Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.4.2016, 13:58   #1
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Nintendo Switch

Nintendo je u svom godisnjem finansijskom izvestaju potvrdio da rade na novoj konzoli, kodnog naziva NX. NX ce ocekivano biti derektan naslednik Wii U konzole koja je izasla 2012-te godine.

O samoj konzoli se ne zna mnogo toga, a jedna od najzanimljivijih informacija svakako je ta da je NX potpuno novi koncept i da ce ponuditi nesto novo i drugacije.

Zvanicna najava konzole, tj. hardverske i softverske specifikacije, verzije, cene, launch naslovi i sve ostalo se ocekuje krajem ove godine. Dok ce konzola biti dostupna za kupovinu u martu sledece godine.

Na pitanje zasto su se odlucili da konzolu izbace u martu sledece godine a ne tokom novogodisnjih praznika Tatsumi Kimishima je odgovorio da zele da budu sigurni da ce uz konzolu biti dostupno dovoljno launch naslova.

Prva potvrdjena NX igra koja najverovatnije stize day 1 je nova Zelda, kao cross-gen naslov zajedno sa Wii U verzijom.

Koei Tecmo je danas potvrdio da je vec poceo sa razvojem igre za NX.


The Nintendo NX Will Be Out March 2017 Worldwide

https://www.nintendo.co.jp/ir/pdf/2016/160427e.pdf

Poslednja ispravka: Emix (28.4.2016 u 17:10)
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Emix na korisnoj poruci:
dragomix (28.4.2016), Stranger2 (16.5.2016), vetar. (28.4.2016)
Stara 28.4.2016, 15:05   #2
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Takođe se zna da će nova Zelda koja će biti igrajućem formatu stići i na NX pored Wii U-a, najverovatnije na NX izlasku.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 16:29   #3
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Naravno da niko ne zna za NX osim gaming entuzijasti, NX nije još ni predstavljen, isto niko nije znao ni za Orbis (PS4) dok nije bio predstaljven. Ne znam na šta konkretno ciljaš!?

Isto za Xbox, niko nije znao za XB1 osim osim gaming entuzijasta dok nije predstavljen.

Ljudi ne mogu imati u glavi sliku NX kada još nije predstavljen isto kao što nisu mogli imati u glavi sliku PS4/XB1 dok nisu predstavljeni. Ne znam o čemu pričaš!?
Kad Nintendo predstavi novu konzolu ljudi će znati da je to nova NIntendo konzola, a ako je marketing dobar i jak znaće i šta ona nudi i zašto je dobra. Nintendo je sam rekao da NX nije samo naslednik Wii U, već je totalno nešto totalno novo i drugačije nego Wii U.

I naveo sam ti konkretne primere da ta slika u glavi nema veze sa novom konzolom, svaka nova konzola je novi početak.


Otvorena je NX tema, tako slobodno možeš da mi odgovoriš na post u toj temi.
Vrlo prosto, Nintendo nema vise nikakav brend recognition. Secam se kad sam ja bio klinac, kad sam prvi put u nekom casopisu video Nintendo 64, svi, ama svi klinci sa kojima sam se druzio su znali sta je Nintendo, sta je Super Mario, sta da ocekuje od nove Nintendo konzole. Pre neki dan mi sestri bio rodjendan, razlika u godinama je znacajna pa su dosli neki klinci na proslavu. Meni naravno puna soba svega i svacega, klinci uleteli i tipa WOW imas Xbox, WOW imas PlayStation, sta ti je ovo pokazujuci prstom na Wii U. Aj nisam ocekivao da znaju sta je Wii U, ja im objasnim, oni face . Ja im kazem znate za Wii, pokazem im Wii, kontrolere, Wii je bio ogromna konzola, prodata u 100 miliona primeraka, oni me bledo gledaju. Ja im kazem znate za Super Marija, oni naravno, to ona igra sto se igra na kompu, lik koji skakuce... Sta ocu reci, SVI znaju sta je PlayStation, malo manje ljudi prepoznaje Xbox brend ali ga prepoznaju, Nintendo sa NX-om krece od NULE.

