Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.11.2010, 15:02   #1
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Logitech Compact K300

Postovane kolege sa dragom mi foruma,pre par dana sam kupio novu tastaturu jer je stara totalno otkazala.Budzet mi je bio 3000 din i planirao sam da uzmem Omega OK-327 (Cassiopeia) tastaturu.Medjutim,istu je bilo potpuno ne moguce naci.Sve radnje sam zvao i svi su je imali ali je vise nemaju,cak ni kod dobavljaca.Takodje joj je i cena skocila na 3200 din.Pre je se mogla naci za 2600.Posto nisam uspeo da je nadjem morao sam potraziti neko drugo resenje.Ta Omega mi se puno svidela zbog pozadinskog osvetljenja,tako da sam i dalje jurio tastaturu sa tom opcijom.Nasao sam par modela ali su oni itekako probijali budzet. Iskreno mi se ne daje 5000+ za tastaturu.
I tako posle viseceasovnog citanja review-a po internetu odlucio sam se da pazarim Logitec-ovu K300 tastaturu po ceni od 2200 din. Mislim da je ovo sasvim pristojna suma novca za tastaturu.
Pa da krenemo.

Pakovanje
Sto se tice pakovanja,one je manje vise isto kao i kod svih tastatura.Kutija sa slikom proizvoda,par informacija na razlicitim jezicima....Unutar kutije nalazi se druga kutija u kojoj se nalaze tastatura(upakovana u najlon),Quick start guide,Logitech Important information.I to bi bilo to.


Tastatura
Rec Compact u nazicu ovog modela govori o tome da je ova tastatura manjih dimenzija od "standardnih" modela.Numericki deo tastature je odmah uz levi deo sa slovima i ostalim funkcijama.Tasteri: Delete,Insert,Home,End,Pg Up,Pg Dn,Print Scr... koji bi trebalo da se nalaze izmdju ta dva dela tastature,nalaze se iznad numerickog dela.Slicno kao kod tastatura laptop racunara.
Sami tasteri su vrlo udobni i dosta plitiki,skoro da su ravni,dok ima je hod nesto dublji za razliku od tastera laptop racunara.Plastika od koje su isti izradjeni je vrlo dobra i pomalo hrapava tako da prsti nece klizati ako se oznoje.
Donji red tastera je nesto izdignutiji od ostatka tastature sto se meni mnogo,ali bas mnogo svidja.Pogotovu taster "speace" koji btw. odlicno reaguje za razliku od proslog.
Evo par slika tastature i tastera:

Sigurno ste primetili da je pozadinska plastika narandzaste boje.To je jos jedna stvar koja mi se dopada kod ove tastature.Tasteri izgledaju kao da lebde.A i lepo izgleda u kombinaciji sa crnim tasterima i osvetljenim multimedijalnim tasterima o kojima cu posebno pricati.

E sad,sto se tice multimedijalnih tastera prvo sam mislio da su oni osetljivi na dodir pa sam pola sata proveo "pritiskajuci" iste.Tek posle sam skontao da ti "tasteri" samo svetle i da bi (npr.) pokrenuo muzicki player moram prvo stisnuti taster Fn pa onda taster F7 jer se iznad tastera F7 nalazi "svetleci taster" koji "pokrece" muzicki player.
Pogledajte slike,bice vam jasnije:


Pa ako bih zeleo da otvorim Home page stranu u pretrazivacu pritisnucu Fn+F1.
Prilikom pritiskanja Fn tastera,narandzasto pozadinsko osvetljenje zasvetli vecim intenzitetom,pokazujuci da sada Fn multimedijalni tasteri imaju funkciju.
12 F tastera,12 multimedijalnih opcija.Pa tako imamo opciju za "mute" zvuka,za pojacavanje/smanjenje zvuka,za play/pause,naredna/prethodna numera,kalkulator,zum,home page,outlook i opcija za gasenje kompa.
Mnogo bre lepo u mraku izgleda.

Sto se tice indikatora za Caps Lock,Num Lock i Page Dn oni su reseni na sedeci nacin:


Licno sam zaista prezadovoljan tastaturom.Vrlo brzo sam se navikao.Puno mi se svidja sama povrsina tastera.I da,tasteri su dosta tisi od prethodne tastature.Gotovo da se ne cuju,a daju i neki mekan i prijatan zvuk.
Kao i svaka tastatura i ova poseduje gumene nozice sa donje strane kao i plasticne nozice za podesavanje visine.Dosta je laksa od prethodne tastature ali nema govora o tome da ce vam "bezati" pod rukom.Vrlo je stabilna.Sto se tice gaming-a i ovog Logitech-a,probao sam samo par igara koje sam imao instalirane i sve odlicno radi.Ne zamaraju se prsti niti zglobovi.Nema opciju za gasenje Windows tastera ali ova tastatura nije ni namenjena hard core igracima. I da,plasticni deo ispod tastature je izradjen od iste plastike kao i tasteri,mozda je malo hrapaviji dok su ivice i gornja strana izradjene od glossy plastike koja vrlo lepo izlgeda ali je nocna mora za odrzavanje.

