Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.8.2006, 16:52   #61
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
The mighty Boo kaže:
Sistem magija koji koristi Arcanum i uopste svi sistemi sa manom (fatigue-sta bilo) su bezveze jer sposobnosti carobnjaka mere se u kolicini mana potiona koje moze da nosi sa sobom
Zato dobra igra podigne cenu mana potiona u nebesa čim lik pređe u "drugu oblast"... Uostalom, ja sam prešao Arcanum poslednja dva puta bez korišćenja mana/health napitaka... jednostavno se odmorim ako mi treba energije, jer se ona polako sama obnavlja...
Možeš reći da je i to kvarno, ali meni je sasvim realno da družina od 4-5 likova, koja se oseća iscrpljeno, odmori neko vreme u sred rudnika/tamnice, uz čuvanje straže i slično... Logičnije nego da piju napitke, naravno...

Znam da svaki sistem ima mana. Ali ovaj sa mana (fatigue?) je bolje prilagođen igranju na računaru, nego DnD star 30 godina. Onaj se nije menjao iz prostog razloga što je dobar za stono igranje, i insistiranje u njegovoj "potpunoj" primeni na računaru je smešno...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2006, 16:55   #62
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
mmn2911 kaže:
Pa mislio sam tako nesto, ali sam level 15, i ne volim multiclass sem u slucaju kad postajes prestige class...
Mogao bih zadnjih 5 nivoa da budem wizard, ali sta ce mi?

Evo slicice mog charactera i dva maca, cisto da vidite kako se dosadjujem...
Ja idem a oni padaju, nema zabave
Pretpostavljam da si "Fighter" i da igras na normal nivou tezine, onda nije ni cudo sto se dosadjujes. Sa magijama i multiclass likom, to je druga igra (veruj mi - presao sam je nekoliko puta). Po meni je najbolji Paladin u kombinaciji sa Wizardom ili Sorcererom, a dobri su i Ranger, Druid i Monk. Zapravo sve sem Fightera, on je tako dosadan (nije mi jasno sto su ga stavili kao "recommended", to je greska autora). U tom slucaju su ti skoro sve magije dostupne, a i na Very hard protivnici su respektabilni (bossove da i ne pominjem).

P.S. Igra je ko stvorena za pocetnike, to govorim iz licnog iskustva. Smesne su mi price da je teska ili komplikovana.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2006, 17:01   #63
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Jim Bravura kaže:
Pretpostavljam da si "Fighter" i da igras na normal nivou tezine, onda nije ni cudo sto se dosadjujes. Sa magijama i multiclass likom, to je druga igra (veruj mi - presao sam je nekoliko puta). Po meni je najbolji Paladin u kombinaciji sa Wizardom ili Sorcererom, a dobri su i Ranger, Druid i Monk. Zapravo sve sem Fightera, on je tako dosadan (nije mi jasno sto su ga stavili kao "recommended", to je greska autora). U tom slucaju su ti skoro sve magije dostupne, a i na Very hard protivnici su respektabilni (bossove da i ne pominjem).

P.S. Igra je ko stvorena za pocetnike, to govorim iz licnog iskustva. Smesne su mi price da je teska ili komplikovana.
Lepo si pogodio...
Pa obicno uzmem Paladina, ali mi se sada omaklo...
A mrzi me da je prelazim ispocetka. Prvi put igram sa fighterom neki RPG...
Nema veze, zavrsicu ga ovako, pa cu ekspanzije da odigram...
A da li bi bilo dobro da pocnem sada multiclass?
Fighter level 15?
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2006, 1:43   #64
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Eniaroyah kaže:
Pre svega, suština RPG (role play game) je uživljavanje u stečenu/dodeljenu/kreiranu ulogu, i nema veze sa dobrim i zlom, koje čak i tu imaju veze sa tačkom gledišta (npr u DND neutral/good/evil, pa lawful, chaotic...) ...
Nisam se dobro izrazio. Mislio sam na svet u kome se igra. Gotovo u svim igrama (postoji par izuzetaka) je dobro i zlo jasno podeljeno i prepoznatljivo. A da li ces ti da budes malo vise ili malo manje zao/dobar to je druga stvar.

