Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2011, 23:14   #1
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool GTX 570...ali koji?

Apsolutno nisam u toku, jer sam se tek vratio iz vojske, a tamo baš i nisam imao vremena da čitam opise i informišem se. Uglavnom, nameračio sam se na GTX 570, samo još da odaberem proizvođača i model. Hlađenje na kartici mi je apsolutno nebitno, jer će ići "pod vodu". Fabrički OC takođe, jer to mogu i sam. Najviše me brine dužina kartice, jer nešto imam utisak da su previše duge za Antec 900, tako da je poželjan neki model koji je kraći od referentnog, ako takav postoji. Voleo bih i Display Port, ali to je manje bitno. Kako će se kartica uklopiti sa mojom konfom? Ne verujem da je overkill za Q6600, a i da jeste, nije preterano, ali me brine kompatibilnost sa pločom koja je već prilično matora i naravno nije po PCI-E 2.0 specifikaciji. Svaki savet je dobrodošao.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2011, 23:38   #2
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: GTX 570...ali koji?

Nema kraćih modela koliko ja znam, to kućište bi trebalo da je udomi bez problema:

http://www.nvidia.com/object/product...tx-570-us.html

Dužina karte je 267mm, a u tog Anteca su gurali i HD5970 koji je skoro 31cm dugačak, doduše uz žongliranje sa hardom, tj. njegovim postavljanjem na dno kućišta.

Takođe bi trebalo da ti radi na toj ploči lagano, samo ne znam da li će možda doći do nekih gubitaka u brzini...

Daleko isplativija kupovina danas je GTX 560 Ti, koji košta oko 240e (MSI Hawk), a može da se klokne maltene do nivoa GTX 570.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2011, 0:13   #3
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: GTX 570...ali koji?

Zbog hardova i pitam, jer ne mogu nigde drugo da ih postavim zbog rasporeda vodenog hlađenja, a baš su u liniji sa grafičkom. O isplativosti u odnosu na 560 ne razmišljam previše, jer sam skupio dovoljno keša, a i 570 može da se klokne i svakako je brži. Zanimaju me predlozi za konkretne modele, koji su bolji, a koji lošiji od ovih koji mogu da se nabave kod nas?
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2011, 0:18   #4
Red_Devil_89
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.11.2010.
Poruke: 3.378
Zahvalnice: 321
Zahvaljeno 941 puta na 899 poruka
Određen forumom Re: GTX 570...ali koji?

MSI GTX570 Twin Frozr.
Red_Devil_89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2011, 0:43   #5
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: GTX 570...ali koji?

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Apsolutno nisam u toku, jer sam se tek vratio iz vojske, a tamo baš i nisam imao vremena da čitam opise i informišem se.
Pa kada si služio na braniku otadžbine u full ratnoj opremi nije ni čudo.

Ja sam isto zbog kritičnih godina starosti morao da služim na braniku otadžbine do juče kao i ti, samo što je u mom slučaju u pitanju civilni branik otadžbine.

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Uglavnom, nameračio sam se na GTX 570, samo još da odaberem proizvođača i model. Hlađenje na kartici mi je apsolutno nebitno, jer će ići "pod vodu". Fabrički OC takođe, jer to mogu i sam. Najviše me brine dužina kartice, jer nešto imam utisak da su previše duge za Antec 900, tako da je poželjan neki model koji je kraći od referentnog, ako takav postoji. Voleo bih i Display Port, ali to je manje bitno. Kako će se kartica uklopiti sa mojom konfom? Ne verujem da je overkill za Q6600, a i da jeste, nije preterano, ali me brine kompatibilnost sa pločom koja je već prilično matora i naravno nije po PCI-E 2.0 specifikaciji. Svaki savet je dobrodošao.
Koliko ja vidim Gigabyte i Gainward verzije ove grafike imaju malo veće klokove od standardnih ali sve verzije GTX 570 imaju dual slot hlađenje.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2011, 20:07   #6
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Cool Re: GTX 570...ali koji?

