Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.5.2006, 6:27   #1
Lord
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 543
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord
Određen forumom Internet i wireless mreža, jedan AP, moguće?

Kako odraditi ovo? Sredstva su mi dosta ograničena pa bi bilo dobro da je to moguće sa jednim APom. Napravio bih malu lokalnu mrežu sa svojim access pointom, a ujedno bih hteo i imati izlazi na net preko istog. Evo informacija:

INFORMACIJE O VIDLJIVOSTI I POLOŽAJU:
-maksimalna udaljenost korisnika u svim slučajevima bi bila 1km vidljivost bez ikakve prepreko (kod jednog korisnika bi samo jedno drvo MOŽDA smetalo)
-pošto i ostali korisnici već imaju antene, samo su uperene u drugom pravcu, za njih bi koristili kantene i spliter. Znači korisnik>spliter(antena1 i antena2) izvodljivo ili ne?
-udaljenost AP i klienata 200m-1,5km (maksimalno)
-svi klienti koriste ASUSove wireless kartice (niko nema AP)
-Antena APa bi bila na visini od 10ak metara, kod klienata od 5m-15


Želim da napravim jednostavnu lokalnu mrežu, bez servera i ostalog. Imam access point Dlink DWL 900AP+. Veza sa provajderom mi je VPN dial up. Uredjaj podrzava Multi-point Bridge (This mode will allow you to connect multiple wireless LANs together. Other wireless LANs must be using DWL-900AP+s.) Potrebne su mi sledeće informacije:

-Da li je moguće sa ovim access pointom da budem istovremeno povezan na net preko mog provajdera (VPN) i da budem access point za još 4-5 računara? (napominjem da svoju vezu na net ne bih delio!)
-koju antenu preporučujete za ovo? Ako bi stajala kod mene na krovu, trebala bi da pokrije ugao od samo 70ak stepeni horizontalno...
-da li valja sledeća antena za ovo - Omni Vertical Antenna 8 dbi 2.4 Ghz (50eur)?
-samogradnja antene ili kupovina? Napominjem da smo dosta finansijski ograničeni
-Postoji li kod wirelessa neki fazon tipa IPX/NETBIOS koji bi nam omogućavao da se računari vide u mreži iz windowsovog My Network placea?
-Osim passworda, da li postoji mogućnost da se preko access pointa zabrani pristup odredjenim korisnicima? (ako ne bi donirali neke pare...)



E, sada drugi slučaj, tj. ako nije moguće izvesti sa ovim access pointom da se mogu
povezati na net i na da budem AP! U ovom slučaju, kupio bih access point koji ima
mogućnost da se poveže i na net (VPN dial up) i da glumi access point istovremeno.
Taj ap bi stajao kod mene, a ovaj moj Dlink bi bio na 200m od mene i glumio bi samo
običan AP
-koji AP za ovo preporučujete? (cena - bitan faktor)
-koliko navedeni Dlink DWL900AP+ troši struje (bitno -zbog plaćanja troškova, jer bi stajao u jednoj zgradi)
-u ovom slučaju bi mi trebala i antena koja zrači u dva pravca (ja <----AP----> korisnici)), koja? Cena? Samogradnja ili ne?

Nadam se da nisam sta vazno izostavio, ako jesam, pitajte.izvinjavam se na podužem postu, ali želeo bih napraviti sve kako treba, a skoro uopšte nemam iskustva sa tim, imam jedino sa običnom LAN mrežom. Svaka pomoć je veoma dobrodošla!
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2006, 23:06   #2
semaglig
Član
 
Član od: 15.1.2006.
Lokacija: Celje
Poruke: 131
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku semaglig
Određen forumom Re: Internet i wireless mreža, jedan AP, moguće?

Probaj na ovom forumu ako nije problem jezička barijera

http://www.wlan-sat.com/modules.php?...viewforum&f=17
semaglig je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com