Zato je 6 meseci za Xbox One i 9 meseci za PS4 bilo sasvim dovoljno, svi su znali o cemu se radi. NX je hard sell, treba Nintendo da osvaja ljude. Na Wii U-u se vidi koliko im je hardcore fanova ostalo, jedva 15 miliona, pretpostavljam svi slicnih godina kao ja ili starijih od mene. Treba daleko vise vremena da se generalna publika, koja nosi ovu industriju, upozna opet sa Nintendom ili cak po prvi put.

Znas ono, kad je izasao PS1, mnogi ljudi su ga zvali drugi Nintendo ili onaj Nintendo. Klinci su svojim roditeljima tako objasnjavali sta je konzola, znas ono kao Nintendo samo ga pravi Sony, oni likovi sto prave walkmen-a. Plasim se da je sada obrnuta situacija i da ce neko reci, znas ona konzola kao PlayStation 4 ali ga pravi Nintendo, oni likovi sto su pravili onu tupavu stvar sto si morao ruke da pomeras da bi igrao tenis.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 17:05   #4
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
... Sta ocu reci, SVI znaju sta je PlayStation, malo manje ljudi prepoznaje Xbox brend ali ga prepoznaju, Nintendo sa NX-om krece od NULE...
Pricas za ceo svet ili za Srbiju (Balkan/EX YU)
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku CTOJAH na korisnoj poruci:
simke85 (28.4.2016)
Stara 28.4.2016, 17:12   #5
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Takođe se zna da će nova Zelda koja će biti igrajućem formatu stići i na NX pored Wii U-a, najverovatnije na NX izlasku.
Dodao sam ovu informaciju. Kao i to da KT vec radi na razvoju igre za NX.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Emix na korisnoj poruci:
vetar. (28.4.2016)
Stara 28.4.2016, 17:14   #6
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Idi bre dragomixe pa kako od onakve Nintendo manije dogura do ovakve malodušnosti. Branio si Wii U i razne loše poteze vezano za njega kao da je najbolja stvar posle hleba, a prozivao sve nas koji smo mu nalazili mane kao hipnotisane PS dronove. I sada si rešio da poklekneš.
Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Secam se kad sam ja bio klinac, kad sam prvi put u nekom casopisu video Nintendo 64, svi, ama svi klinci sa kojima sam se druzio su znali sta je Nintendo, sta je Super Mario, sta da ocekuje od nove Nintendo konzole.
...
Znas ono, kad je izasao PS1, mnogi ljudi su ga zvali drugi Nintendo ili onaj Nintendo. Klinci su svojim roditeljima tako objasnjavali sta je konzola, znas ono kao Nintendo samo ga pravi Sony
Vidiš, upravo taj trenutak je zanimljiv. Ja sam npr. u tom trenutku igrao SNES, pre kog sam imao NES, a časopis koji sam mesečno čitao je bio Nintendo Club. Na TV-u je Beosoft sponzorisao emisiju u kojoj se igrale uglavnom Nintendo igre koliko se sećam. I dolazi na scenu neka ružna, kockasta, siva kutija, vrlo glupog imena - Playstation, od onih što prave televizore. Već pogađaš, moja iduća konzola je bila Playstation.

Pouka - sve se da preokrenuti i niko ne caruje večno. Da je brend recognition jedino bitan, Nintendo nikada ne bi pao, niti bi se Sony uzdigao, niti bi Sony imao prekid vladavine prošle generacije...

Hajde barem da vidimo kakav je proizvod u pitanju pre nego što ga zakopamo.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
filpan (17.5.2016), simke85 (28.4.2016), Stranger2 (16.5.2016), vetar. (28.4.2016)
Stara 28.4.2016, 17:30   #7
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Ne zakopavam proizvod, Wii U je kao proizvod dosta dobar sa fantasticnim igrama, samo zakopavam ideju da Nintendo moze olako da uleti u sve ovo i da bude siguran u povracaj trzista.

