Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.3.2015, 12:16   #1
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Odabir defaultne java verzije pod Windowsom

Pozdrav svima, oprostite na opširnosti, ali se nadam da će neko imati živaca da me malo izanalizira

Elem, imam instaliran Windows 8.1 x64. Potrebne su mi instalirane tri varijante jave (JRE) - 6, 7 i 8.

Da izbjegnem stalne deinstalacije i reinstalacije JRE-ova, a i virtuelne mašine, pokušao sam sa kreiranjem ".bat" fajla. Taj ".bat" fajl, u globalu, uradi sljedeće:

- podesi PATH promjenjive (i sistemske i korisničke, koristim naredbe "setx" i "setx /m"); vidim da se PATH-ovi ažuriraju, tako da tu ne bi trebalo da bude problema

- obriše simboličke linkove java.exe, javaw.exe i javaws.exe koji se nalaze u "C:\ProgramData\Oracle\Java\javapath" folderu, i preusmjerava ih na lokaciju u "Program files (x86)" u "bin" podfolder gdje je instalirana odgovarajuća verzija jave; također, vidim da se ti simbolički linkovi pravilno podese, ukazuju na java*.exe fajlove u odgovarajućim "bin" podfolderima

- modifikuje registry promjenjive "CurrentVersion" koji se nalaze u ključevima "Java Runtime Environment," Java Web Start," i "Java Plug-in" u HKLM\Software\Wow6432Node\Javasoft\ ključu; prosti refresh u registry editoru ukazuje da se te promjenjive pravilno modifikuju.

- također, iz "bin" foldera odgovarajuće java verzije iskopira java.exe, javaw.exe i javaws.exe u c:\windows\system32 i c:\windows\syswow64 foldere. Prosto, vidio sam da se fajlovi od jave 8 nalaze u tim windows podfolderima, pa i njih pregazim za svaki slučaj.

U svakom slučaju, kad pokrenem taj moj famozni bat fajl, vidim da su path-ovi ok, fajlovi iskopirani, simbolički linkovi ispravni, registry podešen, i, kad otvorim command prompt, u koji god folder uđem i otkucam "java -version" napiše se da ja "aktivna" željena verzija jave; međutim, kad startujem .jar ili se startuje applet u browser-u, vidim da da se koristi java 8 (kroz Task Manager, "Details" u poruci o grešci u browseru, tj. u svim browserima - Firefox, IE, Chrome.)

Pitanje je: da li neko ima predstavu gdje još treba da gledam, gdje piše da je aktivna verzija java 8? Po internetu se, doduše, ne pominje wow6432node ključ u registry-ju, nego HKLM\Software\Javasoft, ali kod mene tog ključa uopšte nema, ima samo ovaj "wow6432Node" i u sklopu njega traženi ključevi. Da ne zaboravim, koristim 32bitne verzije jave.

Hvala unaprijed svima na sugestijama.
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2015, 19:06   #2
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Odabir defaultne java verzije pod Windowsom

Svašta nešto si uradio i napisao, pa ne znam koliko će ovo moje jednostavno rešenje pomoći. Ali nekad je upravo fora u manje komplikovanom. Probaj da odeš na Control Panel, pa na Java odeljak, zatim na Java tab, pa na View. Dobićeš ovakav meni:



Probaj da dečekiraš enabled za sve verzije JRE-a koje te u tom momentu ne zanimaju. Kao što vidiš, ja imamo samo osmicu, pa nisam u prilici da testiram da li ovo radi, a da ne instaliram još neki stariji JRE...
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2015, 9:59   #3
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Odabir defaultne java verzije pod Windowsom

Hvala To sam prvo i probao. Ali iz nekog razloga, čim instaliram Javu 8, mogu da isključujem jave u User Tabu, a u System tabu mi je opcija za Javu 8 čekirana i siva (ne mogu da je promijenim). Uglavnom, prčkanje po User tabu ne donosi mi ništa (tj. i dalje se koristi java 8). Pretpostavljam da je problem što ne mogu promijeniti javu u system tabu, pa sam zato i pošao u ove malverzacije
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
G-thing program za LG(imam U8180) za java igre trazim gde ima? besplatno?trial? Ilic Marko Programi za mobilne telefone 1 9.2.2006 14:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com