Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Tekstovi u SK
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Tekstovi u SK u rubrikama Test Run i PD kutak

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.4.2007, 17:58   #1
<*archangel*>
Novi član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 28
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Thumbs up Malo više o programiranju

Svet Kompjutera je odlican casopis ali mi neshto nedostaje u njemu

ja mislim da bi trebalo da posvetite bar stranu ili dve o PROGRAMIRANJU
ima jako puno programera koju kupuju casopis i sigurno bi hteli da i na ovaj nachin nauce neshto novo
a takodje ima i pocetnika koji neznaju kako i gde da pocnu sa programiranjem a ove strane bi im sigurno puno pomogle

pozdrav
<*archangel*> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 18:18   #2
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Malo vishe o programiranju

bilo je dodatak o web programiranju.To je bilo bas super.Ali mislim da bi trebalo da predstave basic, kao najosnovniji jezik.Kasnije mogli bi da prestave i C++, C, C#, Python ili Pascal.Bilo sta
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 18:25   #3
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Malo vishe o programiranju

I šta ljudi da rade s Basicom? Da u startu steknu pogrešnu tehniku programiranja (uz jezik čija sintaksa nema veze s ničim i krpljena je kako je jezik dopunjavan, ono For - Next, While - Wend itd. )
Pascal se uči u srednjoj, a ako bi se nešto pisalo u SK o tome (a lično mislim da ne treba, ima knjiga koliko hoćeš), onda bi to trebalo da bude C++ i C#.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 18:35   #4
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Malo vishe o programiranju

Offtopic:
Voodoo, počinješ već da smaraš sa tim omalovažavanjem Basica gde god stigneš. Mnogi ljude rade veoma ozbiljne stvari u njemu i nemaju nikakvih problema sa tim.

Ontopic:
Bila je već tema o programiranju u SK, pa ne bilo loše baciti pogled na nju...
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 18:42   #5
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Malo vishe o programiranju

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Offtopic:
Voodoo, počinješ već da smaraš sa tim omalovažavanjem Basica gde god stigneš. Mnogi ljude rade veoma ozbiljne stvari u njemu i nemaju nikakvih problema sa tim.
ni meni se basic uopste nesvidja kao jezik.Nije da omalovazavam jezik nego mi je jezik pomalo "glup" pogotovo visual.Paskal je "pametniji" po meni od basica, ali posto neki ljudi (vecina) nisu ucili u srednjoj.C++ je po meni najbolji jezik, ali mislim da za pocetnike u programiranju, uopste nije preporucljiv (izuzev onim sa jakom voljom).
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 18:43   #6
marxo
Član
 
Član od: 23.7.2006.
Lokacija: Kikinda - WPC.HQ
Poruke: 321
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku marxo Slanje poruke preko MSN-a korisniku marxo Slanje poruke preko Yahooa korisniku marxo
Određen forumom Re: Malo vishe o programiranju

Dva moderator u fightu ali ja moram da se slozim sa Marko_L. NE mogu da verujem da neko hoce da se pise o prglngovima mora da pocne od osnove... Ne mozes ti da ucis C++ nekoga ko u srednjoj NIJE ucio Pascal kao sto je npr. slucaj sa mnom...
marxo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 19:29   #7
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Malo vishe o programiranju

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Offtopic:
Voodoo, počinješ već da smaraš sa tim omalovažavanjem Basica gde god stigneš. Mnogi ljude rade veoma ozbiljne stvari u njemu i nemaju nikakvih problema sa tim.
I mene smara što se Basic trpa gde mu nije mesto. Ljudi koji u njemu programiraju su oni koji su to počeli pre ihahaj godina, i zbog toga neko ko sad počinje nikako ne treba da se zamajava Basicom. Mislim, i meni je to prvi jezik (kako na Komodoru, tako i na PC-ju), i znam o čemu pričam. SQL upiti se mogu raditi i iz C#-a, Jave, Delphija, bilo čega, a pritom je lakše kad se uče ovi "blokovski" jezici koji su svu slični.

Citat:
Ne mozes ti da ucis C++ nekoga ko u srednjoj NIJE ucio Pascal kao sto je npr. slucaj sa mnom...
Možeš i to sasvim uspešno, C++ zadržava sve iz C-a i ne tera te sve da ugnježdavaš u klasu, kao npr. Java. Ali nesrećni Basic (VB4/5/6) čak ne tera programera ni da deklariše promenljive, a da ne spominjem (početnicima) nejasno pozivanje promenljivih po vrednosti i po referenci (pokazivači i adresna aritmetika su daleko jasniji). Kako bre nekog da učiš programiranju u tome, zaboga?
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 20:11   #8
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Malo vishe o programiranju

