Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.3.2010, 13:46   #1
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Thumbs down Besplatne knjige i penzioneri

Znaci, moram da bacim hejt na ovu grupu ljudi. Nije generalizovanje, jer ogromna vecina njih radi bar nesto od onog sto sam doziveo. Nije dosta sto u spicu idu autobusom (da se setaju po gradu, ne sa nekim smisljenim ciljem), napune mi prodavnicu kada pred posao hocu da kupim nesto za klopu, ko da nemaju ceo dan slobodan, uzimaju tuce "24 sata" za potpalu ili ko zna sta, vec danas, po MECAVI, ludackom vetru i minusu cekaju u redu ispred trafike besplatni prvi tom Rata i mira... Njih 10 (verujem da je to bio prosek po kiosku u BG). Doslo je 5 izdanja, i iako su dotad bili mirni i verovatno kukali kako im je mala penzija, navodeci samo polumesecni iznos, posvadjali su se ko je pre stigao, valjda zbog senilnosti. Moja devojka koja studira knjizevnost je izvisila jer joj prodavacica nije mogla sacuvati, jer su doticni odmah snimili broj primeraka, istom brzinom kao kada vide slobodno mesto u busu do njegovog zauzimanja. Dok mi je za Ime Ruze i bilo jasno donekle, sada mi nije jasno, sta ce penzosima prvi tom Rata i mira. Za druga dva treba da pljunu 800 dindzi sto sigurno nece. Ili ne znaju, ili stvarno uzimaju i g***o ako je za badava. I posle pametuju, "danasnja omladina ovo, danasnja omladina ono..." More mrs'.
mciggzy je offline  
Stara 10.3.2010, 13:47   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Thumbs up Re: Besplatne knjige i penzioneri

dobar za potpalu ako nije masan papir
water wizard je offline  
Stara 10.3.2010, 14:26   #3
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Besplatne knjige i penzioneri

Sve sam čuo, ali ovako nešto da rade, stvarno sramota.

Nama je pričala profesorka kada je još 90-tih išla na posao u banku i kada je stvarno bila teška situaciju i niko nije želeo da kasni na posao i dobije otkaz. U toj silnoj kužvi u busu nađe se jedna bakica, inače to je bilo u 7 ujutro. Pita neko bakicu kuda je krenula tako rano. Njen odgovor je bio sa sve kezom kod drugarice. Neki ljudi tada nisu mogli u bus da uđu kako bi otišli na posao a ona u 7 ujutru ide kod drugarice.
ilic stefan je offline  
Stara 10.3.2010, 14:38   #4
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Besplatne knjige i penzioneri

Besposleni ljudi, vidjeću vas I nemojte da generalizujete, nisu svi ljudi takvi Na tih 10 što čekaju ima ih 300 koji su normalni...
NjegovaWisost je offline  
Stara 10.3.2010, 14:41   #5
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Besplatne knjige i penzioneri

Da dodam da to nije ni delic onoga shto se koti svakim danom u javnosti, ma koliko oni bili stariji i ja trebao da osecam poshtovanje prema njima - sve ima svoje granice. Stvarno mi ponekad dodje da svratim i da kupim majicu sa natpisom "Šta je baba, tek sam seo?" kod lokalnog gipsy uvoznika na Zelenjaku.

Samo mogu da se nadam da ja necu biti takav kada ostarim i da se trudim da ne budem takav, ako dozhivim te godine. Mada, nekoliko ljudi se vec izjasnilo da cu ja u tom zhivotnom razdoblju da budem Denny Crane
Doomche je offline  
Stara 10.3.2010, 14:44   #6
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Besplatne knjige i penzioneri

Sad sam sve ovo na glas pročitao mojoj Tetki koja ima pune 74 godine. =Ona ne može da ih smisli iako je penzioner. Najgore što se šetaju autobusom za obične novine jer neće da ih kupe ispred kuće u inat komšiji koji drži kiosk. A tek kako idu da uzmu nešto zato što je to jeftinije nekoliko dinara nego ovde. mnogo primera ima bezobraznog ponašanja. A stalno govore samo da se Tito vrati videli bi vi kako bi vas on doveo u red. Misle na nas mlađe.
todos je offline  
Stara 10.3.2010, 14:58   #7
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Besplatne knjige i penzioneri

Respect za tetku
BTW, ogromna vecina ne moze ni da pojmi zasto je tako "lepo" bilo u njihovo doba... niti kako ekonomija, zaduzivanje funkcionise... a tek konkurencija... odes u prodavnicu i biras izmedju sampona od breze i koprive )))
mciggzy je offline  
Stara 10.3.2010, 15:01   #8
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Besplatne knjige i penzioneri

