Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.6.2006, 22:24   #561
iurisvulgaris
Banned
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 167
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Nemesis kaže:
Drugo, desila se i jos jedna stvar. MS je otvorio razvojni centar u Beogradu. Ovo je veoma znacajno jer svi vide komsije Rumune kao informaticku silu i regionu. (IBM je odavno svu svoju snagu za region prebacio u Bukurest) Otvaranje ovog centra je dobro za nasu IT indusriju, ali je i jos jedan pokazatelj nekim drugim investitorima koji mozda oklevaju da treba ulagati u Srbiju...
Lepo smo mi platili kroz plaćanje poreza otvaranje tog centra.Mogao bi Microsoft da od novca dobijenog iz budžeta Srbije da otvori desetak takvih centara.
Citat:
Nemesis kaže:
Sad mozemo da se igramo kombinatorike. Da li je ovo drugo uslovljeno masnim ugovorom i beneficijama MS-u da udje u nase ustanove??? Jos zanimljivije je da li se neko pri tom i "ugradio" i "podmazao" posao?
Ja nemam informacije da mogu da tumacim da li smo ovom kombinatorikom vise na dobitku ili na gubitku. Vreme ce pokazati...
Koliko ima zaposlenih u tom famoznom centru?Možda 4-5 ljudi najviše.Za investiciju koja je otvorila tek nekoliko radnih mesta platili smo iz javnih prihoda milione evra.Mnogo dobra kombinatorika ali ne za nas.
Da je Vlada odlučila da uvede besplatan softver u javni sektor,a da batali Windows i MS Office,Microsoft bi sigurno otvorio isti takav centar čisto iz znatiželje jer se jedna udaljena kolonija "odmetnula".Tako bi dobili MS razvojni centar ali mnogo jeftinije
iurisvulgaris je offline  
Stara 26.6.2006, 22:30   #562
iurisvulgaris
Banned
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 167
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Nemesis kaže:
I za kraj, cak i ako je sve nekorektno, znaci ti si za Robin Hood varijatnu? Posto ovo nije fer i posto nas izrabljuju idem ja u hajduke! (veoma popularno na ovim prostorima) MS nas izrabljuje pa ajde da se bavimo piraterijom! .
Uopšte ne opravdavam pirateriju ali smatram da država ne treba da po službenoj dužnosti štiti privatne interese bilo koje kompanije.Ako neko Microsoftu narušava imovinsko pravo neka lepo pokrene građansku parnicu pa neka tuži za dug.Ako meni ili bilo kom građaninu neko naruši imovinsko pravo,neće postupati policija,inspekcije i pravosuđe da štiti moj privatni interes,već ću morati sam da napišem tužbu,platim sudsku taksu i čekam na presudu.Takav tretman imaju i domaća i strana preduzeća a jedini njegovo veličanstvo Microsoft(i ostale njemu slične kompanije) ima takav tretman da se javne službe i državni organi angažuju na zaštiti njihovih privatnih interesa.
Ako meni neko ukrade stvar vrednosti ispod 15 000 dinara,neće uopšte postupati policija i tužilaštvo,već ću morati sam da podnesem privatnu tužbu.A ako neko "ukrade" Windows XP Home koji vredi znatno manje od 15 000 dinara,e onda je to težak zločin tu ima da se angažuju svi državni organi.Što je vrednije Microsoftovih 8 000-9 000 dinara koliko košta Windows XP Home od mojih 14 999 dinara?Nije to dobra računica i to znači da nismo svi ravnopravni pred zakonom i da je država instrumentalizovana da štiti privatni interes.
Citat:
Nemesis kaže:
A kako drzava da postane pravna???
Pitanje je da li zelimo da zivimo u pravnoj drzavi i ako je odgovor potvrdan da zasucemo rukave i uzmemo metle i pocnemo da cistimo. Treba tu mnooogo ciscenja! Ali ne ocekuj da ce to pasti sa neba, vec sami za to moramo da se potrudimo.
Najbolje je prvo nametnuti svakom učesniku na tržištu pa i prodavcu softvera ugovornu odgovornost i obavezu na naknadu štete po opštim pravilima našeg i evropskog kontinentalnog prava a koja odgovornost i obaveze potiču još iz Rimskog prava-pre 2 hiljade godina i još danas važe u svim civilizovanim državama.To znači da svaki skriveni ili vidljivi nedostatak u softveru daje pravo oštećenom da traži i dobije naknadu štete.Ako neko prodaje jednan tako bezbedonosno šupalj proizvod kao što je Windows,pa neko izgubi važne podatke i zbog toga pretrpi štetu onda prodavac softvera treba da mu je naknadi.To važi i za prodavce veš-mašina,televizora,automobila itd,što bi prodavci softvera jedini bili toga pošteđeni.Što bi jedino za njih bila isključena bilo kakva odgovornost?
Citat:
Mr. Garisson kaže:
cini mi se da je vulgaris rekao da ne koristi piratski softver, a jos manje MS OS...
Davno sam ja raskrstio sa MS-smećem,kada niko nije ni pominjao legalizaciju.Nekada davno sam i ja koristio Windows(do 1999 godine) ali sada ga ne bih više stavljao na svoj ili bilo čiji računar.Trebali bi ljudima da plaćaju što koriste takvo smeće od operativnog sistema a ne da ih progone što ga nisu platili.
iurisvulgaris je offline  
Stara 26.6.2006, 22:44   #563
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
player1 kaže:
Jer da svi koriste pirateriju niko ne bi prodavao softver.
Ne kupovati kada mozes ili nije skupo ti dode neka vrsta bezobrazluka.
to je demagogija. softver ce se uvek prodavati, a ja cu kupovati piratski dokle god mogu da prodjem nekaznjeno, i nikom nisam naudio, manje vise...
Mr. Garrison je offline  
Stara 26.6.2006, 22:58   #564
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Ovo me strašno podseća na GSP i švercovanje.
player1 je offline  
Stara 27.6.2006, 3:21   #565
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Pirati???

