Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika > Vesti

Vesti Vesti koje se tiču grafičkih kartica

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.4.2020, 0:19   #301
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: nVidia Turing

Jel to DF koristi TAA vazelin sa 4k nativnom slikom da DLSS 2 načini boljim? Original je toliko smeće bio da stvarno nije teško izgledati bolje od toga, napredak je očit, ali mi se ne sviđa kuda sve ovo ide. Ipak preferiram kvalitet slike, i radije se ne bih navikavao na ovakve kompromise zarad performansi. Srećom po nVidiju, nema baš svako par monitora od 32"...

Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2020, 7:54   #302
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: nVidia Turing

Citat:
Renner kaže: Pregled poruke
Jel to DF koristi TAA vazelin sa 4k nativnom slikom da DLSS 2 načini boljim? Original je toliko smeće bio da stvarno nije teško izgledati bolje od toga, napredak je očit, ali mi se ne sviđa kuda sve ovo ide. Ipak preferiram kvalitet slike, i radije se ne bih navikavao na ovakve kompromise zarad performansi. Srećom po nVidiju, nema baš svako par monitora od 32"...

Vecina igara danas podrzava samo TAA a dosta ih ima TAA kao obavezan i bez mogucnosti iskljucivanja. A evo i sta je osoba koja je pravila video rekla

Citat:
Interesting critique of the DLSS 2.0 video concerning an "unfair" comparison against TAA - why not use another AA type as a comp point? Explanation: TAA is needed in many game engines to make transparency, reflections, ao, etc. work. You cannot really turn it off anymore!
https://twitter.com/Dachsjaeger/stat...29113221050368
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2020, 12:20   #303
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: nVidia Turing

Ako su u ovom konkretnom primeru za Control ipak mogli da isključe TAA i dobiju bolju Native sliku, slažem se da su trebali. Ovako ipak malo navode vodu na DLSS vodenicu.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2020, 12:38   #304
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: nVidia Turing

Control ima samo jednu opciju za AA to je MSAA. Ali kao sto Alex kaze TAA je u dosta slucajeva obavezan i htio ti ili ne u nekim igrama TAA je uvijek ukljucen. Takodje nema poente porediti sliku sa Radeon karte jer RayTracing nije ukljucen. Ovde se govori o tome da igre sa RayTracing-om dobijaju poprilican boost u performansama sa minimalnim uticajem na IQ.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Aibo (7.4.2020), Lex987 (7.4.2020)
Stara 7.4.2020, 15:49   #305
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: nVidia Turing

Čovjek da ne zna o čemu se radi pomislio bi da sa RT efektima se dobija boost. RT ionako neće biti standard dok ga nove konzole ne poguraju, a druga stvar je što nV svoje mušterije godinama trenira snižavanjem kvaliteta, kompresijom boja, sve gorim i gorim proprijativnim AA tehnikama, na kraju krunisano sve sa ekstra dozom vazelina kroz DLSS. I još im ljudi plješću i kažu hvala. Tako smo dobili i Titane i četverocifrene cijene, baš gledam Kepler Titan za duplo ostavljen u Doom Eternalu od uboge R9 380, o razlici u cijeni bolje i da ne pričamo.

Ne mislim da se mnogo ko usrećio od silnih obećanja, jedna za drugom igre izlaze sa spiska sa podrškom za RT bez podrške za RT, za šta su ljudi na kraju i platili. Sad DLSS dođe kao praznik gladnom narodu, kao meni kad sam skontao da Crossfire radi u spomenutom Doomu. Ako nove konzole donesu i dobru podršku za RT, a izgleda i da hoće, to će samo biti dodatna čaša žuči Turing kupcima, a i nova generacija kartica od obe kompanije bi trebala izaći ove godine.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2020, 17:11   #306
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: nVidia Turing

RT je očigledno tu da ostane... a early adopters uvek plate najvišu cenu za neispeglan proizvod. Uvek je bilo i biće.

A cela priča sa DLSS je ustvari prosta, rezolucija jasna kao Native 4K sigurno nije ali od golog 1080p je svakako bolji, a koliko vidim i od 1440p... Nemaju svi karte koje će vući 4K sa zadovoljavajućim performansama, pa to što ti zoveš vazelin će mnogima biti korisna opcija, omogućiti viša RT podešvanja i da slika generalno zaista izgleda bolje nego što bi mogli da postignu bez DLSS.

Ko ne želi svakako ne mora da ga koristi. Po meni je bolje da ta opcija postoji nego da ne postoji.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Lex987 (7.4.2020)
Stara 7.4.2020, 18:30   #307
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: nVidia Turing

@Renner - cela Kepler generacija je prošla kao po trnju u novom Doomu. Malo bolje Maxwell.


