Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.3.2012, 22:01   #201
KaiSeR
Član
 
Član od: 12.3.2012.
Poruke: 35
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Posalji kapelana u region
Da ali kako da ga podignem ? Osvojio sam sve od finske pa do kaspiskog jezera na istoku/jerusalima na zapadu
poljsku, mađarsku, dansku, rus, srbija, bugarska, vizantija... ? Ne mogu baš da ga pronađem ? Tjst ne znam kako se podiže
KaiSeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2012, 22:37   #202
Parafraz
Novi član
 
Član od: 14.2.2012.
Poruke: 17
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Polako završavam 4. ili 5. partiju, i moram priznati da je možda i najvažnija stvar biranje brakova. Od male nemanjićke Srbije, brakom sam prisvojio Hrvatsku, postao kralj Srba i Hrvata (k'o nekad, jel'), osvojio Solunsko i Dračko vojvodstvo (Vizantinci postali jeretici, pa im uzimam čitave pokrajine...) i postao poprilično, poprilično jak.
U početku mi je samo bilo važno da držim granice Srbije - osvojio sam samo Vidin, a sada mogu da napadnem koga oću.
Pažljivo birati brakove!
Parafraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2012, 22:38   #203
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.832 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
KaiSeR kaže: Pregled poruke
Da ali kako da ga podignem ? Osvojio sam sve od finske pa do kaspiskog jezera na istoku/jerusalima na zapadu
poljsku, mađarsku, dansku, rus, srbija, bugarska, vizantija... ? Ne mogu baš da ga pronađem ? Tjst ne znam kako se podiže
Imas ekran sa ministrima u gornjem levom uglu...tu izaberes i posaljes ga da radi zadatak.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2012, 23:54   #204
KaiSeR
Član
 
Član od: 12.3.2012.
Poruke: 35
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Imas ekran sa ministrima u gornjem levom uglu...tu izaberes i posaljes ga da radi zadatak.
Da imam ikona ona kruna, ali kada odem na minstra za kulturu to je onaj predzadnji ? i kliknem na jednu od 3 opcije samo mi se boja karte promjeni i ništa drugo ne mogu napraviti cijelo vrijeme mi leži u glavnom gradu jedino je maršal na terenu njega mogu da mičem ? A ovi ostali ništa..

Edit: Možda je problem što je kod mene 1.0 verzija ?
KaiSeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2012, 0:47   #205
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.832 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
KaiSeR kaže: Pregled poruke
Da imam ikona ona kruna, ali kada odem na minstra za kulturu to je onaj predzadnji ? i kliknem na jednu od 3 opcije samo mi se boja karte promjeni i ništa drugo ne mogu napraviti cijelo vrijeme mi leži u glavnom gradu jedino je maršal na terenu njega mogu da mičem ? A ovi ostali ništa..

Edit: Možda je problem što je kod mene 1.0 verzija ?
Treba ti Chaplain kliknes na opciju, nisam siguran kako se zove ali pise improve religious relationship ili tako nesto, i kliknes desni klik na provinciju koju zelis da konvertujes. Imaj u vidu da to pokrstavanje moze da traje poprilicno dugo.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2012, 4:18   #206
mikicaa
Član
 
Član od: 5.6.2010.
Poruke: 259
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

za kulturu je bitno da stewadship imash jak preko 10 kod vladara za religiju bitna je zelous osobina tako da ako ocesh da promeni veru brze daj zemlju zealus vlasteli ili kako se vec pise;p
mikicaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2012, 11:08   #207
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom

head local inquisition i vazno je da vazale iz te teritorije prebacis u tu vjeru...
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2012, 14:47   #208
KaiSeR
Član
 
Član od: 12.3.2012.
Poruke: 35
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Skonto sam da treba držati Ctrl kada hoćeš da to odradiš, sad radi
KaiSeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2012, 15:13   #209
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Evo jednog moda za 1.04 i 1.04b verziju - CK2plus.