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Apsolutno nisam u toku, jer sam se tek vratio iz vojske, a tamo baš i nisam imao vremena da čitam opise i informišem se. Uglavnom, nameračio sam se na GTX 570, samo još da odaberem proizvođača i model. Hlađenje na kartici mi je apsolutno nebitno, jer će ići "pod vodu". Fabrički OC takođe, jer to mogu i sam. Najviše me brine dužina kartice, jer nešto imam utisak da su previše duge za Antec 900, tako da je poželjan neki model koji je kraći od referentnog, ako takav postoji. Voleo bih i Display Port, ali to je manje bitno. Kako će se kartica uklopiti sa mojom konfom? Ne verujem da je overkill za Q6600, a i da jeste, nije preterano, ali me brine kompatibilnost sa pločom koja je već prilično matora i naravno nije po PCI-E 2.0 specifikaciji. Svaki savet je dobrodošao.
evo da otkucam i ja jedan post na ovom forumu posle x godina

da sam na tvom mestu batalio bih vodu (odakle ti water block za nju?) i uzeo MSI GTX570 Twin frozr jer kartica sabija kako je dobra.

mozes da je kupis samo u Emmiju a obzirom da sam ja product manager za VGA za Emmi mozes da me kontaktiras (na facebooku, bench forumu ili na sluzbeni mail) ako hoces da ti nabavim kartu. ostavio bi mi neku kaparu i sacekao 10ak dana i to je to.
ovo nije nikakva reklama, mogao sam da posaljem i PM ali sam hteo da otkucam post posle dosta vremena
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mr. Garrison na korisnoj poruci:
nikola s (3.3.2011)
Stara 4.3.2011, 2:20   #7
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: GTX 570...ali koji?

Hvala, ali nisam ljubitelj MSI, da ne nabrajam zbog čega. Po ovome što sam čituckao po netu, za sada se dvoumim između Gainward GS-a i Gigabyte. Prvi je jako dobro rešen (ima 1x8pin + 1x6pin konektor, pa i veću OC marginu, a ima i Display Port), a drugi može da se nabavi po znatno nižoj ceni u odnosu na ostale konkurente. Ne žurim nigde, tako da ću još da ih analiziram.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2011, 13:33   #8
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: GTX 570...ali koji?

Mislim da je trenutno apsoultno nepotrebno davati vise od 230e za graficku, posto se za te pare mogu kupiti GTX560Titanium ili jos bolje HD6950 1GB koje ce apsolutno sve igrice terati u fullHD rezoluciji sa maksimumom detalja na 40+ slicica u sekundi(bez seckanja).
PS: Mislim da je igranje sa ukljucenim Aniso filtriranjem i Anti Aliasingom cista glupost, posto je dobitak u kvalitetu prikaza mnogo mali, a jedu resurse graficke.
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2011, 13:57   #9
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: GTX 570...ali koji?

Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
Mislim da je trenutno apsoultno nepotrebno davati vise od 230e za graficku, posto se za te pare mogu kupiti GTX560Titanium ili jos bolje HD6950 1GB koje ce apsolutno sve igrice terati u fullHD rezoluciji sa maksimumom detalja na 40+ slicica u sekundi(bez seckanja).
PS: Mislim da je igranje sa ukljucenim Aniso filtriranjem i Anti Aliasingom cista glupost, posto je dobitak u kvalitetu prikaza mnogo mali, a jedu resurse graficke.
Ima se, moze se...
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2011, 13:04   #10
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: GTX 570...ali koji?

A ja mislim da su vaše poruke čist off.
Nije stvar u razbacivanju, nego je ovo poslednja promena grafe na ovoj konfi, koja je stara već više od 4 god. 570 će ipak izvući maximum iz klokovanog Q6600. Kad više ne budem mogao pristojno da se igram, znaću da je vreme za nov komp. A ako mi je 8800GT bio dovoljan za više od 3 godine igranja, od 570 valjda mogu da očekujem bar još toliko s obzirom da spada u višu klasu u odnosu na onu kojoj je 8800 pripadao u trenutku kupovine. A ako je tačno da se do sledeće generacije konzola ništa značajno neće menjati po pitanju zahtevnosti igara, onda ću biti miran do 2015.,tako da cifra od 300+ € ne deluje preterano.
Što se same kartice tiče, mislim da sam blizu odluci da to bude Gainward GS ili Phantom. Razlika u ceni je minimalna, pa koji nađem.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 3:51   #11
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: GTX 570...ali koji?