2 edicija DnD sistem pravila ti dozvoljava i da budes multiclass i dualclass, i mozes do odredjene mere da kombinujes magije i borilacke vestine. A po 3 ediciji mozes da uzmes nivoa od jednog i drugog koliko hoces sto ti dozvoljava da budes car sa macem i da znas 6 od 40 magija. Bas to o cemu si pricao.

A sistem slotova magija je po meni mnogo bolji od mane. Ogranicava moc magova i tera ih da imaju fightere i ostalu bagru koji ih stite. Odnosno tera te da vodis druzinu, a ne da ides i soliras. DnD podrazumeva da je jako tesko postati mag, da je jako tesko nauciti odredjenu magiju a najteze od svega baciti je. Treba ti priprema, pa sastojci itd itd... A u mana sistemu svaka magija se baca isto, samo je razlika koliko kosta.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2006, 10:13   #65
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Hm... ne mogu da kažem da nisi u pravu, niti da se odreknem mane... kao što rekoh, svaki sistem ima prednosti i mane, sve ostalo je na ukusu i navici...

nego, sve nešto sam se bacio na pretragu - white wolf, masquarade... jel zna neko ima li ijedna igrica osim Bloodlinesa i redemptiona iz 99?

Nađoh na brzinu Promethean, u pripremi, ima demo
http://white-wolf.com/index.php?line=news&articleid=563

Poslednja ispravka: Eni (4.8.2006 u 10:23)
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2006, 10:21   #66
madhatterYU
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Krusevac - Nis
Poruke: 631
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 27 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

mozda nocturne, nisam sigurna, ili je to samo take 2.. (moja greska mislio sam da pitas za firmu, zanemari odgovor)
madhatterYU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2006, 11:16   #67
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Eniaroyah kaže:
Hm... ne mogu da kažem da nisi u pravu, niti da se odreknem mane... kao što rekoh, svaki sistem ima prednosti i mane, sve ostalo je na ukusu i navici...

nego, sve nešto sam se bacio na pretragu - white wolf, masquarade... jel zna neko ima li ijedna igrica osim Bloodlinesa i redemptiona iz 99?

Nađoh na brzinu Promethean, u pripremi, ima demo
http://white-wolf.com/index.php?line=news&articleid=563
Nema, prvo Masquarade vise ne postoji - novi sistem se zove Requiem i meni je licno mnogo bolji (to je za vampire). Najverovatnije ce biti jos igara.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2006, 12:21   #68
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Znam da je offtopic, ali hoće li neko da mi objasni šta je Masquarade? Odigrao sam Bloodlines i tu sam se prvi put susreo sa tim, a onda sam provalio da (valjda) postoje knjige i ne znam šta sve još.Stoni RPG?
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2006, 13:47   #69
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Sistem pravila... kao, vampiri kontrolišu svet ali žive u "senci" (kriju se i ne pokazuju da su vampiri, zato se i zove masquerade) da bi ljudi mislili da su to bapske priče.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2006, 14:59   #70
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Corwin kaže:
Znam da je offtopic, ali hoće li neko da mi objasni šta je Masquarade? Odigrao sam Bloodlines i tu sam se prvi put susreo sa tim, a onda sam provalio da (valjda) postoje knjige i ne znam šta sve još.Stoni RPG?
Jeste, drugi najpopularniji stoni sistem posle DnD-a. Zapravo se zove World of Darkness i ima tri podsistema zavisno od likova, a to su Vampire, Mage i Werewolf. Imam sva tri, a meni su najbolji Vampire i Mage. Sistem magija u Mage-u je nesto nevidjeno, dnd je smesan u poredjenju. Masqarada je stara edicjia Vampirea a novi i po meni bolji je Requiem tj. Vampire the Requiem.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2006, 19:25   #71
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
mmn2911 kaže:
Lepo si pogodio...
Pa obicno uzmem Paladina, ali mi se sada omaklo...
A mrzi me da je prelazim ispocetka. Prvi put igram sa fighterom neki RPG...
Nema veze, zavrsicu ga ovako, pa cu ekspanzije da odigram...
A da li bi bilo dobro da pocnem sada multiclass?
Fighter level 15?
Izvini sto kasnim sa odgovorom (problemi sa telefonskom linijom - visa sila). U svakom slucaju, nikad nije kasno sa multiclass. Cim uzmes npr. Wizarda, odmah su ti dostupni skoro svi skrolovi, a na drugom nivou (ako se dobro secam) mozes koristiti i sopstvene magije - normalno one najprostije. Ja sam recimo uvek budzio jednog glavnog lika (Paladin, Ranger, Druid), a druge dve klase najvise do 5-6 nivoa. I to je odlicno funkcionisalo.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 11:35   #72
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
The mighty Boo kaže:
NWN je kreativni pad, dokaz da ljudima u Bioware-u ponestaje inovacija, jer su oni otkrili nesto kontrarno svim narodnim poslovicama - a to je da od stare slave ipak moze da se zivi. Ovo tvrdim zato sto na svakoj kutiji NWN stoji FROM THE CREATORS OF BALDURS GATE. Tuzno, zar ne?
NWN ima i uspesnih elemenata, kao sto je velika modabilnost.