Ali bilo je i svih ovih godina x primera kada je to bilo obrnuto.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Lex987 (7.4.2020)
Stara 7.4.2020, 21:40   #308
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: nVidia Turing

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
@Renner - cela Kepler generacija je prošla kao po trnju u novom Doomu. Malo bolje Maxwell.
GTX 980-Ti se drzi odlicno ali sada se vracamo jos dalje, idemo na Kepler
Doom Eternal 1080p performance
Radeon VII . Bitno da na kutiji pise 16GB. Nije se ni Vega proslavila ali bitan je Kepler, lol.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2020, 10:18   #309
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: nVidia Turing

Jos jedna stvar, draze mi je vidjeti Nvidiu da vec decenijama gura i radi na novim tehnologijama bile one uspjesne ili ne nego gledati AMD koji ih uglavnom prati bez ikakve inovacije ili eventualno sa nesto malo inovacija.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2020, 12:33   #310
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: nVidia Turing

Kako bre bez inovacija pa AMD-ova GCN jezgra su bila toliko ispred vremena da su mogli sebi da dozvole minimalnu nadogradnju kroz iteracije da ih održe aktuelnim, dok je Nvidia najmanje dvaput imala značajne izmene arhitekture svojih GPU-ova samo da održi korak.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2020, 13:45   #311
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: nVidia Turing

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Kako bre bez inovacija pa AMD-ova GCN jezgra su bila toliko ispred vremena da su mogli sebi da dozvole minimalnu nadogradnju kroz iteracije da ih održe aktuelnim, dok je Nvidia najmanje dvaput imala značajne izmene arhitekture svojih GPU-ova samo da održi korak.
Vise sam mislio na softversku stranu nego na samu arhitekturu. Nvidia mnogo vise radi na grafickoj strani (RayTracing, PhysX, DLSS, HBAO+...) nego AMD. Nije da AMD nije probao imali su TressFX npr.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2020, 15:26   #312
fisfikus
Član
 
Član od: 23.1.2008.
Lokacija: PG
Poruke: 196
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 53 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: nVidia Turing

Ne bi postojao Vulkan danas, da AMD nije tu cijelu priču pokrenuo.
fisfikus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2020, 15:33   #313
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: nVidia Turing

Vala smo se svi usrećili od "inovacija". U svakoj generaciji se o nečemu trubi da bi se ubrzo isto i zaboravilo. Nekako je PhysX najduže preživljavao, mada su i njega upokojili. To što neko za utjehu povlači da je integrisan u UE4 nema veze sa hardware accelerated efektima koji su svoje odsvirali sa Arkham Knightom.

A samo prije par godina, isto kao i PhysX onomad, masa nije izbijala Gameworks iz usta. Nema, bez toga se ne živi više. Ko hoće smeće koje ne može da tjera usiljenu teselaciju, to moj kućni prag ne prelazi (prvi nema hardver sposoban da to gura). Takvog jednog lika nisam viđao neko vrijeme, u međuvremenu je pazario PS4, i stekao sam utisak da su ga vanzemaljci oteli i zamijenili. Pa š'a ja sad da igram na kompu nakon onakvog Gad of Vora, eeee, šta sam ja branio sve ove godine, sad sam progledao... Ono, definitivno je prošao kroz otmicu. Nedavno kupio GTX1070 i već sad ga stavio na prodaju, i da čuva pare za PS5.

A ovih dana čitaš jesi li siguran da želiš da ti život prođe a da nisi iskusio RayTracing efekte... Fora za ovu generaciju, a sami sebe brukaju sa Quake dvicom od prije 20 i kusur godina. Hitovi iz prošlog mjeseca HL Alyx i Doom Eternal ništa od toga nemaju, Eternal je trebao da ima RT podršku i opet nikog nije briga što je izostala.

Realno, jedini koji su se usrećili sa silnim "inovacijama" je sama nVidija. Botovi trube unaokolo, oni iskeširaju, boli ih uvo. I na kraju nikakav standard ne uspostave, svaka generacija odradi svoje dranje love i onda spremaj slijedeću foru. Čija je varijabilna sync tehnologija u današnjim televizorima? Gsync sigurno nije, jer na kraju uvijek pobijede otvoreni standardi. Oni gejming televizori što su najavljivali nikad ni svijetlo dana ugledali nisu. Sa onim cijenama ne znam ni ko bi im ih kupio.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2020, 15:53   #314
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: nVidia Turing

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
dok je Nvidia najmanje dvaput imala značajne izmene arhitekture svojih GPU-ova samo da održi korak.
Posle Maxwell generacije Nvidia ubedljivo drzi lidersku poziciju. AMD je taj koji vec 5-6 godina pokusava da odrzi korak ali mu sve losije ide. Jos uvek nisu prebacili GTX 1080-Ti performanse, Nvidia vec najavljuje RTX 3080-Ti. Citavu jednu generaciju kasne za zelenima.
Za procesore svaka cast, Ryzen je ozbiljno uzvratio udarac, ali GPU sektor je vec dugo u kanalu.
Dovoljno je pogledati Steam, u top 10 kartica nema jedne AMD karte, RX 580 jedina u top 15.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2020, 16:15   #315
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: nVidia Turing

Steam HW survey je mjesto gdje odeš da pogledaš kakvo je stanje u kineskim icafeima. Jedino gdje još vidim da se spominje su trolovi sa WCCF-a, kad ne znaš šta ćeš Steam survey. Ljudi koji imaju AMD hardver kad ga vide kao da su Halejevu kometu vidili. Da ima veze sa realnošću AMD bi davno na RTG katanac stavio, i rasprodao licence.

https://www.extremetech.com/computin...e-market-share
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2020, 16:19   #316
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: nVidia Turing

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Posle Maxwell generacije Nvidia ubedljivo drzi lidersku poziciju. AMD je taj koji vec 5-6 godina pokusava da odrzi korak ali mu sve losije ide. Jos uvek nisu prebacili GTX 1080-Ti performanse, Nvidia vec najavljuje RTX 3080-Ti.
Dovoljno je pogledati Steam, u top 10 kartica nema jedne AMD karte, RX 580 jedina u top 15.

