Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.4.2008, 20:39   #1
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Računar sporo podiže WinXP

Od skora sam zamenio stari ata hard disk od 80gb za novi sata 2 wd 250gb.Medjutim, sa novim hardom desava se cesto da se Windows xp sporo podize.Jednostavno otvori se Desktop (ili cak ne otvori) i mora da se saceka bar minut- dva, da bi se pojavile ikone dok hard za to vreme miruje (vidim da ne svetli crvena sijalica na kucistu).Hard je gotovo prazan, instaliran je svez xp sa sa najosnovnijim programima.Ranije nisam imao takvih problema sa starim ata hard diskom iako je bio prepun. Nov hard sam testirao programom mhdd, ali deluje sve ok.Inace imam plocu Gigabyte Nforce560, athlon 1620le, frontier400w, dve optike, flopi, x1600pro, tv i zvucna kartica.Ima li neko ideju u cemu bi bio problem?
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2008, 21:05   #2
Ketnet
Član
 
Član od: 3.12.2007.
Poruke: 39
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 50 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Racunar sporo podize winxp

Citat:
Chemist kaže: Pregled poruke
Od skora sam zamenio stari ata hard disk od 80gb za novi sata 2 wd 250gb.Medjutim, sa novim hardom desava se cesto da se Windows xp sporo podize.Jednostavno otvori se Desktop (ili cak ne otvori) i mora da se saceka bar minut- dva, da bi se pojavile ikone dok hard za to vreme miruje (vidim da ne svetli crvena sijalica na kucistu).Hard je gotovo prazan, instaliran je svez xp sa sa najosnovnijim programima.Ranije nisam imao takvih problema sa starim ata hard diskom iako je bio prepun. Nov hard sam testirao programom mhdd, ali deluje sve ok.Inace imam plocu Gigabyte Nforce560, athlon 1620le, frontier400w, dve optike, flopi, x1600pro, tv i zvucna kartica.Ima li neko ideju u cemu bi bio problem?

trebao si prvo da uradis formatiranje hd- pa onda sveza instalacija os-a

dali si drajvere instalirao kako treba

kada odes u device manager,dali prepoznaje hd nove sto si zamenio

Poslednja ispravka: Ketnet (30.4.2008 u 21:18)
Ketnet je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2008, 21:12   #3
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Racunar sporo podize winxp

Podelio sam ga na particije pomocu P.Magic i obe sam formatirao, cak sam i butabilnim XP ponovo fomatirao pre instalacije.
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2008, 21:37   #4
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Racunar sporo podize winxp

Svi drajveri su ok instalirani sto se vidi u Device Manager-u, a ima ga i novi hard. Ima li mozda neke veze serial ata kabli na kome su obe optike? Ja sam samo umesto starog ata harda ubacio jednu optiku i iskoristio isti kabli...cdr mi je master, a dvd slave?
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2008, 12:00   #5
deksi10
Član
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 489
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 38 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Racunar sporo podize winxp

Ajd instaliraj HDD Tach pa proveri hard disk sa njim. Iste simptome sam i ja imao ranije, i na kraju je ispalo da je bio neispravan Hard.

Hint: grafikon koji dobijes posle testa treba da bude ravan sa blagim padom linije na dole pri kraju, ukoliko je ispravan HDD, ukoliko dobijes "testerastu" liniju, HDD je najverovatnije za kantu.
deksi10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2008, 23:55   #6
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Racunar sporo podize winxp

Uradio sam test HDD Tach...iskreno, ne znam da li je ovo dobro
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	hd tach.jpg
Viđeno:	164 puta
Veličina:	18,8 KB
ID:	20602  
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2008, 1:12   #7
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Post Re: Racunar sporo podize winxp

