Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.7.2008, 16:00   #1
nikornla
Član
 
Član od: 6.2.2006.
Poruke: 38
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Zvuk i Net problem

uzeh sinoc da sredim neki komp koji je prso, pa nije mogao ni da se ukljuci... instalirao windows, pa poceo i sa driver-ima (koje sam skinuo sa oficijalnog sajta za plocu ASRock K7S41GX, posto ljudi za koje sredjujem komp nemaju cd sa driver-ima) i sve je islo ok dok nisam poceo sa instalacijom audio driver-a... pri kraju njegove instalacije mi iskoci "Found New Hardware" dijalog i zatrazi mi da na netu trazi driver. Posto mi trenutno komp nije bio prikacen na net, ja odbijem i pokusam da nadjem driver medju skinutim, ali ni jedan ne odgovara... pogledao u device manager-u, a on tu komponentu ne prepoznaje tj. oznacava je kao unknown... odoh zatim na "sound and audio devices" gde mi javlja da nema audio device-a, ali mi takodje prijavljuje da su svi driver-i instalirani i da sve radi kako treba?!?!?!
reko, ajde da sa svog kompa nakacim net na ovaj (adsl preko rutera), ukljucim kabl u mreznu i komp izbaci neku poruku, u fazonu, "net ce vam biti ogranicen ili nece raditi, bla bla bla...", i potom ceo komp zakuca... pokusao sam da to premostim ubacivsi svoju mreznu, ali mi sad i za nju trazi driver?!?!

ima li neko neku ideju sta bi ovo moglo da bude i kako da resim ovaj problem???
pretpostavljam, da je problem u driver-ima, ali nisam 100% siguran, a i ako jeste u njima problem, nemam pojma sta sledece da radim, sem da menjam celu plocu
nikornla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2008, 22:33   #2
Chess
Novi član
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 15
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Zvuk i Net problem

Hmmm instaliraj black xp v 8.0,zavali se u stolicu i pijuckaj kafu dok on sam sve odradi ;-)
Chess je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2008, 22:43   #3
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Zvuk i Net problem

Citat:
nikornla kaže: Pregled poruke
uzeh sinoc da sredim neki komp koji je prso, pa nije mogao ni da se ukljuci... instalirao windows, pa poceo i sa driver-ima (koje sam skinuo sa oficijalnog sajta za plocu ASRock K7S41GX, posto ljudi za koje sredjujem komp nemaju cd sa driver-ima) i sve je islo ok dok nisam poceo sa instalacijom audio driver-a... pri kraju njegove instalacije mi iskoci "Found New Hardware" dijalog i zatrazi mi da na netu trazi driver. Posto mi trenutno komp nije bio prikacen na net, ja odbijem i pokusam da nadjem driver medju skinutim, ali ni jedan ne odgovara... pogledao u device manager-u, a on tu komponentu ne prepoznaje tj. oznacava je kao unknown... odoh zatim na "sound and audio devices" gde mi javlja da nema audio device-a, ali mi takodje prijavljuje da su svi driver-i instalirani i da sve radi kako treba?!?!?!
reko, ajde da sa svog kompa nakacim net na ovaj (adsl preko rutera), ukljucim kabl u mreznu i komp izbaci neku poruku, u fazonu, "net ce vam biti ogranicen ili nece raditi, bla bla bla...", i potom ceo komp zakuca... pokusao sam da to premostim ubacivsi svoju mreznu, ali mi sad i za nju trazi driver?!?!

ima li neko neku ideju sta bi ovo moglo da bude i kako da resim ovaj problem???
pretpostavljam, da je problem u driver-ima, ali nisam 100% siguran, a i ako jeste u njima problem, nemam pojma sta sledece da radim, sem da menjam celu plocu
Zatrazi od tvog provajdera podesavanje za ruter. Pogledaj IP. ipconfig.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2008, 8:58   #4
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: Zvuk i Net problem

Nisi skinuo odgovarajuce drajvere za tu plocu, ocigledno, zato ti ne radi ni zvuk, ni mrezna.
Basa Mrkalj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2008, 10:02   #5
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Zvuk i Net problem

Jesi li odavde skidao drivere?

Ako nisi, skini a ako jesi probaj da ih reinstaliras.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Toshiba A210-128 - Problem pantadv Prenosni računari 9 19.1.2009 12:20
Problem sa RAM memorijom! zdravko77 Operativni sistemi 22 7.4.2007 11:24
kako iskljuciti zvuk u browser-u(ie,ff) sokratbg Operativni sistemi 4 5.3.2007 0:49
Problem sa UPS-om... Climhazard Kvarovi 0 27.2.2007 4:37
Problem sa Audigy SE karticom dejan1980 Zvuk na računaru 22 28.6.2006 13:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com