Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.6.2006, 19:12   #1
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Ati radeon blokira pod DOS-om uz veliku aktivnost HDD-a

Ukratko da izlozim ovaj problem koji imam:

Imam ATI Radeon graficku karticu koja radi na Pentium4 ASUS maticna ploca sa 256 RAM-a (znam da je RAM OK) na Win98 operativnom sistemu.

Problem je sledeci:

Ovaj racunar je server veleprodaje firme.

Na njemu se koristi knjigovodstveni program koji barata sa bazom podataka koja je ogromna (1,6 GIGABAJTA podataka na HDD) a pknjigovodstveni program je u DOS-u.

Problem koji se ispoljava je taj da kad god racunar provede duze vremena u DOS-u (start, run, command) a u isto vreme u DOS-u "obradi" vecu kolicinu fajlova na lokalnom hard disku (vise od 400-tinjak megabajta, MERIO SAM ovo!!!) po izlasku iz DOS command promt "ekrana" (koji je "maximized" to full screen) graficka kartica se "zamrzne" tj. ikonice na desktopu nekad budu vidljive dok je sam desktop ("ekran") crn, kada moram desnim klikom na refresh, nekad ovaj refresh pomogne odmah, nekad iz par pokusaja, a nekad nema druge nego RESTART...

Ono sto me "zbunjuje" je sledece:

Na ovom racunaru imam DVD player/rezac. I kad pustim DVD (film) da gledam preko BS playera ili nekog drugog playera, radi satima sasvim OK i nista ne blokira (displej) a samo kada se "vraca" iz DOS-a u Windows, i to samo ako je u DOS-u proveo par sati i "obradio" 300-300 megabajta fajlova na Hard Disku (knjigovodstveni program) onda displej "zamrzne".

Nije do napajanja, nije do memorije, nije do Win98-ice, nije do maticne ploce, i nije do knjigovodstvenog softvera. STA JOS PREOSTAJE?

Na zalost, nemam drugu graficku karticu a to bih najradije voleo da promenim i tako da "testiram" i iz tog razloga vas pitam ovde za misljenje? Da li se slazete sa mojom nekom pretpostavkom da ovo mozda moze biti do graficke kartice, odnosno, mislim, da mozda ATI Radeon (AGP slot) nije "primeren" za dugotrajne "aktivnosti" u DOS-u?

Ili moze biti nesto drugo, sto bi mi moglo ustedeti "menjanje" ove inace relativno dobre graficke kartice??

Koliko ja znam, drajveri su najnoviji i device manager ne prijavljuje nikakve "kolizije" niti slicno tome... HDD je nov, nema losih sektora, racunar je pod garancijom iz Tuzlanskog Genelec-a, ali isti (prodavac) porice postojanje ovog problema i za isti "iako postoji, kriv je korisnik" /prim-prev. stav Genelec-a, te isti nece ni da "cuju" za neku "reklamaciju" a kamo li da oni pak daju savet ili misljenje u vezi ovoga...


Ako kome sta pada na pamet, molim za pomoc!

Srdacno
Brana
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2006, 21:52   #2
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Ati radeon blokira pod DOS-om uz veliku aktivnost HDD-a

Eeeeeee... ZAMENIO sam graficku karticu sa NVIDIA-om... sada radi kao sat... (shwajcharski shat )

Sorry for the trouble (a i bilo je ocigledno sta nije "stimalo"...!)

Vel'ki pozdrav
Brana

Poslednja ispravka: Branislav Gavric (10.6.2006 u 4:53)
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com