iurisvulgaris:
Ukratko, ako ti toliko smeta postojeci zakon o pirateriji a ti daj predlog novog i idu u Knez Mihajlovu i skupljaj potpise da udje u skupstinsku proceduru. I da naglasim da nisam ironican. Ako mislis da moze bolje, daj predlog. Ako valja ja cu te prvi podrzati.

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Može sutra da potpuno iskorene pirateriju opet će naši programeri tavoriti.
...
Neki bi kupili možda Windows ali teško da bi im ostalo para za kupovinu drugog softvera.
Odakle ti ovo da bi programeri tavorili?
BTW, ja sam ranije u ovoj temi pominjao jedan banalan primer o jeftinom softveru. Ja bih bio veoma zadovoljan da se moja verzija PP-a prodaje i to za 1din po prezentaciji. Mislis da je to mnogo, kad te jedan sat parkiranja dodje 35 din? Ali sto bi se neko cimao da placa meni kad moze da uzme office (koji je za 100 klasa bolji) i to u najgorem slucaju za 150din. (ako nema ortaka da mu nareze)

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Verujem da bi veoma malo ljudi imalo para da kupi desetak pc-igara u toku godine pa i sa te strane ne treba ništa očekivati.
Ovaj... u svetu postoji i iznajmljivanje igara. Kod nas je to besmisleno kad vrvi od pirata. Bilo je iznajmljivanja kad je snimanje diskova bilo 25 dem a plate oko 50 dem, ali se to promenilo.

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Koliko ima zaposlenih u tom famoznom centru?Možda 4-5 ljudi najviše.Za investiciju koja je otvorila tek nekoliko radnih mesta platili smo iz javnih prihoda milione evra.Mnogo dobra kombinatorika ali ne za nas.
Mnogo veci znacaj je pozitivan signal drugim investitorima. Takodje, zemlja se bolje pozicionira na IT trzistu. Ne zaboravi da je nas zbog Slobe zaobisao Internet backbone i prosao kroz Rumuniju. STRAVICAN GUBITAK!!!

I da te podsetim da je Djiki ondeo Gejtsu jednu sljivovicu (ili nesto slicno) a vratio se sa $50.000.000 pomoci!!! Naravno da su se posle lakse ugurali.