To je, bogami, dve generacije jer se i ne očekuje da stignu 1080-Ti iz 2016. godine.


Elem, da im nije bilo rudarenja, možda bi bili i bolji.. Ovako im je to išlo super, samo još da je potrajalo.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Lex987 (8.4.2020)
Stara 8.4.2020, 16:31   #317
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: nVidia Turing

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
To je, bogami, dve generacije jer se i ne očekuje da stignu 1080-Ti iz 2016. godine.


Elem, da im nije bilo rudarenja, možda bi bili i bolji.. Ovako im je to išlo super, samo još da je potrajalo.
Radeon VII se nosi sa 1080Ti i 2080, zavisno od zadatka, a tu je negdje i 5700XT, opet sve zavisi od igre do igre. Negdje je VII malo brža od Vege, a negdje mnogo, negjde malo a negdje malo više zaostaje za 5700XT npr. To je sasvim dobar komad hardvera koji nažalost ima boljku sa strane drajvera. Već duže vrijeme slušam poznanika koji je ima da mu pljušte crni ekrani sa dva monitora konektovana, a slična priča je i po forumima. Nažalost, sedmica je odradila svoje, izgleda, i sad kad je stala proizvodnja izgleda da je ne maze previše, mada se i vlasnici Navija često žale, pa može biti da su čisto zeznuli stvar... A šteta je, bilo je ovdje pristojnih ponuda, bio sam na ivici da je kupim ali i sam dva monitora koristim i pitanje je hoće li to ikad popraviti. Dok se okreneš ionako će nova generacija uskoro.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2020, 16:47   #318
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: nVidia Turing

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
To je, bogami, dve generacije jer se i ne očekuje da stignu 1080-Ti iz 2016. godine.
Elem, da im nije bilo rudarenja, možda bi bili i bolji.. Ovako im je to išlo super, samo još da je potrajalo.
Kriptovalute su par godina odrzavale potraznju za AMD kartama. Zbog toga AMD nije stavio katanac (cak je i "ukrao" malo trzisnog kolaca). Sto se tice gaming kartica, tu AMD realno zaostaje, ne mora Steam HW survey nista da pokaze, dovoljno je pogledati testove performansi poslednjih 4-5 godina. Uvek se aktuelna generacija AMD kartica "siba" sa prethodnom Nvidia generacijom (RX 5700XT ili Radeon VII vs GTX 1080-Ti), dok je aktuelni vrh zelenih nedodirljiv (2080 Super, 2080-Ti). Eto premium cena, jer kad moze Radeon VII da kosta koliko kosta, zasto jace karte ne bi kostale vise, prosto.

Citat:
Renner kaže: Pregled poruke
bio sam na ivici da je kupim
Radeon VII za igranje nikako, tezak promasaj. RX 5700XT nudi slicne performanse po nizoj ceni.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2020, 16:51   #319
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: nVidia Turing

amd je dosta dugo bio jedini za mining pa se posle nvidia uključila..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2020, 17:19   #320
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: nVidia Turing

Radeon VII i te kako za igranje. Gledao sam kako vrti Doom Eternal u 4k, skoro kao moje dvije Vege u 2K. Na toj rezoluciji i mojih 8GB lagano ode, htjedoh da malo eksperimentišem ha HBCC-om, ali igra neće da se lansira kad se uključi.

Navi, sad, nisam imao priliku da ga probam iz prve ruke, ali znam lika koji jeste, kaže da mu se boje nikako svidjele nisu kad je prešao sa Vege, kaže uporedive sa nVidijom... Mada znam da je tehno-mag, i zapravo sad radi za Intel, on je ipak tek jedan od koga sam to čuo. Ali kad sam ovoliko čekao mislim da ću preskočiti trenutni RDNA, HWinfo je juče dodao podršku za Navi21, pa zamišljam da neće još dugo. Čim završim Doom jedna kartica će vjerovatno na prodaju.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem plavi ekran Win 10 mali41 Operativni sistemi 4 16.12.2016 1:48
AMD Surpasses NVIDIA in Discrete Graphics Shipments Thaedass Vesti 0 30.7.2010 6:13
NVIDIA Parallel Nsight softver omogućava GPU akceleraciju Picard Vesti 0 22.7.2010 13:07
Slackware pomoć Mr.Eco Slobodni softver 169 13.1.2009 15:09
Laptop sa nvidia grafikom do 700 evra??? pall Šta da kupim? 8 6.11.2007 22:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com