Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.1.2014, 12:33   #1
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Audio technica ath-m50

Поздрав свима и срећни празници. Планирам да купим слушалице које би пре свега користио за музику и филмове на компу,а користио бих и за телефон. Углавном у кућној варијанти. Слабо се разумем у тематику па сам се обратио другару који је "у причи" и који ми је ко из топа препоручио ово чудо из наслова. Оно што мене занима јесте да ли ове слушке вреде те паре? Није ми жао да пљунем кинту ако је заиста квалитет у питању, те ме занима и ваше мишљење.

Мало сам читао по нету и углавном су ове слушалице у врху или најбољи избор рецензената. На компу имам интегрушу, матична је из описа. Још једна напомена, ако је од значаја планирам на пролеће да узмем и неку звучну карту и нови 2.1 систем како бих имао што квалитетнији звук. Хвала.
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2014, 2:11   #2
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Audio technica ath-m50

Kačenje ovakvih slušalica na integrisanu zvučnu ne bi izrodilo ništa pametno. Bolje je da prvo nabaciš dobru zvučnu sa vrlo jakim izlazom (vrlo poželjno sa pojačalom za slušalice). Telefon bi takođe valjalo da ima što bolji i snažniji izlaz. U suprotnom ulaganje u ovako kvalitetne slušalice gubi svrhu.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2014, 2:18   #3
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Audio technica ath-m50

Citat:
aibo kaže: Pregled poruke
kačenje ovakvih slušalica na integrisanu zvučnu ne bi izrodilo ništa pametno. Bolje je da prvo nabaciš dobru zvučnu sa vrlo jakim izlazom (vrlo poželjno sa pojačalom za slušalice). Telefon bi takođe valjalo da ima što bolji i snažniji izlaz. U suprotnom ulaganje u ovako kvalitetne slušalice gubi svrhu.
Прилично сам сигуран да би њега задовољиле и неке "обичније" слушалице. Нека каже буџет, па ћемо пронаћи нешто. Свакако, те предложене су вероватно врхунске слушалице, али траже и такву опрему. Од слушања на телефону са њима нема ништа, траже "снагу".
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Aibo (12.1.2014)
Stara 25.1.2014, 19:27   #4
brajko85
Veteran
 
Član od: 23.11.2007.
Poruke: 958
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 259 puta na 162 poruka
Određen forumom Re: Audio technica ath-m50

Mogu pored tih da ti preporučim i Sony mdr-v55. Ja ih imam i zvuk je stvarno perfektan. Koštaju nove 7500 tako da za te pare teško da ćeš naći bolje. Bavim se muzikom i produkcijom tako da znam šta ti pričam. Ali isto tako kad ih priključim na telefon javi se razočarenje jer mobilni ne može da ih izgura kako treba. Znači, kao što su ti i gore ljudi rekli, kupi dobru zvučnu pa onda tako dobre sluške da bi uživao u onome što si i platio. Te ATH - m50 ako nađeš uzimaj odmah, nećeš se pokajati, a ako ne nađeš onda baci pogled na ove Sony što sam ti preporučio.
brajko85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku brajko85 na korisnoj poruci:
batakpudla (18.1.2015)
Stara 3.2.2014, 16:13   #5
pivonroll
Član
 
Član od: 26.5.2007.
Poruke: 278
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 102 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Audio technica ath-m50

Kao vlasnik doticnih slusalica mogu da kazem par reci.
Prvo, slusalice su jako precizne, jer ovo su STUDIJSKE slusalice. To znaci da se na njima cuje kada nesto nije u redu i to vazi i za opremu i za materijal koji se slusa. Ako ih prikacis na integrusu, sigurno ces cuti krs zvuk. Ako pustis krs materijal cuces krs zvuk. Pomiri se sa ovim sto pre.
Drugo, to koliko slusalice dobro sviraju neces primetiti ako nemas sluha, ili ga nisi razvio. Za ovo nema izgovora. Mogu da pricaju sta hoce ljudi, ovo je cinjenica.
Trece, ne ocekuj cuda! Studijske slusalice su tu da precizno iznesu sve sto je do njih doslo. Nema farbanja zvuka dodavanja basa i tih kerefeka. To je za jeftinije igracke. Npr. kada snimas u studiju zelis da cujes tacno onaj zvuk koji ce biti snimljen. Medjutim za ovo je potrebna oprema.
Ja ih kacim na sledece: M-Audio 2496 (uskoro pada zamena), NAD 315BEE pojacalo. Kada pustim Loreena Mackennitt - Nights from Alhambra zvuk me oduva. Kada pustim npr. Hammerfall - Glory to the brave dozivim razocarenje jer album stvarno zvuci krs, sa produkcijske tacke gledista.

Nadam se da ce ti ovo pomoci da dobijes neku generalnu sliku.
Ja da sam na tvom mesto prvo bih nabavio neku krstenu zvucnu. Pa tek onda sluske i posle neko krsteno pojacalo.
Meni je npr. pojacalo camilo usamljeno jedno pola godine dok nisam uzeo zvucnu i kasnije sluske i zvucnike. Jbg, ispala mi mnogo dobra kombina da uzmem polovno.
pivonroll je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pivonroll na korisnoj poruci:
batakpudla (18.1.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Creative SB Audigy Value/SE/LE/24bit --> Creative X-Fi Xtreme Audio Doomche Zvuk na računaru 83 19.11.2014 17:59
Zvucna kartica za ( + Microlab 7c& audio technica ath-m50) amunike ŠDK - Zvuk na računaru 3 12.12.2013 14:41
Problem sa zvukom. radulence84 Kvarovi 0 5.10.2011 10:36
Realtek HD Audio drivers Predrag Stankovic Audio softver 3 3.1.2011 20:42
Da li je neko koristio VIA VT1708S Audio Codec? McNAIR Zvuk na računaru 0 1.9.2009 15:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com