Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Pregled rezultata glasanja: Za koliko €/satu bi programirali odnosno koliko bi platili programera da radi za vas?
5€/sat 10 16,39%
10€/sat 16 26,23%
15€/sat 13 21,31%
20€/sat 12 19,67%
25€/sat 2 3,28%
30€/sat 1 1,64%
35€/sat 0 0%
40€/sat 7 11,48%
Glasova: 61. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.10.2007, 4:09   #1
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Koliko naplaćujete sat kao frilenseri?

Cuo sam razne price od raznih ljudi u vezi cene sata jednog programera kod nas. Neki traze i po 40€/sat dok su drugi spremni da rade i za 5€/sat. Zanima me da li neko od vas radi kao freelancer i koliko naplacuje?
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2007, 8:38   #2
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Koliko naplacujete sat kao freelancer-i?

Ja jos nikad nisam radio za novac, tako da nisam bas kompetentan, ali bih trazio onoliko koliko je projekat zahtevan. Koliko sam pratio price na ovom forumu, uglavnom se cifra vrti oko 5-10 €.
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2007, 18:51   #3
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Koliko naplacujete sat kao freelancer-i?

Pa to je normalno. Nemaju svi programeri iste mogućnosti, isto znanja, isto iskustva, iste sposobnosti da rade pod pritiskom zbog kratkih rokova (ono što se u svetu zove deadline, a kod nas "hića brate" ), pa da postoji fiksna cena po satu, tako da je to što si čuo iz priča i jeste tačno. Dakle, neiskusan programer, koji tek počinje da radi, treba da radi i za džabe (a za 5 evra po satu da peva) dok ne stekne iskustvo. 20 evra (mada bih pre rekao dolara) je neki prosek koji može da uzme programer koji ima neko iskustvo iza sebe i dovoljno znanja da svaki posao privede kraju. Cifre od 40 evra po satu jesu retke, ali ne i nemoguće. Toliko recimo uzimaju eksperti koji mogu da urade ono što retko ko može, kao i bilo koji programer kada postoji jako kratak deadline. Recimo, dođe baja i kaže, "E treba mi to i to, za sutra uveče, HITNO !", a ti mu kažeš "Kad je nešto hitno, mora da je bitno... ok to ti 50 evra sat.".
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2007, 20:47   #4
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Koliko naplacujete sat kao freelancer-i?

Kako ja mogu da budem freelancer?
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2007, 21:02   #5
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Koliko naplacujete sat kao freelancer-i?

Odes na google kucas freelancer i izacice ti bar tri sajta Btw, ja sto sam malo zagledao mislim da nema leba da tako trazim posao preko neta jer se na tim sajtovima obicno prijave njih 10 za neki projekat. Jos sam ja zelen
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2007, 21:24   #6
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplacujete sat kao freelancer-i?

Citat:
Stevvan kaže: Pregled poruke
Odes na google kucas freelancer i izacice ti bar tri sajta Btw, ja sto sam malo zagledao mislim da nema leba da tako trazim posao preko neta jer se na tim sajtovima obicno prijave njih 10 za neki projekat. Jos sam ja zelen
Da i obicno to budu 10 indijaca koji 'oce da rade i za 2€ na sat
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2007, 22:20   #7
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Koliko naplacujete sat kao freelancer-i?

