Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.1.2013, 23:24   #1
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Deljenje 3g interneta preko wireliess pci kartice?

Imam na ovom starom racunaru wireless karticu (air live wt2000). Na ovom kompu koristim 3g internet tako sto HTC Tattoo povezem usb kablom. E sad, da li mogu tu internet konekciju da podelim preko ove wireless kartice, tako da mogu da je koristim sa drugog telefona, odnosno da mi ovaj pc bude access point?

Nikad nisam ovo radio, uspevao sam da delim dial up konekciju preko lan kartice, ali nesto ne mogu da se snadjem sa ovim bezkablovskim. Inace, koristim Windows XP.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2013, 0:41   #2
darko31
Starosedelac
 
Član od: 27.11.2012.
Lokacija: Novi Bečej/Sad
Poruke: 1.569
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 406 puta na 371 poruka
Određen forumom Re: Deljenje 3g interneta preko wireliess pci kartice?

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Imam na ovom starom racunaru wireless karticu (air live wt2000). Na ovom kompu koristim 3g internet tako sto HTC Tattoo povezem usb kablom. E sad, da li mogu tu internet konekciju da podelim preko ove wireless kartice, tako da mogu da je koristim sa drugog telefona, odnosno da mi ovaj pc bude access point?

Nikad nisam ovo radio, uspevao sam da delim dial up konekciju preko lan kartice, ali nesto ne mogu da se snadjem sa ovim bezkablovskim. Inace, koristim Windows XP.
Problem je XP, on ne podrzava funkciju virtuelnog rutera, da imas Windows 7 mogao bi da koristis program kao sto je Connectify da delis mobilni internet preko WiFi kartice. Neke WiFi kartice mogu to rade i u XP-u ali imam istu kao ti i ona to ne moze.

E sad, mogao bi na primer da ubacis karticu iz 3G modema u tvoj telefon i napravis WiFi hotspot ali je nezgodno zbog vadjenja kartica. U nezgodnoj si situaciji, moglo bi se to resiti skupim ruterima koji imaju podrsku za 3G modeme, ali problem je novac.
darko31 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku darko31 na korisnoj poruci:
makiem (5.1.2013)
Stara 5.1.2013, 0:47   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Deljenje 3g interneta preko wireliess pci kartice?

traži Internet Conection Sharing ili skraćeno ICS ima u windows helpu a i na internetu, davno sam to radio zaboravio sam a i ne sećam se dal je bio XP...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2013, 14:28   #4
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Deljenje 3g interneta preko wireliess pci kartice?

Moj neki kinez Huaweii Ascend g300 ima opciju wireless tethering gde sam telefon deli 3G signal preko svog wifija.

Vidi pod settings, wireless and network settings da li imaš stavku "Tethering & portable hotspot".

Ako pak nema, onda pročitaj ovo uputstvo: http://www.labnol.org/software/ad-ho...dows-xp/11486/

Samo imaj u vidu da je na XP maksimalna wifi zaštita WEP koja se lako razbija, tako da to koristi po potrebi.

Poslednja ispravka: bachi (5.1.2013 u 15:27) Razlog: Nepismenost...
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2013, 16:47   #5
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom

@ Bachi, nece moci, i usb i wi-fi teethering zahtevaju, ili windows 7, ili vistu da bi funkcionisali.

Sent over section_one subnet
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2013, 20:32   #6
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Deljenje 3g interneta preko wireliess pci kartice?

@ Nutsbre@ker

Verujem da je Bachi mislio na opciju na samom telefonu, bez upotrebe wireless kartice. Na androidu koji ima Tattoo (1.6) ta opcija ne postoji, a nikako da se latim rootovanja.

@ Bachi

Pratio sam vec to uputstvo ali ne vidim mrezu kada probam na telefonu da je nadjem, ne postoji..
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2013, 0:35   #7
darko31
Starosedelac
 
Član od: 27.11.2012.
Lokacija: Novi Bečej/Sad
Poruke: 1.569
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 406 puta na 371 poruka
Određen forumom Re: Deljenje 3g interneta preko wireliess pci kartice?

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
@ Nutsbre@ker

Verujem da je Bachi mislio na opciju na samom telefonu, bez upotrebe wireless kartice. Na androidu koji ima Tattoo (1.6) ta opcija ne postoji, a nikako da se latim rootovanja.