Citat:
iurisvulgaris kaže:
Najbolje je prvo nametnuti svakom učesniku na tržištu pa i prodavcu softvera ugovornu odgovornost i obavezu na naknadu štete po opštim pravilima našeg i evropskog kontinentalnog prava a koja odgovornost i obaveze potiču još iz Rimskog prava-pre 2 hiljade godina i još danas važe u svim civilizovanim državama.To znači da svaki skriveni ili vidljivi nedostatak u softveru daje pravo oštećenom da traži i dobije naknadu štete.Ako neko prodaje jednan tako bezbedonosno šupalj proizvod kao što je Windows,pa neko izgubi važne podatke i zbog toga pretrpi štetu onda prodavac softvera treba da mu je naknadi.
Lepo zvuci, nego citas li ti EULA pre nego sto kliknes na I Agree?
A nikako ne mozes nekome nametnuti u detalje kako ce izgledati i raditi softver. Zamisli da, recimo, treba da nametnes obrazac kako se reziraju filmovi ili komponuje muzika. Nije to prost artikal koji se izradjuje u fabrici.
Citat:
iurisvulgaris kaže:
Što bi jedino za njih bila isključena bilo kakva odgovornost?
EULA
Razlikuje se od softvera do softvera.
Nemesis je offline  
Stara 27.6.2006, 3:28   #566
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Kiza je dobio 5 milki $, za borbu protiv piraterije, a ne 50. i nije dobio on nego vlada
@plater1:
na drzavi je da spreci svercovanje (pirateriju). od kad je Sone poostrio kontrolu po prevozu, ja se vise ne svercujem. kad me budu sprecili da koristim pirate, ja cu prestati. dok se to ne desi, ja odlicno znam sta cu raditi...jel' tako Nemesis ?
Mr. Garrison je offline  
Stara 27.6.2006, 3:41   #567
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Pirati???

Nemesis je offline  
Stara 27.6.2006, 9:02   #568
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Pirati???

Sljivovicu, kazes???
Pa, da, sigurno cika Bili voli malo da loce pa nije znao sta ce, dok mu je "Djiki" podmetnuo papirce, a ovaj nije gledao sta potpisuje i sa cime se slaze [citaj EULA] i odmah stavio I AGREE i eto para. Inace da je bilo malo drugacije...
A zato je Biliju onako crven nos i ima buljave oci...
Nego, kako se bjese zove onaj voditelj sto je Bili gostovao u njegovoj emisiji pa je Biliju sve bilo poslo naopako [Windoze Media Center]. Kad sad uzmem ADSL, htio bih da odgledam full iideo. Mislim da se zove Conan O'Brien ili tako nesto
GakunGak je offline  
Stara 27.6.2006, 9:34   #569
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Mr. Garisson kaže:
@player1:
na drzavi je da spreci svercovanje (pirateriju). od kad je Sone poostrio kontrolu po prevozu, ja se vise ne svercujem. kad me budu sprecili da koristim pirate, ja cu prestati. dok se to ne desi, ja odlicno znam sta cu raditi...jel' tako Nemesis ?
Pa jeste, o tome i jeste onaj komentar o lupanju po glavu (ne bukvalno), kada budu bolje plate i kad gubici od piraterije postanu znacajniji, da ima smisla malo pritisnuti i krajnje korisnike.

U trenutnim uslovima tako nesto ne bi dalo nikakvog efekta (sem za firme), jer ljudi prosto nemaju para za originale da naprave takvu akciju isplativom.
player1 je offline  
Stara 27.6.2006, 9:47   #570
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Kakvo je trenutno stanje u borbi protiv piraterije:
Kontrola firmi po principu konduktera u GPSu (uhvatis nekog da uplasis ostale).
Jurnjava DivX pirata (svako ko prolazi kroz Knez Mihajlovu, zna kako izgleda kad prolazi patrola, prava bezanija).
player1 je offline  
Stara 27.6.2006, 17:07   #571
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

@player1:
kad donesu zakon da je moguce upadati ljudima po kucama (99.9% ljudi ima makar nesto piratsko na hardu) i kad propisu kaznu koja iznosi vadjenje bubrega ako se nadje bilo sta piratsko, piraterija ce nestati preko noci. ali posto je takav zakon nemoguce doneti u 21. veku...
Mr. Garrison je offline  
Stara 27.6.2006, 18:10   #572
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Nemesis kaže:
ovaj Nemesis je strava lik. sa njim se oko svega slazem, osim sto ja koristim pirate, a on ne
Mr. Garrison je offline  
Stara 27.6.2006, 19:01   #573
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Mr. Garisson kaže:
@player1:
kad donesu zakon da je moguce upadati ljudima po kucama (99.9% ljudi ima makar nesto piratsko na hardu) i kad propisu kaznu koja iznosi vadjenje bubrega ako se nadje bilo sta piratsko, piraterija ce nestati preko noci. ali posto je takav zakon nemoguce doneti u 21. veku...
Pa ni nece, verovatno ce sledeci korak biti (za nekih 5 goidna), da gone i potencijalne kupce na ulici, a ne samo pirate, pa da im onda gledaju kuce i naplacuju kazne.