Citat:
marxo kaže: Pregled poruke
Ne mozes ti da ucis C++ nekoga ko u srednjoj NIJE ucio Pascal kao sto je npr. slucaj sa mnom...
Citat:
voodoo_nbgd kaže: Pregled poruke
Pascal se uči u srednjoj, a ako bi se nešto pisalo u SK o tome (a lično mislim da ne treba, ima knjiga koliko hoćeš), onda bi to trebalo da bude C++ i C#.
Ne bih nikoga da vrijedjam,niti bilo kome da omalovazavam umjece,ali oslanjanje na elementarno programersko znanje prosjecnog korisnika na osnovu Pascala iz srednje skole je besmisleno u 95% slucajeva.Ljudi,to se uci u prvom razredu gimnazije(makar je tako u CG),tako da ko nije nastavio sa tim dalje,tesko da je ista zapamtio.Ja licno pojma o tome nemam(a imao sam sve petice redom iz informatike),osim da se pocetak programa oznacava sa Start,a kraj sa End Doduse,ja nikad nisam ni bio zainteresovan u tome.Plus,u srednjoj se ne obraca mnogo paznja na detalje i neke osnovne elemente,vec se sablonski obradjuju jednostavna racvanja,program/procedure,while petlje i sl.Poznajem masu ljudi koji su te stvari ucili napamet,bez trunke razumjevanja.
Poenta mog posta je da bi trebalo da se krene od samog pocetka,detaljnim objasnjavanjem osnovnih stvari da bi citaoci kasnije mogli samostalno da eksperimentisu i dalje se usavrsavaju(ako zele).Sto se izbora programa tice,vjerovatno je najbolje uzeti C++(ili drugu podvarijantu C jezika),jer mi se cini da je najvise zastupljen.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 21:09   #9
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Malo vishe o programiranju

Citat:
marxo kaže: Pregled poruke
Dva moderator u fightu ali ja moram da se slozim sa Marko_L. NE mogu da verujem da neko hoce da se pise o prglngovima mora da pocne od osnove... Ne mozes ti da ucis C++ nekoga ko u srednjoj NIJE ucio Pascal kao sto je npr. slucaj sa mnom...
A ko je pomenuo C++ uopste? Ako si pocetnik uzmi obican C. Ja cu samo da napomenem da je C podrzan za sve platforme. Zasta god sam se uhvatio Windows Mobile, PalmOS, Symbian, 99% aplikacija se pisu u C-u; jedino na PC platformi postoji tako sirok izbor jezika. Ortak je radio igru za XBOX, koristili su naravno C; predpostavljam da se i za Playstation igre koristi C. Gde god se okrenes (zacin) C.

E sad ako se u celom razvoju za mobilne telefone koristi C, ako se u razvoju za sve konzole koristi C i ako se na PC-u koristi C, Pascal, Basic... itd; sami ukopcajte sta vam se najvise isplati za ucenje ako ste pocetnik i zelite da ucite programiranje.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 21:40   #10
<*archangel*>
Novi član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 28
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Thumbs up Re: Malo vishe o programiranju

Kad sam postavio teme nisam mislio da u SK treba da se pise o basicu ili pascalu

Vishe sam mislio da budu opisani programski jezici kao shto su C++ , C , C# , Java itd... Mogu da budu opisana okruzenja kao shto je BCB ili Eclipse itd...

Video sam da se raspravljate shcime treba poceti programiranje pa evo i mog mishljenja
Ja sada imam 16 godina i idem u prvi razred srednje znaci josh nisam ucio pascal a basic mozda jedno nedelju dana; ja sam poceo da ucim programiranje u JAVI i to josh u 6. razredu a posle sam poceo uciti C# ali sam skontao da nije previshe jak programski jezik nasprem puno jaceg C++. Ovaj C++ pored naucene jave ne predstavlja veliki zalogaj ali ipak treba uciti malo...
A da vam predstavim da je moguce nauciti C++ za relativno malo vremana ; ja sam za mesec ucenja c++ uspeo biti drugi na okruznom takmicenju iz programiranja gde su ucesvovali uglavnom 4. razredi a predmet programiranje cu imati tek od 3. razreda

Znaci moj recept za ucenje je :
-nedelju dana basica :P
-godinu dana jave
-ili godinu dana C#
-a ostalo samo i iskljucivo C++
<*archangel*> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 21:44   #11
M1los
Starosedelac
 
Član od: 13.5.2006.
Lokacija: Prijedor, RS
Poruke: 1.475
Zahvalnice: 781
Zahvaljeno 105 puta na 83 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku M1los
Određen forumom Re: Malo vishe o programiranju

Citat:
<*archangel*> kaže: Pregled poruke
A da vam predstavim da je moguce nauciti C++ za relativno malo vremana ; ja sam za mesec ucenja c++ uspeo biti drugi na okruznom takmicenju iz programiranja gde su ucesvovali uglavnom 4. razredi a predmet programiranje cu imati tek od 3. razreda
Pa koliko ja znam, nije toliko teško naučiti sintaksu koliko upotri****ti znanje iz matematike...