Interesantno to u vezi šampona. Oni su bili zadovoljni samo da bude u ponudi, a šta je u ponudi, to ih nije interesovalo. Ja imam običaj kad kupujem pastu za zube od dve izložene ako baš moram tu da kupim uzimam skuplju, ali u supermarketima treba mi dosta dugo za odluku jer uvek kupujem drugu.
No, što se Tetke tiče, ona je dosta moderna po tom pitanju i voli naprednu tehnologiju. na svu sreću za mene da je tako, u protivnom bi bila sam0o svađa.
todos je offline  
Stara 10.3.2010, 15:16   #9
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Besplatne knjige i penzioneri

Uh, ja sam tek temeljan pri kupovini pogotovo necega sto se ne kupuje svaki dan, uporedjujem sve, citam specifikacije... kod pasti znas, ili Colgate kao najbolji i najskuplji ili Blend-a-med kao ok odnos kvaliteta i cene, ali opet od svega ima po milion vrsta...a da ne govorim o milion drugih nepoznatih marki
A danas samponi... po 10 vrsta x 3 velicine Wash&Go, Pantene, H&S, Herbal Ess... mada nema od koprive



A penzosi bi navalili i da se dele knjige Gajenje puzeva, Kamasutra, knjiga o 2Pacu, samo da je dzabe....

A zamislite da SK deli nesto besplatno, a pojedinacno, neki demo ili neku knjizicu sa walktroughovima, chaetovima ili tako nesto, a penzosi se nacrtaju za to ))

Poslednja ispravka: mciggzy (10.3.2010 u 15:39)
mciggzy je offline  
Stara 10.3.2010, 15:46   #10
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Besplatne knjige i penzioneri

Sva istraživanja se slažu da od (najkasnije) 45. godine inteligencija opada. Kada se to spoji sa egoizmom od koga većina starih ljudi pati dobija se ovo iz prve poruke.

Ja živim u zgradi sa najmanje 30 veoma matorih baba (one malecke što se gegaju) koje nemaju šta da rade, pa se po ceo dan voze liftom. Onda ili zaglave lift, ili moram da čekam da se spusti od petog do trećeg sprata i sl. Viđao sam i jednu koja se stalno spušta sa drugog da bi izašla napolje i stajala na ćošku.

Ali, u suštini, ne nerviraju me previše jer ne dolazim s njima u kontakt često. Mislim da prema takvima čovek treba da se postavi agresivno, ali fino.
caine je offline  
Stara 10.3.2010, 16:08   #11
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Besplatne knjige i penzioneri

Kakva tema...
anded zombi leš! je offline  
Stara 10.3.2010, 16:16   #12
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Besplatne knjige i penzioneri

Proći će kao i ona moja: "Kako vam se zove baba?"
NjegovaWisost je offline  
Stara 10.3.2010, 16:22   #13
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Besplatne knjige i penzioneri

Naravno ima i normalnih ljudi ali ti ljudi žive sa svojom porodicom, a ovi žive sami jer su svi pobegli od njih, npr. zašto moj deda ne trči da uzme novine, zato što ga baš briga da trči za parče papira. A ja kada budem ostario ima da sedim kući i zabavljam unuke a ne da se svađam sa svima po busu, kad si već mator, sedi kući, nisi za bus.
ilic stefan je offline  
Stara 10.3.2010, 16:24   #14
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Besplatne knjige i penzioneri

Citat:
ilic stefan kaže: Pregled poruke
naravno ima i normalnih ljudi ali ti ljudi žive sa svojom porodicom, a ovi žive sami jer su svi pobegli od njih, npr. Zašto moj deda ne trči da uzme novine, zato što ga baš briga da trči za parče papira. A ja kada budem ostario ima da sedim kući i zabavljam unuke a ne da se svađam sa svima po busu, kad si već mator, sedi kući, nisi za bus.
Е брале, преуско то ти схваташ. Зависи хоће ли твоја жене уопште хтјети живјети са твојим родитељима (много боље је одвајање што прије), гдје, шта, како...

Проблем је што наши пензионери нису као на западу, па сад да путују и обилазе свијет.... Но мани
NjegovaWisost je offline  
Stara 10.3.2010, 16:28   #15
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Besplatne knjige i penzioneri

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Е брале, преуско то ти схваташ. Зависи хоће ли твоја жене уопште хтјети живјети са твојим родитељима (много боље је одвајање што прије), гдје, шта, како...

