Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.9.2012, 14:21   #1
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom BIOS nekad ne vidi neki od SATA uredjaja

Veoma cudan problem. Imam plocu MSI 990xa gd55 i bios ponekad BIOS ne prepozna neki od sata uredjaja. Povezani su Mushkin Chronos 120 gb, wd3200 aaks, seagate barracuda500 gb dm002m. Gotovo uvek se desi da ne prepozna wd hdd. ALI, i kada ga ne prepozna BIOS u windowsu je prepoznat. Npr, ako udjem u BIOS i vidim da wd nije na spisku i izadjem iz BIOSa (discard changes and exit, pri cemu ne dolazi do resetovanja racunara), wd je ipak prepoznat u windowsu 7 i radi normalno.. Jedini potencijalni problem ovoga je sto ako resim da instaliram dodatni sistem na wd hdd, moze se desiti da ne moze da ga butuje. Promenio sam sve sata kablove, BIOS je updateovan, ali se ovo ponekad i dalje desava.. Zasto i postoji li neko resenje? Svi uredjaji su ispravni i bez bad sektora.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2012, 14:39   #2
pesha1998
Član
 
Član od: 2.7.2012.
Poruke: 71
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku pesha1998
Wink Re: BIOS nekad ne vidi neki od SATA uredjaja

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Veoma cudan problem. Imam plocu MSI 990xa gd55 i bios ponekad BIOS ne prepozna neki od sata uredjaja. Povezani su Mushkin Chronos 120 gb, wd3200 aaks, seagate barracuda500 gb dm002m. Gotovo uvek se desi da ne prepozna wd hdd. ALI, i kada ga ne prepozna BIOS u windowsu je prepoznat. Npr, ako udjem u BIOS i vidim da wd nije na spisku i izadjem iz BIOSa (discard changes and exit, pri cemu ne dolazi do resetovanja racunara), wd je ipak prepoznat u windowsu 7 i radi normalno.. Jedini potencijalni problem ovoga je sto ako resim da instaliram dodatni sistem na wd hdd, moze se desiti da ne moze da ga butuje. Promenio sam sve sata kablove, BIOS je updateovan, ali se ovo ponekad i dalje desava.. Zasto i postoji li neko resenje? Svi uredjaji su ispravni i bez bad sektora.
Ako imas vise onih prikljucaka za HDD (na ploci msm), zameni pa vidi... Imao sam identican problem i kad sam kabal prikljucio na drugi prikljucak (**** me prikljucak al nemogu da se setim kako se zove taj deo ) sve je bilo uredu... Probaj, nista te ne kosta
pesha1998 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2012, 14:52   #3
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: BIOS nekad ne vidi neki od SATA uredjaja

mislim da je to normalno posto tvoja ploca ima poseban kontroler za sata3 portove. (verovatno je disk tamo utaknut, izgledaju isto kao sata2 samo su mozda malo izdvojeni i/ili druge boje).
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2012, 15:18   #4
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: BIOS nekad ne vidi neki od SATA uredjaja

Pokusao sam sa zamenom SATA portova, ista stvar. U stvari to sam pokusao jos pre kupovine SSDa, posto sam mislio da mu elektronilka otkazuje.

@Orange47
Mislim da su svi portovi na ploci SATA3, tj. da je jedan kontroler u pitanju i svi imaju istu boju (belu). Ali ono sto je najcudnije je sto hard radi i kada ga BIOS ne prepozna, kao da ga usteka tek pri podizanju windowsa, krajnje nelogicno (imao sam gomilu slucajeva kada BIOS vidi HDD a windows ne ali ovo je novo za mene).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Kabl od ekrana? Ili neki kvar... zomg Kvarovi 5 29.11.2008 22:24
BIOS ne vidi SATA2 HDD Jokara Nosači podataka 8 18.9.2008 9:48
Upgrade kompa __UM__ Šta da kupim? 116 12.2.2008 14:33
Predlozite neki TweakXP prog od koga ima neke stvarne koristi nebojsa986 Aplikativni softver 6 5.2.2008 19:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com