![]() |
![]() |
|
|||||||
| Overklok Kako overklokovati osnovne komponente i ubrzati sistem |
![]() |
|
|
Alatke vezane za temu | Vrste prikaza |
|
|
#1 |
|
Starosedelac
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.593
Zahvalnice: 933
Zahvaljeno 586 puta na 365 poruka
|
Planiram da ovaj moj X2 4600 (koji radi na 2.4) OCujem bar na 2.6 GHz da radi ko X2 5000+ za svaki dan naravno pokusacu vise ali do sada sto sam probao isao je nedge jedva oko 2750. Znaci moje pitanje je dali HT moze da se drzi na 5x mnoziocu znaci ako bi proc bi na 2.6 GHz (FSB 217 MHz) onda bi HT bio na 5*217 = 1085MHz ... znaci dali je to preporucljivo jer ovako kad ga spustim na 4x onda radi na 868 MHz a hteo bi da je preko 1000 Mhz
. Mozda bezveze pitam ali ako je to moguce tj. ako sistem moze da bude stabilan onda samo recite... ako mora da se krece izmedju 800-1000 onda sta je tu je. Hvala na svakom savetu. |
|
|
|
|
|
#2 |
|
Novi član
Član od: 4.6.2007.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
|
Pa znas kako,nije preporucljivo da HT bude preko 1000 ali neka ti bude sto blize tome,za stabilnos procesora ti je vrlo vazno da uskladis voltazu sa OC,tj. sto ga vise overclockujes on trazi vecu voltazu da bi imao stabilan rad. Voltazu mozes da povecas za 3.3% ili 6.6%, preko toga nije preporucljivo. Ali pazi i na voltazu Ram memorije,jer sa povecanjem FSB povecava se i efektivan rad RAM-a tako da i tu moras da istestiras RAM da bi video da li ti radi normalno.
Pozdrav
|
|
|
|
|
|
#3 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
|
To zavisi od ploce.Moja npr. moze da izdrzi ~1150.Pozeljno je da bude sto blizi 1000.Teraj na 1080 ako ploca moze da izdrzi.
|
|
|
|
|
|
#4 |
|
Član
Član od: 13.7.2007.
Lokacija: PK
Poruke: 219
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 84 puta na 43 poruka
|
Licno mislim da ako opterecujes komponente overklokom to nebi trebala da bude ploca.Sisem mi je bio stabilan sa HT 1100MHz(5x220FSB) iako je isti predvidjen za do 1000MHz.Rezultati u pcmark-u o5 su bili skoro isti sa 4x i 5xHT tako da sam ga ostavio na 4x i povecao jos malo FSB.
|
|
|
|
|
|
#5 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
|
Najjednostavnije da vidis ubrzenje koje ti donosi je preko SiSoftSandre.Razlike nisu drasticne ali mozda nekom i to ubrzanje znaci.
|
|
|
|
|
|
#6 |
|
Član
|
A sto HT mnozilac ne stavis na 4x250, to ti je ravno 1000. Tada bi ti FSB bio 250, pomnozis ga sa mnoziocem za cpu x11 i dobijes 2750Mhz. Naravno pod predpostavkom da ram moze da radi na 250Mhz, no i to mozes da nastelujes preko ram:fsb odnosa...Nisi napisao koja ti je ploca i RAM.
Moj savet ti je da se prvo raspitas koliko tvoj procesor moze da ide na kojoj voltazi, i preko toga nemoj ni slucajno da mu dizes napon!! Ja sam jednom dobio 999 na Ht magistrali ali nije bio stabilan pa sam nasao da je stabilniji na 980Mhz. |
|
|
|
|
|
#7 |
|
Starosedelac
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.593
Zahvalnice: 933
Zahvaljeno 586 puta na 365 poruka
|
Pise ti na profilu koju imam plocu ... proc mi ima inace 12x mnozilac znaci 12*250= 3000 sto bas neuspeva stalno posebno po ovoj vrucini jbg moram bolji kuler ali na 2600 moze stalno.
|
|
|
|
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| Kako igrati igre preko Neta? | Monk Psycho | Mrežne igre | 9 | 14.7.2009 0:01 |
| Upload slika preko GPRS-a | Micky | Programi za mobilne telefone | 1 | 24.12.2008 6:03 |
| Kucanje SMS preko PC-a | St.Peter | Programi za mobilne telefone | 7 | 10.11.2007 2:20 |
| DAli moze da se kontrolise ps2 vreme preko PC-a u Internet Cafe-u | mant3ra | Aplikativni softver | 2 | 10.2.2007 10:52 |
| ICS preko VPN veze | Lord | Internet usluge | 0 | 27.1.2006 6:05 |