Nintendo je totalni underdog, nema vise nikakav kredit kod generalne publike i zato mora da pocne da se ponasa tako. Mislim da je odluka da konzola izadje u martu dobra ako ce to doneti barem jos neki naslov uz Zeldu NXU. Problem nastaje kad ce najranije u septembru, budimo realni, prikazati bilo sta vezani za NX. Previse je to malo vremena za bilo sta. Sudeci prema tome koliko informacija izlazi na sunce, ne bih bio siguran i da su podelili neki veci broj dev kitova, ako ih uopste ima u finalnoj formi. Sve dovodi do toga da se ne mogu nadati nekom vecem broju 3rd party naslova pogotovu u martu kad se svi oporavljaju od praznicne sezone i kad ne izlazi puno igara, a vecina je vec kupila fife, COD-ove i ostale mass market igre.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 17:38   #8
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Pored svega sto sam rekao men brine jos jedna stvar. Zaleda, Mario i Pikmin su sigurne igre za Year 1 a odlika da se izbacivanje konzole pomjeri za mart je prema njihovim rijecima da imaju dovoljno igara. To znaci da ce barem 4-5 1st party igara biti u prvoj godini (sto nije lose na svaka 2 i po mjeseca po jedna igra). Koliko Nintendo ima timova i sta ce za Year 2 ako vecina timova radi na sadrzaju za Year 1? Gdje u toj prici 3DS i Wii U (moraju barem jednu igru za te sisteme izbaciti)?

Ili se nadaju da ce ovaj put 3rd party podrska biti na nivou.

I samo jos jedna stvar ne mogu da se slozim sa tim da E3 gubi na znacaju. E3 se mjenja ali je i dalje jako relevantan. Twitch podaci pokazuju da je samo na Twitch-u broj jedinstvenih gledalaca porastao sa 14 miliona u 2014. na 21 milion u 2015. To sto EA, Activision i Disney nemaju standove na sajmistu nego van njega nema znacaja. Cak ce vise ljudi moci da ih posjeti jer ce ulaz biti besplatan.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 17:51   #9
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Ili se nadaju da ce ovaj put 3rd party podrska biti na nivou.
Ovo me najviše zanima, tj. da li će konačno da omekšaju svoje kruto i grubo ponašanje prema developerima. Smatram da je krajnje vreme.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 17:54   #10
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Po mom misljenju u martu tesko da ce biti nesto vece 3rd party podrske. Developeri cisto sumnjam da ce portovati praznicne igre na NX i izbaciti u martu. Do duse zavisi ako je portovanje "jednostavno" mozda i portuju ali onda se postavlja pitanje ko ce kupiti port star 6 mjeseci (osim PC igraca koji cekaju portove po 2 godine XD).
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 17:57   #11
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Pa vec se vidi pomak, barem od strane Japanskih developera. Vec su najavljeni DQX i evo sad Koei Tecmo, tvorci Warriors serijala, su se oglasili da je NX platforma za koju razvijaju igre.

E sad, treba da dobiju EA, Activision, Ubisoft i kompaniju...

Sto se tice igara, Nintendo sigurno u rukavu drzi neke 2nd party igre, 3D Marija, portove Wii U igara i slicno. Sam Nintendo ce vrlo dobro moci da podrzava konzolu barem 2 godine.

@dex, to je ono o cemu sam pricao i zasto martovski release date moze biti mac sa dve ostrice.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 18:00   #12
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

I samo se pitam da li ce i dalje da budu tvrdoglavi i koriste region lock.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 18:21   #13
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Mene ohrabruje worldwide release u martu, pa sam optimista po tom pitanju.

Mada, mnogi ljudi nisu svesni, ali Xbone i dalje sadrzi neke region lock elemente.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 21:03   #14
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Vrlo prosto, Nintendo nema vise nikakav brend recognition. Secam se kad sam ja bio klinac, kad sam prvi put u nekom casopisu video Nintendo 64, svi, ama svi klinci sa kojima sam se druzio su znali sta je Nintendo, sta je Super Mario, sta da ocekuje od nove Nintendo konzole. Pre neki dan mi sestri bio rodjendan, razlika u godinama je znacajna pa su dosli neki klinci na proslavu. Meni naravno puna soba svega i svacega, klinci uleteli i tipa WOW imas Xbox, WOW imas PlayStation, sta ti je ovo pokazujuci prstom na Wii U. Aj nisam ocekivao da znaju sta je Wii U, ja im objasnim, oni face . Ja im kazem znate za Wii, pokazem im Wii, kontrolere, Wii je bio ogromna konzola, prodata u 100 miliona primeraka, oni me bledo gledaju. Ja im kazem znate za Super Marija, oni naravno, to ona igra sto se igra na kompu, lik koji skakuce... Sta ocu reci, SVI znaju sta je PlayStation, malo manje ljudi prepoznaje Xbox brend ali ga prepoznaju, Nintendo sa NX-om krece od NULE.