Secam se da je nesto slicno probano u nekoj Evropskoj zemli, ne secam se kojoj... Valjda ganjanje pirata nije imalo efekata pa su pretili kupcima.

P.S.
Ali ocekuj ako standard raste da i ocma bude veca, jer tako raste i potencijalna dobit.
player1 je offline  
Stara 27.6.2006, 19:16   #574
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

kao sto smo zakljucili kad se za par godina u Srbiji omasovi broadband net ljudi ce u toplini doma svog svlaciti putem p2p sta im se prohte, i to ce ulicne pirate ostaviti bez posla. i to je super i za drzavu (nema ulicnih pirata) i za korisnike piraterije, jer im pirati nece guliti kozu sa ledja, vec ce ljudi manje vise dzabe skidati sami sta im se svidi. sta mislis koliko jedan Korejanac moze da skine GB svega i svacega za meces dana, ako ima vezu od 10Mb/s? jako mnogo, nema sumnje. meri se u terabajtima...to sto skine za mesec dana, ima da igra, gleda i slusa decenijama. jedine na gubitku su izdavacke kuce, a za njih mi svira violina. ziveo brz internet
Mr. Garrison je offline  
Stara 27.6.2006, 19:29   #575
iurisvulgaris
Banned
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 167
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

.
Citat:
Nemesis kaže:
iurisvulgaris:
Ukratko, ako ti toliko smeta postojeci zakon o pirateriji a ti daj predlog novog i idu u Knez Mihajlovu i skupljaj potpise da udje u skupstinsku proceduru. I da .naglasim da nisam ironican. Ako mislis da moze bolje, daj predlog. Ako valja ja cu te prvi podrzati..
Meni lično uopšte ne smeta "zakon o pirateriji"(deo Krivičnog Zakonika koji se odnosi na pirateriju)jer već više od 7 godina uopšte ne koristim ni Windows ni njegove programe.
Smeta mi što je krivično zakonodavstvo koje treba da štiti osnovne vrednosti jednog društva zloupotrebljeno i stavljeno u službu interesa nekoliko kompanija
Citat:
Nemesis kaže:
Ali sto bi se neko cimao da placa meni kad moze da uzme office (koji je za 100 klasa bolji) i to u najgorem slucaju za 150din. (ako nema ortaka da mu nareze)
..
A što bi se cimao da bilo kome plaća kada ima Open office?
Citat:
Nemesis kaže:
Odakle ti ovo da bi programeri tavorili?
BTW, ja sam ranije u ovoj temi pominjao jedan banalan primer o jeftinom softveru. Ja bih bio veoma zadovoljan da se moja verzija PP-a prodaje i to za 1din po prezentaciji. Mislis da je to mnogo, kad te jedan sat parkiranja dodje 35 din? Ali sto bi se neko cimao da placa meni kad moze da uzme office (koji je za 100 klasa bolji) i to u najgorem slucaju za 150din. (ako nema ortaka da mu nareze)
..
Možda zvuči nekorektno,ali što bi se država i javni sektor uopšte zanimali za tvoj program od 1 dinara?To je tvoja privatna stvar i ne treba na njenoj zaštiti da se angažuje bilo ko sem tebe.Kada meni,ili bilo kome neko zauzme deo zemlje,uzme neku stvar, nešto ukrade a vredi ispod 15 000 dinara,iskoristi moj rad a ne plati mi,ne angažuju se ni policija,ni inspekcija ni pravosuđe već mora čovek sam mora da pokrene postupak tužbom,da finansira sve to sam i da sačeka presudu u kojoj može biti samo novčana sankcija a nikako zatvor.Što bi programeri i prodavci jedini bili privilegovani pa kada njihov privatni interes bude ugrožen da se angažuje javni sektor koji svi plaćamo?
iurisvulgaris je offline  
Stara 27.6.2006, 19:31   #576
iurisvulgaris
Banned
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 167
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Nemesis kaže:
Mnogo veci znacaj je pozitivan signal drugim investitorima. Takodje, zemlja se bolje pozicionira na IT trzistu. Ne zaboravi da je nas zbog Slobe zaobisao Internet backbone i prosao kroz Rumuniju. STRAVICAN GUBITAK!!! ..
Kada god neka strana kompanija otvori neko bedno predstavništvo sa 2 zaposlena odmah se trubi o pozitivnim signalima drugim investitorima.Što ne zaposliše 100 ljudi,e to bi bio signal investitorima.
Nije to nikakav razvojni centar već obično predstavništvo.Šta će ona dvojica da razvijaju,možda Vistu?