+
1.Udobnost tastera
2.Izgled i dimenzije
3.Vrlo povoljna cena
4.Garancija od 3 godine
5.Dodatni multimedijalni tasteri
6.Dugacko USB kablo sa "cicak trakom"
7.Lako navikavanje


1.Nekom dimenzije mozda budu negativna strana
2.Srpski layout (Mada je ovo moja greska jer nisam naglasio da zelim tastaturu sa US layout-om.Ali da znate da postoji i ta verzija)

Logitech K300



Poslednja ispravka: VojaM (22.11.2010 u 16:58) Razlog: minus i crtica nisu isti karakter
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pharaon.92.bc na korisnoj poruci:
Aibo (21.11.2010), Partybreaker (20.11.2010)
Stara 20.11.2010, 15:39   #2
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Logitech Compact K300

No,preporucio bih ovu tastaturu svakome kome treba tastatura dopadljivog dizajna,sa par dodatnih tastera (a ne sa zilion),za svakodnevu upotrebu i komforan rad a pri tome ne zeli da potrosi veliku sumu novca.
Ako zelite sve ovo,ali samo bezicno pogledajte ovaj model.-
http://www.logitech.com/en-us/keyboa...d/devices/6007
P.S. Ako nekoga zanima jos neka stvar vezana za ovu tastaturu,neka pita.Rado cu odgovoriti.

Poslednja ispravka: pharaon.92.bc (20.11.2010 u 16:02)
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2010, 13:32   #3
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Logitech Compact K300

Ja sam je baš skoro odmeravao u jednoj prodavnici i mnogo mi se sviđa. Jedno pitanje, jel ta narandžasta pozadina ispod tastera ima osvetljenje ili mi se samo čini? Ako ga ima, jel može da se isključi po želji?
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2010, 23:19   #4
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Logitech Compact K300

Čuj minus srpska tastatura... Možda će te natjerati da ne koristiš sakatu latinicu.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2010, 7:33   #5
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Logitech Compact K300

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ja sam je baš skoro odmeravao u jednoj prodavnici i mnogo mi se sviđa. Jedno pitanje, jel ta narandžasta pozadina ispod tastera ima osvetljenje ili mi se samo čini? Ako ga ima, jel može da se isključi po želji?
Nema pozadinsko osvetljenje. Ali boja uopste nije napadna i odlicno se uklapa sa ostatkom tastature.

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Čuj minus srpska tastatura... Možda će te natjerati da ne koristiš sakatu latinicu.
Vidiš,o tome nisam razmišljao.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pharaon.92.bc na korisnoj poruci:
Aibo (24.11.2010)
Stara 22.11.2010, 11:13   #6
Zoran_KS
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 2.915
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 274 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Logitech Compact K300

Ja sam sebi uzeo Logitech G11 bas zbog toga sto tasteri imaju osvetljenje,s obzirom da uglavmom kucam u mraku.Ali znaci tasteri su osvetljeni,a ne izmedju tastera i moze da se bira nivo osvetljenosti,kao i da se iskljuci.
Zoran_KS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2010, 21:38   #7
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Logitech Compact K300

Upoznat sam sa "G" serijama Logitech-ovih tastatura.I pozadinsko osvetljenje mi se svidja,ali mi se ne svidja overall izgled i pregrst tih macro tastera.
Trazio sam pre svega elegantnu tastaturu.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pharaon.92.bc na korisnoj poruci:
Aibo (24.11.2010)
Stara 24.11.2010, 20:06   #8
OverCHAOS
Član
 
Član od: 23.8.2009.
Poruke: 455
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 49 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Logitech Compact K300

Citat:
Zoran_KS kaže: Pregled poruke
Ja sam sebi uzeo Logitech G11 bas zbog toga sto tasteri imaju osvetljenje,s obzirom da uglavmom kucam u mraku.Ali znaci tasteri su osvetljeni,a ne izmedju tastera i moze da se bira nivo osvetljenosti,kao i da se iskljuci.
Imam istu tastaturu i zaista je nezamenjiva pri kucanju u mraku. Ja sam je kupio zbog dizajna a ne zbog osvetljenja, al se ispostavilo da sam ubio 2 muve jednim udarcem. Jedini minus je sto USB portovi nisu 2.0 vec 1.1
OverCHAOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2010, 1:51   #9
kefalo
Član
 
Član od: 7.4.2009.
Poruke: 214
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Logitech Compact K300

