Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.2.2006, 3:29   #21
Cortex
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Lightbulb Re: Reklame i koliko vas nerviraju...

Covece to za Bozen cosmetics mi je dugo bila najgora reklama u do sada poznatom univerzumu!

Kad ono dete zaskici: "Hvala teta Bozen!", pa ****te ubio bih se!!!

To je pravi satanizam!

A sta kazete na ono kad se oprastaju od zubara? Ono samo bolestan um moze da smisli.

Nego, zar nije evidentno da su sve ove reklame za TV Pink-a?
A kao PINK je shit televizija, te ovo ono...


Nesto ovde meni zestoko smrdi.

Cortex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2006, 3:45   #22
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
Cortex kaže:
Nesto ovde meni zestoko smrdi.
Pa kad ne koristis OUST
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2006, 15:53   #23
Cortex
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Re: Reklame i koliko vas nerviraju...

Pa to jeste.

Poz!
Cortex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2006, 18:30   #24
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Reklame i koliko vas nerviraju...

Zamislite ides trznim centrom u duksu od 100eura i neko te zalepi sa nekom smesom.Ej sad ces da vidis kako skida fleke.skidaj to obuci ovu majcu sa nasim logom,dok ti ne skinemo fleku,sacekaj malo.
Poludim kad gledam neki film i kad ga preseku sa reklama,bezobrazluk koji nema granica.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2006, 18:55   #25
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
todos kaže:
Zamislite, ides trznim centrom u duksu od 100 eura i neko te zalepi nekom smesom. Ej, sad ces da vidis kako skida fleke. Skidaj to, obuci ovu majicu sa nasim logom dok ti ne skinemo fleku, sacekaj malo.
Bolje to, nego da odeš na kampovanje, legneš u šator da spavaš i probudi te zubar, sedne te na zubarsku stolicu usred šume da ti proveri stanje desni.

Tačno bih ga obesio o prvu granu, i okačio mu zubarsku stolicu o testis.

Poslednja ispravka: VojaM (6.2.2006 u 19:09)
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2006, 19:35   #26
nikolaf7
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 273
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
todos kaže:
Zamislite ides trznim centrom u duksu od 100eura i neko te zalepi sa nekom smesom.Ej sad ces da vidis kako skida fleke.skidaj to obuci ovu majcu sa nasim logom,dok ti ne skinemo fleku,sacekaj malo.
Poludim kad gledam neki film i kad ga preseku sa reklama,bezobrazluk koji nema granica.
Aha,skinuo bi mu glavu...ili oni igraju soni/idu na tekmu ali moraju da se peru zubi
Onda ona odvratna reklama za neko sredstvo za vc sa onom glistom,pih
Pa pjevajuca reklama za banku intesu,buhahahahaa,a da ne pominjem viljaribo i viljabaho
A debela svinja sto prodaje turbo slank i puna je ko brod,pa jos da gledamo kako se vozi skuterom
nikolaf7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2006, 19:57   #27
pirossi
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 85
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Reklame i koliko vas nerviraju...

Kupite NAJnoviji osveživač za rublje L**** u NAJnovijem ekonomičnom pakovanju od 15 litara. A efekat? Ni prineti vutri, kokaniđi i LSD-ju. Priviđaće vam se razne nebulozne situacije sa valjanjem u travi/snegu, ljuljaškanjem pod divovskim mesecom... Trip, kad vam kažem.

Beše diskusija na [es]-u da se te "strane" reklame namerno onako traljavo sinhronizuju da bi average Gedža rekao: "Vidi, Bog te mazo, pa to koriste i stranci".

Jedini način borbe protiv tih i takvih reklama je zaobilaženje proizvoda u širokom luku.
pirossi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2006, 20:03   #28
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
nikolaf7 kaže:
A debela svinja sto prodaje turbo slank i puna je ko brod,pa jos da gledamo kako se vozi skuterom
Zamisli muke coveka koji je morao da je pegla u photoshopu i pri tome jos ne sme da kaze kolike je muke imao.

A onaj tip sto se kod nas predstavlja kao (recimo) Dusan Petrovic (naravno sinhronizovan) i reklamira neki deterdzent.
E, pre neki dan gledam ja hrt, kad opet on kaze: "Zdravo ja sam Hrvoje Zagorac..." (opet recimo da se tako predstavlja).

Dakle, za kakvim likovima nas oni smatraju?
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2006, 20:11   #29
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Reklame i koliko vas nerviraju...