Citat:
Nemesis kaže:
I da te podsetim da je Djiki ondeo Gejtsu jednu sljivovicu (ili nesto slicno) a vratio se sa $50.000.000 pomoci!!! Naravno da su se posle lakse ugurali. ..
Čisto sumnjam da je Gejts dao Srbiji 50 miliona.Ali je sigurno uzeo od budžeta Srbije za ovih nekoliko godina desetine miliona evra.
Citat:
Nemesis kaže:
Lepo zvuci, nego citas li ti EULA pre nego sto kliknes na I Agree?
A nikako ne mozes nekome nametnuti u detalje kako ce izgledati i raditi softver. Zamisli da, recimo, treba da nametnes obrazac kako se reziraju filmovi ili komponuje muzika. Nije to prost artikal koji se izradjuje u fabrici.
EULA
Razlikuje se od softvera do softvera.
EULA kod Microsoftovih i većine ostalog komercijalnog softvera je sa stanovišta našeg ugovornog prava(Zakona o obligacionim odnosima) je apsolutno ništavna.Zato su i Microsoft i njemu slične kompanije i toliko zapeli da kroz krivično pravo zaštite svoje interese,jer su njihovi ugovori(EULA) praktično nevažeći u našem građanskom pravu.
Kada bi neki advokat sačinio ugovor po kome prodavac nešto prodaje a isključuje bilo kakvu prodavčevu odgovornost da će proizvod ispravno i pravilno funkcionisati i odgovornost za naknadu štete,bio bi ismejan od ostalih pravnika.Takav ugovor iako bi bio potpisan pa čak i sudski overen bio bi u svakom slučaju nevažeći po sili zakona i ne bi niko mogao da se poziva na njegove odredbe u bilo kakvom sudskom postupku.Zašto bi situacija sa EULA kod komercijalnog softvera bila drugačija?I to je običan ugovor,na njega se primenjuju isti propisi kao i na ostale,pa ako neko klikne na "I AGREE" to znači da je potpisao ugovor koji je najčešće apsolutno ništavan po našem Zakonu o obligacionim odnosima-a to je jedini zakon koji reguliše oblast ugovora.
iurisvulgaris je offline  
Stara 27.6.2006, 20:47   #577
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Meni lično uopšte ne smeta "zakon o pirateriji"(deo Krivičnog Zakonika koji se odnosi na pirateriju)jer već više od 7 godina uopšte ne koristim ni Windows ni njegove programe.
Ne odnosi se taj zakon samo na MS.

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Kada meni,ili bilo kome neko zauzme deo zemlje,uzme neku stvar, nešto ukrade a vredi ispod 15 000 dinara,iskoristi moj rad a ne plati mi,ne angažuju se ni policija,ni inspekcija ni pravosuđe već mora čovek sam mora da pokrene postupak tužbom,da finansira sve to sam i da sačeka presudu u kojoj može biti samo novčana sankcija a nikako zatvor.Što bi programeri i prodavci jedini bili privilegovani pa kada njihov privatni interes bude ugrožen da se angažuje javni sektor koji svi plaćamo?
Ma nisu. Nekoliko mojih radova je piratizovano i nisam nista uspeo da uradim. Jos kod nas to nije zazivelo. Sudije su ili neupucne, ili se predmeti "gube", ili cela stvar nenormalno dugo traje. Mada se i dalje parnicim, vise iz hira. Jos uvek se kod nas intelektualni rad slabo vrednuje. Ipak je ovo: "... zemlja seljaka na brdovitom Balkanu..."