E a jel postoji mogucnost na ovoj tastaturi da se umjesto 12 tastera u vrhu sa njihovim funkcijama dodaju i neke druge funkcije ili da se postojecim F tasterima dodjele druge funkcije.
Bilo bi mi od koristi brzo pokretanje worda i exela kao sto ima logitech wave tastatura.
kefalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2010, 1:56   #10
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Logitech Compact K300

Citat:
kefalo kaže: Pregled poruke
E a jel postoji mogucnost na ovoj tastaturi da se umjesto 12 tastera u vrhu sa njihovim funkcijama dodaju i neke druge funkcije ili da se postojecim F tasterima dodjele druge funkcije.
Bilo bi mi od koristi brzo pokretanje worda i exela kao sto ima logitech wave tastatura.
Nazalost ne postoji ta mogucnost.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2010, 2:18   #11
kefalo
Član
 
Član od: 7.4.2009.
Poruke: 214
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Logitech Compact K300

Nakon mjesec dana koristenja, kakvi su ti utisci.
da li se razgalamila vise nego na pocetku.
Da li zaglavljuju tasteri.
KOliko taj mali dodatak za dlanove ruku pomaze.
Meni je glavn konkurent logitech wave 450 ali nema u YU verziji.

Koliko je dobro uzeti tu tvoju tastaturu za kvalitetno kucanje.
Ta pozadina iza tastera, jel pomaze u mraku ili ne.
kefalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2010, 12:37   #12
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Logitech Compact K300

Citat:
kefalo kaže: Pregled poruke
Nakon mjesec dana koristenja, kakvi su ti utisci.
da li se razgalamila vise nego na pocetku.
Da li zaglavljuju tasteri.
KOliko taj mali dodatak za dlanove ruku pomaze.
Meni je glavn konkurent logitech wave 450 ali nema u YU verziji.

Koliko je dobro uzeti tu tvoju tastaturu za kvalitetno kucanje.
Ta pozadina iza tastera, jel pomaze u mraku ili ne.
Ne.Tastatura je i dalje vrlo udobna za kuckanje.Tasteri su i dalje kao sto su bili.I dalje imaju prijatan i mekan (prigusen) zvuk.Niti jednom nije doslo do zaglavljivanja bilo kog tastera.
Posto su meni prsti dosta dugacki koren sake oslanjam na sto a ne da dodatak za dlanove tako da meni isti i nije potreban ali je dosta kvalitetno uradjen.Svidja mi se ta blago "hrapava" plastika koja sprecava klizanje dlanova.
Pozadina narandzaste boje ti nece pomoci u mraku,jer ne svetli uopste ili sta vec,ali daje smek tastaturi.Mnogo lepo izgleda u kombinaciji sa osvetljenim Fn tasterima.
E sad,meni prija da kuckam na tastaturi ovog tipa jer volim plitke tastere malog hoda i mnogo mi se svidja zvuk koji isti proizvode.Zvuk uopste nije plastican i ne cuje se kao da plastika krcka. I ne kuckam na tastaturi preterano puno,vec samo na forumima i nikada nisam kuckao neprekidno vise sati. Te wave tastature su poznate po tome sto ih preporucuju ljudi koji dosta kuckaju na racunaru,ako se ti pronalazis u toj grupi ljudi onda bih ti preporucio da ides na Wave,a ako koristis tatasturu za kuckanje po forumima i drustvenim mrezama onda ti preporucujem ovaj K300 model.
Sto se tice igranja igara,obe tastature ce se odlicno pokazati osim ako ti ne treba zilion mikro tastera.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2011, 5:30   #13
Igor Petrovic
Član
 
Član od: 28.12.2010.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 204
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 30 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Logitech Compact K300

Upravo sam dobio od devojke ovu tastaturu. Imam najbolju devojku na svetu. A i najbolju tastaturu... Tastatura je odlicna. Vrhunski izgleda, manjih je dimenzija, ima multifunkcionalne tastere sa osvetljenjem i odlican osecaj pod prstima pri kucanju... Stvarno sam zadovoljan.
Igor Petrovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
illuminated, k300, logi, logitech, osvetljenje, review, svetleca, svetleća, svetlo, tastatura, test, user

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Altec Lancing MX 5021 vs Logitech Z-2300 Sh@rance Zvuk na računaru 23 29.12.2009 21:56
Logitech misevi Sasa064 Ostale komponente 11 10.12.2009 16:08
Logitech tastatura stankefa ŠDK - Ostale komponente 5 1.12.2008 13:41
Razlika između LOGITECH Z-2200 i LOGITECH Z-2300 Macak Mackin Zvuk na računaru 0 20.4.2008 20:58
Logitech VX Nano sasha vukelic ŠDK - Ostale komponente 0 19.1.2008 19:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com