Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.7.2009, 9:33   #1
mr.marvin
Član
 
Član od: 28.4.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 435
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 112 puta na 81 poruka
Određen forumom HP ProBook 4515s ili slično...?

Treba da kupim laptop, manje-više za posao, pa mi je pouzdanost veoma bitna. Još jedna od stavki na spisku je i 4 GB memorije. Od onoga što je meni na rasplolaganju izdvaja se HP ProBook 4515s.

Šta msilite o ovom modelu? I da li biste mi mogli preporučiti nešto odavde, da li ima modela koji se mogu nadograditi do 4 GB i kakva su iskustva sa proizvođačima?

Još jedan od moela koji mi se učinio interesantan je Toshiba Satellite A300-227, i pored 3 GB memorije.

Da li je pametna kupovina računara sa dijeljenom grafičkom memorijom?

Tu je i ASUS PRO5AVC-FP171.

Da li je FSC AMILO XA 3530 ZM-82 vrijedan tih para, po kvalitetu i karakteristikama?

Hvala mnogo.
mr.marvin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2009, 13:33   #2
MilanceS.14
Novi član
 
Član od: 26.3.2009.
Poruke: 26
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HP ProBook 4515s ili slično...?

Meni se mnogo sviđa HP Pro Book 4515s, al ima negde da se kupi u Nišu?
MilanceS.14 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2009, 13:47   #3
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: HP ProBook 4515s ili slično...?

milance pa i da nema sto ne narucis iz bg i platis postarinu ili cak i ne platis zavisno odakle narucujes..? e milance vidi koja je radnja na linku? ona ima predstavnistvo u nisu ako se ne varam pa vdii jel imaju ako ne mozes da narucis sigurno

@mr marvin sa obzirom da je za poslovnu primenu na prvom mestu je kvaliteta izrade i mogucnosti..i u tu pricu se odlicno uklapa pomenuti hp probook koji je namenjen poslovnim ljudima..sad ..sto se deljene sistemske memorije tice obicno je to kod intergrisane grafike a kako tebi treba za posao vidi da bude sa hd3200 intergrusom..vecina laptopova se mogu nadograditi na 4gb tako da to nije nikakav problem
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku flamingos na korisnoj poruci:
mr.marvin (28.7.2009)
Stara 28.7.2009, 14:13   #4
Casper'NS
Član
 
Član od: 6.7.2008.
Lokacija: ^^
Poruke: 64
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 27 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: HP ProBook 4515s ili slično...?

HP je odlicnog kvaliteta, sem toga ukoliko ces dosta prenositi lap, bitna ti je i njegova tezina, a i tu je sasvim korektan.

Ako ce ti lap koristiti iskljucivo u kancelarijskim uslovima, mislim da je onda bolji izbor FSC, jer po kvalitetu zaostaje mozda tek za nijansu, dok veci ekran znaci, a prednosti su mu i vise kes memorije i legalan softver... Za koji god od ova dva modela da se odlucis, neces pogresiti.
Casper'NS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Casper'NS na korisnoj poruci:
mr.marvin (28.7.2009)
Stara 28.7.2009, 18:49   #5
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: HP ProBook 4515s ili slično...?

Da li imaš potrebu za odvojenom grafikom? Ako planiraš da koristiš laptop za posao, a pritom igraš manje igre i CS, onda će Intelovo integrisano rešenje MHD4500 biti sasvim dovoljno. Takođe, sigurno si upoznat da integrisana rešenja više štede bateriju u odnosu na, je li, neintegrisana, što će ti svakako značiti.

Ja bih išao na ProBook 4515s. Konkretan laptop namjenjen poslovnoj upotrebi, vrlo dobrog kvaliteta izrade i tastature, dovoljno snažan za sve aplikacije, ozbiljnog dizajna.

Ako planiraš i da se igraš na laptopu, FSC Amilo je najbolji izbor. On je ujedno i druga opcija na rang listi mojih preporuka vezanih za izbor modela sa spiska koji si naveo, nezavisno od toga da li ćeš igrati igre ili ne.

Imaj u vidu da 4GB RAM memorije nećeš moći iskoristiti u potpunosti bez 64-bitnog operativnog sistema. 32-bitni sistemi će koristiti samo 3.5GB.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
mr.marvin (28.7.2009)
Stara 28.7.2009, 23:14   #6
mr.marvin
Član
 
Član od: 28.4.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 435
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 112 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: HP ProBook 4515s ili slično...?

Čini mi se da obo nije najpovoljnije vrijeme za kupovinu laptopa. Ne sam što će kraj ljeta, već izlazi i Windows 7... Ali ja moram da pazarim do deptembra.
mr.marvin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2009, 12:32   #7
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: HP ProBook 4515s ili slično...?