Da, ali zato, obično ono što oni urade i vredi upravo toliko. Imao sam prilike da ispravljam jedan projekat koji su radili neki indijci, veruj mi, uopšte nije zahvalan posao... loše isprojektovana baza, špageti kod, komentari u kodu napisani na tarzansko-engleskom (tipa "thus is aruy of numbars")... užas. Indijci uglavnom nisu konkurencija... jedino što ih ima mnogo, pa se čini da ne može da se dođe na red od njih, jer na svakom poslu čim se pojavi u startu ima 20 bidova. Međutim, većina tih bidova su u stilu "Pliz giv mi diz džob, aj nid mani... plizzzzz...". Takve poslodavci odj*ebu u startu. Doduše, desi se da neki od njih i dobije šljaku, jer stvarno nude rad za male pare (tipa ceo web sajt za 5-10$), ali obično uskoro osvane repost za isti taj posao Meni su par puta preoteli posao ispred nosa, ali sam kasnije ukapirao da to i nije neka šteta, jer poslodavac koji misli da može da dobije ne znam ni ja kakav kvalitet za 10$, obično nije neko sa kim želiš da sarađuješ. Ima i indijaca eksperata, koji stvarno ozbiljno rade, ali takvi ne biduju na projektima manjim od 500-1000$.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2007, 12:33   #8
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Koliko naplacujete sat kao freelancer-i?

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Ima i indijaca eksperata, koji stvarno ozbiljno rade, ali takvi ne biduju na projektima manjim od 500-1000$.
Pa onda oni vise nisu indijanci ako se nevaram
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2007, 16:38   #9
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: Koliko naplacujete sat kao freelancer-i?

Citat:
Stevvan kaže: Pregled poruke
Pa onda oni vise nisu indijanci ako se nevaram


Ovdje je, koliko sam shvatio, rijech o Indijcima* a ne Indijancima**

*Ljudi koji zive u indiji
**Starosjedioci Amerike

rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2007, 17:30   #10
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Koliko naplacujete sat kao freelancer-i?

Au pogresno sam procitao!
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2007, 17:34   #11
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplacujete sat kao freelancer-i?

Pa realno,platio bih nekom programeru 20 evrica,osim ako on ne traži vise,ili moji kriterijumi za neki program nisu visoki...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2007, 1:24   #12
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplacujete sat kao freelancer-i?

Citat:
Bokile2000 kaže: Pregled poruke
Pa realno,platio bih nekom programeru 20 evrica,osim ako on ne traži vise,ili moji kriterijumi za neki program nisu visoki...
Pa i ja nesto razmisljam da je 20€ neka realna cena (podrazumeva se da govorimo o angazmanu iskusnog programera koji ima godine iskustva i komercijalne, "žive" projekte za sobom) Mislim sve manje od ovoga je smesno. Pogledajte samo koliko uzimaju vodoinstalateri, moleri, itd. ... ne zelim da vredjam nijednu profesiju ali ipak je ovo nesto drugo.

Ovo nas dovodi do zakljucka da ako imam projekat koji zahteva mesec dana rada to je ~26 dana tj. 208 sati (8 sati / dan) sto ce reci da klijent treba da plati ~4100€. Dajem ovaj primer upravo iz razloga to imam jedan takav projekat i sto veoma sumnjam da ce klijent hteti da plati ovu sumu. Ovo je i jedan od razloga sto sam uopste i pokrenuo temu da cujem iskustva drugih povodom ove problematike.

Realno mislim da cu izvuci izmedju 1500 - 2000€ max za ovaj posao ali to onda znaci da radim za manje od 10€ na sat (7 - 10€ na sat) sto je smesna cifra.
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2007, 3:31   #13
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Koliko naplacujete sat kao freelancer-i?

