Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.12.2007, 21:45   #1
stankefa
Član
 
Član od: 13.8.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Koji dvd/divx player da kupim?

Odlucio sam da kupim dvd/divx plejer,koji kosta do 70-80 evra.Krenuo sam malo da istrazujem karakterisike na itsvet-u i nijedan mi se ne svidja..Ne postoji ni jedan jedini plejer koji moze da pusta sve subtitlove,bez obzira dal se isto zovu kao film il dal su u istom folderu, da podrzava solidan broj formata za filmove,kao i JPEG format!Ja nisam uspeo da nadjem nijedan takav..
Ako neko zna za neki plejer koji je potpuno funkcionalan sa subtitlovima i da moze da prikazuje jpeg format,molim da mi kaze ime modela jer sam zaista razocaran ponudom na trzistu...
stankefa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2007, 2:04   #2
KOLOS
Veteran
 
Član od: 14.1.2007.
Poruke: 909
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 209 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Koji dvd/divx player da kupim?

Imaš Xwave 9500(DVD Player, 5.1/DTS, DVD, DivX, Subtitles, SVCD, VCD, MP3) za 4.100 din! SVE radi perfektno! Ja imam Xwave 9200 i odlično radi!

Karakteristike:
Čita sve vrste titlova
Podržava naša slova
Film ne mora da ima isti naziv kao titl
Podržani formati titlova SRT, SUB...
Manuelno podešavanje titlova
Čita medije svih formata
OSD meni na srpskom

5.1 Audio izlaz
S-VIDEO izlaz
Pb/Cb/Pr/Cr Y postizanje slike velikog kvaliteta
COAXIAL: Koaksijalni digitalni audio izlaz
OPTICAL: Opticki digitalni audio izlaz
SCART izlaz
VIDEO: Izlaz video kompozit signala

Poslednja ispravka: KOLOS (29.12.2007 u 4:06)
KOLOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku KOLOS na korisnoj poruci:
stankefa (30.12.2007)
Stara 30.12.2007, 11:29   #3
stankefa
Član
 
Član od: 13.8.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koji dvd/divx player da kupim?

Citat:
KOLOS kaže: Pregled poruke
Imaš Xwave 9500(DVD Player, 5.1/DTS, DVD, DivX, Subtitles, SVCD, VCD, MP3) za 4.100 din! SVE radi perfektno! Ja imam Xwave 9200 i odlično radi!

Karakteristike:
Čita sve vrste titlova
Podržava naša slova
Film ne mora da ima isti naziv kao titl
Podržani formati titlova SRT, SUB...
Manuelno podešavanje titlova
Čita medije svih formata
OSD meni na srpskom

5.1 Audio izlaz
S-VIDEO izlaz
Pb/Cb/Pr/Cr Y postizanje slike velikog kvaliteta
COAXIAL: Koaksijalni digitalni audio izlaz
OPTICAL: Opticki digitalni audio izlaz
SCART izlaz
VIDEO: Izlaz video kompozit signala
Hvala puno na odgovoru.
Posto sam video da za xwave 9500 subtitle mora da se zove isto kao i film odlucio sam se za xwave 9200..
Samo jos jedno pitanje za 9200:koliko divx filmova u proseku moze da pusti posto sam video da jedan covek na itsvet-u kaze da mu pusta samo 50%,dok neki drugi kaze 90%..?
stankefa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2007, 13:40   #4
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Koji dvd/divx player da kupim?

Pazi ovamo... ako imas PC (a imas) to uopste ne treba da te brine. Postoji mali milion programa (koji su jako laki za koriscenje) u kojima mozes svaki film koji imas da prekonvertujes u format koji ce tvom plejeru da prija. I ja se slazem da ako ti je DivX prioritet treba da nadjes neki u kom mozes da cackas i namestis da titlovi imaju boju koji ti odredis ili velicinu kako ti namestis. To je bitno. Sve ostalo nije jer lako mozes da pripremis fajlove na PC-u koje posle reprodukujes na plejeru.

Takodje, ja bih obratio paznju na to da li plejer ima ulaz za USB i citac kartica. To je osobina koju mnogi nemaju a korisna je iz jednog mnogo prostog razloga. Kada ti se optika poremeti (kao sto se meni na Toshiba plejeru desilo posle puta u Tunis gde se istumbao u torbi) mozes da bacis taj plejer (ili da se mucis da ga popravljas sto je cesto neisplativa). Plejer koji ima USB uopste ne mora da brine oko toga jer filmove cita sa USB flash-a i pritom ne haba mehanicke delove i optiku a cak i da se ukvari optika USB ide digitialno i mozes da gledas filmove do mile volje. Tim pre sto ako si na primer promenio naslov titla ili prekonvertovao DivX film ne moras da bacas diskove i rezes nove jer samo lepo snimis na flash i gledas...
Takodje citac kartica je zgodna opcija jer slike koje napravis svojim digitalcem mozes odmah da pregledas na TV-u tako sto lepo izvadis karticu i gurnes je u plejer i eto ti... nista lakse. Jako zgodno na putovanjima...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2008, 18:25   #5
zgubidan
Novi član
 
Član od: 18.12.2006.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji dvd/divx player da kupim?