Vazi za jedan od boljih, ima raznih tweakova i poboljsanja, novi holy orderi, placenici itd... Dodata su i razna nova carstva sto pomaze balansu, npr. britansko, spansko, rusko itd... sto bi trebalo znatno da olaksa upravljanje kasnije jer neces imati gomilu kraljevskih titula zbog kojih ce te vojvode smarati.

Jedan veliki minus po meni je sto se autor odlucio za balans umesto istorijske tacnosti i na Balkanu je napravio veliko izmisljeno carstvo Danubie koje obuhvata teritoriju Madjarske, Srbije, Hrvatske, Bugarske i Vlaske. Totalno bezveze. Razumem da se naprave neka carstva koja su bar donekle realno mogla postojati, tipa britanskog ili spanskog ali ovo, gde su postojala dva carstva (srpsko i bugarsko) je ogroman promasaj.

Mod sam uploadovao za one koji nisu registrovali igru - CK2plus

Za one kojima je kao i meni, ta Danubia trn u oku, malo sam se igrao sa fajlovima i umesto Danubie napravio Serbian Empire koje obuhvata Hrvatsku, Srbiju, Bugarsku i Vlasku. Ovde mozete skinuti tu verziju moda koju sam ja ispravljao - EDITED

Vazna napomena - ovo sa srpskim carstvom nije testirano, trebalo bi da radi, ali nisam 100% siguran, nisam modovao CK2 pa ne znam da li sam mozda nesto propustio. Ako neko zeli da se zabavlja, slobodno neka proveri i ispravi eventualno propusta i mozda malo izbalansira.

A sada, na Konstantinopolj!!!

EDIT: Naravno, nisam ni zapoceo igru a vec sam nasao gresku u modu, izvinjavam se, sad bi trebalo da radi - link

Poslednja ispravka: Sarmatian (15.3.2012 u 16:00)
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
JAZO (15.3.2012), Parafraz (15.3.2012)
Stara 15.3.2012, 22:29   #210
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Bravo a ova 1.04b neka nova verzija.I koji su ovo dlc najavili za 1.05 patch
Ima li jos koji mod?
EDIT:Namucih se malo da odradim instalaciju nije mogla onako ali ispade da radi onaj scenario treaty 1214 godine,i vidim da je Stefan II(Prvovjencani)ipak kralj i ako je ovo 3 godine prije njegovog proglasenja...

Poslednja ispravka: JAZO (16.3.2012 u 0:02)
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2012, 19:02   #211
KaiSeR
Član
 
Član od: 12.3.2012.
Poruke: 35
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Jel ima ko ideju kako bi mogao osvojit rim (tjst vatikan) skino sam mu sve teritorije (papi) al ostao je još rim širim se na prostor italije pa mi je to malo trn u oku..
KaiSeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2012, 19:14   #212
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Osvoji rim ....Ne shvatam pitanje.Ako oces da dobijes rat onda jednostavno drzi te osvojene teritorije dok ti papa ne posalje ponudu ili ti njemu posalji zahtjeve kad ti bude moguce....
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2012, 22:26   #213
KaiSeR
Član
 
Član od: 12.3.2012.
Poruke: 35
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
Osvoji rim ....Ne shvatam pitanje.Ako oces da dobijes rat onda jednostavno drzi te osvojene teritorije dok ti papa ne posalje ponudu ili ti njemu posalji zahtjeve kad ti bude moguce....
Pardon loše sam se izrazio, treba mi neki povod za rat.. ali nema nikoga sa tom titulom (niko nije ponuđen), ne vidim nikakvu opciju za objavu rata ? kako funkcioniše ono sa lažnim titulama i koliko zapravo treba dugo čekat na to ?
KaiSeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2012, 23:17   #214
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Pokusao sam da igram ovu igru. Iskreno nije losa, al brate uvjek izgubima

Poslednja ispravka: Isko (18.3.2012 u 18:39)
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2012, 10:36   #215
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Kakva igra mi je u toku sa Ck2plus modom!