Edit: HAHAHAHAHA! Ovo je ludnica! Cenzurisana mi je riječ U P O T R I J E B I T I
M1los je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 21:48   #12
<*archangel*>
Novi član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 28
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Thumbs up Re: Malo vishe o programiranju

Pa bash zbog te matematike nisam bio prvi
Inache ucenje sintakse stvarno nije tezak zadatak ali ja nisam rekao da sam samo taj deo naucio o C++
<*archangel*> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2007, 21:50   #13
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Talking Re: Malo vishe o programiranju

Citat:
M1los kaže: Pregled poruke
Pa koliko ja znam, nije toliko teško naučiti sintaksu koliko upotri****ti znanje iz matematike...

Edit: HAHAHAHAHA! Ovo je ludnica! Cenzurisana mi je riječ U P O T R I J E B I T I
I sta je tu cudno? Rec "upotri****ti" podseca na rec "istri****ti" koja sama po sebi ima negativnu konotaciju. Trebalo bi da pazis, mozes popiti ban zbog takvih aluzija na znas-vec-sta.

edit: Izgleda da ne moze ni rec I S T R I J E B I T I.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2007, 3:22   #14
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Malo vishe o programiranju

Citat:
<*archangel*> kaže: Pregled poruke
Pa bash zbog te matematike nisam bio prvi
Inache ucenje sintakse stvarno nije tezak zadatak ali ja nisam rekao da sam samo taj deo naucio o C++
Vezbanje ti je drugi deo posla: kreni sa nekim jednostavnijim kodovima pa menjaj varijable i vidi kako se program ponasa. Tako ces najbolje upoznati "nacin razmisljanja" nekog jezika.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2007, 4:03   #15
bladerunner
Drmač kaveza
 
Avatar korisnika bladerunner
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: /dev/urandom
Poruke: 229
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 67 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Malo vishe o programiranju

Lično smatram da je C++ dobar jezik za početak iz dva razloga:

1. Nudi mnogo direktniji pristup računaru i ne pravi se preterano pametan.
Kada početnik hoće da se upozna sa osnovnim principima rada računara, korisno je raditi u jeziku koji će izvršavati instrukcije ma koliko one pogrešne bile. Oni koji baš žele do lakata da zariju ruke u tu tematiku mogu da porede listing programa u C-u sa asemblerskim listingom koji može da generiše svaki kompajler.

2. Najkorišćeniji jezici imaju sintaksu koja u mnogome podseća na C, tako da je učenje drugih jezika kudikamo lakše.

Međutim, zaista ne mogu da smatram C jedinim izborom za početak. Iako sam najviše naučio kroz C, ono što sam ranije naučio kroz BASIC i Pascal nije bilo neprimenljivo, petlje su petlje, grananja su grananja, funkcije su funkcije. C mi je omogućio da sve to radim elegantnije, a pored toga mi je dao i veliku slobodu. Više nije bilo besmislenih naredbi Begin i End (sa tačkom ili zarezom), nisam više morao da pišem poke i peek, mogao sam da radim sa memorijom šta god sam hteo bez preterane "rasprave" sa kompajlerom i uz mnogo manje kucanog kôda.

Programiranje se najbolje uči kroz pisanje programa, čak su i makroi za word dobra polazna tačka. Bitno je da se radi.

E sad, što se tiče tema o programiranju. Iako bih lično voleo da se SK i time bavi, mislim da danas nema mnogo mesta za "male škole programiranja" u časopisima. Autori takvih tekstova bi došli u priliku da prepisuju ili prežvakavaju već napisane udžbenike, priručnike i tutorijale koji su u mnogome već dostupni čitaocima iz drugih izvora.

Ono što jeste problem je razumevanje napisanog, a za to je najbolje učiti se na primerima i postavljati konkretna pitanja. Tome, na sreću, više nije mesto u štampanim izdanjima, jer postoje mnogo direktniji načini komunikacije, forumi poput ovog, kao i mnogi drugi.
bladerunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2007, 4:17   #16
bladerunner
Drmač kaveza
 
Avatar korisnika bladerunner
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: /dev/urandom
Poruke: 229
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 67 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Malo vishe o programiranju

Citat:
marxo kaže: Pregled poruke
Dva moderator u fightu ali ja moram da se slozim sa Marko_L. NE mogu da verujem da neko hoce da se pise o prglngovima mora da pocne od osnove... Ne mozes ti da ucis C++ nekoga ko u srednjoj NIJE ucio Pascal kao sto je npr. slucaj sa mnom...
Ma daj, naravno da može... Been there, done that, got the fee...