Mogu se sloziti sa tobom da postoji kriminalna neefikasnost MUP-a i pravosudja ali to nas opet vraca na pricu o izborima. Zasto ove mrzi da se "cimaju" za <15.000 din?
Nije to kriv MS.



Sa firmama je malo drugacija situacija jer su malo vece pa se lakse "primete". Prelaze na licenciran softver vise iz straha od toga da ih Evropa i Amerika ne stave na crnu listu i odbiju sa njima dalje poslovanje, od sankcija propisanih u nasem zakonu.




Jedino mi nije jasno zasto toliko drvlja i kamenja bacas po MS-u? Mnogo su gori ovi sta licencama za ERP paketima kao sto su SAP i BAN. Za jedan ovakav paket licenca iznosi preko $2.000.000 a jos gore, u firmi koja ga uvede, lete svi programeri napolje jer ovi stranci preuzimaju odrzavanje. Ostaje samo po neki operater. Ali njih niko ne pljuje zato sto nisu toliko poznati masi kao sto je MS.
Nemesis je offline  
Stara 27.6.2006, 20:54   #578
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Kada god neka strana kompanija otvori neko bedno predstavništvo sa 2 zaposlena odmah se trubi o pozitivnim signalima drugim investitorima.Što ne zaposliše 100 ljudi,e to bi bio signal investitorima.
Nije to nikakav razvojni centar već obično predstavništvo.Šta će ona dvojica da razvijaju,možda Vistu?
Karikiras.


Citat:
iurisvulgaris kaže:
Čisto sumnjam da je Gejts dao Srbiji 50 miliona.Ali je sigurno uzeo od budžeta Srbije za ovih nekoliko godina desetine miliona evra.
Bila udarna vest na reformisanom RTS-u. Mislim da je to bila prva Djikijeva poseta SAD posle 5. oktobra. Trubili smo na sav glas kako je Gejts novoj demokratskoj vladi dao pomoc od 50 milki. To je cak mozda i bila prva donacija od kada je srusen Sloba.

Citat:
iurisvulgaris kaže:
EULA kod Microsoftovih i većine ostalog komercijalnog softvera je sa stanovišta našeg ugovornog prava(Zakona o obligacionim odnosima) je apsolutno ništavna.Zato su i Microsoft i njemu slične kompanije i toliko zapeli da kroz krivično pravo zaštite svoje interese,jer su njihovi ugovori(EULA) praktično nevažeći u našem građanskom pravu.
...
I to je običan ugovor,na njega se primenjuju isti propisi kao i na ostale,pa ako neko klikne na "I AGREE" to znači da je potpisao ugovor koji je najčešće apsolutno ništavan po našem Zakonu o obligacionim odnosima-a to je jedini zakon koji reguliše oblast ugovora.
I Sloba je tvrdio da je za njega Haski sud nistavan i nepostojeci ali su resetke bile veoma stvarne.
Nemesis je offline  
Stara 27.6.2006, 21:05   #579
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

hahaha, Sloba
mislim da je vlada dobila 5 milki...
pozdrav za Nemesisa koji razmislja isto kao i ja (samo malo drugacije)
Mr. Garrison je offline  
Stara 27.6.2006, 22:05   #580
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Mr. Garisson kaže:
kao sto smo zakljucili kad se za par godina u Srbiji omasovi broadband net ljudi ce u toplini doma svog svlaciti putem p2p sta im se prohte, i to ce ulicne pirate ostaviti bez posla. i to je super i za drzavu (nema ulicnih pirata) i za korisnike piraterije, jer im pirati nece guliti kozu sa ledja, vec ce ljudi manje vise dzabe skidati sami sta im se svidi. sta mislis koliko jedan Korejanac moze da skine GB svega i svacega za meces dana, ako ima vezu od 10Mb/s? jako mnogo, nema sumnje. meri se u terabajtima...to sto skine za mesec dana, ima da igra, gleda i slusa decenijama. jedine na gubitku su izdavacke kuce, a za njih mi svira violina. ziveo brz internet
E tako ti je to u svetu...

Inace i rizici su tako manji, ako ne pravis CD piratske kolekcije (ili ne daj boze sherujes mnogo p2p, desilo se da takve ljude hapse), nego samo skidas sto zelis pa posle obrises. Stavis OS i par kljucnih programa original ili besplatni softver, a sve ostalo piratsko po potrebi.

Naravno ja necu sad mnogo moralisati o tome, ali...
player1 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com