Zato je 6 meseci za Xbox One i 9 meseci za PS4 bilo sasvim dovoljno, svi su znali o cemu se radi. NX je hard sell, treba Nintendo da osvaja ljude. Na Wii U-u se vidi koliko im je hardcore fanova ostalo, jedva 15 miliona, pretpostavljam svi slicnih godina kao ja ili starijih od mene. Treba daleko vise vremena da se generalna publika, koja nosi ovu industriju, upozna opet sa Nintendom ili cak po prvi put.

Znas ono, kad je izasao PS1, mnogi ljudi su ga zvali drugi Nintendo ili onaj Nintendo. Klinci su svojim roditeljima tako objasnjavali sta je konzola, znas ono kao Nintendo samo ga pravi Sony, oni likovi sto prave walkmen-a. Plasim se da je sada obrnuta situacija i da ce neko reci, znas ona konzola kao PlayStation 4 ali ga pravi Nintendo, oni likovi sto su pravili onu tupavu stvar sto si morao ruke da pomeras da bi igrao tenis.
Opet nisi u pravu, ja kad sam bio klinac svi su znali samo za Segu i Sony, retko ko je znao za Nintendo.
Naša zemlja nije baš za poređenje sa svetom mi smo bili prvo Sega land a sa pojavom Sony-ja smo postali Sony land forever. Čak i ako zanemarimo našu zemlju Evropa je najslabije tržište za Nintedo, poslednje brojke pokazuju da cela Evropa ima malo bolje brojke nego Japan, Amerika je ubedljivo najače Nintendo tržište, praktično skoro 50%.

Wii U nikako nije za poređenje, zato što je Wii U totalni faile, Wii U je pratkično umro u prvoj godini i nije imao šanse da se oporavi uprkos dobrim igrama.

Ljudi danas dobro znaju šta je Nintendo (ne računam našu "Sony Land" zemlju), zaboravljaš da je 3DS prodat u skoro 60m primeraka, jednostavno Wii U je proizvod koji nije privlačan i koji su uglavnom kupili samo hard core Nintendo fanovi.



Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Idi bre dragomixe pa kako od onakve Nintendo manije dogura do ovakve malodušnosti. Branio si Wii U i razne loše poteze vezano za njega kao da je najbolja stvar posle hleba, a prozivao sve nas koji smo mu nalazili mane kao hipnotisane PS dronove. I sada si rešio da poklekneš.
Ne znaš ti Dragomixa, voli ponekad da ide iz krajnosti u krajnost.


Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Vidiš, upravo taj trenutak je zanimljiv. Ja sam npr. u tom trenutku igrao SNES, pre kog sam imao NES, a časopis koji sam mesečno čitao je bio Nintendo Club. Na TV-u je Beosoft sponzorisao emisiju u kojoj se igrale uglavnom Nintendo igre koliko se sećam. I dolazi na scenu neka ružna, kockasta, siva kutija, vrlo glupog imena - Playstation, od onih što prave televizore. Već pogađaš, moja iduća konzola je bila Playstation.

Pouka - sve se da preokrenuti i niko ne caruje večno. Da je brend recognition jedino bitan, Nintendo nikada ne bi pao, niti bi se Sony uzdigao, niti bi Sony imao prekid vladavine prošle generacije...