Uzeh Gainward Phantom i turih ga pod vodu. 800/1600/2000 bez podiizanja napona k'o od šale, dalje nisam pokušavao, a i mislim da neću posle silnih primera crkavanja VRM koje sam video po netu.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 4:45   #12
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: GTX 570...ali koji?

^ crkavale su GTX570ke i pri default naponu/taktovima te me malo cudi da nisi uzeo karticu sa jacom naponskom
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 14:21   #13
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: GTX 570...ali koji?

A koji to 570 ima jaču naponsku? Fantom ima naponsku kao i GTX580, 6 za gpu i 2 za memoriju. Evo, pogledaj:




A i hlađenje naponske i memorije je odlično:




A evo kako izgleda OCZ Hydroflow nabudžen na GPU



I hladi više nego odlično...48°C posle 10min Kombustor-a pri sobnoj temp 23°C:



Jedino se naponska baš žestoko greje...nakačio sam neki 5Cm vent na hladnjak naponske i posle 10min Kombustor-a jedva je uspevao da održi temp ispod 50°C. A tih skoro 50°C je izmerila sonda zalepljena na ovaj metalni heat spreader negde između GPU-a i naponske, otprilike iznad memorijskih čipova, tako da je temp VRM-a sigurno viša za koji stepen. Sad, ne znam koliko VRM-i mogu da podnesu °C, ali mislim da im je aktivno hlađenje neophodno za OC, čak i bez podizanja napona.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 19:01   #14
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: GTX 570...ali koji?

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
A ako je tačno da se do sledeće generacije konzola ništa značajno neće menjati po pitanju zahtevnosti igara, onda ću biti miran do 2015.,tako da cifra od 300+ € ne deluje preterano.
Nije preterano, al' MS je najavio xbox 720 za 2012, valjda. Kako god, mislim da si napravio dobru investiciju.

Kasno sam se javio, ali EVGA GTX570 HD (i HD Superclocked) je manja od standardne velichine (<23 cm) i poseduje displayport. Ne znam kakav je VRM (2x 6-pin, nisam je video golu ), ali samo da javim da ima i toga. Ima malo loshije hladjenje (nema vapor chamber, koliko znam), ali poshto ide pod vodu to te i ne zanima.

P.S. Ona izjava za AA i AF jeste offtopic, ali je "genijalna" .

Poslednja ispravka: Doomche (11.3.2011 u 19:42) Razlog: gramatika
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2011, 0:13   #15
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: GTX 570...ali koji?

Ma i ja sam se malo isparanoisao, mislio sam da je ne znam koliko dugačka, a zapravo se extra uklopila...evo kako to sad izgleda:





Nego, malo sam se raspitivao...generalno sve GTX570 kartice koje imaju 4-fazno napajanje imaju problem sa preopterećenjem (i crkavanjem) VRM-a. Dakle, sve koje imaju 2x6pin konektore. EVGA se tu takođe nije proslavio, a nije ni toliko hvaljeni MSI Twin Frozr. Džaba dobri kuleri kad problem nije samo u temperaturi, naročito ne GPU-a.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2011, 8:07   #16
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: GTX 570...ali koji?

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
A koji to 570 ima jaču naponsku? Fantom ima naponsku kao i GTX580, 6 za gpu i 2 za memoriju. Evo, pogledaj:

. . .
Nisam znao da Fantom ima pojacanu naponsku sekciju Iskreno od Gainwarda sam ocekivao samo drugacije hladjenje..

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
. . .

Nego, malo sam se raspitivao...generalno sve GTX570 kartice koje imaju 4-fazno napajanje imaju problem sa preopterećenjem (i crkavanjem) VRM-a. Dakle, sve koje imaju 2x6pin konektore. EVGA se tu takođe nije proslavio, a nije ni toliko hvaljeni MSI Twin Frozr. Džaba dobri kuleri kad problem nije samo u temperaturi, naročito ne GPU-a.
Pratim temu sa XS-a "Dead 570's (Have you killed yours?)" i vidim da crkava sve sto stigne bez obzira da li su kartice pod LN2,vodom ili fabrickim hladnjakom. Takodje nema neke preterane veze ni da li su kartice OC-ovane jer sam video i van XS-a da su prijavljeni slucajevi crkavanja pri igranju neceg zahtevnijeg bez diranja taktova

Btw lepo si ti uglavio taj OCz WB
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2011, 12:55   #17
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: GTX 570...ali koji?