Ono šta ne možeš da radiš jeste da nekoga ko ne zna osnove proceduralnog programiranja učiš objektnom programiranju (kao da detetu koje još nije naučilo da hoda objašnjavaš kako da istrči stiplčez). Lepa stvar kod CPP-a je što sve njegove objektne mogućnosti možeš jednostavno da ne koristiš i da ga time praktično svedeš na C. Sve ostalo je jednostavno.
bladerunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2007, 4:29   #17
bladerunner
Drmač kaveza
 
Avatar korisnika bladerunner
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: /dev/urandom
Poruke: 229
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 67 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Malo vishe o programiranju

Citat:
<*archangel*> kaže: Pregled poruke
Vishe sam mislio da budu opisani programski jezici kao shto su C++ , C , C# , Java itd... Mogu da budu opisana okruzenja kao shto je BCB ili Eclipse itd...
Eclipse ima više dokumentacije nego što bi SK mogao da napiše, plus što već postoji gomila recenzija na Webu. BCB ne koristim, ali verujem da je slična situacija.

Citat:
nije previshe jak programski jezik nasprem puno jaceg C++. Ovaj C++ pored naucene jave ne predstavlja veliki zalogaj ali ipak treba uciti malo...
Pa dobro, sve zavisi šta radiš, ako si prljao ruke objektnim programiranjem, C++ je poprilično drugačiji (i komplikovaniji) od Jave.

Citat:
-a ostalo samo i iskljucivo C++
Ne valja biti isključiv...
bladerunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2007, 16:41   #18
<*archangel*>
Novi član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 28
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Thumbs up Re: Malo vishe o programiranju

Juce sam se malo zaneo

Naravno da nije dovoljno nauciti samo C++
Svakako je bolje poznavati vishe programskih jezika

>>Eclipse ima više dokumentacije nego što bi SK mogao da napiše, plus što
>>već postoji gomila recenzija na Webu. BCB ne koristim, ali verujem da je
>>slična situacija.

Pa i drugi programi koji su opisani imaju dosta dokumentacije i helpa ali ipak je ukratko sve objashnjeno

Nisam rekao da je C++ lakshi od JAVE samo sam rekao da je puno lakshe nauciti C++ ako vec poznajemo drugi objektno orijentisan jezik kao shto je java

u potpunosti se slazem sa glitch-em da treba uciti kroz sitne primere i tako napredovati i upoznavati jezik to i ja radim samo sad vec i ne radim tako jednostavne primere

i josh da dodam da sam ja ucio najvishe na primerima sa http://www.z-trening.com/ stvarno odlican sajt za vezbanje i pripremanje za takmicenje

U SK bi bilo dovoljno samo dve tri strane o programiranju da nas cisto upute ako se neshto novo desilo ili napravilo npr. kad izadje nova verzija nekog jezika bilo bi lepo da SK opishe shta se promenilo itd... Voleo bi da mogu da procitam sve novosti u mom omiljenom casopisu
<*archangel*> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2007, 17:10   #19
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Malo vishe o programiranju

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
I sta je tu cudno? Rec "upotri****ti" podseca na rec "istri****ti" koja sama po sebi ima negativnu konotaciju. Trebalo bi da pazis, mozes popiti ban zbog takvih aluzija na znas-vec-sta.

edit: Izgleda da ne moze ni rec I S T R I J E B I T I.
Tu nema pomoći, prijatelju. Teško je napraviti pravila za automatsku "cenzuru" tako da budu obuhvaćeni svi slučajevi. Srećom, ovakvi problemi se relativno retko dešavaju.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2007, 20:22   #20
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Malo vishe o programiranju

Citat:
<*archangel*> kaže: Pregled poruke
Nisam rekao da je C++ lakshi od JAVE samo sam rekao da je puno lakshe nauciti C++ ako vec poznajemo drugi objektno orijentisan jezik kao shto je java
Zapravo, obrnuto je lakše
Naučiš C++, pa onda pređeš na C#/Javu i kažeš "tooo, sad ne moram da vodim računa o dealokaciji"
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Može li neko da me malo uputi u overklokovanje? SASA-F Overklok 6 21.12.2007 21:04
Dva ili više procesora u kompu...? pfonihx3 ŠDK - Osnovne komponente 38 3.11.2007 14:26
Pomoć oko kupovine računara 600-700€ "treba mi najviše za igrice,ove malo zahtevnije!" markopk Šta da kupim? 14 1.9.2007 16:35
malo bi da se poducim... huligan Internet usluge 2 6.4.2006 0:22
Kompa za 550 evra (možda nešto više) hacker_aca Šta da kupim? 9 6.2.2006 12:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com