Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.10.2014, 22:21   #1801
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Re: The Witcher 3

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Moram nešto preduzeti povodom novog PC-a ako mislim da igram ovo.
Za pocetak sacekaj zvanicne zahteve, minimalne i preporucene.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2014, 22:35   #1802
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Moram nešto preduzeti povodom novog PC-a ako mislim da igram ovo.
Ako oces da igras ovo trebace ti nov PC u to nema dileme.
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2014, 1:36   #1803
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.830 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher 3

Negde pokupih informaciju da HBO pokusava da pogura The Witcher seriju. Da li neko ima neku informaciju, ja bas nista nisam nasao (sto posto je glupost kao i vecina informacija sa neta )
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2014, 2:15   #1804
Kusta
Veteran
 
Član od: 17.10.2012.
Lokacija: Na brdu!
Poruke: 823
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 79 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

HBO = Golotinja i nasilje.
Kusta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2014, 9:48   #1805
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Kusta kaže: Pregled poruke
HBO = Golotinja i nasilje.
I moralno nedefinisani likovi. Sto se uklapa sa Witcher premisom jednom 90%.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2014, 12:43   #1806
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Hoće li grafička tipa GTX 760 ili R9 270X to moći izgurati? Makar da grafika bude kao na konzolama? Šta mislite?
Mislim da trenutno to ni oni sami ne znaju, kada odrade optimizaciju izbacice i zahteve. Daleko je februar
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2014, 13:42   #1807
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Re: The Witcher 3

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Hoće li grafička tipa GTX 760 ili R9 270X to moći izgurati? Makar da grafika bude kao na konzolama? Šta mislite?
Pazi, ako te karte to ne mogu da izguraju....onda su pucali sebi u nogu pa krenuli da trce maraton....
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2014, 15:40   #1808
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ma ljudi šta vam je više sa tim pitanjima. Dok traju ove nove konzole i5 i 8GB rama biće dovoljno za sve igre na ultra osim za one koje uopšte nisu optimizovane. A grafička će vam uvek trebati nova kao i do sad.

Dakle za ovu igru biće dovoljna gtx760 bar za osrednja grafička podešavanja i to zato što igre CD Projekta nikada nisu bile vrhunski optimizovane, inače bi ova grafička sigurno terala igru na stepenu više. Naravno, sve ovo pod uslovom da ne igrate na 4k monitoru.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2014, 13:06   #1809
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.830 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Problem je u tome što sada izlaze uber-zahtevne igre, a Witcher 3 izgleda bolje od svake i nema nigde loadinga... Ne uliva mi to neko poverenje...
Razlika je sto je CD projekt ipak PC orijentisan dev. Nisu bas velika kompanija pa da imaju resurse za pravljenje ultimativne PC verzije, ali sam siguran da ce se oko nje mnogo vise potruditi nego sto to radi vecina PC izdavaca.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2014, 14:08   #1810
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Problem je u tome što sada izlaze uber-zahtevne igre, a Witcher 3 izgleda bolje od svake i nema nigde loadinga... Ne uliva mi to neko poverenje...
Nisu igre zahtevne nego neoptimizovane (sasvim druga stvar jer objektivno ne zahtevaju takav hardver) i to je sasvim normalno jer su izašle konzole koje nisu dovoljno dobre da se grafički odlepe od računara pa se sad veštački podiže zahtevnost. Brzo će se to stabilizovati ako igrači ne budu magarci da kupe svako smeće koje im neko podmetne jer je ogroman broj kupaca na ovoj platformi i niko nije lud da ih izgubi. Dakle, ili ćemo svi mi da kupimo po 16GB rama i grafičku sa minimum duplo više memorije nego što objektivno treba (jer većina nas ne igra na 4k monitoru) ili će oni da olade jer će imati veće gubitke od pada prodaje nego što imaju dobitak od proizvođača grafičkih i konzola za neoptimizovanost.

