Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafički softver i radovi Programi za pregled slika, programi za obradu vektorskih i rasterskih slika, programi za projektovanje, modelovanje i rendering, konvertori; takođe i primeri fotografija i radova

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.12.2009, 9:49   #1
Aljosa
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Beograd - Zemun
Poruke: 504
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 51 puta na 38 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aljosa
Određen forumom Adobe Creative Suite CS4 online kupovina

E imam jednu veliku dilemu. Moram da kupim Adobe Creative Suite CS4 Design Standard za sebe na poslu. Ali sam hteo vas forumaše da priupitam nešto.
Situacija je sledeća. Kod lokalnog ovlašćenog distributera ovaj paket iznosi 2230 dolara dok na Adobe-ovom sajtu isti taj proizvod košta 1399 dolara (Cene su sa porezima). I ono što mi se svidelo je to što se nakon kupovine preko Adobe Store sajta plati navedeni iznos za taj proizvod, on može skinuti sa neta odmah na računar. Da li je ovo siguran način kupovine? Nikada nisam uzimao ovoliko vrednu stvar preko neta, mada mi uliva poverenje to što bih kupio direktno od proizvođača. Da li je neko kupio na ovaj način bilo koji Adobe paket ili bilo koji drugi softver? Da li uzeti na ovaj način ili platiti lokalnom distributeru skoro 1000 dolara više za istu stvar? I šta bih na taj način više dobio neko da kupim direktno na sajtu?
Aljosa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2009, 23:10   #2
weboostudio
Novi član
 
Član od: 8.12.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Adobe Creative Suite CS4 online kupovina

Prvo, recu ti da nisi normalan....... Sto bi bacao toliko para, bzvz. Jesi cuo za pirateriju? Narezacu ti ja CS4 paket (full)
weboostudio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2009, 23:23   #3
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Adobe Creative Suite CS4 online kupovina

Citat:
weboostudio kaže: Pregled poruke
Prvo, recu ti da nisi normalan....... Sto bi bacao toliko para, bzvz. Jesi cuo za pirateriju? Narezacu ti ja CS4 paket (full)
Verovatno nisi primetio da je gore čovek napisao "za posao" što znači da je verovatno ili pravno lice pa kupuje za firmu ili jednostavno postoji veoma dobar razlog zašto kupuje paket Jes čuo nekada za legalizaciju softvera i kazne koje se plaćaju ako ti finansijska inspekcija nađe ilegalan softver na računarima koje koristiš za posao u firmi?
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 1:49   #4
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Adobe Creative Suite CS4 online kupovina

Citat:
weboostudio kaže: Pregled poruke
Prvo, recu ti da nisi normalan....... Sto bi bacao toliko para, bzvz. Jesi cuo za pirateriju? Narezacu ti ja CS4 paket (full)
OMG...pa sigurno nije čovek debil da ne zna da postoje i "besplatne verzije"!Za poslovne potrebe su neophodni originali, čak i u Srbiji.A što se tiče pitanja, nije nesigurno, adobe je ugledna kompanija, samo pazi da ne naletiš na neku online prevaru tipa lažni sajt i slično, u zavisnosti od načina plaćanja, moguće su razne prevare.Ali ako si iole obazriv, to ti se neće desiti.Naravno, skoro hiljadu dolara nije mala suma, uostalom nekako je elegantniji ovaj download način.Nisam kupovao softver online, ali jesam neke druge stvari pa mogu da je taj način kupovine dosta bolji i jeftiniji.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2009, 1:59   #5
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Adobe Creative Suite CS4 online kupovina

Ukoliko si iz Srbije kontaktiraj zvaničnog predstavnika Adobea za Srbiju - http://www.adobe.com/eeurope/support...ct/#SerbiaMont
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2009, 12:14   #6
Aljosa
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Beograd - Zemun
Poruke: 504
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 51 puta na 38 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aljosa
Određen forumom Re: Adobe Creative Suite CS4 online kupovina

Citat:
weboostudio kaže: Pregled poruke
Prvo, recu ti da nisi normalan....... Sto bi bacao toliko para, bzvz. Jesi cuo za pirateriju? Narezacu ti ja CS4 paket (full)
Druže veoma sam normalan. "Paket" o kome pricaš već imam ali ga ne smem koristiti na poslu.
Da se nadovežem na holodoc-a. Kazna za piratski softver na računaru u firmi se kreće od 300,000 do 3,000,000 dinara. Najviše sam hteo da mi odgovorite na pitanje koliko je sigurno kupovati preko Adobe prodavnice. Ne ide mi se preko ovih njihovih distributera jer su im cene paprene u odnosu na Adobe online prodavnicu. To sam već napisao. Pa sam mislio da je već neko kupovao softver preko interneta pa da mi prepriča svoje iskustvo.
Aljosa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2009, 13:13   #7
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Adobe Creative Suite CS4 online kupovina

Ja mogu samo da ti preporučim da direktno kontaktiraš Adobe i detaljno se raspitaš o uslovima kupovine kod njih. Na taj način ćeš dobiti sve bitne informacije jer će ti na licu mesta reći šta, kako i gde Imao sam priliku da kontaktiram sa njima nekoliko puta i mogu da kažem samo reči hvale za podršku.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Online kupovina severijan Brbljaonica 29 22.10.2011 14:59
Online kupovina Dom11 ŠDK - Prenosni računari 2 6.8.2009 19:14
Laptop za Adobe Suite mandrivajezakon Prenosni računari 17 16.4.2009 17:52
Najpovoljnija online kupovina PS3 igara djapens Konzole 0 17.7.2008 17:07
Ten golden rules of online gaming... fingerprint Brbljaonica 2 25.3.2008 15:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com