Citat:
Chemist kaže: Pregled poruke
Od skora sam zamenio stari ata hard disk od 80gb za novi sata 2 wd 250gb.Medjutim, sa novim hardom desava se cesto da se Windows xp sporo podize.Jednostavno otvori se Desktop (ili cak ne otvori) i mora da se saceka bar minut- dva, da bi se pojavile ikone dok hard za to vreme miruje (vidim da ne svetli crvena sijalica na kucistu).Hard je gotovo prazan, instaliran je svez xp sa sa najosnovnijim programima.Ranije nisam imao takvih problema sa starim ata hard diskom iako je bio prepun. Nov hard sam testirao programom mhdd, ali deluje sve ok.Inace imam plocu Gigabyte Nforce560, athlon 1620le, frontier400w, dve optike, flopi, x1600pro, tv i zvucna kartica.Ima li neko ideju u cemu bi bio problem?
1.Format C: i instaliraj windows u ahci modu koriscenjem flopy diskete sa sata ide drajverima iz nforce drajvera i pritisnes F6 u toku instalacije bukvalno na samom pocetku kada ti ponudi da ih ucita sa diskete. Ovaj postupak je malo rizican i ukoliko se opredelis za njega pazi sta radis.
2. Ostani na starom. Potrazi na netu nforce unified 11.16 remix drajver. Ako ga nadjes moras da ga instaliras na silu (standard dual channel pci ide controller - update driver - opcija Advanced - Don`t search... - Have disk - nadji ga - Ok - odaberi odredjeni - Next - Yes). U device manageru pod ide ata/atapi controllers pronadji koji standard dual channel pci ide controller je nadlezan za sata hdd, a pravilo je da ako ti je prvi primary ili secondary ide controller na listi za sata hdd a drugi za pata hdd ili optiku upravo onaj drugi na listi standard dual channel pci ide controller bi trebao da bude taj, isto vazi i obrnuto. Ne mozes da ga instaliras cistim pokretanjem setupa tog drajvera. Kada ga instaliras na silu instaliraj ga kao nforce 590/570/550 serial ata controller (nforce unified 11.16 remix\IDE\WinXP\sata_ide). Imas i nforce 590/570/550 parallel ata controller koji isto fino radi na pata controlleru. Ovaj postupak na ovaj nacin ne bi trebalo da izazove plavi ekran smrti kao sto bi se to desilo ako bi pokusao sa regularnim nforce drajverom. U properties nforce 590/570/550 s-ata controllera prijavljuje ata133 ali to nije tacno jer radi brzinom ahci moda, takodje iskljuci let bios select transfer mode. Kod mene je ovaj postupak pod 2 osetno ubrzao moj hard seagate baracuda 160gb s-ata II na nforce520 ploci. Nisam imao taj period cekanja pre nego sto sam ovo probao ali mozda ce ovo resiti sve.
3. Ako se u device manageru pod ide ata/atapi controllers kod tebe ne vide primary, secondary, standard dual channel pci ide controller vec nforce serial ata controller to znaci da je tvoj kompjuter vec u ahci modu i postupak pod 2 je neupotrebljiv. U tom slucaju taj WD nesto nije u redu ili mu treba defragmentacija.
4. Pre postupka pod 2 trebalo bi da instaliras zadnje oficijelne nforce drajvere za tvoju plocu ako to nisi vec uradio. Ako windows nije instaliran u ahci modu oficijelni nforce drajveri ce istalirati sve drajvere osim storage drivers (sata drivers, pata nema).
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2008, 1:25   #8
CrowN
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Libria
Poruke: 483
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 82 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Racunar sporo podize winxp

Citat:
Chemist kaže: Pregled poruke
Ja sam samo umesto starog ata harda ubacio jednu optiku i iskoristio isti kabli...cdr mi je master, a dvd slave?
Jesi li proverio džampere na njima? Otkači oba drajva pa vidi da li i dalje sporo diže sistem. Činjenica da pri bootu hard ništa ne radi, a sve stoji, može da bude zbog toga što dolazi do nekog konflikta među optičkim uređajima.

Ako je i sa otkačenim optikama isto, probaj ovo što predlaže ivanza.
CrowN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2008, 11:40   #9
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Racunar sporo podize winxp

Evo jutros je racunar brzo podigao sistem, cak i prilikom restarta, ali znam da ce sutra, prekosutra ponovo to da ide usporeno.Mislim da sam ga cak jednom zbog toga ranije i restarovao, kao da je blokirao...cudno se ponasa.Hard disk je nov u garanciji je.Kako vam izgleda grafikon Hdd tach-u?
Inace isao sa u bios, "Standard cmos featuers", odozgo nanize su poredjani sledecim redom uredjaji:
-Ide channel 0 master cdrw
-ide channel 0 slave dvdrw
-ide channel 2 master wdcwd250oaajs
ostali kanali su bez uredjaja.Cekirano je da butuje prvo sa harda...to je to.
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2008, 21:03   #10
deksi10
Član
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 489
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 38 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Racunar sporo podize winxp