Do sredina septembra je ostalo još mjesec i po dana, tako da je kraj ljeta još uvijek daleko

Ne znam kako će Windows 7 uticati na prodaju laptop računara, odnosno odnos cijena i ponuda, što tebe najviše zanima. Novi operativni sistem nije nova platforma (tipa Montevine) pa da izazove revoluciju koju treba čekati, već nešto što će jednostavno zamjeniti Vistu kao OS koji će dolaziti uz nove računare. Ovo je, doduše, samo moje mišljenje.

Ako budeš čekao nešto novo i nadolazeće, nikada nećeš ništa kupiti. Tako to funkcionište u svijetu informatičkih tehnologija. Pomenuo si decembar. Koliko sam ja upoznat, mnogi brendovi, kao i firme kod nas, nude popuste i povoljnije kupovine za vrijeme novogodišnjih praznika. Razmisli i o tome.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2009, 8:42   #8
mr.marvin
Član
 
Član od: 28.4.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 435
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 112 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: HP ProBook 4515s ili slično...?

Ma u pravu si za IT razvoj, ali uvijek ima perioda u toku godine koji su malo povoljniji. Ali, kad se to ne poklopi sa potrebama, onda ništa. Svakako će mi odgovarati šta god da kupim.

A za novi OS... Obično krene "psihološka" kampanja. "Izašao novi Windows, sad vam treba i novi računar", pa se onda izbace novi modeli i tržište malčice zasiti. Da smo u Americi i da čekamo božiću rasprodaju... Praznik

Hvala svima još jednom. Odlučio sam se za HP. Ako distributer ne uspije da ga nabavi, vjerovatno ću uzeti neki Asus, mada se premišljam. Asus/Intel ili HP/AMD iz ProBook serije...

U obzir je dolazio i Dell, ali oprema koju oni nude daleko je ispod konkurencije zaistu cijenu, čak i HP-a.
mr.marvin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2009, 3:04   #9
Parkman
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 63 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Parkman Slanje poruke preko Skypea korisniku Parkman
Određen forumom Re: HP ProBook 4515s ili slično...?

Da ne otvaram novu temu. Pazario bih obaj laptop, ima ga na tržištu za 44k pa naviše ali me samo jedno brine. U nekim testovima su napomenuli da se tastatura ugiba a naročito kod numeričkog dela. Napomenuli su da je to demo primerak i da se korisnicu na forumu HP žale na taj problem pa me zanima da li je neko imao konkretno iskustvo sa dotičnim modelom i ako je imao da prenese utiske. A HP navodno radi na otklanjanju problema ugibanja tastature.
Parkman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2009, 0:51   #10
mr.marvin
Član
 
Član od: 28.4.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 435
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 112 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: HP ProBook 4515s ili slično...?

Citat:
prorok kaže: Pregled poruke
U nekim testovima su napomenuli da se tastatura ugiba a naročito kod numeričkog dela.
U pravu si. To ugibanje je primjetno ako pritisneš između numeričke i slovne tastature. Tipke su vrlo mekane, i relativno velikog hoda za laptop, tako da baš treba da pritisneš da se to primijeti.

Da li je strašno? Svakako je razočarenje, jer se to ne očekuje od HP laptopa. Ali, sa druge strane, to je samo tačka na "i": moralo se uštediti na na nečemu i oboriti cijenu. A ušteda je na izradi. Na savija se samo taj dio tastature, već je i plastika, "poklopac" ekrana. Lako sve ulegne, i to vidno, ako pritisneš u sredinu.

HP je uštedio i na dodatnoj opremi. Dobiješ torbu osrednjeg kvaliteta i disk sa ergonomskim savjetima - to je sve.

Izrada je najveća mana ovog računara koju sam ja do sada primijetio. Međutim, za pitome uslove u zatvorenom je sasvim OK. Ako uz to dodamo hardver, i novi Windows 7 na 64 bita koji radi kao sat, utisak se popravlja. Dodaj tome "sitnice" kao što su odličan ekran, više nego dobar tačped i solidno trajanje baterije.

Ako koga zanima, Ubuntu 9.05 u live verziji se odmah učitao i prepoznao WiFi, Bluetooth, func tastere (na Win 7 su potrebni posebni drajveri). Doduše, nisam mogao uključiti 3D ali vjerovatno treba instalirati zvanične ATI Radeon drajvere.
mr.marvin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2009, 12:39   #11
MilanceS.14
Novi član
 
Član od: 26.3.2009.
Poruke: 26
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HP ProBook 4515s ili slično...?

Pošto se ne razumem baš u procesore i u grafičke, da li može neko da mi pomogne, hoću da kupim ovaj laptop, u nekim prodavnicama su mi rekli da mu je slaba grafička i da za te pare može bolji da se kupi... Inače koristio bih ga za školu, internet, i možda ponekad za igrice ili filmove... Unapred hvala...

