Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.8.2006, 15:26   #1
izivkov
Novi član
 
Član od: 12.7.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom windows ne prepoznaje USB Flash memoriju

Imam plocu Matsonic MS9147C, procesor Intel PIV 2,0Gh, Chieftec napajanje od 450W…. sistem je Windows XP SP2
Problem je u tome sto windows ne prepoznaje USB Flash memoriju (SanDisk Cruzer Crossfire 512 MB), vec je tretira kao Unknown device.
Bios mi je najsveziji za datu plocu, XP je redovno update-ovan. VIA 4in1 takodje poslednja verzija (s obzirom da je VIA cipset na ploci).
Elem, na USB portu (nije frontalni) rade drugi uredjaji – bez problema prepoznaje moju nokiu, misa ili stampac, ali ovaj mass storage device nece da prepozna ni pod razno!
Probao sam na poslu flash memoriju i na 2 kompjutera je radila, a na jednom se dogodila ista stvar kao kod mene, dakle sama memorija je ispravna.
Pokusao sam razne stvari, od instalacije nekih drajvera za usb 2.0, do podesavanja po biosu, iskljucivanja drugih uredjaja (zbog napona) itd, ali nista ne pomaze.
Naravno, drajveri proizvodjaca ne postoje jer se tvrdi da pod XP-om nisu potrebni...
Uz sve to, flash memorija prilicno usporava rad (podizanje i iskljucivanje) sistema.

Je l ima neko originalnu ideju sta bi moglo da pomogne?
izivkov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2006, 5:38   #2
MaxC
Novi član
 
Član od: 17.5.2006.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: windows ne prepoznaje USB Flash memoriju

Prvo, jesi li probao neki drugi usb disk na tom tvom racunaru? Da li radi normalno?
Drugo, vidi da li je mozda u pitanju hardverska nekompatibilnost te ploce i tog usb diska. Najlakse ti je da nadjes neki livecd nekog linux-a npr ubuntu ili nesto slicno i da sa njim podignes sistem i onda vidi da li ce taj flash disk sa njim raditi normalno. Ako sa njim bude radio normalno onda je problem sa tvojim windows-om ili drajverima a to je zna biti zapetljano. Nekad se zna desiti da winxp jednostavno odbije raditi sa nekim usb diskovima (ili radi pa vise nece). Ja sam imao slucaj da nakon instalacije nekog programa za 3d animaciju racunar vidi samo jedan manji dio usb diska (koji je bio podijeljen na dva dijela-particije od po 1.4 i 250-tak MB) Vidio sam (po raznim forumima) da su neki imali slicne probleme ali niko nije nasao neko pametnije rjesenje od reinstalacije windows-a sto je i kod mene upalilo. Ovo nije neka velika mudrost ali ako neko zna drugo rjesenje za ovakve probleme neka se javi jer i mene to zanima.
Pozdrav
MaxC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2006, 12:04   #3
Mladja
Član
 
Član od: 12.4.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 290
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: windows ne prepoznaje USB Flash memoriju

Probaj da je ''ukljucis'' u DeviceMenageru.Ako je prikljucena na komp a ne radi ispravno(Ispred USB Flash diska je crveni X),klikni na nju i klikni na opciju ENABLE.Imao sam slican problem i upalilo je.
Mladja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2011, 13:11   #4
Danijela1
Član
 
Član od: 11.6.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 273
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 24 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Danijela1
Određen forumom Re: windows ne prepoznaje USB Flash memoriju

Nisam htela otvarati posebnu temu, ali imam slican problem

U pitanju je fles Sandisk mini cruzer od 2 gb.. Samo svetli kad ga ubacim u usb.. u devices-u pored njega stoji znak uzvika.. Sve sam probala i ne znam uopste u cemu je fora..
Danijela1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2011, 13:46   #5
ivance95
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2009.
Poruke: 1.359
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 221 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: windows ne prepoznaje USB Flash memoriju

Verovatno mu je memorijski cip ostecen. Da li si probala na nekom drugom kompjuteru?
ivance95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Moj Komp Mrzi Flash... Johny Atos Aplikativni softver 15 14.1.2007 22:58
Windows vista__(TM)Beta 2 Evaluation Copy Bullid 5308.60 Rasha019 Operativni sistemi 11 26.11.2006 20:48
WIN Vista yoker86 Operativni sistemi 51 12.11.2006 13:49
windows Vista theme pack Master Neo Modovi 1 6.12.2005 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com