Na netu mozes da nadjes stotine module (avantura), napravljenjih od strane igraca, a neke od njih, kao Paladin triologija Twilight/Midnight/Dawn su pravo remek delo (steta sto Dawn nikad nije zavrsen).

Inace officijalna kampanja u drugoj ekspanziji je mnogo dobra a ima i dobru pricu.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 11:47   #73
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
The mighty Boo kaže:
Fallout i pored svojih Kvaliteta (sa velikim K) ne nudi sustinski razlicit dozivljaj kada se igra vise puta (razlike postoje ali ne neke kapitalne), sto se ne moze reci za BG.
Bas cudno.
Ja sam igrao nekoliko razlicitih likova (Fallout2) i svaki je bio veoma razlicit.

Na primer rmpalija koji je imao veliku snagu i dobar u meleeu i velikim puskama.

Ili riba sa velikom harizmom i slabom snagom (pa je koristila samo pistolje od oruzija).

Ili agilni i perceptivni obijac/lopov snajperista.

Svi ovi likovi su bili u potpuno drugcijem fazonu.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 13:49   #74
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Pozdrav svima. Vidim da se ova tema veoma zahuktala.
Posto je ovde izgleda veliki sukob sto se tice sistema skillova i ostalog sto ide uz rpg, da vam kazem:
-Arcanum je dobra igra generalno, ali sistem skillova je los(1 poen na svaki nivo, osobina Lepota, to je bez veze, mozes da budes lep buldog, a onda imas visoku harizmu, i nista)
-Fallout 2 je sjajna igra, ideja je odlicna, i ima visok replay value(svaki put iskreiraj te novog lika pa cete da vidite). Ono sto je sjajno je SPECIAL(svako ko imalo poznaje rpg zna o cemu pricam) + potezna borba(pogotovo sa critical hitom).
Borba u realnom vremenu(po meni u Arcanumu jedino se mozes boriti u realtime), je bez veze(izuzetak Planescape)
Secate li se Lionhearta. Ta je igra dobila losu ocenu najvise zbog nacina borbe.Da je borba bila uradjena u fallout stilu, ova igra bi se jos uvek igrala.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 16:48   #75
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Nije u Lionhheart bila losa borba same sto je bila real time.
I Baldur's Gate i NWN imaju real time borbe sa pauzom koje rade dobro.

Lose je bila Diablozacija borbe i veoma los dizan protivnika i sposobnosti glavnog lika.
Na primer i monsteri i heroj imaju gomilu HPa, ali zata healing magic jedva da leci, pa moras da se lecim po 30-60sekundi jer monsteri daju ogroman damage (ogromno smaranje). Takodje je probelm manjak pauze da eto tebi arkadna RPG umesto klasicnog (gde od osobina lika i taktike zavisi sposobnos borbe a ne od refleksa).

