Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.5.2015, 14:42   #1
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Lenovo a7-30 3300

Uporedo sa ZTE Kis 3 telefonom, ciju sam recenziju vec napisao, uzeo sam i gorepomenuti tablet.Uz najmanji paket, mobilni net S koji kosta 700din mesecno, koji ima 5gb brzog i neogranicen spori internet, tablet me je kostao 3600 dinara, sto smatram da je veoma povoljno za ovakav uredjaj,naravno ko nema uvek pristup bezicnoj mrezi.Pa da krenemo

Pakovanje

U kutiji se nalazi tablet, usb kabal, punjac , garancija i ostala dokumentacija. Nema slusalica sto je cudno uzevsi u obzir da je ovo tablet namenjen prvenstveno multimediji,ali dobro,svako kome je zvuk bitan sigurno nece koristiti fabricke slusalice.Za razliku od lenovo telefona, u pakovanju se ne dobija folija.

Dizajn

Uredjaj izgleda veoma lepo,imate osecaj u ruci da drzite nesto kvalitetno, za razliku od Prestigio ili Blueberry itd. Moj primerak je crne boje,stim sto postoji i bela verzija,koje nema u MTS-u, i kod nje je samo zadnji poklopac beo, dok su bazeli oko ekrana crne boje. Na polejini uredjaja se nalazi kamera i Dolby logo. Sa desne strane tableta se nalazi dugme za otkljucavanje i za kontrolu jacine zvuka,koji su kvalitetno odradjeni.Sa leve strane se nalazi otvor za sd karticu i 3g karticu operatera.Ekran je blago uronjen u kuciste. Iznad ekrana se nalazi vga kamera,lenovo logo i zvucnik,a ispod ekrana jos jedan zvucnik. Na vrhu uredjaja se nalazi 3.5mm dzek i usb za punjenje/povezivanje.

Performanse

Tablet koristi MTK Soc, tacnije MT8382M, cetiri Cortex A7 jezgra na 1.3 ghz. Grafika je Mali-400 MP2. Koristi 1gb ram memorije i ima 8gb skladisnog prostora, od cega korisniku ostaje oko 5.5gb slobodno. Baterija je 3500mah, i za nekih mesec dana koriscenja tableta, zadovoljan sam baterijom,iako je mogla biti malo jaca. Tablet veoma brzo radi,nema kocenja i lagovanja,sve lepo klizi.Internet preko 3g kartice radi odlicno, signal je odlican,mreza se nikad ne gubi. Moguce je flashovati tablet da moze da se koristi za pozive i sms,kome je to bitno.Testove sa skorovima ne vrtim,jer mi nije bitna brojka i rezultati testova, nego kako se uredjaj ponasa u realnom radu, i tu nemam zamerki.

Ekran

Ekran je dijagonale 7 inca, rezolucija je 1024 x 600 pixela, sto dodje 170ppi. Boje su dobre. Na papiru izgleda malo, ali ja ne vidim razliku izmedju 170 i 230 ppi. Pikselizacija je naravno primetna ako se tablet skroz priblizi. Ekran je IPS, 16m boja, LED GLARE. Ekran ima jak odsjaj,koji je primetan najvise na crnoj pozadini. Uglovi vidljivosti nisu nista specijalno,ali nisu ni losi mnogo. Osim primetnog glarea tj odsjaja na crnoj pozadini, ekran je dobar.Posle nekog vremena sam se i navikao na taj odsjaj,tj manje ga primecujem. Na suncu je dobra citljivost kad se osvetljenje pojaca do kraja.

Kamera

Zadnja kamera je 2mpix, prednja VGA.To vam sve govori.Ne poseduje blic. Tekst slikan zadnjom kamerom je dobro vidljiv, bolje nego ZTE Kis 3 koja ima 3mpix. VGA kameru nisam ni isprobao, ne koristim skype itd.

Zvuk

Tablet poseduje Dolby Surround sistem,sto su i istaknuli logoom na poledjini tableta. Ekvilajzer ima mnogo podesavanja. Zvuk iz prednjih zvucnika je savrsen,kvalitet i glasnoca su odlicni,nikakvih zamerki.Definitivno odskace od tableta u istom cenovnom rangu,cak i malo skuplji tableti imaju losiji zvuk.Ipak je Lenovo ovaj tablet reklamirao kao multimedijalni. Sto se tice zvuka preko slusalica,zvuk je dobar ali ne i odlican kao preko zvucnika,verovatno se kvalitet moze podici sa cackanjem ekvilajzera i opcijama ali nisam stigao da sve isprobam,jer se tablet nalazi na reklamaciji, sto nas dovodi do...

Softver

Glavnog problema ovog tableta. Kad je izasao, tablet je koristio JB tj 4.2 verziju androida. U medjuvremenu je Lenovo izbacio 4.4.2 Kitkat, i moj je fabricki dosao sa najnovijom verzijom softvera. Kitkat odlicno radi, Lenovo ui je lepo odradjen i nema problema sa njim u radu.Osim standardnih google aplikacija, bilo je jos par preinstaliranih,nprimer UC Browser,Dolby EQ,par Lenovo aplikacija i to je to.Launcher ne poseduje app drawer, vec je slicniji iOS-u i Huawei Emotion Ui-u, gde se sve aplikacije nalaze na ekranu i po folderima. Generalno brzina i stabilnost su odlicni.Ali tu dolazimo do problema zbog cega je tablet poslat na reklamaciju...


Problem nije do mog tableta licno ili neki hardverski kvar, nego je Lenovo nesto zeznuo sa kitkatom.Na lenovo forumu, OGROMAN broj ljudi ima ovaj problem,cak i u mtsu sam isprobao izlozeni model i on ima problem sa touchom,tacnije svaki model koji koristi kitkat..Kad se uredjaj koristi, desi se da touch ne reaguje 2-3 sekunde na dodir,sve sto se desava na ekranu radi, ali samo touch ne daje odziv par sekundi.Ovaj problem nije postojao na 4.2 verziji nego je stigao sa kitkatom,i ljudi vec par meseci cekaju zakrpu ali Lenovo se ne oglasava.Problem je moguce otkloniti flashovanjem uredjaja i da se ubaci neki drugi Lenovo ROM, ali tad se gubi garancija, sto ne zelim. Nekom ovaj problem moze da smeta,nekom ne,ali svakako kvari ugodjaj u koriscenju uredjaja,jer sem ovog problema, tablet veoma brzo i fluidno radi. Posto sumnjam da ce MTS uspeti da otkloni kvar,vrlo je moguce da kao zamenu uzmem Alcatel 8 (3g), i ako se to desi, uradicu recenziju i njega. Za sva pitanja u vezi tableta, na raspolaganju sam

Poslednja ispravka: darac_kv (25.5.2015 u 1:42)
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Lenovo caught installing adware on new computers Partybreaker Prenosni računari 7 27.4.2015 0:46
Lenovo vs Lenovo vs Fujitsu Macak Mackin ŠDK - Prenosni računari 10 26.12.2012 19:41
ASUS K53SM-SX037 ili Lenovo Y570? Akcent ŠDK - Prenosni računari 18 8.4.2012 16:21
Pomoć - Dell N110 ili Lenovo E520 GiaBlack ŠDK - Prenosni računari 10 19.11.2011 12:14
Lenovo DO Tour, 19. i 20. septembar, Beograd Dukes Dešavanja i događaji 0 20.8.2011 17:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com