Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.10.2006, 18:39   #1
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Problem sa 6600gt

U poslednje vreme mi se dogadja da mi baguju igre. Tipa startujem igru i kada se pojavi neka 3d scena, racunar se totalno zamrzne, cak i zvuk pocne da secka. Posle nekoliko sekundi se sve vrati u normalu, pa se opet zamrzne i tako u krug. Problem pravi samo jedan odredjeni objekat koji je na sceni i koji se nekad prikaze izopacen, a nekad se i ne prikaze (primera radi u Flatout 2 su to kolica koja birate na pocetku; u Civilization 4 su glave likova; u Prey-u baguje neki objekat u menijima...itd). Ovo pocinje vec ozbiljno da me izludjuje, probao sam sa nesto starijim i sa najnovijim drajverima. Instaliran mi je DX9. Posto imam dva sistema (Win98 i WinXP) probao sam na oba i u oba slucaja sve igre baguju na istom mestu. XP jeste da mi je sav brljav, ali znam da mi Win98 radi besprekorno i vec pocinjem da pomisljam da mi je riknula graficka. Hladjenje u racunaru je sasvim OK... graficka je prikljucena na posebnu granu... napajanje LC550W. Zna li neko u cemu je problem?
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2006, 19:08   #2
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Problem sa 6600gt

ako imas garanciju stavi istu u dzep zajedno sa grafickom i pravac na reklamaciju, pa nek' oni trljaju glavu. a mozes i da je probas kod nekog drugara, pa ako njemu ne brljavi onda nije do nje...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2006, 23:13   #3
Nikola_BN
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Poruke: 58
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa 6600gt

Citat:
Patton kaže:
U poslednje vreme mi se dogadja da mi baguju igre. Tipa startujem igru i kada se pojavi neka 3d scena, racunar se totalno zamrzne, cak i zvuk pocne da secka. Posle nekoliko sekundi se sve vrati u normalu, pa se opet zamrzne i tako u krug. Problem pravi samo jedan odredjeni objekat koji je na sceni i koji se nekad prikaze izopacen, a nekad se i ne prikaze (primera radi u Flatout 2 su to kolica koja birate na pocetku; u Civilization 4 su glave likova; u Prey-u baguje neki objekat u menijima...itd). Ovo pocinje vec ozbiljno da me izludjuje, probao sam sa nesto starijim i sa najnovijim drajverima. Instaliran mi je DX9. Posto imam dva sistema (Win98 i WinXP) probao sam na oba i u oba slucaja sve igre baguju na istom mestu. XP jeste da mi je sav brljav, ali znam da mi Win98 radi besprekorno i vec pocinjem da pomisljam da mi je riknula graficka. Hladjenje u racunaru je sasvim OK... graficka je prikljucena na posebnu granu... napajanje LC550W. Zna li neko u cemu je problem?
Meni je bilo nesto slicno sa Prolink 6600GT i karta je posle nekog vremena crkla samo sto nisam imao problema vezanih za teksture nego samo za zamrzavanje slike i sjeckanje zvuka. Znaci pravac prodavnica i reklamiraj.
Nikola_BN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2006, 0:12   #4
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Problem sa 6600gt

Nema problema sa teksturama, jednostavno prsnu poligoni na objektu. A vec 2 nedelje mi ne radi ni TV out iz cista mira. Prvo sam pomislio da nije riknuo kabl. Medjutim probao sam sa jos jednim i opet ne radi. Mislim sve je to u jednom te istom procesoru, pa se mislim, ako imam 2D sliku i nesto 3D-a, kartica bi trebala da je OK. Hmmm, ocigledno nije tako. Zamenicu je definitivno; mozda za neku brzu...
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2006, 0:26   #5
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problem sa 6600gt

Ne vidim šta si do sada čekao, očigledno je da je kartica neispravna.

Definitivno može da se pokvari samo deo kartice, već sam nekoliko puta čuo za kartice kojima crkne video izlaz posle izvesnog vremena. Naročito kod onih najnovijih koji imaju i komponentni HD izlaz.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa 6600GT Nikola Milosavljevic Kvarovi 19 23.6.2007 17:30
Problem sa Zone Alarm-om Devil Zaštita 13 27.4.2006 20:22
Problem Sa Grafikom Branislav Živaljević Grafika 14 4.2.2006 17:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com