Krenuo sam kao vojvoda od Kijeva i za kratko vreme uspeo da napravim Rusko kraljevstvo, uz puno srece. Nasledio sam Ryazan i to mi je dalo odlicno poziciju da ujedinim Ruse.

Postavio sam Rurikovicha na tron Madjarske ali se Madjarska automatski raspala pa sam morao ja opet da se umesam i uspeo da ostvarim kontrolu nad polovinom, postavim pravoslavne vazale i sada moj drugi brat uspeva da odrzi kontrolu nad tim delom.

Drugog rodjaka sam postavio na tron hrvatske i uspeo je da se odrzi na tronu dosad ali sada je rat u toku, ali mislim da ce uspeti jer mu kralj madjarske pomaze. Ja ne mogu da mu pomognem posto se desila invazija Zlatne Horde. Iako sam mogao da podignem oko 45000 vojnika, samleli su me za 10 minuta sa svojih 120,000 na koje ne utice atrittion.

Sada sam vazal Zlatne Horde i sad pocinje cirkus...

Inace mod je vrlo dobar ali jaaaako tezak. Vazali daju mnogo manje vojske dok ne dignes crown authority, sto je mnogo teze uciniti nego ranije. Kultura i religija se teze menjaju, promena vladara je prilicno bolna itd...

Svima kojima je vanila bila dosta lagana, preporucujem ovaj mod.

Poslednja ispravka: Sarmatian (20.3.2012 u 13:16)
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2012, 11:46   #216
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Krenuo sam kao vojvoda od Kijeva i za kratko vreme uspeo da napravim Rusko kraljevstvo, uz puno srece. Nasledio sam Ryazan i to mi je dalo odlicno poziciju da ujedinim Ruse.
Nikad mi ne uspije da naslijedim neko drugo carstvo.....Moze li mi neko objasniti kako je to najbolje uraditi....

Poslednja ispravka: Dimo (20.3.2012 u 12:06) Razlog: predug citat
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2012, 13:29   #217
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
Nikad mi ne uspije da naslijedim neko drugo carstvo.....Moze li mi neko objasniti kako je to najbolje uraditi....
To se moze uraditi na dva nacina - da ti nasledis neku drugu zemlju ili da vladar druge zemlje koji je iz tvoje dinastije nasledi tvoju. U mom slucaju je ovo drugo bilo.

Najbolji nacin za ujedinjenje Rusa konkretno je seniority zakon o nasledjivanju. Sva ruska vojvodstva su pod vladavinom Rurikovicha a kako seniority daje najstarijem clanu dinastije nasledstvo, ruske vojvode pocinju da nasledjuju jedan drugog. Tako sam ja nasledio Ryazan, odnosno tacnije, tako je Ryazan nasledio mene a ja sam nastavio da igram kao Vojvoda od Ryazana.

Drugi nacin da nasledis neku zemlju jeste da ozenis zenskog vladara (groficu, vojvotkinju ili kraljica) i onda ce vase dete naslediti titule i od tebe i od nje. Teoretski je moguce i ako ozenis cerku nekog vladara koja ne nasledjuje titule posto se vase dete nalazi negde u liniji nasledjivanja ali ces onda morati da izvrsis atentat na gomilu njih koji su ispred tvog naslednika (desetak minimum).

Naravno ima zackoljica. Zakon o nasledjivanju se razlikuje od titule do titule. U ovoj igri recimo, ja sam ozenio vojvotkinju iz Ceske koju sam posle postavio na tron Bohemie kao kraljicu. Moj naslednik bi trebao logicno da nasledi i titulu Ruskog i Ceskog Kralja ali je njihov zakon o nasledjivanju bio Elective, sto je dovelo do toga da jednostavno izaberu drugog vojvodu kao kralja kada je kraljica umrla a nas sin je nasledio samo Rusko kraljevstvo.

