Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.11.2013, 14:13   #1
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Cubot GT99

Ovo je moj opis kineskog telefona po imenu Cubot GT99.
Opisao sam ga kratko, sažeto i jasno.
Napravio sam i nekoliko fotografija.
Slobodno se obratite sa pitanjima i/ili specifičnim zahtjevima.


Detaljne specifikacije su na linku proizvođača, a ovo su osnovne:
Displej 4,5 inča, rezolucija 1280x720,
MediaTek Quad procesor 1,2 GHz,
1 GB RAM, 4 GB ROM, 2200 mAh,
Wi-Fi, GPS, Dual SIM, Android 4.2.1.


Način kupovine i plaćanja:
Kupio sam ga na PandaWill-u za 139 dolara (sniženje 10%) i doplatio 4 dolara sa slanje sa brojem sa praćenje. Dobio sam ga za 2 sedmice. Od dodatnih troškova tu je podmićivanje carinika sa 10 evra i 2,5 evra za administrativne troškove. Sve zajedno oko 123 evra.


Sadržaj pakovanja:
Telefon, punjač, USB kabel, slušalice (loše), baterija, uputstvo za korištenje, silikonska zaštita i zaštitna folija koja je već nalijepljena na displej. I to sve stane u malu kutiju.


Izgled i kvalitet izrade:
Plastičan, ali dobar. Odlično izgleda sa zadnje strane. Sa prednje je malo ''kabast'', odnosno ima dosta prostora oko displeja, a posebno ispod displeja. Zadnja strana je glatka i klizava, ali zato silikonska maska sprečava ispadanje telefona iz ruke. Power button je na gornjoj strani, to je drugačije od ostalih modela. Ostali elementi su standardno raspoređeni. Posjeduje LED za notifikacije. Navigacijske tipke ispod displeja nisu bijele, nego plavičasto/ljubičaste i Home button je okrugao. Eto to malo kvari utisak o izgledu, ali nije ništa strašno.


Displej:
Displej je tipa IPS, što će reći da ima dobre uglove vidljivosti, prirodne boje i dobar kontrast. I stvarno je tako. Rezolucija je 1280x720 piksela, što daje gustinu od 326 piksela po inču, što implicira da je prikaz jako precizan i sitan tekst je dobro čitljiv. Gustina piksela je analogna Apple Retina displejima na iPhone-ima. Odziv je dobar. Jedina mana je malo probijanje svjetla uz donju ivicu, ali to se primijeti samo na jednobojinim i tamnim podlogama.


Baterija:
Deklarisani kapacitet od 2200 mAh je sasvim dovoljan za standardno korištenje. Nisam je detaljno testirao, ali zasad vidim da nije ništa bolja, ali ni ništa lošija od konkurencije, prilično dobra za kineski telefon, može se reći.


Performanse:
MediaTek četvorojezgarni procesor frekvencije 1,2 GHz sa 1 GB RAM memorije je dovoljan za sve potrebe, bar meni. Rad je gladak i brz, bez ikakvih problema, a AnTuTu pokazuje oko 13500 poena.


Operativni sistem:
Dosta čisti Android 4.1.2 sa Google-ovim aplikacijama i još par osnovnih aplikacija (File Manager, Sound Recorder), bez ikakvog značajnog bloatware-a. Optimizovan i brz, bez ikakvih mana. Korištenje dvije SIM kartice je jednostavno i dobro odrađeno.


Povezivanje:
Kvalitet signala mobilnog operatera je dosta dobar, kao i kvalitet zvuka kod razgovora. Signal Wi-Fi je isto jako dobar. GPS sam samo jednom probao, ali izgleda treba mu neko vrijeme da uhvati ''lock'' pozicije i signal je slab. Ovo je tipično za Kineze. Postoje software-ski tweak-ovi za ovo, ali još ih nisam probao. GPS koristim rijetko, tako da me i ne zanima za sad.


Kamere:
Zadnja kamera je jako dobra. Za ovako jeftin kineski telefon je prilično upotrebljiva. Kamera u suštini nema 12 megapiksela, nego 6, a ostatak je dobijem interpolacijom. Blic bi mogao biti jači, a pogotovo je slab kada se koristi kao baterijska lampa. Prednja kamera ima 5 megapiksela, opet je vjerovatno u pitanju interpolacija, ali je definitivno bolja od običnih VGA kamera.


Zaključak:
Odličan telefon za svoju cijenu i preporučujem ga svima kojima odgovara na osnovu pročitanog. Nudi i više nego što možete očekivati, i to bez ozbiljnih zamjerki.


Fotografije:
Za pregled fotografija kliknite na thumbnail-ove ispod, pa onda još jednom kliknite na dobijenu sliku za pregled pune veličine fotografija.