Ja bih ti savetovao da pogledas Xoro 3100 , ja ga imam vec skoro dve godine i sljaka bez ikakvih problema ( nije mi se desilo da odbije neki disk a titlovi sam ucitavas nemoraju da budu istog imena ).
A ono sto je naveo kolega iz predhodnog posta oko USB-a je vrlo prakticno i korisno to je samo dodatni plus. Ja trenutno isto trazim da kupim jos jedan koi ima USB ali izbor je nesto vrlo mali, sve se svodi na par modela. Konkretmo ja sam vec bio spreman da kupim Xwave 5000 ali sam odustao u zadnjem momentu jer mi je prodavac rekao da cita ( tj. vidi ) diskove samo do 80 GB. A ja imam dva komada od po 250 GB , pa mi to nije neko resenje. A prvi za koi sam se bio odlucio je bio Xoro 8420 ali jos uvek se nije pojavio u prodaji, cak sam zvao i glavnog distributera koji je iz Subotice da vidim da li ce uskoro da se pojavi ali nije znao da mi kaze kada ce biti u prodaji ( kao cekaju neke sertifikate).
Tako da sam i dalje na ovom mom starom ali dobrom , pa ako ti nije toliko bitan USB - naiskrenije preporucujem.
zgubidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2008, 21:51   #6
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Koji dvd/divx player da kupim?

Ja kupio neki vivax, crn, čita i SUB i SRT titlove, ne mora da budu istog imena, ali šta mi se svidelo? Iza titla (koji ima Č Ć Ž i ostala naša slova) ima crni transparentni "film" i više nemam problema sa belim pozadinama, koje sam imao sa drugim DivX plejerima... a koštao u rodiću 2850 dinara....
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2008, 14:13   #7
culer
Veteran
 
Član od: 28.1.2007.
Lokacija: nbgd
Poruke: 1.055
Zahvalnice: 896
Zahvaljeno 75 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku culer
Određen forumom Re: Koji dvd/divx player da kupim?

koji dvd player da kupim rodjacima za gledanje filmova ,pustanje zike a da je kvalitetan ,znaci ne mora nista sad posebno nego neki BB a da radi posao
budzet je do 50e max ,pozeljno ispod toga :S

i ako moze da se navede vise nekih modela za te pare i da mogu da ispune gore navedene zahteve

tnx&zzz
culer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2008, 19:37   #8
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Koji dvd/divx player da kupim?

Nisam ga video, ali vidim da dobija dosta preporuka. U pitanju je Samsung 1080P8 i u ovoj temi mozes da procitas nesto o njemu. U principu, svasta nudi za relativno male pare:
Citat:
slika prelepa, HDMI up do 1080p, odlican zvuk, pusta DVD, DivX sa svim nasim slovima u prevodu, mp3, audio CD. I ima extra dizajn, hehe. Od konektora SCART, HDMI, composite, stereo out, coax i optical out.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
culer (21.6.2008)
Stara 21.6.2008, 20:13   #9
culer
Veteran
 
Član od: 28.1.2007.
Lokacija: nbgd
Poruke: 1.055
Zahvalnice: 896
Zahvaljeno 75 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku culer
Određen forumom

tnx brejkeru
uzimam ili samsung 1080P8 ili xwave 5000 ako nadjem

a za slucaj da ne nadjem ove koji jos dobar moze se nadje za 50e

posto danas idem da uzmem dvd player zanima me oce moci da se prikljuci na TV star 15-ak godina ...Ako ne moze jel ima neki kabl koji to omogucava
......

p.s. jel mogu ovi playeri da citaju slike (xvawe 5000 ,samsung 1080p8)


ako ima jos neki predlog
hvala

Poslednja ispravka: Nergal (22.6.2008 u 11:57)
culer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji (multimedijski) player koristite? Deusdies Audio softver 164 20.2.2012 19:23
Koji TFT da kupim djole 022 Šta da kupim? 5 16.6.2007 0:00
Vortex 290 DVD/Divx Player Helingen ŠDK - Foto i audio/video 0 6.4.2007 16:45
Koji telefon da kupim za 200e? alien Aparati i oprema 28 16.3.2007 0:27
Koji dvd/divx plejer ? Sasa ŠDK - Foto i audio/video 29 8.12.2005 2:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com