Citat:
Chemist kaže: Pregled poruke
.Hard disk je nov u garanciji je.Kako vam izgleda grafikon Hdd tach-u?
Inace isao sa u bios, "Standard cmos featuers", odozgo nanize su poredjani
Grafikon sa HDD tach-a je odlican, cak sta vise po ovome disk ti daje vrlo dobre performanse. E sad mozes jos da probas da ga skeniras sa HDD Scan-om koji je izvrstan u trazenju bad sectora. Mada da ima bad sectore verovatno bi i rezultat u hdd tach-u bio los, ali eto nista te ne kosta da pokusas. Inace taj test traje jako dugo, mislim par sati, pa kad ga obavi obavezno opet okaci sliku.
deksi10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2008, 22:20   #11
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Racunar sporo podize winxp

Definitivno je neki konflikt sa sata diskom, jer dok je bio ata sve je bilo savrseno i cini mi se da je nesto bio brzi racunar.Da li da pokusam i sa univarzalim Nvidijinim drajverima za plocu "Nforce520/560 ver.12.15", mada stariji su...od jula meseca su prosle godine?
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2008, 1:00   #12
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Post Re: Racunar sporo podize winxp

Citat:
Chemist kaže: Pregled poruke
Definitivno je neki konflikt sa sata diskom, jer dok je bio ata sve je bilo savrseno i cini mi se da je nesto bio brzi racunar.Da li da pokusam i sa univarzalim Nvidijinim drajverima za plocu "Nforce520/560 ver.12.15", mada stariji su...od jula meseca su prosle godine?
Ako si pokusao moj predlog pod dva zanima me da li si ga primenio samo na s-ata controller. Ako si samo na s-ata, moras da ga primenis i na pata cotroller, jednostavno moras.

Sto se nforce 12.15 drajvera tice njime bi instalirao sve osim s-ata drajvera zato sto s-ata drajveri za sata II ploce da bi se instalirali zahtevaju da se u biosu u ide configuration sata mode prebaci u ahci mode i da se windows instalira od nule primenom diskete na koju bi iskopirao sadrzaj foldera sata_ide. Disketa se inicira sa F6 kada ti to windows zatrazi a sama disketa nece odmah poceti da skrcka vec u toku ucitavanja setupa windowsa kada trebas da stisnes S nakon a windows ce je zatraziti i nakon formata kada pocne da kopira fajlove.

Proveri da nemas neki dzamper na s-ata hardu koji obuhvata 2 od 4 iglice. Ako ga imas skidaj ga nanu mu j.. u p...c jer taj dzamper ogranicava hdd na s-ata I. Ja sam ga kod sebe danas zateko i skinuo i osetio dodatno ubrzanje u radu.

Ja sam malo u medjuvremenu eksperimentisao sa tim ahci modom ponovo kada sam skinuo taj dzamper. Kada sam probao na winxp pro sp2 imao sam problema sa dvd rezacem. Sada sam pokusao na winxp pro sp3 final integrisan koji sam napravio sa nlite i problema jednostavno nema. Sto je jos interesantnije sam nvidia nforce seriall controller kako se sada zove kada ukljucim speed test u njemu prijavljuje brzinu seriall ata generation 2 - 3G. To je pravi seriall ata II. Moj zakljucak je da je ahci mode ipak bolji jer jos vise ubrzava hdd. Kada sam pravio flopy sa drajverom morao sam da koristim nforce 12.15. To je najnoviji draver za s-ata koji hoce da prihvati. Pokusao sam neki nforce 18.07 s-ata draver medjutim izgleda da je taj drajver izmesan sa raid drajverima i moraju da se prave 2 flopy diskete i doveo je do plavog ekrana smrti. Morao sam i ovde da na silu instaliram nforce 590/570/550 pata controller sa 11.16 unified jer windows default pata drajveri prave problem sata hdd-u, neznam zasto. Nemoj ni pod razno da probas 11.16 unified sata drajver u ahci modu izazvace plavi ekran. Nakon instalacije pata controllera deinstaliraj kompetan drajver za plocu zajedno sa grafikom. Pata 11.16 drajver mu vise ne treba, neki mu se moj desi sa default windows drajverima za pata da pocnu da rade. Restart. Instaliraj nforce 12.15 samo media shield, a za ostalo moze i neki noviji. Ti noviji nece da instaliraju svoj media shield (izmesan sata sa raid drajverima).