Pa pazi, u Srbiji je intelektualni rad jako potcenjen. Kad dođe čovek da popravi veš mašinu i traži 3.000 dinara, našem čoveku to ne izgleda mnogo, jer se ovaj mučio, saginjao, otvarao-zatvarao mašinu... međutim kada nekome trebaš da odradiš program, on na to gleda kao, pih on sedi u toplom, pijucka kaficu i kucka, gde to može da vredi više od 20 evra. Naš čovek jednostavno ne računa na to da je programer svoj posao učio godinama i stalno mora da se usavršava, dok servisiranje veš mašine možeš da naučiš za 15 dana ako imaš imalo mozga u glavi. U normalnim zemljama se programiranje, kao i bilo koji intelektualni rad visoko ceni. Ilustracija toga je i slučaj jednog mog prijatelja koji je nekom tipu radio aplikaciju za prijavljivanje radnika. Aplikacija je trebalo da ima login ekran i dugme za prijavu kad dođe na posao i odjavu kada ode sa istog. Jedva je izvukao 20 evra, doduše i radio je možda oko sat-dva. Međutim desilo se da je nešto malo posle toga radio sličnu aplikaciju za jednog Amera, a jedina je razlika bila u tome što su se kod ovog drugog radnici prijavljivali preko fingerprint uređaja, što je u praksi značilo dvadesetak linija koda više i dodatnu tabelu u bazi za čuvanje otisaka prstiju. Za taj posao je uzeo 200$ i još ga čovek častio sa 50$.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko_L na korisnoj poruci:
ivanxxxxxxx (18.2.2008)
Stara 28.1.2008, 19:07   #14
Augustus
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Roma
Poruke: 89
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplacujete sat kao freelancer-i?

Naleteh na zanimljivu temu....

Citat:
no729 kaže:
Ovo nas dovodi do zakljucka da ako imam projekat koji zahteva mesec dana rada to je ~26 dana tj. 208 sati (8 sati / dan) sto ce reci da klijent treba da plati ~4100€. Dajem ovaj primer upravo iz razloga to imam jedan takav projekat i sto veoma sumnjam da ce klijent hteti da plati ovu sumu. Ovo je i jedan od razloga sto sam uopste i pokrenuo temu da cujem iskustva drugih povodom ove problematike.

Realno mislim da cu izvuci izmedju 1500 - 2000€ max za ovaj posao ali to onda znaci da radim za manje od 10€ na sat (7 - 10€ na sat) sto je smesna cifra.

Ne znam sta bih rekao na ovo. Ili svaka cast no729 na znanju i iskustvu ili ne preteruj. 4100€ mesecno MOZDA moze da zaradi recimo veoma kvalitetan Symbian programer (a znamo koliko je to jednostavno biti) ili fantastican arhitekta informacionih sistema ili neki teski DSP programer.

Za ostale cisto sumnjam da mogu naci posao koji je ovako dobro placen.

Citat:
Marko_L kaže:
a jedina je razlika bila u tome što su se kod ovog drugog radnici prijavljivali preko fingerprint uređaja, što je u praksi značilo dvadesetak linija koda više i dodatnu tabelu u bazi za čuvanje otisaka prstiju. Za taj posao je uzeo 200$ i još ga čovek častio sa 50$.
Evo jos jednog razloga zasto je jako tesko naci dobro placen freelance projekat(ne kazem nemoguc). Takav projekat je potrebno raditi mesec dana da bi se dobio kvalitetan softverski poizvod (sa kompletnom pratecom dokumentacijom itd.) Ovakav program kad se prodaje kosta minimum 200$. Dakle proizvodnja mora kostati vise. Ali to su boljke freelance-a. Osnovna namena freelance-a je jeftinoca. Ostali su srecnici i svaka im cast.
Augustus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2008, 19:28   #15
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplacujete sat kao freelancer-i?

Citat:
Augustus kaže: Pregled poruke
...
Ne znam sta bih rekao na ovo. Ili svaka cast no729 na znanju i iskustvu ili ne preteruj. 4100€ mesecno MOZDA moze da zaradi recimo veoma kvalitetan Symbian programer (a znamo koliko je to jednostavno biti) ili fantastican arhitekta informacionih sistema ili neki teski DSP programer.

Za ostale cisto sumnjam da mogu naci posao koji je ovako dobro placen.
...
Nije u pitanju moje preterivanje, već samo razmišljanje u vezi vrlo čudno uspostavljenog sistema vrednosti.

Evo jedan primer čisto radi poređenja: u servisu gde servisiram svoj auto sat rada servisera je 1200 RSD sto je oko 15€ sto znaci da taj serviser, pod uslovom da je uposlen celog dana zaradi 120€ što će reći nesto preko 3000€ mesečno. Naravno ovaj novac ne ostaje njemu ali bi teoretski mogao da mu ostane ako bi radio u sopstvenom servisu. E sad pitanje je zašto 1 sat automehaničara košta više od jednog sata programera?