A na OBN kaže nešto tipa: Bok, ja sam Mirko Laban !!!
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2006, 20:56   #30
PhAnToM_LoRd
Član
 
Član od: 27.1.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 98
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku PhAnToM_LoRd Slanje poruke preko MSN-a korisniku PhAnToM_LoRd Slanje poruke preko Yahooa korisniku PhAnToM_LoRd
Exclamation Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Gospodo, vi kako 'ocete, ali mene je sramota sto moram da priznam da i ja sljakam na TV-u, i da moram, kao i BOBI sva ta sr***a da peglam i doterujem raznim softverom... Ali, ubedljivo najgore mi je kada odem na teren da snimim materijal za reklamu, a tamo se nadje kreten (tj. klijent) kome mora da se uslika svaka serpa, jer "zaboga, jeste to isti model, ali nije boja, vidis, ova je zelena, a ona tamo plava".
Ili, kada nekome od tih bolida padne na pamet da se slika ispred svog objekta i sa celom vamilijom, 'nako coporativno, razdragano masu... Pa jos, moras i kaj kadar da mu turis u reklamu...
PhAnToM_LoRd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2006, 0:42   #31
AmigAdi
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Silent Hill aka Niš
Poruke: 78
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku AmigAdi
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
bobi kaže:
Dakle... pre neki dan upalim televizor i cujem gnusne reci: " Nista ne brinite, Vanish ne unistava ves kao ostali izbeljivaci".
Doslo mi je da pucam u televizor.

Samo prvo izvadi oruzani list. A zar nije sladja cigla??
AmigAdi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2006, 1:09   #32
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

U poslednje vreme je pocelo opasno da me nervira ono "kad ce plata, kad ce plata..."
DorianGrey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2006, 7:02   #33
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
pirossi kaže:
Kupite ...
Da li si čuo za reklamu koju je smislio, još davno, Bora Đorđević za Prvi Maj, Pirot...

Pirosi, ma nek se nosi!

ps
Normalno da ovo
nema nikakve veze sa tobom
samo me je sličnost tvoga nadimka podsetila

naglašavam
da neki pametnjaković
ne pomisli da te vređam
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2006, 7:19   #34
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Spomenuo sam već kako su najodvratnije bezobrazne reklame kojima se gađa najmlađa populacija, deca...
ta svesna manipulacija klincima i napadi kroz dečje emisije...
zar to nije najgore, čak i kad je sama reklama korektno snimljena i slatko urađena...
vidim da niko od vas nije odreagovao na to...

ove gluposti što se serviraju nama starijima više mi govore o tome šta kreatori misle o ukupnoj populaciji... čak mislim da su u pravu i da znaju posao prilično dobro... takvi smo kakvi smo, nema tu previše lepih boja... kupuje se i turbošlank i ostala sra*ja... ali mi koji znamo, znamo o čemu se radi...

ove reklame mogu se uporediti sa ovim novim narodnjacima, ispade da niko ne sluša s kim god pričate o tome,
a oni puni ko brod, pa kome oni to prodaju ako ne nama (gledano u celini)

Mene nerviraju oni što manipulišu klincima jer ako se ovaj nivo reklama odomaći sledi drugi talas, mnogo ružniji, agresivniji... i opasniji.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2006, 15:33   #35
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
PhAnToM_LoRd kaže:
Gospodo, vi kako 'ocete, ali mene je sramota sto moram da priznam da i ja sljakam na TV-u, i da moram, kao i BOBI sva ta sr***a da peglam i doterujem raznim softverom... Ali, ubedljivo najgore mi je kada odem na teren da snimim materijal za reklamu, a tamo se nadje kreten (tj. klijent) kome mora da se uslika svaka serpa, jer "zaboga, jeste to isti model, ali nije boja, vidis, ova je zelena, a ona tamo plava".
Ili, kada nekome od tih bolida padne na pamet da se slika ispred svog objekta i sa celom vamilijom, 'nako coporativno, razdragano masu... Pa jos, moras i kaj kadar da mu turis u reklamu...
Potpuno tacno!

Hoce reklamu od, recimo 20sek. i u njoj 150 kadrova, pa im se ne svidja off, pa im se ne svidja neki kadar, pa hoce da skrate sliku (a da si je ti skratio, pitaju te sto si to uradio), pa hoce da biraju muziku (uglavnom izaberu klasiku da bi ispali prosveceniji, tako da reklama dobije neki horor felling), i td.
uhhh...