Takodje igra je bila previse hack&slash nego potrebno.
Prvi deo u gradu je obecavao a posle toga propast.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 16:49   #76
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Inace kad se pravio Fallout3 (prvi projekat koji je propao, gde su radili i neki likovi iz originalnog serijala), i on je trebao da ima real time borbu ali vise u BG, NWN, Planescape manuri. Znaci sa pauzom, bez arkadnih elemenata.

Steta sto je taj naslov propao, vise je obecavao nego ono sto sad prave.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 17:02   #77
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Red Dragon kaže:
osobina Lepota, to je bez veze, mozes da budes lep buldog, a onda imas visoku harizmu, i nista)
Ne pričaj gluposti, svi se odnose prema tebi drugačije u odnosu na to jesi li lepotan ili ružan do zla boga... Ljudi neće ni da pričaju sa tobom kad si ružan, a ribe se zaljubljuju u tebe ako si lep i poništava se razlika u opredeljenju dobar/loš prema tebi...
Harizma služi između ostalog i za to koliko saputnika možeš da vodiš, ali i za kontakte, gde lepota ima uticaja na prvi utisak, a harizma na broj ponuđenih odgovora...

Citat:
-Fallout 2 je sjajna igra, ideja je odlicna, i ima visok replay value(svaki put iskreiraj te novog lika pa cete da vidite). Ono sto je sjajno je SPECIAL(svako ko imalo poznaje rpg zna o cemu pricam) + potezna borba(pogotovo sa critical hitom). Borba u realnom vremenu(po meni u Arcanumu jedino se mozes boriti u realtime), je bez veze(izuzetak Planescape)
Ima i Arcanum (replay value), i zavisi ne samo od tvog lika (kod kojeg zavisi i od rase, i dobar/loš opredeljenja i ...) nego i od saputnika koje vodiš, redosleda questova, ... a u Arcanumu imaš tri načina borbe od kojeg je najbolji fast-turn based po izboru većine sajtova na netu, a i ja ga lično preferiram, jer je borba turn-based (sa critical hit-om) a kretanje real time... meni je isto real-time borba bez veze, kao što sam na ovoj temi već rekao...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 17:07   #78
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
player1 kaže:
Inace kad se pravio Fallout3 (prvi projekat koji je propao, gde su radili i neki likovi iz originalnog serijala), i on je trebao da ima real time borbu ali vise u BG, NWN, Planescape manuri. Znaci sa pauzom, bez arkadnih elemenata.

Steta sto je taj naslov propao, vise je obecavao nego ono sto sad prave.
Ovo sto sad prave je sramota. Iz protesta ni piratsku kopiju necu kupiti
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 17:14   #79
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
player1 kaže:
Bas cudno.
Ja sam igrao nekoliko razlicitih likova (Fallout2) i svaki je bio veoma razlicit.

Na primer rmpalija koji je imao veliku snagu i dobar u meleeu i velikim puskama.

Ili riba sa velikom harizmom i slabom snagom (pa je koristila samo pistolje od oruzija).

Ili agilni i perceptivni obijac/lopov snajperista.

Svi ovi likovi su bili u potpuno drugcijem fazonu.
Ovo sto si ti opisao je razlika u stilu borbe, sto i nije neka velika razlika a sama igra ostaje apsolutno ista. Nekako dnd rpgovi i klase, bar meni predstavljaju vecu razliku u stilu igranja nego fallout (posledica to ga sto se dnd razvija 30 godina a SPECIAL sistem nema ni priblizno toliku potporu). Takodje meni je svet Fallouta bio isprazan, sve porusene kuce, pustinja i poneki vault, shvatam da je to deo atmosfere ali to nije izgovor da se ne doda nesto vise (a i lepse).
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2006, 17:15   #80
madhatterYU
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Krusevac - Nis
Poruke: 631
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 27 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Sarmatian kaže:
Ovo sto sad prave je sramota. Iz protesta ni piratsku kopiju necu kupiti
Nego neka neko kupi mesto mene, pa cu da ga upalim, ispljujem i frrrr kroz prozor, to si hteo reci?
madhatterYU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com