Nije ovo samo za automehaničare (nemam ništa protiv istih ) već je isto i sa ostalim zanatskim uslugama: servis bele tehnike, vodoinstalateri, itd...

Po meni ovo nije normalno ali ako sto rekoh ako bi ja nekome trazio 4000€ za mesec dana rada verovatno bi me oterao u p.m. i zato naravno radim za manje. A kad recimo advokat trazi 300€ za jedan obican ugovor (za sta mu ne treba ni sat vremena jer imaju gotove template-a) e to je onda ok jer on je zaboga advokat! Ma nije nego.
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2008, 18:11   #16
Augustus
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Roma
Poruke: 89
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplacujete sat kao freelancer-i?

E sad to je vec nesto drugo. Jedno je razmisljanje a jedno je ponuda i potraznja. Ti slobodno vozi auto na popravku kod majstora koji naplacuje 300 dinara. Isto tako nadji advokata koji ce ti naplatiti 50 eura.
Augustus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2008, 21:23   #17
DelFun11
Član
 
Član od: 22.3.2007.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 39
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplacujete sat kao freelancer-i?

Cao svima !

Dugo se nisam pojavljivao jer mnogo radim ali malo sam svratio i video ovaj zanimljiv topic, pa rekoh ajde i ja da reknem koju.

Ja sam radio u softverskoj firmi 2,5 godine i moja iskustva u naplacivanju softvera su velika jer sam i ja kasnije postao freelancer. Ali sam uradio jednu drugu stvar. Ovde se stalno spominje kako sAm freelancer ugovara cenu i to uzasno malu. Ja sam zapravo izveo jednu drugu stvar. Ja radim softver ali ga ja i ne prodajem već ga dajem ljudima koji su jako dobri u tome. Dogovorimo se oko procenta prodaje i svi srećni. Nemam neke rokove preterane i u firmama gde se proda jedan obično se proda i još koji program. Odmah da napomenem da ja isključivo radim poslovni software, jer drugo i ne znam. Kada se ljudi naviknu na moj program onda su skroz moji i još kad su zadovoljni eto još kupovine i keša. Znam da medju vama ima dobrih programera pa razmislite o tome da angazujete nekog ko bi prodavao vaše programe. A ako već govorimo o nekim tarifama predzadnji put sam za tri dana uzeo 15 crvendaća, što nije tako loše.

Pozdrav !
DelFun11 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2008, 1:35   #18
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplacujete sat kao freelancer-i?

Citat:
no729 kaže: Pregled poruke
Nije u pitanju moje preterivanje, već samo razmišljanje u vezi vrlo čudno uspostavljenog sistema vrednosti.

Evo jedan primer čisto radi poređenja: u servisu gde servisiram svoj auto sat rada servisera je 1200 RSD sto je oko 15€ sto znaci da taj serviser, pod uslovom da je uposlen celog dana zaradi 120€ što će reći nesto preko 3000€ mesečno. Naravno ovaj novac ne ostaje njemu ali bi teoretski mogao da mu ostane ako bi radio u sopstvenom servisu. E sad pitanje je zašto 1 sat automehaničara košta više od jednog sata programera?
Ne bavim se programiranjem, ali mogu ponešto da ubacim na temu. Mislim da nisi uzeo sve u obzir. Automehaničar mora da 'pukne' dooobre pare da bi imao svoju radionicu, odnosno mašine, alat, licence (ako hoće da bude ovlašćeni serviser), zakup prostora na dobrom mestu + troškove (struja, voda, itd) plaća poreze, doprinose, knjigovodstvo tako da tih 15€ nije baš "čisto". Freelance programer koji radi od kuće za nekog u inostranstvu osim svog kompa mislim da ne plaća ništa više. Naravno, uložio je u svoje školovanje, ali je verovatno i onaj mehaničar proveo ko zna koliko vremena kao neki šegrt dok je dogurao do majstora i svoje radionice.
Tu je i još jedna stvar. Npr. neka uobičajena tarifa za freelance usmene prevodioce (simultane i konsekutivne) je oko 50€/h. To zaista zvuči odlično, ali kvaka je što nema posla svaki dan. Da bi se namaklo dovoljno posla po toj tarifi, prevodilac mora da bude baš profi i u "centru dešavanja", ali ni onda neće biti baš svaki dan.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
Orvel (15.2.2008)
Stara 15.2.2008, 8:49   #19
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplacujete sat kao freelancer-i?