Poslednja ispravka: Prief Lirator (1.12.2013 u 0:11) Razlog: Ispravka sitnihslovnih grešaka
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
ColdBoot (30.11.2013), Filip89x (30.11.2013), LoshMeeBre (30.11.2013), mp3lopov (5.12.2013), NIx Car (3.1.2014), todos (4.12.2013), zajchik (30.11.2013)
Stara 30.11.2013, 14:41   #2
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Cubot GT99

Pa pomenu neke sitne mane. Jel ovo sa GPS-om, probijanjem svetla i kamerama sa interpolacijom sve našta si u drugom tredu mislio? Ako je samo to onda, praktično, i nema mana za te pare.

Jedno pitanje još. Kako znaš da su kamerama tako nabili MP? Postoji neki softverski način da se to otkrije ili si to pročitao negde?
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2013, 15:01   #3
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Cubot GT99

E pa baš tako, mane i zamjerke postoje, ali su jako sitne, praktično beznačajne, pogotovo za ove pare. Najbitnije karakteristike telefona su odlične (performanse, displej, baterija, operativni sistem).

A što se tiče kamera, opšte je poznato da Kinezi tako rade sa interpolacijom. A i ja sam to mogu zaključiti jer u podešavanjima kamere ima da se izabere najviše 6 megapiksela, a slike su u rezoluciji od 4096x3072, što odgovara 12 megapiskela, ali kad ih zumiraš na punu veličinu, vidiš da ima puno ''noise'' efekata i detalji su mutni. Jednostavno, ne pravi fotografije ni blizu kao današnji top modeli kod telefona koji imaju pravih 12 ili 13 MP. Kažem opet da to nije loše, slike su po kvalitetu otprilike između Galaxy S i Galaxy S2, dakle jako pristojne za prosječnog korisnika. Možda objavim poslije par slika.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
ColdBoot (30.11.2013), mp3lopov (5.12.2013)
Stara 30.11.2013, 15:19   #4
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Cubot GT99

Xexe, čudi me da to u meniju nisu mogli da promene.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2013, 16:00   #5
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Cubot GT99

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Možda objavim poslije par slika.
Bilo bi jako lepo
Ja sam neke slike video na drugim forumima,ali nije lose da se vidi jos koja.Btw nisi nigde spomenuo da je cpu model MTK6589.
Rekao si da su sluske lose.Jel sih probao sa nekim playerom sa marketa ili sa stock playerom?Zapravo zanima me kakav mu je audio izlaz jer sam probao neke slabije telefone koji imaju katastrofalan zvuk na sluskama,i slusanje mjuze bude skoro pa pravo mucenje.Zadnji takav koji sam probao je lg l5 II.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2013, 16:25   #6
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Cubot GT99

Nisam naveo da je MTK6589 jer mislim da je to jedini MediaTek-ov Quad procesor na 1,2 GHz, a i stavio sam link ka sajtu proizvođača sa detaljima. Ovo je i najčešći procesor u kineskim telefonima.

Slušalice su loše same po sebi, a probao sam ih i sa fabričkim plejerom, i sa Power Amp. Ne bi to bio problem jer ja imam Sennheiser CX-150 slušalice, ali ni na njima zvuk nije mnogo bolji, dakle zvučni izlaz telefona je loš sam po sebi. Visoki tonovi su jako izraženi i fali mu dosta basa. Ali Power Amp to može u dobroj mjeri ispraviti. Ako bih poredio zvuk sa LG L9 (moj prošli telefon), rekao bih da je Kinez malo lošiji ili su tu negdje. Dakle, nije baš nepodnošljivo loš, ali daleko je to od dobrog. A slike ću poslije okačiti.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
zajchik (30.11.2013)
Stara 30.11.2013, 19:02   #7
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Cubot GT99

Zapravo bas sam na to mislio,piskav zvuk koji ni poveramp sa full basom i ekvilajzerom ne moze da popravi.Ono na mp3 bude koliko-toliko slusljivo,ali na radiu...No ok, mislim da ne treba traziti dlaku u jajetu.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2013, 15:45   #8
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Cubot GT99

Evo skontao sam u čemu je štos sa odabirom 6 i 12 megapiksela. Postoje obje opcije u podešavanjima, a 6 megapiksela je bilo odabrano po defaultu jer je bio Wide mod, a kada se odabere 4:3 mod, onda ima svih 12.

Evo jedna slika, direktni link u punoj veličini. Ja bih rekao da je skroz okej, samo su boje malo hladne, tamne i isprane, ali to je dosta zbog vremenskih prilika.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
Filip89x (1.12.2013)
Stara 1.12.2013, 17:15   #9
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Cubot GT99

Sasvim pristojno . Ja sam prilicno zadovoljan sa mojim kinezima (sve sam ih uspesno prodao i ljudi mahom beshe zadovoljni), samo sto je moja najjaca kamera 3mpx bila, al je i fon bio 59$

Sasvim pristojna fotka.
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2013, 17:23   #10
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Cubot GT99

Po danu su slike jako dobre, a u tamnijim uslovima slabi blic ne pomaže puno.