@ Bachi

Pratio sam vec to uputstvo ali ne vidim mrezu kada probam na telefonu da je nadjem, ne postoji..
Ranije verzije Androida ne podrzavaju Ad-Hoc mreze, ako ne gresim CyanogenMod 7 ih podrzava pa na dalje. Za stock Android od ICS pa na dalje ne znam da li podrzavaju, trebalo bi da da.
darko31 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2013, 17:35   #8
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Deljenje 3g interneta preko wireliess pci kartice?

Mislim da od androida 2.3 podrzava adhoc. Imam na Xperia mini pro koja ima 2.3 android, ali je zakljucan na VIP mrezu, koja kod mene ima uzasan signal pa ne mogu da koristim.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2013, 21:30   #9
darko31
Starosedelac
 
Član od: 27.11.2012.
Lokacija: Novi Bečej/Sad
Poruke: 1.569
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 406 puta na 371 poruka
Određen forumom Re: Deljenje 3g interneta preko wireliess pci kartice?

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Mislim da od androida 2.3 podrzava adhoc. Imam na Xperia mini pro koja ima 2.3 android, ali je zakljucan na VIP mrezu, koja kod mene ima uzasan signal pa ne mogu da koristim.
Na stock Androidu sigurno ne radi, može da se omogući ta opcija menjajem wifi_supplicant.conf fajla. U CyanogenModu 7 pa na dalje i drugim custom ROM-ovima je to već izmenjeno, pa zato radi.
darko31 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2013, 23:21   #10
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Deljenje 3g interneta preko wireliess pci kartice?

Druze, ja ga koristim na stock 2.3 android na xperia-i, znaci nisu ubacivani custom romovi, a i svi mobilni telefoni na koje sam nailazio od androida 2.3 su imali ovu opciju fabricki. Cak sam i na par tableta sa 3g modemom nasao da imaju opciju. Jedino ako nisu proizvodjaci telefona dodavali opciju, ali androidi su takvi kakvi su izasli iz fabrike, znaci bez instalacije neoficijelnih romova..
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2013, 0:04   #11
darko31
Starosedelac
 
Član od: 27.11.2012.
Lokacija: Novi Bečej/Sad
Poruke: 1.569
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 406 puta na 371 poruka
Određen forumom Re: Deljenje 3g interneta preko wireliess pci kartice?

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Druze, ja ga koristim na stock 2.3 android na xperia-i, znaci nisu ubacivani custom romovi, a i svi mobilni telefoni na koje sam nailazio od androida 2.3 su imali ovu opciju fabricki. Cak sam i na par tableta sa 3g modemom nasao da imaju opciju. Jedino ako nisu proizvodjaci telefona dodavali opciju, ali androidi su takvi kakvi su izasli iz fabrike, znaci bez instalacije neoficijelnih romova..
Ne mislimo na istu funkciju. Verovatno misliš na tethering (deljenje mobilnog interneta sa ostalim uređajima, to imaju svi od 2.2 Androida). Mobilni treba da se spoji na internet konekciju kompjutera koji može da napravi adhoc mrežu (XP i noviji) ili infrastructure mrežu (Vista i noviji).

Na tu temu

http://talk.sonymobile.com/thread/27895
http://talk.sonymobile.com/thread/22967
http://mobility.forumsee.com/a/m/s/p...-mini-pro.html

Potpuno sam siguran da adhoc po defaultu nije podržan na Androidu osim ako nije izmenjen wifi_suplicant.
darko31 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2013, 1:14   #12
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Deljenje 3g interneta preko wireliess pci kartice?

E, da. Ja se prebacio na adhoc iz nekog razloga, citao forum pa mi ostalo u mozgu ..

Na tethering sam mislio, mada je to ono sto bi mi i zavrsilo posao, ali morao bih da rutujem telefon i ubacujem custom rom. Kada budem imao vremena, moracu da odradim to.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vodič za prodaju i naplatu preko interneta [Moneybookers] Fica_94 Internet tehnologije 0 22.2.2012 16:51
Kupovina preko Interneta ratko Internet tehnologije 8 9.3.2010 18:19
Placanje preko interneta Optique Internet usluge 19 19.9.2006 4:18
Gledanje NBA preko Interneta? TheProphecy Video/TV softver 7 17.5.2006 23:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com