A ja nemam ama baš nikakvnih problema da zahtevnost raste, samo ako je prati kvalitet grafike i fizike i bolji AI. Ali ovo je samo naduvano, tako da se ti samo opusti, ako imaš nešto u fazonu Nvidijine 760 radiće ti Veštac (a i sve drugo) bar ne medium podešavanjima. A i na tim podešavanjima će ova igra biti prelepa.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2014, 16:26   #1811
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

^Mislim da to sto je napisao "manja" nije bilo u negativnom kontekstu...
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2014, 16:45   #1812
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Re: The Witcher 3

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Ma Bože sačuvaj... Kakav crni negativan kontekst??? Kada bi svaka kompanija radila ovaj posao kao oni gde bi nam kraj bio... Nekako gledajući sve te ljude iz CD Project Reda i slušajući njihove razgovore stekao sam dojam da su baš udubljeni u ono što rade. Imaju stvarno talenta i svaka im čast. Treba neko da pokaže zapadu šta je prava umetnost. Eto moram pomenuti i mali 4A Games studio (Metro 2033 i Metro Last Light) koji broji nekih 80 ljudi i koji je do skoro radio u neljudskim uslovima, a samo im pogledajte igre. Onako nešto se pojavilo jednom i neće više budite sigurni... Ali da ne idem više u off topic i hvale malih ambicioznih razvojnih developera.
Onda da te obradujemo, kad odigras Witcher 3, pocni da se pripremas lagano za Cyberpunk 2077.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2014, 17:18   #1813
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.830 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher 3

@Dovahkiin

To sto su "mali" ne znaci da ne mogu mnogo toga . To je mozda i dobra stvar, veci timovi uglavnom idu na mainstream, na grafiku i prezentaciju. Iza tih velikih timova stoje kompanije i ogromne svote novca, stoji izdavac (poput EA, Ubisoft itd) koji diktira u kom pravcu igra ide. Dosta tih izdavaca ne brine mnogo o kvalitetu proizvoda, koliko o prodaji i pre svega marketingu. Nije to uvek losa stvar, postoje velike kompanije koje izdaju odlicne igre, ali veliki izdavaci su uhvatili tu krivinu gde izdaju nedovrsene igre sa gomilom obecanja i masnim marketingom. Hajp tu uglavnom zavrsava posao.
CD je manji tim i mora stalno da se dokazuje, pogotovu sto ima armiju veoma vernih fanova od kojih su skoro svi PC igraci. Imaju neki svoj stav i ne zele da menjaju svoju politiku kako dune vetar. Nemaju oni tolika ledja poput nekih timova pa da izdrze lavinu kritika ukoliko bi doslo do laznih obecanja ili loseg kvaliteta . A i mislim da zaista vole ono sto rade, gledajuci i citajuci par intervjua, vidi se da uzivaju u pravljenju igre. I to je vrlo bitna stvar.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2014, 18:43   #1814
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Odakle vam ideja da je CDPR 'mali'? Zaposljavaju oko trista ljudi (ne rade sigurno svi u razvoju igara, ali vecina radi), tako da je u pitanju developer srednje velicine..

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
imam neku sumnju da ne mogu napraviti išta bolje od Witchera 3 (1. da me sad ne prozivate, nisam igrao ni Witcher 3 ni nenajavljeni Fallout 4 i verovatno su ova poređenja glupa za nekog) ali po svemu što sam video od Witchera 3 do sada, ne verujem da mu Bethesda može parirati. 2. Možda grešim... Sada samo da optimizacija Witchera bude na nekom normalnom nivou, što reče kolega gore GTX 760 bi trebao izvući to.
1. Necemo.
2. Ne gresis.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2014, 19:30   #1815
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.830 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Odakle vam ideja da je CDPR 'mali'? Zaposljavaju oko trista ljudi (ne rade sigurno svi u razvoju igara, ali vecina radi), tako da je u pitanju developer srednje velicine..