A ja razmišljam da ovaj odmah prodam i kupim recimo THL W200 (trenutno sniženje na PandaWill) ili nešto drugo. Nije mi više do telefona, samo se volim malo poigrati i mijenjati ih k'o čarape.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2013, 19:05   #11
Danpil
Član
 
Član od: 18.10.2012.
Lokacija: Smederevska Palanka
Poruke: 289
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 52 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Cubot GT99

Sigurno da mozes cak i zaraditi na tom telefonu ako ga prodas. Odlican telefon, sinoc sam ti hteo reci da promenis rezim slikanja da bih ima 13 mp i ne znam kako ne napisah, tj napisao sam ali nije se pojavilo u temi. Mora da mi je net zabo.
Danpil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2013, 19:52   #12
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Cubot GT99

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Evo skontao sam u čemu je štos sa odabirom 6 i 12 megapiksela. Postoje obje opcije u podešavanjima, a 6 megapiksela je bilo odabrano po defaultu jer je bio Wide mod, a kada se odabere 4:3 mod, onda ima svih 12.

Evo jedna slika, direktni link u punoj veličini. Ja bih rekao da je skroz okej, samo su boje malo hladne, tamne i isprane, ali to je dosta zbog vremenskih prilika.
Eto vidiš da ne lažu za 12MP. Tako i na Xperii.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2013, 20:08   #13
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Cubot GT99

Ne kapiram samo što, na primer, taj THL ne pakuju sa 2GB RAM-a, oduvali bi sve... pa nije valjda taj dodatni GB toliki problem...
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2013, 20:10   #14
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Cubot GT99

I to ne samo da ne lažu za 12 MP (odnosno 13), nego je i interpolacija, koju sam pomenuo, sada upitna jer sam uporedio slike sa svojim fotoaparatom Nikon Coolpix S3000 i može se reći da bolje slika od njega! Barem na jakom (prirodnom) svjetlu i kod statičnih objekata. Kod drugih situacija je Nikon dosta bolji, ali u svakom slučaju ovo je jedna od najboljih kamera na kineskim telefonima, tačno je sve što sam pročitao i vidio o njegovoj kameri. Jedino što je ja rijetko koristim, ali ponekad je dobro imati dobru kameru uz sebe.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2013, 1:15   #15
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Cubot GT99

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
I to ne samo da ne lažu za 12 MP (odnosno 13), nego je i interpolacija, koju sam pomenuo, sada upitna jer sam uporedio slike sa svojim fotoaparatom Nikon Coolpix S3000 i može se reći da bolje slika od njega! Barem na jakom (prirodnom) svjetlu i kod statičnih objekata. Kod drugih situacija je Nikon dosta bolji, ali u svakom slučaju ovo je jedna od najboljih kamera na kineskim telefonima, tačno je sve što sam pročitao i vidio o njegovoj kameri. Jedino što je ja rijetko koristim, ali ponekad je dobro imati dobru kameru uz sebe.
Ček sad, ne znam da li si prevideo i to, ne mora biti sasvim tačno da samo statične objekte lepo slika. Kad se odabere tzv. "sport scena" ili kako je već krštena(uglavnom fotkam kućevne aparate i nameštaj da pokažem veću staraca šta ima za koje pare) onda je ekspozicija kraća pa može bolje da oslika i "objekte" u pokretu(naravno za videla - šta da osvetliš kako treba led diodom).

A ovo što si okačio je OK. Kakve bi ti tople boje da izvuče maltene po magli?
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2013, 2:54   #16
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Cubot GT99

Da, može biti da si u pravu, možda sam i previdio, odnosno nisam isprobao "Sports Scene", jer mi kamera nije puno bitna na telefonu pa se nisam puno zanimao oko toga. A ovaj zaključak sam donio jer u "Normal Mode" moraš imati jako mirne ruke da bi slika ispala dobro. Dakle, može biti da je situacija bolja sportskim modim, a njega ću isprobati kad budem imao vremena.

A i ja se slažem da je ova fotografija koju sam okačio prilično dobra jer su vremenski uslovi bili ne baš idealni, a kad sam ga uporedio sa Nikon S3000, tek onda sam shvatio da je kamera jedna od jačih strana ovog telefona. Najveća mana kamere je slab blic, iako je "dual" i stvarno ima dvije male LE diode. Eto, ako neko planira naručiti ovaj telefon, od mene ima preporuku, pogotovo za kameru.

Još jedna stvar, imam nekoliko dodatnih sitnih zamjerki na telefon, a to ću dopisati sutra.