Проблем је што наши пензионери нису као на западу, па сад да путују и обилазе свијет.... Но мани
Ma ne to, nego ima ljudi koji se slažu sa svojom porodicom dobro, nisu zakerala i mogu u svojim 90 godina sasvim normalno da žive sa svojima, dok neki nažalost i sa svojih 30 toliko počnu da se svađaju sa ljudima oko sebe da prosto rasteraju sve od sebe. Naravno ima dosta ovakvih ljudi i time dzangrizavih penzionera.
ilic stefan je offline  
Stara 10.3.2010, 19:29   #16
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Besplatne knjige i penzioneri

Pa dobro za knjige razumem ali zasto bi neko hteo besplatne penzionere Jel fora ako uzmes knjigu moras i jednog penzosa

Znate sta cu ja vama da kazem, kad je dzabe i sirce je slatko, svi vole da uzmu nesto za dzabe, cak i prividno za dzabe, ja sam jednom uzeo u supermarketu kilo nekog austrijskog keksa kog nikad pre nisam jeo jedino iz razloga sto su se dobijale dve solje ako kupis kilo, a da ne kazem da sam za to keksa mogao da kupim 5 kila nekog domaceg slicne vrste :, ovako nesto mi se desilo mnogo puta pogotovu u je*enim hipermarketima gde se stalno uz nesto dobija poklon, a verujem da se i vamo ovako nesto desilo. Tako da ne treba kriviti penzose sto oce da uzmu za dzabe trecinu knjige A uzimaju 10 kom 24h zato sto sa jednim jednostavno ne mozes da nalozis pec je*ene novine su providne, imaju 10 strana

A da penzioneri znaju stvarno da nerviraju to stoji iako je na selu to manje izrazeno jer tu matori ljudi imaju sta da rade a ne da se kisele po stanovima po ceo dan.

Ali i pored svega mislim da medju penzionerima ima i zivahnih ljudi koji imaju pametnija posla nego da nerviraju omladinu i od koji svi mi mozemo nesto da naucimo.
Equilibrium je offline  
Stara 10.3.2010, 19:32   #17
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Besplatne knjige i penzioneri

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
A uzimaju 10 kom 24h zato sto sa jednim jednostavno ne mozes da nalozis pec je*ene novine su providne, imaju 10 strana
Komšija jedan uzme po 30 komada, pa ili ubaci u sanduče svakom ili ostavi negde ispred lifta. Taman i kasnije ako ustaneš možeš da uzmeš.
Sun Tzu je offline  
Stara 10.3.2010, 19:35   #18
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Besplatne knjige i penzioneri

mogao bi sk opet da se štampa na običnom novinskom papiru, ovaj mi nešto ne odgovara
water wizard je offline  
Stara 15.3.2010, 19:38   #19
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Besplatne knjige i penzioneri

Kada je bila zezancija sa nestašicama ulja,inflacija i slična *****a, penzioner krepa i naravno ljudi provale u stan i nađu oko 150 flaša jestivog ulja. A ja se sećam da sam nudio za flašu 10 maraka i niko nije hteo da mi da, jednu jedinu.
todos je offline  
Stara 15.3.2010, 20:12   #20
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Besplatne knjige i penzioneri

Јадно... ово је расправа на фору "шта ће то њима па они ће ионако да умру"...Чуј напуне продавницу у 7 сати? Па сви ви идете у продавницу у 7 сати па мени правите гужву и морам да чекам па не бацам "хејт". Такође ми се гади кад видим да неко неће да устане некој старијој особи у аутобусу , па зар ти са својих 18 или колико већ година можеш да стојиш пре него неко са 70+. Али полако , како сејеш тако жањеш , дочекаћете и ви своје...

Poslednja ispravka: Stojadin (15.3.2010 u 20:22)
Stojadin je offline  
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Stojadin na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (16.3.2010), Bokile (16.3.2010), Deathclaw (24.3.2010), ezenkiel (16.3.2010), player1 (15.3.2010), water wizard (15.3.2010)
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gde imaju da se kupe knjige na stranim jezicima? Supreme.50 Opšta kultura 14 29.8.2009 19:01
Knjige Dr Zoidberg Programiranje 1 10.4.2009 3:06
Besplatne teme, pozadine, ringtonovi, wallpaperi, igrice... na Internetu Guterill Programi za mobilne telefone 18 7.1.2009 17:37
Besplatne web knjige Carl Jonson CJ Zanimljive Web lokacije 7 7.1.2006 1:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com