Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.8.2010, 0:09   #16
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Objašnjenja početniku

Citat:
klin_ka kaže: Pregled poruke
JA se izvinjavam ako sam nekog uvedila...
Htela bih da vidim, autorski game engine, koji je napravio neko od vas...

Uz upozorenje da sam ih prosla i videla sve... Tako da ne podvaljujete tudje...
Provalicu..

Mozda i naucim nesto
Uz dužno poštovanje, nisam siguran da si svuda upotrebila pojam 'game engine' kako treba... Od svega što si spomenula do sad nijedno osim quake-a (pretpostavljam da si mislila na Quake engine) nije game engine.

Kao što je NISAM NESTO SMART rekao, DirectX i OpenGL su APIji za 3D renderovanje (da ne ulazimo dublje u filozofiju).
Irrlicht, Ogre i Quake engine su rendering, ne game engine-i, koji mogu da koriste rendering APIje (kolega spomenuo), dok su Game Maker i 3D Game Maker igračke za decu (bez obzira koliko ih pojedinci forsirali, jednostavno su namenjeni više za učenje i niko neće ozbiljniju igru pisati u nekom od tih programa, osim ako ima dobar razlog).

Ljudi imaju različite razloge da pišu svoj game/rendering engine. Da svi idu filozofijom 'to već postoji', sada bismo imali jedan rendering API, jedan rendering engine, itd. koji uopšte postoje, shvataš poentu.

Ne verujem da se iko odavde upuštao u pisanje 3D game engine-a. Nadam se da znaš koliko to posla zahteva Irrlicht je pisao Nikolaus Gebhardt, OGRE je pisao sinbad (uz pomoć još nekih likova, ako se ne varam), međutim za full-featured game engine ne verujem da je jedna osoba dovoljna (recimo Quake engine koji si spomenula je pisao id software, mada je engine jako zastareo).

Čuo sam za neke individualne projekte ovde po forumu, pa ako kojim slučajem ima nekog da je nešto napravio, dobrodošao je da podeli sa nama
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Tagovi
programiranje, tutoriali


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com