...na kraju igre nema nikakvih ostecenja u tim delovima Cidatele, nema dima, nema cak ni neki Reaper, recimo Harvester, da preleti da izvrsi neko izvidjanje...nista...C-Sec je samo dozvolio da Reaperi odvuku stanicu sa sve ljudima u njima do Zemlje pri tom ne pruzajuci nikakav otpor...pa na Citadeli ima ljudi koji su upuceni da je izgradnja Crucibla u toku...pa sto onda oni ne bi na neki nacin pokusali da 'rasklope' Citadelu?


2.

Spoiler za sta:
Destiny Ascension je dodeljen zajednickoj Victory floti nakon sto je Shepard sprecio pokusaj Cerberus-a da zauzme Citadelu...i Hacket sam kaze da ce DA da se pridruzi floti u finalnoj bitci...a DA nema gde drugde da bude vec u orbiti Citadele, a flota se sastavlja nakon sto Reaperi odvezu Citadelu...plot hole ili time gap, ili time hole?
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 13:17   #3394
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Ispada da mi koji nismo prenosili save-ove, smo imali znatno manje plot hole. Bas fino prema ljudima koji su cuvali svoje save-ove
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 13:32   #3395
Pegasus
Član
 
Član od: 26.12.2011.
Lokacija: Blue skies
Poruke: 462
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 113 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
2.

Spoiler za sta:
plot hole ili time gap, ili time hole?
This will explain everything
Pegasus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 15:52   #3396
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Igra uopste nije kraca kako su neki ovde pricali, 30-ak sati i to, mozda, ako proletite kroz igru...




Ovo je moy playtime uradevsi skoro sve.

BTW, mnogo su amaterski uradjena neba svuda, stvarno bode oci mnogo, ruzno je.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 16:05   #3397
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
evil_geko kaže: Pregled poruke
Igra uopste nije kraca kako su neki ovde pricali, 30-ak sati i to, mozda, ako proletite kroz igru...




Ovo je moy playtime uradevsi skoro sve.

BTW, mnogo su amaterski uradjena neba svuda, stvarno bode oci mnogo, ruzno je.
Ovo si mozda iz dva prelaza, igra maximum moze da se igra do 30 sati u jednom, nema sta da se radi. Prebacio sam save iz ME2 gde su svi preziveli, imao sam sve sporedne misije, sve sam to odigrao i gledao da ne zurim i opet nisam mogao da nabijem vise od 25 sati, sa svim warasetima na 100%. E sad mozda si igra MP, ako jesi onda je to druga prica.

@Mean_Machine: Ovo jeste druga klasa broda, nije Destiny Ascension. Meni je bukvalno bio Destiny Ascension sa flotom, pretpostavljam i svima koji su spasili council.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 16:07   #3398
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

^ Nisam imao 2 prelaza, igrao sam sa prebacenim save-om, i nisam ni pipnuo multiplayer, samo sam presao igru od pocetka do kraja...
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 16:36   #3399
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Meni je oko 42h.38m final time played...mozda zato sto sam malo duze razmisljao kada je trebalo da donesem teske odluke( first read all dialog options, then think about given options, finally select what seems to be best thing to say )
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 16:50   #3400
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect 3

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Spoiler za why is that>:
... meni je bzv sto nisu odradili bar neki debrifing(rekli su da bi javno sudjenje izazvalo haos) na kome Shepard-u oduzimaju komandu nad Normandijom i osudjuju ga na kucni pritvor ne bi li videli da li je spijun Cerberus-a...ovako igraci koji nisu igrali Arrival ili ME2 ne kontaju sta se desava...odjednom puf Reaperi, a Shepika se nekako nasao u glavnom stabu Alijanse...
Fora je u tome da Arrival uopste nije razlog sudjenja, ako taj DLC nije odigran. Cak stavise, kasnije u war assetima ce jedinica marinaca da ima manji war warinness jel su oni u stvari izvrsili tu misiju, umesto Sheparda, i to sa gubicima.

Sto se tice Destiny Ascensiona, treba obratiti paznju da se on razlikuje od drugih Asari brodova po tome sto ima, krilo "na gore", dok to ostalim brodovima fali. Tako da ima i dve varijante kasnijeg cinematika, u zavisnosti dal je brod spasen ili ne (ili on, ili neki drugi Asari brod).


P.S.
Meni je trebalo nesto ispod 50 sati.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mass effect, multiplayer, rpg, srbija


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mass Effect PC version WU TANG CLAN Role-Play 1545 2.7.2023 19:33
Problem sa Mass effect igrom Vestax Kvarovi 6 24.6.2009 14:00
Mass effect Bozidar Konzole 33 11.3.2009 21:26
HTPC (tih, ne greje se, moze da gura Mass Effect) Vladimiros Šta da kupim? 8 30.5.2008 19:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com