Hajde barem da vidimo kakav je proizvod u pitanju pre nego što ga zakopamo.
Potpuno se slažem, brend ne igra veliku ulogu sve se svodi na trenutni proizvod, koliko je dobar i privlačan. Da brend igra neku ulogu ne bi Wii bio onako popularan nakon GameCube-a a Wii U prošao ovako loše nakon tog veoma popularnog Wii-a.



Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ne zakopavam proizvod, Wii U je kao proizvod dosta dobar sa fantasticnim igrama, samo zakopavam ideju da Nintendo moze olako da uleti u sve ovo i da bude siguran u povracaj trzista.

Nintendo je totalni underdog, nema vise nikakav kredit kod generalne publike i zato mora da pocne da se ponasa tako. Mislim da je odluka da konzola izadje u martu dobra ako ce to doneti barem jos neki naslov uz Zeldu NXU. Problem nastaje kad ce najranije u septembru, budimo realni, prikazati bilo sta vezani za NX. Previse je to malo vremena za bilo sta. Sudeci prema tome koliko informacija izlazi na sunce, ne bih bio siguran i da su podelili neki veci broj dev kitova, ako ih uopste ima u finalnoj formi. Sve dovodi do toga da se ne mogu nadati nekom vecem broju 3rd party naslova pogotovu u martu kad se svi oporavljaju od praznicne sezone i kad ne izlazi puno igara, a vecina je vec kupila fife, COD-ove i ostale mass market igre.
Kao što sam napisao, nema nikakvog kredita sve se svodi na to da li kupac misli da trenutni proizvod vredi određenu svotu novca, a ne kakav je bio prethodni ili kakav će biti naredni proizvod.

6 meseci je sasvim dovoljno on predstavljanja konzole do izlaska, nema više potrebe a čak je i kontrproduktivno predstaviti konzolu skoro 2 godine pre izlaska. Wii U je bio na dva E3-a pre izlaska i da li mu je to pomoglo, po ciframa prodaje ne bi se reklo.
Sony i MS su sa PS4/XB1 pokazali kako danas treba predstaviti izbaciti konzolu, Nintendo će sigurno uraditi nešto slično.

Nintendo jeste u nezgodnoj situaciji, ne zbog brenda ili malo vremena od predstavljanja do izlaska konzole, već zato što izbacuje konzolu u sred generacije gde je veoma popularni PS4 i XB1 koji se bolje prodaje nego Xbox360.
Zato Nintendo i mora da sve uradi kako treba i ne ponove Wii U greške.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 21:29   #15
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Pored svega sto sam rekao men brine jos jedna stvar. Zaleda, Mario i Pikmin su sigurne igre za Year 1 a odlika da se izbacivanje konzole pomjeri za mart je prema njihovim rijecima da imaju dovoljno igara. To znaci da ce barem 4-5 1st party igara biti u prvoj godini (sto nije lose na svaka 2 i po mjeseca po jedna igra). Koliko Nintendo ima timova i sta ce za Year 2 ako vecina timova radi na sadrzaju za Year 1? Gdje u toj prici 3DS i Wii U (moraju barem jednu igru za te sisteme izbaciti)?

Ili se nadaju da ce ovaj put 3rd party podrska biti na nivou.
Wii U je sada i zvanično mrtav, očekuju da prodaju samo 800k konzola za celu godinu, to znači da skoro sigurno neće biti novih Wii U igara.
3DS će i dalje podržavati ali ograničeno, pošto će 3DS imati dosta 3rd party ekskluziva uglavnom japanskih.

Što se tiče NX igara, skoro svi Nintendo timovi su odavno izbacili svoje Wii U igre i trebali da skoro svi imaju spremne igre za prvu ili drugu NX godinu.
Takođe sigurno su neki nenajavljeni Wii U projekti prebačeni na NX, kao što je recimo Pikmin 4.
Sigurno će biti i nekih 3rd party ekskluziva kao što je bilo i za Wii U.
Nintendo je govorio o unificiranoj platformi, praktkično da rade igre za jednu platformu a ne za totalno različite kao do sada. Skoro su spojili handheld i home console divizije.
Sigurno će na NX imati mnogo više portova/remastera nego na Wii U.
Sve ovo bi trebalo da garantuje da će NX imati mnogo bolji launch i 1st lineup, kao i podršku uopšte bez suše igara, praktično sve stvari na kojima je Wii U pao.

