Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.6.2007, 23:16   #1
dragom
Novi član
 
Član od: 8.6.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Arrow Skype kvalitet tona

Imam ADSL Internet(256/128) instaliran Skype 3.2,WEB kameru Chiconny(na kojoj koristim i mikrofon).Sliku koju saljem imam odlicnu ,medjutim ton koji primam i saljem nije bas zadovoljavajucii.Ljudi sa kojima pricam mi kazu da kada pricam savim tiho cuju me pristojno ali ne sasvim dobro.Moj je utisak da kada bih smanjio jacinu mikrofona na kameri da bi bilo bolje,medjutim kada zauzmem u padajucem meniju podesavanja mikrofona USB Camera podesavanje tona nije aktivno.Radio sam na sledeci nacin:
1.Control Panel-Sounds and devices-Audio-Mikrofon-USB Camera i onda oppcija kontrole jacine zvuka nije aktivna

2.Skype-Tools-Options-Audio Settings-USB Camera(zauzeta u padajucem meniju)-Lets skype adjust my audio settings(probao sam i da iskljucim ovu opciju da rucno pokrenem klizac za jacinu,medjutim on se sam kasnije vracao u neki srednji polozaj)

3.Pokusavao sam u Video impresiji(nema pod.jacine).Sta da radim?
dragom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2007, 23:59   #2
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Skype kvalitet tona

Kako se radi o USB uredjaju preko koga ide slika i ton preostaje ti da koristis softver koji si morao dobiti na CD-u za kamericu. "Pravi" mikrofoni kace se na zvucnu pa se normalo preko nje i podesava jacina svakog prikljucenog uredjaja.
Pokusaj recimo da pronadjes rupicu na kamerici za mikrofon i na nju nalepis tanji sundjer. Tako ces prigusiti jacinu govora a nece doci do izoblicenja zvuka. Profi mikrofoni upravo koriste specijalne sundjere i materijale ( cupave ) kako bi recimo duvanje vetra na otvorenom i glas novinara ne bi mesao i ometao govor.
Mislim da je ovo prakticno resenje pa probaj.
Poz.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2007, 0:38   #3
dragom
Novi član
 
Član od: 8.6.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Arrow Re: Skype kvalitet tona

Problem sa Skypom sa resio na sledeci nacin :Kupio sam stabilni mikrofon Genius(170din) ton super cist bez sumova.Ocigledno da se radi o losem kvalitetu mikrofona kojisam pre koristio u sklopu kamere.Hvala svima koji su mi zeleli pomoci
dragom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kvalitet narezanih cd-ova (dvd-r,dvd+r,cd-r...) dzonihsv Nosači podataka 9 17.6.2007 20:50
MP3 fajl posle obrade, kvalitet? bebeys Aplikativni softver 10 13.5.2007 2:25
Acer TravelMate 2492WLMi- kvalitet??? milos tomic ŠDK - Prenosni računari 2 25.1.2007 14:23
VoIP telefon za Skype? Hard2geT ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 9.11.2006 16:09
Top 3 - cena / kvalitet Pantelija ŠDK - Prenosni računari 7 22.6.2006 15:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com