Istaknuo bih opet da sam jako zadovoljan telefonom i da ima moju preporuku. Nekidan sam ga root-ovao, i to jako jednostavno i pobrisao dosta nepotrebnih sistemskih Google-ovih aplikacija. Iako je ovo praktično čist Android, sada sam Google pravi sve više bloatware-a i nameće gomilu svojih aplikacija! I kad sam ga malo "pročistio", telefon je postao još brži i fluidniji. Toliko za sada, laku noć.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2013, 2:33   #17
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Cubot GT99

Update 1.1 - dodajem još nekoliko zamjerki na telefon

Poslije sedmicu dana korištenja, našao sam mu još nekoliko mana:

- Preciznost displeja je manja uz ivice, pogotovo lijevu i desnu. Ne utiče puno na rad, osim što ponekad pravim greške pri kucanju u potrrait mode-u, kod slova "q", "w", "o" i "p", jer se ona nalaze prema lijevo odnosno desno na tastaturi. Multitouch Test pokazuje da je u toj zoni, oko pola centimetra od ivica, manja preciznost displeja, ali opet naglašavam da je jedva primjetno i može smetati samo ako tražite dlaku u jajetu, ili jaje u dlaci, kako god.

- Druga stvat je problematičan GPS i on pogađa većinu kineskih telefona, dijelom zbog MTK procesora, a dijelom zbog toga što Kinezi ne znaju dobro postaviti i napraviti antenu. Već sam se prije informisao o ovome i vidio da rijetko koji Cubot GT99 ima normalan GPS, kod većine je slab signal i treba dugo vremena da nađe nekoliko satelita i da uhvati "lock" pozicije, ili GPS nikako ne radi. Kod mene je izgleda ovaj drugi problem. Ali to mi ne smeta jer GPS praktično nikad ne koristim i nije me zanimalo da li radi ili ne. Postoje software-ski tweak-ovi, kao i improvizovanje i lemljenje nekih žica i folija da bi GPS radio koliko-toliko normalno, ali pošto meni to nije bitno, ja sam odustao poslije dva bezuspješna pokušaja nalaženja GPS pozicije. Ali, iako se ne smatram prevarenim ili oštećenim, zatražio sam povrat dijela novca od PandaWill-a sa priloženim dokazima, posredstvom PayPal-a, u iznosu od 20 američkih zelenih papira. PandaWill je odbio i ponudio mi 10 dolara, što sam ja prihvatio jer nema smisla da insistiram na nečemu što mi nije bitno, a uz to sam telefon dobio jako povoljno.

Da sad ne mislite da je ovo obični krš, sve ove zamjerke (i one iz prvog posta), pa i ova za GPS koji mi i ne treba, su sitne i beznačajne i ja sam krajnje zadovoljan telefonom i to je jedino bitno na kraju.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2013, 9:56   #18
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Cubot GT99

Ne računajući 10€ za carinika,sa povraćanjem 10$ koje su ti odobrili,prošao si odlično sa ovim telefonom.
Nisam bas pratio koliko je baterija za taj cubot, ali možda bi je dobio da si tražio,a to je ptrošan materijal,pa zlu ne trebalo...
Svaka čast!

Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2013, 13:54   #19
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Cubot GT99

Dobra ti je ideja za bateriju, ali nije mi tad palo na pamet, pogotovo zato što je zasad odlična.

Aha, baš sam dobro prošao, a kupio sam ga dok je bio na akciji sa popustom od 10%. Telefon sam, dakle, platio 129 dolara + 4 dolara za slanje sa brojem za praćenje + 10 evra za carinika. A toliko sam zadovoljan telefonom, da se ne bih bunio ni da sam platio punu cijenu + carinu i PDV, a to bi bilo oko 160 evra. A telefon sigurno vrijedi toliko, ako ne i više.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2013, 13:53   #20
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Cubot GT99

Ja sam imao par kineza sa GPS. Stim sto ja uvek kupujem iskljucivo nebrendirane modele. Gledam da me kinez ispadne do 100$ sve sa nashom milom carinom.

Nego za GPS. Iz mog malog iskustva, uvek kad trzi prvi put trazi po 10-15 min. Ali nema sanse iz sobe, cak ni sa terase ili prozora da "uvati". Nego sam morao uvek da budem na otovrenom . Isto vazi i ako se ne koristi po mesec dana. Al kad ga "uvati" radi sasvim ok i sa punim signalom potpuno funkcionalnim za IGO u kolima. I ako se koristi dva-tri puta nedeljno mnogo brze "vata" satelit.

Uglavnom je tako ali potpuno funkcionalno za IGO navigaciju u kolima sto je najbitnije buducem kupcu....

Videcu da i ja odradim neki test uskoro
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com