Kao prvo osnovni razlog zašto su 3rd party timovi napustili Wii U je katastrofalna prodaja konzole ali i izlazak PS4/XB1. Uprkos tome Nintendo će se sigurno mnogo više ovaj put angažovati oko 3rd party-ja zato što im je Wii U dokazao da im je 3rd party neophodan. Ako imaju sličnu arhitekturu i jačinu kao recimo PS4 što je donekle očekivano, to bi značilo brze i lake portove za NX.


Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
I samo se pitam da li ce i dalje da budu tvrdoglavi i koriste region lock.
Nintendo je ranije rekao da razmišljaju da izbace region lock, znači postoji dobra šansa.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 22:51   #16
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

vetre, slozio bih se sa tobom u svetu u kom iPhone nije najprodavaniji telefon na smartphone trzistu, ali posto jeste i kao takav dokazuje da je ljudima brend bitniji od bilo cega drugog, Nintendo mora opet da izgradi svoj brend. Iz kolektivne svesti nasih naroda sa ovih prostora je lako uociti da ljudi obicno slabo pamte, a brzo zaboravljaju. To u ovom slucaju jeste dobro za Nintendo u odredjenom procentu, ali je zato i lose jer mladje generacije nemaju pojma sta je Nintendo i ne samo ovde, i ne samo u evropi, svugde.

Kad sa 150 miliona padnes na 60 je skoro isto toliko tragicno kao kad sa 100 padnes na 15. 3DS je u odnosu na DS epic fail po tome koliko je novca doneo Nintendu, iako je i 3DS jako dobar sistem.

Nintendo je sad vise nego ikad hladnokrvna kompanija kao sto su to i sve druge. Sav sarm i neki duh je otisao sa Iwatom. Nintendo se transformise na svim poljima, vise nije u vecinskom vlasnistvu jednog coveka cija je vizija dovela Nintendo u gaming industriju niti kompaniju vodi covek koji je celu svoju karijeru proveo u Nintendu i prakticno odrastao kao game developer. Sve unutrasnje izmene se vode tako da Nintendo lici na svaku drugu gaming kompaniju u kojoj novac diktira sve. Zato je i totalno NEOPHODNO da NX bude uspeh, jer ako ne bude Nintendo kakvog znamo vise nece postojati. Ustvari Nintendo kakvog znamo vise ne postoji, ali svaki i najmanji delic tog Nintenda ce umreti.

I da se razumemo, nisam ja presao iz krajnosti u krajnost, samo sam pomerio svoju poziciju gledanja i realno pisem. Wii U je za mene jedna od najboljih konzola, ako ne i najbolja, u poslednjih 15 godina. Vratila me je u dane kad je gaming bio totalno drugaciji na svim nivoima i kad su igre bile jedina bitna stvar. Wii takodje smatram sistemom sa jako dobrom bibliotekom igara iako je upravljanje istima cesto neprakticno. Sa DS-om i 3DS-om sam proveo nebrojano sati igranja i uvek cu biti zagovornik da gaming na telefonu NIKAD nece biti isti kao gaming na hendheld konzoli i uvek ce biti poprilicno osiromasena verzija istog. Nintendo IP-evi su mi jedni od najdrazih i svaki put kad igram Nintendo IP-eve imam neki poseban osecaj, nesto sto se recima tesko moze opisati. Ali jednostavno se plasim da ako ovako nastave da se krecu stvari ne samo da vise necu moci da igram Nintendo igre i da kvalitet istih nece biti isti, vec da ni svojoj deci necu moci da prenesem tu radost koju gaming u poslednje vreme cesto gubi. Zato sam i isfrustriran kad povlace neke poteze koji ih guraju u ambis.