Poslednja ispravka: MilanceS.14 (6.8.2009 u 12:40) Razlog: link
MilanceS.14 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2009, 12:56   #12
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: HP ProBook 4515s ili slično...?

Citat:
MilanceS.14 kaže: Pregled poruke
Pošto se ne razumem baš u procesore i u grafičke, da li može neko da mi pomogne, hoću da kupim ovaj laptop, u nekim prodavnicama su mi rekli da mu je slaba grafička i da za te pare može bolji da se kupi... Inače koristio bih ga za školu, internet, i možda ponekad za igrice ili filmove... Unapred hvala...
Stvarno lep laptop sa odličnom grafikom (neintegrisanom) i sa ogromnim hardom. Jeste da mu procesor nije neko čudilo, ali pored ostali komponenti nije ni moglo bolje za taj novac. Ja bih ga lično pazario , ali ajde postuj tu drugu konfiguraciju laptopa što ti nudili u toj firmi da vidimo baš dal su ponudili nesxtšbolje. U šta lično sumnjam!
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2009, 13:02   #13
MilanceS.14
Novi član
 
Član od: 26.3.2009.
Poruke: 26
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HP ProBook 4515s ili slično...?

Nisu mi oni nešta pametno ponudili, rekli su da može da se nađe nešto bolje za te pare... Ali ja stvarno ne znam koji je bolji od ovog, jedino što mi se ne sviđa je to što ga nema u Nišu, ali može da se poruči... A šta je uopšte integrisano u laptopu (u ovom, sem naravno blututa)?
MilanceS.14 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2009, 18:29   #14
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: HP ProBook 4515s ili slično...?

Freško je mislio na integrisanu grafičku kartu, koje u ovom modelu nema i koja je slabija od, logično, neintegrisane (kao što je ova Radeon HD4330).

Inače, većina stvari je, načelno rečeno, integrisana u laptopu (zalemljena na ploči).
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2009, 19:24   #15
Parkman
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 63 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Parkman Slanje poruke preko Skypea korisniku Parkman
Određen forumom Re: HP ProBook 4515s ili slično...?

Ali je kvalitet izrade očajan za HP
Parkman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2009, 20:32   #16
MilanceS.14
Novi član
 
Član od: 26.3.2009.
Poruke: 26
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HP ProBook 4515s ili slično...?

Al ste mi ga objasnili ko da ste objašnjavali fiziku sedmogodišnjem detetu...
Znači grafička je dobra? Kada se sve sabere, pomnoži, podeli i oduzme da li je ovo dobar izbor ili ne? Cilj mi je da ne kupujem noviji u sledećih 3-5 godina, stim da ne bude prevaziđen...
MilanceS.14 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2009, 23:16   #17
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: HP ProBook 4515s ili slično...?

Zbog čega kao sedmogodišnjem djetetu? Ja fiziku ne razumijem ni sa ovoliko ljeta koliko sada imam, bez naznaka da ću je ikada i shvatiti

Radeon HD4330 je neintegrisana odnosno tzv. odvojena grafička karta, koja pruža bolje performanse od integrisanih rešenja (poput MHD4500, X3100, Radeon HD3200) nauštrb dužine trajanja baterije.

Da li će ona ispuniti tvoje zahtjeve zavisi isključivo od tvojih planova sa laptopom. Ako ćeš igrati igre, onda zaboravi na ovaj model. Ako ti laptop treba za kancelarijski rad, internet, filmove i prosječnu igru, HD4330 je solidno rešenje.

Nakon tri do pet godina laptop će svakako biti prevaziđen, čak i ako uzmeš onaj od 1500 evra. Tehnologija napreduje ogromnom brzinom, što znači da bi trebao da se baziraš na model koji će da ispunjava tvoje zathjeve sada, a ne nakon pola decenije
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
MilanceS.14 (7.8.2009)
Stara 7.8.2009, 0:31   #18
MilanceS.14
Novi član
 
Član od: 26.3.2009.
Poruke: 26
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: HP ProBook 4515s ili slično...?

Ja tek polozaim u srednju, tako da se nadam da ću da ga koristim barem do fakulteta, a neplaniram da igram neke mnogo jake igrice, možda neke slabije jer imam desktop... A učim da programiram, tako da će mi najviše zbog toga i trebati...
P.S. Ako ne razumeš, shvatićeš...
MilanceS.14 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nauka - studiranje (literatura, linkovi, saveti i slično) Crusader88 Opšta kultura 29 25.4.2014 23:40
Autorun za igre i slično Djordje Turjacanin Aplikativni softver 2 26.1.2009 22:03
Tražim tekst iz SK o programu koji radi slično proksiju... kotur Tekstovi u SK 0 27.9.2008 4:30
Slično Altec Lansingu ATP 3 gently ŠDK - Zvuk na računaru 11 1.7.2008 0:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com