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Ne bavim se programiranjem, ali mogu ponešto da ubacim na temu. Mislim da nisi uzeo sve u obzir. Automehaničar mora da 'pukne' dooobre pare da bi imao svoju radionicu, odnosno mašine, alat, licence (ako hoće da bude ovlašćeni serviser), zakup prostora na dobrom mestu + troškove (struja, voda, itd) plaća poreze, doprinose, knjigovodstvo tako da tih 15€ nije baš "čisto". Freelance programer koji radi od kuće za nekog u inostranstvu osim svog kompa mislim da ne plaća ništa više. Naravno, uložio je u svoje školovanje, ali je verovatno i onaj mehaničar proveo ko zna koliko vremena kao neki šegrt dok je dogurao do majstora i svoje radionice.
Tu je i još jedna stvar. Npr. neka uobičajena tarifa za freelance usmene prevodioce (simultane i konsekutivne) je oko 50€/h. To zaista zvuči odlično, ali kvaka je što nema posla svaki dan. Da bi se namaklo dovoljno posla po toj tarifi, prevodilac mora da bude baš profi i u "centru dešavanja", ali ni onda neće biti baš svaki dan.
Pravo zboriš sve što si rekao je na mestu, samo što se tiče dodatnih troškova freelance-ra, strane kompanije obično plaćaju putem wire-transfera na račun u banci što opet znači da je taj novac "vidljiv" poreskoj upravi i da bi na kraju godine trebalo platiti porez na ostvareni prihod ovom putem.

Naravno ovo niko ne plaća Standardna fora je da se ode do Republike Srpske ili Crne Gore i tamo otvori devizni račun uz pasoš na koji se onda primaju uplate a porez se ne plaća jer je dotična persona stranac u tim zmljama i ne može da plati porez sve i da hoće.

Ovo u vezi nekog kontinuiteta priliva posla i novca stoji mada sto se tiče programiranja posla uvek ima na pretek i svako ko je iole dobar je zatrpan poslom i često završi mesec sa 200~250 sati.
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2008, 9:31   #20
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Koliko naplacujete sat kao freelancer-i?

Citat:
no729 kaže: Pregled poruke
Standardna fora je da se ode do Republike Srpske ili Crne Gore i tamo otvori devizni račun uz pasoš na koji se onda primaju uplate a porez se ne plaća jer je dotična persona stranac u tim zmljama i ne može da plati porez sve i da hoće.
Hm, samo što je po zakonu o deviznom poslovanju zabranjeno imati privatne račune u inostranstvu, pa je ovo kršenje zakona. Naravno, verovatno to niko ne proverava.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja Simke Forum o forumu 1244 28.8.2009 14:36
Koliko megapiksela je dovoljno za sliku (15x10cm) ? Robert Foto i audio/video 8 19.12.2006 19:33
Koliko nas stvarno koštaju igre? (u eurima, ne u životu) Corwin O igrama uopšte 24 7.11.2006 2:05
Ploča+procesor, procena stare konfe BIG BROTHER DZONI ŠDK - Osnovne komponente 18 22.9.2006 19:52
Koliko je ovo dobra stvar? holodoc Forum o forumu 5 19.8.2006 0:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com