Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.12.2014, 0:07   #1
dubljanin
Novi član
 
Član od: 24.9.2011.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Problem sa internetom

Pozdrav svima ima jako velik problem sa laptopom to jest internetom na njemu. Skoro sam uzeo laptop marke HP model 15g000sm,podigao operativni sistem win7 64-bit, preuzeo sve pratece drajvera sa sajta proizvodjaca,problem jer sledece vrste drajver za wifi adapter je instaliran i laptop prepoznaje mrezu i to vise njih i pise da je signal odlican svih 5 crtica imam,ali kad ukljucim mozilu ili chrome kao da koristim dial-up jako je spor,probao sam vise verzija i mozile i hroma,probao sam da abdejtujem drivere pise mi da su mi drajveri zadnje verzije.Skenirao sam laptop avastom, virusa nema,nema ih sigurno jer na racunaru bukvalno nema nista osim drajvera i nekih osnovnih programa, do interneta nije,stavim drugi laptop marke compaq pored ovog ,izmerim brzinu pise mi 8 mb/s, izmerim na HP-u tu istu mrezu jedva naguram 1mb/s.
Da napomenem da je drajver za wifi adapter: Qualcomm Atheros QCA9000 Series Wireless LAN Driver.
Molim za pomoc.
dubljanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2014, 11:03   #2
pejcic
Član
 
Član od: 21.6.2009.
Poruke: 105
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Problem sa internetom

Isti problem sam i ja imao,kupio dotični laptop klincu instalirao Win7 64 i indetičan problem sa WI-FI. Sve sam pokušavao probao nekoliko verzija drajvera,i tada na nekom od stranih foruma pročitam da je jedini rešenje instalacija Win 8.1 , tako da sam ponovo odradio komplet instalaciju Win 8.1 i problem je nestao,sve radi kao podmazano,tako da i tebi to savetujem.
pejcic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2014, 11:14   #3
dubljanin
Novi član
 
Član od: 24.9.2011.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa internetom

Jesi imao instalacioni disk win 8.1 ili si skinuo sa neta? I dali si imao problem prilikom prve instalacije windowsa jer meni nije hteo da prihvati instalaciju ni na jednu particiju pise kao da je particija UEFI i da na nju ne moze biti instaliran operativni sistem
dubljanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2014, 14:44   #4
poske
Član
 
Član od: 5.4.2009.
Poruke: 80
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problem sa internetom

Moras da iskljucis u BIOS-u UEFI. Napravi butabilnu flesku pomocu RUFUS programa i probaj ponovo.
poske je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2014, 10:39   #5
dubljanin
Novi član
 
Član od: 24.9.2011.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa internetom

Problem resen,instalacija OS win 8.1 je resila sve muke,sve je drajvere skinuo sa sajta proiyvodjaca i sve radi beprekorno jedinop sto je malo cudna ova osmica za rayliku od sedmice a kamoli xp-a,al dobro idemo u korak sa vremenom pa cemo je nauciti.
Hvala svima i pozdrav.
dubljanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa internetom acapetrovic Kvarovi 29 25.1.2013 1:55
Problem sa internetom Petar32 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 26.12.2012 23:43
Čudan problem sa bežičnim internetom grim Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 20.11.2012 14:48
Problem sa SBB internetom anarchy Kvarovi 2 21.5.2011 21:07
Cudan problem sa Internetom nikornla Kvarovi 1 22.5.2006 9:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com