1. Necemo.
2. Ne gresis.
Pa dobro, nisu bas sitni, ali mali u odnosu na gigante poput Ubisofta recimo i naravno EA Games/Bioware koji su im neka vrsta konkurencije u RPG zanru. Pre svega mislim na marketing.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2014, 15:58   #1816
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

CD Projekt: There Will Be No Downgrade For The Witcher 3

Citat:

Please keep in mind that the game is still in production phase. Certain things are still being worked on. The final version of the game will look better than what can be seen in the latest screenshots – no matter the platform. As you probably know, when publishing screenshots, some of them can be subjectively less appealing than others (depending on one’s opinion), that’s perfectly normal. The most important thing here is that the game will come out looking gorgeous when we are done working on it.
There will be no downgrade.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2014, 16:10   #1817
Kusta
Veteran
 
Član od: 17.10.2012.
Lokacija: Na brdu!
Poruke: 823
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 79 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Hajd' da im poverujem
Kusta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2014, 16:47   #1818
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Witcher 3

Pa jedino ako je jedna ekipa pravila teksure i gurala do max za konzole a druga ekipa paralelno pravila do max koliko mogu da izguraju za PC.

Ako nije tako bilo PC verzija ce biti verzija za kontrole sa par dodanih ulepsavanja da se ne primete low res teksture i mali broj objekata po lokaciji da bi konzole mogde da izguraju.

Ako bude kao dvojka onda ce biti stvarno bezveze. Maksimalna sminka al unutra ograniceno. Onaj pop up textura sto ima u dvojci ne da mi bode trenutno dok igram oci nego ne mogu opisati.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2014, 17:46   #1819
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Nije bilo pop in tekstura,cak je imalo posebno podesavnjae koliko vrama da se izdvoji za same teksture a moze i rucno da se podesi.Problem je bio draw distance,narocito za foliage/vegetaciju a za to postoji mod.Da je postojalo takvo podešavanje sa takvim kvalitetom kada je izašla igra retko ko bi imao dobre performanse.

Verzija za konzole je direktan port sa PC verzije.Samo će oboriti podešavanja i to je to.Glavna optimizacija se radi za PC što je najlaksi i najbolji način.Tako će osigurati da obe verzije igre rade kako treba.Već su izjavili da im mnogo lakše ovoga puta ide sa konzolama za razliku od X360 porta.

Ovi skrinovi su bili čudni.Prvo što se primeti je da oni vukovi ne koriste hairworks kao grifin.Čudno je zato što nije video u pitanju pa nema potrebe da ga iskljucuju zbog performansi.Hairworks je bio prisutan u prethodnim skrinovima a i cini mi se u onom 35 minutnom demou.Ko zna sa kakvog su builda uzeti kada HW tehnologija nije prisutna.
Onda sam kvalitet i način na koji su uzeti skrinovi za razliku od prethodnih.Baš su "amaterski".Čak iako nije final build kao što kažu opet je treba uhvatiti u najboljem svetlu.Skrin sa vukovima.U pozadini šuma koja izgleda je b eno sjajno, koja je sakrivena sa ogradom, a on je odlučio da uzme SS u delu gde baš nema detalja + vukovi nemaju HW.Čudno.

Drago mi je što su odgovorili naročito posle što ih je popljuvao konzolaski low life na GAF i ostalim forumima a i taj famozni "insider".

Witcher 2 je bolje izgledao kada je izašao nego na gameplay klipovima čak i na pojedinim trejlerima.Nadam se da je tako i sa W3.Evo potvrdili su opet da neće biti downgradea a valjda su videli debakl sa WD gde je onaj Morin bukvalno lagao da će PC verzija izgledati kao E3 2012 prezentacija.

edt.

Evo sa Igromir 2014 prezentacije.Segmenti su iz SoD trejlera.
http://a.pomf.se/bhyyws.webm
http://a.pomf.se/zzmajw.webm
http://a.pomf.se/drkaqk.webm

Poslednja ispravka: Stenmark (6.10.2014 u 18:19)
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2014, 18:29   #1820
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Witcher 3

Tako ima smisla. Urade za PC pa neka obaraju za konzole koliko god treba da tamo to moze da radi. Mnogo bolja opcija nego da sminkaju posle ono sto je za konzole osnova.

Da, vegetacija ima pop in u dvojci to je to. Don't get me wrong, sa uversamle igra stvarno izgleda fantasticno! Silni efekti i sve, zagreje mi 780ti na 80 stepeni covece. Nego ima tih takvih bezveznih stvari kao sto je i stilizovani udaljeni objekti. Zato ce stvarno biti interesantno sad kad trojka bude open world.

Videcemo, ima jos dosta meseci.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com