Takodje moze da bude nezgodno ako treba da nasledis dve titule od kojih jedna ili obe spadaju pod High Crown Authority. Recimo ti si Engleski kralj koji je ozenio vojvotkinju Normandije koja je vazal Francuskog kralja. U Francuskoj, kralj ima High Crown Authority koji ne dozvoljava nasledstvo van kraljevstva. Sta ce se desiti? Ukoliko vas sin prvo nasledi majku, postace vojvoda od Normandije a posle ce naslediti kraljevstvo Engleske i automatski ce Normandija postati nezavisna od Francuske. ALI, ukoliko prvo nasledi krunu Engleske, neko drugo ce naslediti vojvodstvo Normandije zato sto Francuska kruna ne dozvoljava nasledjivanje van kraljevstva.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
JAZO (20.3.2012)
Stara 20.3.2012, 18:32   #218
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Igra je veoma zanimljiva ... U pocetku nisam hteo da igram sa ssvojim vazalima i onim drugim podfrakcijama. Uvjek sam ih napadao, zatvarao njihove lidere, protjerivao itd... I na kraju izgubim. A sad cu poceti da igram "normalno", necu ih napadati, zajedno ce o napadati druge . Mada samo neke cu protjerati s svoje teritorije.


Na koji nacin da povecam onaj "demense" i na koji nacin da zaradim sto vise novca?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2012, 21:21   #219
KaiSeR
Član
 
Član od: 12.3.2012.
Poruke: 35
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Ako vam ostane neka manja teritorija koju ne možete osvojit (nemate povod, razlog) možete otići kada ulazite na tu državu i igrati kao njen knez,kralj šta već... I tražite od svog glavnog lika zaštitu odnosno "swer frely" poslije samo snimite i ponovo uđete kao vi..
Tjst varanje...
KaiSeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2012, 22:33   #220
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
Isko kaže: Pregled poruke
Na koji nacin da povecam onaj "demense" i na koji nacin da zaradim sto vise novca?
((Stewardship vladara + stewardship njegove zene/2)/4 + title rank) (count 2, duke 3, king 4, emperor 5) x inheritance modifier (1.33 gavelking, 1 u svim ostalim slucajevima) + legalism bonus.

Vladar je vojvoda koji ima 10 stewardship, njegova zena ima 20, nasledstvo je primogenitura a legalism daje +1 bonus:

((10 + 20/2)/4 + 3)x1 + 1 = (20/4 + 3)x1 + 1 = (5 + 3)x1 + 1 = 8x1 + 1 = 9

Ista situacija ali umesto primogeniture je gavelking succession

((10 + 20/2)/4 + 3)x1.33 + 1 = 8x1.33 + 1 = 10.66 + 1 = 11.66 zaokruzeno nadole uvek = 11.

Znaci gledas da i tvoj lik i suprug/supruga imaju sto veci stewardship i da imas sto visu titulu u feudalnoh hijerarhiji. Ukoliko je osnova dobra gavelking moze puno da poveca ali se po meni ne isplati zato sto posle delis posede na sve sinove, legalism napreduje kako napreduje tehnologija odnosno prilicno sporo, 1 do 2 stepena za 100 godina recimo.

Poslednja ispravka: Sarmatian (20.3.2012 u 22:41)
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
Isko (21.3.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
crusader, kings


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Stronghold Crusader Extreme zokocx Strateške igre 7 17.2.2012 14:50
Crusader kings Crusader88 Strateške igre 10 7.11.2011 15:18
King's Bounty: Crossworlds Juraj Strateške igre 69 17.10.2010 14:39
King's Bounty: Armored Princess draske73 Strateške igre 312 13.2.2010 16:05
Crusader no remorse DARKNESS IN DARKNES Stare igre 2 8.2.2008 16:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com