Poslednja ispravka: dragomix (28.4.2016 u 23:01)
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2016, 1:36   #17
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
E sad, treba da dobiju EA, Activision, Ubisoft i kompaniju...
Jos se secam kako je Ubisoft najduze podrzavao Wii U, sve dok ga i oni nisu na kraju batalili.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2016, 8:56   #18
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
vetre, slozio bih se sa tobom u svetu u kom iPhone nije najprodavaniji telefon na smartphone trzistu, ali posto jeste i kao takav dokazuje da je ljudima brend bitniji od bilo cega drugog, Nintendo mora opet da izgradi svoj brend. Iz kolektivne svesti nasih naroda sa ovih prostora je lako uociti da ljudi obicno slabo pamte, a brzo zaboravljaju. To u ovom slucaju jeste dobro za Nintendo u odredjenom procentu, ali je zato i lose jer mladje generacije nemaju pojma sta je Nintendo i ne samo ovde, i ne samo u evropi, svugde.

Kad sa 150 miliona padnes na 60 je skoro isto toliko tragicno kao kad sa 100 padnes na 15. 3DS je u odnosu na DS epic fail po tome koliko je novca doneo Nintendu, iako je i 3DS jako dobar sistem.

Nintendo je sad vise nego ikad hladnokrvna kompanija kao sto su to i sve druge. Sav sarm i neki duh je otisao sa Iwatom. Nintendo se transformise na svim poljima, vise nije u vecinskom vlasnistvu jednog coveka cija je vizija dovela Nintendo u gaming industriju niti kompaniju vodi covek koji je celu svoju karijeru proveo u Nintendu i prakticno odrastao kao game developer. Sve unutrasnje izmene se vode tako da Nintendo lici na svaku drugu gaming kompaniju u kojoj novac diktira sve. Zato je i totalno NEOPHODNO da NX bude uspeh, jer ako ne bude Nintendo kakvog znamo vise nece postojati. Ustvari Nintendo kakvog znamo vise ne postoji, ali svaki i najmanji delic tog Nintenda ce umreti.

I da se razumemo, nisam ja presao iz krajnosti u krajnost, samo sam pomerio svoju poziciju gledanja i realno pisem. Wii U je za mene jedna od najboljih konzola, ako ne i najbolja, u poslednjih 15 godina. Vratila me je u dane kad je gaming bio totalno drugaciji na svim nivoima i kad su igre bile jedina bitna stvar. Wii takodje smatram sistemom sa jako dobrom bibliotekom igara iako je upravljanje istima cesto neprakticno. Sa DS-om i 3DS-om sam proveo nebrojano sati igranja i uvek cu biti zagovornik da gaming na telefonu NIKAD nece biti isti kao gaming na hendheld konzoli i uvek ce biti poprilicno osiromasena verzija istog. Nintendo IP-evi su mi jedni od najdrazih i svaki put kad igram Nintendo IP-eve imam neki poseban osecaj, nesto sto se recima tesko moze opisati. Ali jednostavno se plasim da ako ovako nastave da se krecu stvari ne samo da vise necu moci da igram Nintendo igre i da kvalitet istih nece biti isti, vec da ni svojoj deci necu moci da prenesem tu radost koju gaming u poslednje vreme cesto gubi. Zato sam i isfrustriran kad povlace neke poteze koji ih guraju u ambis.
Mislim da nema mnogo smisla porediti iPhone koji se izbacuje godišnje i koji se stvarno dobrim delom kupuje zbog brenda i dizajna sa konzolama, ja sam ti dao konkretne primere kod konzola gde popularnost konzola nema ništa sa brendom već koliko se određena konzola pozicionira kao dobar i privlačan proizvod, ali ti iz nekog razloga to ignorišeš.
Još jedan primer koji nisam spomenuo, Sony PlayStation Vita, da je brend toliko bitan ne bi se Vita tako katastrofalno prodala dok se 3DS prodao 5x bolje. Vita i Wii U su vrlo slični, oba su proizvodi koji nisu privlačni za korisnike i uglavnom su ih kupili hardcore fanovi, znači nema nema veze sa brendom.
Naše tržište nije uopšte merodavno, Nintendo nikad nije bio popularan na Balkanu, tako da ne možeš nikako da projektuješ naše trižište na recimo američko ili japansko, na oba ta tržišta ljudi dobro znaju šta je Nintendo i Mario.