Takodje me interesuje da li se tvoj WD cuje kada skrcka ili je necujan. Moj seagate je totalno necujan.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	device manager.jpg
Viđeno:	115 puta
Veličina:	55,9 KB
ID:	20626   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	sisoft sandra 2008.jpg
Viđeno:	141 puta
Veličina:	60,7 KB
ID:	20627  
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2008, 1:55   #13
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Racunar sporo podize winxp

Najgora stvar u celoj prici je sto nisam uspeo da nadjem taj drajver 11.16, da bih uopste nesto i probao.Ti si mi bas detaljno objasnio (svaka cast), a ja ne znam ni sam kako cu se tu snaci jer se nisam sretao sa tim stvarima ranije, a ujedno prvi put cujem za ahci mod.Ranije, dok sam ima ata hard i plocu nforce2 sve je islo kao po loju...instaliram jednostavno drajver i to je to....a ovako posto sam amater bice mi nezgodno...prvi put to radim.Postoji li neki link za taj drajver?Inace hard disk je necujan, kao da ga nemam, a na hardu nema dzampera, inace ubacio sam i neku zakrpu za sp3 ver.3311.

Poslednja ispravka: Chemist (3.5.2008 u 2:05)
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2008, 16:08   #14
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Post Re: Racunar sporo podize winxp

Citat:
Chemist kaže: Pregled poruke
Najgora stvar u celoj prici je sto nisam uspeo da nadjem taj drajver 11.16, da bih uopste nesto i probao.Ti si mi bas detaljno objasnio (svaka cast), a ja ne znam ni sam kako cu se tu snaci jer se nisam sretao sa tim stvarima ranije, a ujedno prvi put cujem za ahci mod.Ranije, dok sam ima ata hard i plocu nforce2 sve je islo kao po loju...instaliram jednostavno drajver i to je to....a ovako posto sam amater bice mi nezgodno...prvi put to radim.Postoji li neki link za taj drajver?Inace hard disk je necujan, kao da ga nemam, a na hardu nema dzampera, inace ubacio sam i neku zakrpu za sp3 ver.3311.
Evo ga link :
http://rapidshare.com/files/50775794...fied_Remix.exe

Taj sp3 ver.3311 sto si ubacio nije finalan. Finalan je ver.5512. Veliki je 316 mb. Ja sam taj 5512 integrisao u instalacioni disk winxp pro sp2. To se radi sa programom Nlite i napravi se iso fajl. Ako se odlucis za ahci mode moras iskljucivo da koristis winxp pro sp3 instalacioni disk a ne da na xp sp2 instalacioni disk naknadno dodajes sp3.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2008, 16:28   #15
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Racunar sporo podize winxp

Skinuo sam fajl, a takodje i nlite.Reci mi kako se to integrise 5512 u instalicioni disk sp2.Jel taj disk postaje butabilni, kao i sto imam XP sp2...verovatno je i serijski broj isti?Sto se tice drajvera 11.16 verovatno moram prvo da skinem instalirani drajver za plocu pa onda da krenem sa instalacijom 11.16?
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2008, 19:00   #16
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Post Re: Racunar sporo podize winxp

Citat:
Chemist kaže: Pregled poruke
Skinuo sam fajl, a takodje i nlite.Reci mi kako se to integrise 5512 u instalicioni disk sp2.Jel taj disk postaje butabilni, kao i sto imam XP sp2...verovatno je i serijski broj isti?Sto se tice drajvera 11.16 verovatno moram prvo da skinem instalirani drajver za plocu pa onda da krenem sa instalacijom 11.16?
Integracijom sp3 u instalacioni disk ne moras da se bavis ukoliko ne zelis da hdd istaliras u ahci mode. Ako bas hoces ovakva je procedura. Ubaci windows disk koji imas, ugasi plavi prozor koji ti izbaci. Pokreni nlite - next - na browse potrazi optiku u koju si ubacio disk - Ok - izlazi poruka da odredis gde ce da kopira sadrzaj sa diska - kada zavrsi ponudice ti nekoliko opcija ali oznaci samo opciju gde ti se spominje service pack i make ili build iso - next - na browse potrazi sp3 - ok - neka odsljaka - next - pojavljuje se prozor za pravljenje iso fajla. Samo kao iso fajl bice butabilan. Tu imas opciju da krene da pravi iso (mislim da ta opcija nije u skroz donjem desnom uglu gde je bio next) gde ces da sacuvas taj iso, pod kojim imenom, koje ce ime diska da izbaci kada ga narezes. Kada zavrsi - finish i narezi taj iso npr. u nero. Meni je izasao negde oko 612 - 613 megabajta. Ima 7115 fajla i 179 foldera.
Serijski broj je isti.

