Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre > Platformske igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.3.2017, 17:13   #1
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom The Disney Afternoon Collection

Video


Citat:
SAN FRANCISCO — March 15, 2017 — Capcom, a leading worldwide developer and publisher of video games, today announced The Disney Afternoon Collection, a compilation of six games that feature beloved Disney TV characters from the 80s and 90s in fun-filled adventures. The beautifully restored classic games feature crisp 1080p HD support and include all-new modes that can be enjoyed by first-time players and long-time fans. The Disney Afternoon Collection will be available as a digital download across North America and Europe for $19.99 / £15.99 / €19.99 starting on April 18, 2017 on PlayStation®4 computer entertainment system, Xbox One and Windows PC.

Players will be able to relive their childhood afternoons with Disney and explore these pieces of gaming history with classics including:

Chip ‘n Dale Rescue Rangers – This classic lets players team up with a friend in co-op play as they assume the roles of the mischievous Chip and Dale as they take on memorable villain Fat Cat and attempt to solve the mystery of a missing kitten.

Chip ‘n Dale Rescue Rangers 2 – Fat Cat has escaped and his plans are even more dastardly this time. The titular heroes and supporting cast Monterey Jack, Gadget, and Zipper must stop Fat Cat from his evil dream of world domination!

Darkwing Duck – Play as the original caped crusader and fight a city full of criminals from the infamous F.O.W.L. organization in this action-packed platforming epic.

DuckTales – In this iconic platforming adventure, players help Scrooge McDuck fill his feathery pockets with vast riches from across the world.

DuckTales 2 – The sequel to the original game comes jam-packed with more action and an even bigger caper set in new locations like the Bermuda Triangle and Niagara Falls!

TaleSpin – Take to the skies as Baloo the bear navigates his plane through exotic and dangerous locations in this side-scrolling shoot-em-up.

All six games are new and improved HD versions of the originals and feature a number of filtering options that replicate a classic retro look and feel. This collection also offers new ways to play with Boss Rush and Time Attack modes for each game. In Boss Rush mode, players battle through challenging boss encounters consecutively, while Time Attack mode encourages time-based gameplay and provides online leaderboards that track the fastest times for each game. A new “Rewind” feature makes these challenging titles more accessible for newcomers, with the option to rewind time and enjoy a swift recovery from blunders. Additionally, the in-game Disney Museum will provide history buffs with a wealth of content to celebrate the era of the original releases, such as concept art, advertisements, character art, and music – all preserved in their original glory.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
code master (16.3.2017)
Stara 16.3.2017, 22:50   #2
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.392
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: The Disney Afternoon Collection

Pored 6 poznatih NES igara, zanimljivo je da Disney nikada nije napravio igru prema seriji The Adventures of the Gummy Bears, Goof Troop je izasao za SNES, Bonkers za Segu Megu i SNES i Gargoyles za Segu Megu. Aladdin je već imao sjajnu igru koja se bazirala na filmu ali me čudi da nisu uradili igru po animiranoj seriji. Timon & Pumba su imali neku kompilaciju mini igara na PC i SNES i ne bazira se njihovim avanturama iz serije, a za The Shnookums and Meat Funny Cartoon Show, Quack Pack, Mighty Ducks nije bilo nikakvog pokušaja da se napravi neka video igra što je očigledno jer su te serije zbog neuspeha označile kraj Disney Afternoon serijala.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2017, 12:45   #3
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: The Disney Afternoon Collection

Ako izbacimo TaleSpin koji je po meni bzvz, ove ostale su mi među omiljenim igrama za NES i kertridže i dalje imam za sve njih, tako da ne znam da li bih plaćao za "upakovane ROMove" al' ono, ako budu $1-2 onda što da ne...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
filpan (17.3.2017)
Stara 17.3.2017, 13:17   #4
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: The Disney Afternoon Collection

Pa sudeći po prethodnim Capcomovim Pac-Man paketima, teško da će da bude dolar-dva

U suštini biće to front-end za pokretanje ovih igara u upscaleovanoj rezoluciji, baš kao Pac-Man Museum.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2017, 14:59   #5
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.455
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: The Disney Afternoon Collection

Duck Tales, whoo hoo
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2017, 15:58   #6
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.248
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.129 puta na 840 poruka
Određen forumom Re: The Disney Afternoon Collection

trailer
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2017, 17:01   #7
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: The Disney Afternoon Collection

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Ako izbacimo TaleSpin koji je po meni bzvz, ove ostale su mi među omiljenim igrama za NES i kertridže i dalje imam za sve njih, tako da ne znam da li bih plaćao za "upakovane ROMove" al' ono, ako budu $1-2 onda što da ne...
The Disney Afternoon Collection will be available as a digital download across North America and Europe for $19.99 / £15.99 / €19.99

Meni su inače DuckTales i Darkwing Duck bile mega dobre igre svojevremeno, međutim skoro sam igrao malo ovaj DuckTales remaster i mrzelo me je da završim. Bio san u nekom platformer nizu - Limbo, Ori, DuckTales - ali posle Orija sam totalno na silu igrao 5-6 nivoa pa batalio. Sve je to mnogo lepše u mojoj glavi, u sobi iz detinjstva na NES-u i Ei Niš TV-u. Nostalgia is a bitch.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2017, 18:48   #8
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.392
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: The Disney Afternoon Collection

Inače neki se bune što ova kolekcija nije najavljenja za Nintendo Switch, ali i jeste pomalo bizarno jer ovi naslovi su se prvobitno pojavili na Nintendovoj konzoli.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2017, 18:10   #9
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: The Disney Afternoon Collection

Izašlo, 20 evrića...

http://store.steampowered.com/app/525040
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2019, 19:08   #10
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.513
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: The Disney Afternoon Collection

Od svih članova kolekcije najviše volim Chip 'n Dale Rescue Rangers. Nikada nisam posjedovao kertridž za NES, ali sam je igrao kod svojih najboljih prijatelja. Ja sam imao Mega Drive a oni NES pa smo se fino zabavljali igrama različitih sistema. Uz originalni Super Mario Bros. jedna od najdražih igara za sistem. Postoje različita nastojanja da se igra ponovo oživi pa tako imate završen funkcionalan remaster ruskih fanova:

https://yadi.sk/d/A029FgExoY9WA


Kao i pokušaj da se čitava stvar stvar prense u Unreal engine:

https://www.artstation.com/artwork/ZQNGN
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2020, 12:35   #11
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.392
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: The Disney Afternoon Collection

Vizuelno lepo uradjena kolekcija igara pogotovo za najmladje. Iako mi nismo kao u USA imali Disney Afternoon, možda najbliže tome na našim prostorima je Dizni na RTS koje se prikazivalo sredinom 2000tih, a ako se vratimo u devedesete nisam zaboravio i na Mikijevu Radionicu.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nik Collection FREE alexthekid Fotografija 4 26.3.2016 23:25
Disney shuts down LucasArts lukababic Avanturističke igre 7 28.9.2013 10:08
Open Source Software Collection user928 Aplikativni softver 1 14.9.2012 12:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com