Ne vidim tvoju poentu, ova generacije defintivno za Nintendo nije baš najbolja, ali to nema veze sa brendom, Wii U je veliki fail i niko ga skoro nije kupio sem hardcore fanova dok su na prodaju 3DS-a definitivno uticali mobilni uređaji. Vita je isto pala na 10-15m sa 80m ali to opet nema veze sa slabim brendom.

Opet ideš iz krajnosti u krajnost, normalno je da ako imaš najlošiju prodavnu konzolu ikada da ćeš promeniti dosta stvari kako se to ne bi ponovilo, Nintendo je isto imao ogroman zaokret nakon GC-a i dobili smo Wii (ne kažem da sad sa NX-om rade sve isto ali činjenica da trenutno menjaju dosta stvari). Inače sve promene koje Nintendo sada vrši je praktično Iwata zamislio, Nintendo je imao jasan plan šta dalje pre nego što je Iwata preminuo.
Ono što Nintendo stvarno čini ono što jeste jesu njihove jedinstvene igre kao i hardver na kojem te igre rade, a to se sigurno neće promeniti.

Ipak ideš iz krajnost u krajnost, zato što u jednom trenutku dižeš Nintendo u nebo a u sledećem imaš priču Nintendo je doom, mislim to je ok, to je tvoj način razmišljanja, ali to je činjenica.
Slažem se za Wii U, meni je isto odlična konzola sa fenomenalnim igrama neke od njih su najbolje u celim franšizama, bez obzira što je konzola komercijalni promašaj.

Kako misliš ako nastave da se ovako kreću!? Oni ne nastavlju da se kreću "ovako", Nintendo ima velike promene i eksterne i interne, samo što su interne mnogo manje vidljive. Recimo objedinili su handheld i home console divizije, rade na tome da poboljšaju output igara, rade na novim online servisima i accountu...većina tih promena nisu opšte vidljive i biće vidljive kad Nintendo predstavi NX.

Poslednja ispravka: vetar. (29.4.2016 u 9:07)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2016, 10:28   #19
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Emily Rogers koja je ranije imala neke glasine koju se su ispostavile tačnim, i koja je rekla da će "NX u prvoj godini imati jaču bibloteku igara nego Wii U za 3-4 godine" i da će na NX biti portovano 4 Wii U igre,
je sada izjavila da Retros Studios radi na projektu koji će biti izbačen za NX 2017 i da taj projekat nije ni Metroid ni Donkey Kong već da izgleda da je novi IP.

Meni je bitno da opet nije 2D platformer, van pameti je trošiti ogroman poentcijal Retroa na to, jedva čekam da vidim kakav novi IP spremaju.
Inače nadam se i da Monster Games radi na Didy Kong Racing 2 uz malu pomoć Retroa.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2016, 11:20   #20
GraveDigger
Član
 
Član od: 18.8.2007.
Poruke: 116
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 22 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Moram primetiti da se otvorila nova tema.
Bas sam sinoc gledao dokumentarac o Retro-u, pa se moram sloziti da bi bilo besmisleno takav potencijal trositi na another 2d platformu. Procitao sam negde da postoji mogucnost da to bude "Raven Blade" koji je razvijan za GC, pa potom otkazan. Buduci da se svet nikako da se zasiti open-world igara, ne bi me cudilo da su glasine tacne.
Da li je iko od vas cuo za Nintendo Developer program?

P.S. Ako je ova tema za NX, a ona druga za WiiU, gde bi trebalo da se nadje diskusija na temu Nintendo mobilnih (sa akcentom na upcomming) aplikacija/igara.
GraveDigger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GraveDigger na korisnoj poruci:
vetar. (29.4.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games) vetar. Konzole 118 26.6.2017 18:38
Kvm switch digitus dc-oc-12 mica1709 Ostale komponente 3 22.8.2011 0:42
Nintendo 3DS dzoni.czv Konzole 4 3.7.2010 23:50
Konzolaške igre: da ili ne Beagle Tekstovi u SK 374 3.5.2010 0:49
Nove igre za Wii sa Nintendo konferencije renegade_of_funk Konzole 7 9.10.2008 21:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com