Ako neces ahci mode taj nforce 11.16 iskoristi samo za pata i sata controller kao nfoce 590/570/550 seriall ili paralell ata controller. Ne treba da pokreces setup vec da ih instaliras na silu. Vec sam opisao kako se to radi. Za ostale drajvere koje instalira nforce mozes da iskoristis najnoviji koji imas.

Ne moras da skidas drajvere koje imas da bi instalirao ovaj ali ukoliko pokrenes njegov setup on ce pregaziti postojece drajvere koje imas. Setup ti ne treba i preko setupa nece da ih instalira, moras sve manuelno. Procedura ti je objasnjena u mom prvom postu.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2008, 20:32   #17
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Racunar sporo podize winxp

Ivane, kad objasnjavas amateru kao sto sam ja, nema nista gore.Ne znam kod kog Standard Dual Channel Pci Ide Controller-a da se izvsi update...gornji ilil donji?
U biosu mi je sledeci raspored uredjaja:
-Ide channel 0 master cdrw
-ide channel 0 slave dvdrw
-ide channel 2 master wdcwd250oaajs
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	untitled1.jpg
Viđeno:	46 puta
Veličina:	14,5 KB
ID:	20647  
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2008, 22:30   #18
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Racunar sporo podize winxp

Citat:
Chemist kaže: Pregled poruke
Ivane, kad objasnjavas amateru kao sto sam ja, nema nista gore.Ne znam kod kog Standard Dual Channel Pci Ide Controller-a da se izvsi update...gornji ilil donji?
U biosu mi je sledeci raspored uredjaja:
-Ide channel 0 master cdrw
-ide channel 0 slave dvdrw
-ide channel 2 master wdcwd250oaajs
Bicu malo odredjeniji. Navescu ti primer za pata cotroller. Gledaj slike. u ovom postu su prve 3 slike od 10. Na slici 1 update na standard dual channel pci ide controller. Na slici 2 opcija advanced - next. Na slici 3 opcija don`t search - next.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	slika 1.jpg
Viđeno:	88 puta
Veličina:	56,6 KB
ID:	20655   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	slika 2.jpg
Viđeno:	81 puta
Veličina:	76,1 KB
ID:	20656   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	slika 3.jpg
Viđeno:	76 puta
Veličina:	40,6 KB
ID:	20658  
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2008, 22:35   #19
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Post Re: Racunar sporo podize winxp

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Bicu malo odredjeniji. Navescu ti primer za pata cotroller. Gledaj slike. u ovom postu su prve 3 slike od 10. Na slici 1 update na standard dual channel pci ide controller. Na slici 2 opcija advanced - next. Na slici 3 opcija don`t search - next.
Nastavak. Na slici 4 klinkni have disk. Na slici 5 klikni browse. Slika 6 treba da ti pokaze koj folder treba da trazis (sata_ide) u folderu nforce unified 11.16 remix.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	slika 4.jpg
Viđeno:	63 puta
Veličina:	37,8 KB
ID:	20659   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	slika 5.jpg
Viđeno:	54 puta
Veličina:	34,7 KB
ID:	20660   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	slika 6.jpg
Viđeno:	57 puta
Veličina:	25,7 KB
ID:	20661  
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2008, 22:41   #20
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Post Re: Racunar sporo podize winxp

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Nastavak. Na slici 4 klinkni have disk. Na slici 5 klikni browse. Slika 6 treba da ti pokaze koj folder treba da trazis (sata_ide) u folderu nforce unified 11.16 remix.
Nastavak. Slika 7 pokazuje kako se zove fajl u sata_ide folderu - klik na njega i open. Na slici 8 samo stisni ok. Slika 9 je bitna. Na njoj trazi ono sto ti je oznaceno na slici (Nvidia nforce 590/570/550 parallel ata controller). Nemoj da promasis - next.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	slika 7.jpg
Viđeno:	39 puta
Veličina:	31,6 KB
ID:	20662   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	slika 8.jpg
Viđeno:	34 puta
Veličina:	37,0 KB
ID:	20663   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	slika 9.jpg
Viđeno:	48 puta
Veličina:	46,2 KB
ID:	20664  
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja Simke Forum o forumu 1244 28.8.2009 14:36
Nov računar za 250-300 evra? PixelTerror Šta da kupim? 5 11.12.2007 18:07
Pravljenje 2D igara, probao C# + SDL Sporo.... hcusto Pravljenje igara 5 11.3.2007 11:47
SUSE 10 i WinXP, tim redom... Damiao Slobodni softver 9 12.6.2006 15:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com