Upravo to, dobro hlađenje apsolutno nije garant da će kartica moći da izdrži OC. Problem je upravo u slaboj naponskoj, jer je nVidia mislila da će 570 trošiti dosta manje od 580 i da mu nije potrebno 6-fazno napajanje. Zato modeli sa pojačanom naponskom ne bi trebalo da imaju tih problema, jer ako 6 faza izdržava 580, valjda će izdržati i njegovu lajt verziju. Dakle, sve kartice sa 8+6pin konektorima (umesto standardnih 2x6pin) imaju pojačanu naponsku i generalno su bezbednije za kupovinu. Mogli bi i da napravimo listu takvih koje mogu da se nađu kod nas, ako neko bude kupovao da se ne zezne.
Ja sam do sada primetio Gigabyte Windforce, Asus DirectCU, nereferentni Gainwardi (Golden Sample,Goes like hell, Phantom).
Što se budženja Hydroflow-a tiče, zahtevao je neznatne modifikacije - bušenje 4 rupe na metalnom nosaču bloka. Rezultati su odlični, kartica je hladnija pod opterećenjem nego stari 8800GT sa EK full cover blokom. Mislim da više nikada neću koristiti full cover blokove, jer iako hlade čitavu karticu, sam GPU je lošije hlađen nego kada se koristi poseban GPU blok. O razlici u ceni da ne govorim.
I oko temp naponske sam preterao, 50C dostiže samo u Kombustor-u, dok u Heaven-u na max podešavanjima temp nije ni 35C. Video sam negde da naponske na raznim karticama dostižu i preko 100C, tako da je ovo odlično!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
Asmodeus (13.3.2011), galebns (12.3.2011)
Stara 13.3.2011, 1:09   #18
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: GTX 570...ali koji?

Nisam izdržao, morao sam malo i da je kloknem!
Na 900MHz @ 1,135V kartica prolazi Kombustor i Heaven bez problema, ali se zato GPU greje na 55°C a naponska blizu 60°C. Ima još mesta za OC i bez modovanja BIOS-a, jer je VID jako nizak - 0,962, najniži koji sam video kod GTX570. Samo, nešto mi se ne prži kartica. Na 800MHz (čak i preko, ali volim "okrugle" vrednosti) radi bez podizanja napona i na 10-ak stepeni nižim temp i za GPU i za VRM. Smatram da 70-80MHz, pa čak i čitavih 100MHz nije vredno tih 10°C više, koji će se verovatno pretvoriti u 15 ili više stepeni na leto. I na ovih 800MHz razbija koliko je brza.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2011, 1:15   #19
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: GTX 570...ali koji?

Skroz fino, ja ne bih mogao da odolim, dushu bih joj popio, ali ti je i na defu dovoljna za bilo shta, pa i na tom HP-u . Nek te lepo sluzhi, mogao bi i da bacish neke 3DMark testove tu i tamo il' tako neshto .
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2011, 2:41   #20
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: GTX 570...ali koji?

Evo ide i na 950MHz sa 1,150V (maximum bez modovanja BIOS-a), prolazi Heaven bez artifakata i gluposti, ali trotluje u Kombustoru...lepo obori frekvenciju na 400MHz i čeka još napona, a test se vrti sve vreme.

Ne bih da bacam rezultate sintetike, nikad ih nisam jurio, a i nemam ništa sem ovog Heaven-a koji mi je poslužio čisto da okvirno vidim kako se klokuje i koliko °C da očekujem u igrama, pošto je ništa neće opteretiti kao Kombustor - on je tu samo kao ulitmativni test stabilnosti. A i sa ovom konfom bi rezultati sigurno bili znatno lošiji u odnosu na neke i7 i šta ti ja znam koje monstrume od procesora/čipsetova. Dok meni igre lete u full-u, nešto me *bip* za sintetiku.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Koji sajt koristite za social networking? --ComputerBoy-- Brbljaonica 44 1.6.2010 17:02
Miš koji bi zamenio A4tech G6 Bokile ŠDK - Osnovne komponente 15 23.3.2010 17:54
[AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines Maladikt Role-Play 113 20.3.2010 2:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com