Zato moj kolega pre nego sto pocne da bilo sta radi, kaze klijentu da ima dva nacina da se to odradi.
Jedan je, kako klijent kaze, a drugi je, kako treba.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2006, 15:52   #36
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Kad pogledam reklamu za Coca Colu ili recimo Nike, vidim koliko mi u stvari zaostajemo za svetom, a bogami i Nemci, ipak su sve one reklame za praskove i deterdzente njihove
DorianGrey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2006, 15:55   #37
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

secate ce one reklame, za black perl magic, ili kako se vec zove...Kao, riba ide u bioskop sa proizodom za pranje....i jos naleti na nekog retartda...E tada mi dodje da upotrebim faktor cigle na tv-u Ako neko misli da se proizvodi tako prodaju, grdo se varaja, ja recimo za inat ne bih kupio tako neki proizvod, jer, ako im je reklama krs, kakav im je tek proizvod....
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2006, 16:01   #38
PhAnToM_LoRd
Član
 
Član od: 27.1.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 98
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku PhAnToM_LoRd Slanje poruke preko MSN-a korisniku PhAnToM_LoRd Slanje poruke preko Yahooa korisniku PhAnToM_LoRd
Exclamation Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Nego Bobi, imao sam skoro jedan slucaj zbog kojeg sam klijenta hteo da ubijem kao kera...
Trazi tip da reklamira brand firme, cije ime necu navesti, ali se bavi trgovinom muzickih instrumenata. Date mi odresene ruke da ja to odradim po svojoj zamisli. Ja lepo poteram 3D Studio MAX 7, napravim ekstra animirani spot, na kome sam radio nekih 3 dana ja, a masina je morala da zvace scenu jos 33 sata sama, i kada je sve bilo gotovo, klijentu se ne svidi... Hoce covek po cenu zivota sa se vidi saksofon i elektricnji set bubnjeva... Ajde, batalim taj moj rad, ispunim njegovu zelju, on se slozi i prebacim to na emisionu masinu. Sledeci dan, idiot iz suprotne smene uhvati pa mi razj***e moju masinu, i zatim se napravi pametan, sve formatira i odradi reinstall svega. OK, 'ajde, izvuk'o se... Tri dana kasnije, klijent zove i trazi da se odmah pusti ona prva verzija, jer mu se ipak cini kako je bila bolja od ove njegove... DA SAM IMAO PISTOLJ PRI SEBI, KOKNUO BIH I KOLEGU, I KLIJENTA...
PhAnToM_LoRd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2006, 16:11   #39
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

@kinteC: Svrha takvih reklama nije da ih mi volimo, i da kupimo neki proizvod zato što nam se svidja, već da stave potrošaču do znanja da takav jedan proizvod postoji, i da može da očuva boju .

Stvarno su sve odvratne i besmislene, jednom rečju nikakve! Zahvaljujem se pokretaču ove teme, sad vidim da nisam jedini koji mrzi reklame!
Ah, da, zaboravih, na radiju su još gluplje.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2006, 16:59   #40
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: TV reklame i koliko vas nerviraju...

Citat:
PhAnToM_LoRd kaže:
DA SAM IMAO PISTOLJ PRI SEBI, KOKNUO BIH I KOLEGU, I KLIJENTA...
Ja da sam jednom imao pistolj, koknuo bih samog sebe.

Trebala je da se uradi video prezentacija knjige (oko 1500 strana), koju bi klijent objasnjavao dok se stranice okrecu, zumiraju i svenkuju (sve po pravilima montaze). Takodje je trebalo da budem nagradjen za to.

Dakle, dobijem ja na cd-u PDF dokumenat same knjige, pa ucitavanje u PS-u svake stranice, pa pravljenje akcije, kako bi svaku stranicu stavio u format 4x3 ogromne rezolucije, zbog kasnijih zoom-ova, pa pravljenje pozadine u slicnom dizajnu korica na koju bi bila lepljena svaka slika, pa 1500 puta F12...

Pa paljenje max-a, izrada spice, pa paljenje premijera, pa image pan i motion, pa racunanje da slika kada ode u zoom bude 720x576, pa animiranje, raznih zoom-ova, svenkova, odzoom-ova, okretanja stranice (za sta nisam ni koristio tranzicije, jer je vec tada pocelo moje gadjenje prema istima), pa gledaj da sve to stane u 20-22 min. a da ne bude prebrzo...
Ovo sam radio oko 2 nedelje, svakog dana po najmanje 8 sati.
Dosli ljudi, pogledali, kao odusevili se... i nista.

Nit je lik platio firmi nesto, niti sam ja dobio nesto, eno ga disk zvrji u fioci i skuplja prasinu.
Ali neka mi za nauk.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com