Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.9.2014, 22:55   #2801
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
AngeR kaže: Pregled poruke
Da li sbb internet moze da se uzme u svim gradovima Srbije ? Ja zivim u Arandjelovcu i znam da bas davno nije moglo e sad ne znam da li se nesto promenilo .
Zar ne mislis da je pomalo glupo pitanje za ovaj forum ?
Takve stvari mozes pitati ili preko call centra SBB-a ili putem njihovog foruma
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Srki na korisnoj poruci:
AngeR (18.9.2014)
Stara 17.9.2014, 23:51   #2802
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Upload nije povećavan, je li tako?

Meni stigli kanali a DL/U mi i dalje 20/2.5

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (17.9.2014 u 23:59)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2014, 23:59   #2803
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Jeste, za 0.5Mb/s.

Čini mi se da su kanali dodati pre povećanja brzine.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2014, 0:04   #2804
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
I zbog čega je onda Borča privilegovana i ima više od pola godine brži net za iste pare? Mislim da ih nisu zvanično kupili, postojali su samo neki dogovori oko preuzimanja teritorija - tipa: SBB preuzeo deo Starog grada koji je držao Vektor itd.
Ekperimentalno

Edit: Sad vidim da im je i sajt drugačiji, obično oni koje je kupio SBB imaju maltene isti sajt.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2014, 0:29   #2805
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
Jeste, za 0.5Mb/s.

Čini mi se da su kanali dodati pre povećanja brzine.
Da li je moguće da su mi povećali samo upload ali ne i download? Imam nove kanale, 2.5mb mi je up, ali 19 i nešto down. Imam njihov novi cisko ruter i modem u jednom uređaju. Nakačen sam sa laptopom na N standard....



edit: na kablu mi je 39mb. Dakle nešto ne valja kod wifi

Cisco EPC3925
Promenio sam na kanal 10 i ništa....

edit:

Otkrio sam u čemu je problem, neće laptop živ na N standard da se poveže... Kartica je Qualcomm Atheros QCA9565 802.11b/g/n WiFi Adapter. Da i je moguće da nije ispravna ili šta? Dalje, u Win8 task manageru piše mi da je konekcija wifi N a u opcijama veze da je g? Mislim da ću morati da otvorim novu temu ako ne nađem rešenje večeras...

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (18.9.2014 u 1:25)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2014, 1:17   #2806
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Stavi N only. Nikad nemoj da koristis b/g/n mixed mode. Ako se neki stariji uredjaj konektuje i koristis mixed mode to ti usporava celu mrezu.


Stavi nove drajvere, mozda koristis genericki ms-ov driver.
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2014, 1:51   #2807
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Uf, jedva naštelovah. I to seljačkom metodom - izbrisao sam mrežu, pa je opet vratio. Ali nije odmah proradilo, nego se samo konektovalo pa se samo diskonektovalo pa opet isto. I drajvere sam stavio nove. I u neka doba proradilo. Pažnja svima sa win 8!

Eh da,
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2014, 20:48   #2808
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Scenario je sledeci:

Prizemlje i prvi sprat. Svaki sprat ima svoj TV i poseban kabl koji ide u potkrovlje na 2 antene.

Ako hocu SBB na oba televizora, samo se 2 u 1 prikljucak u potkrovlju ugradi i prikljuce uredjaji na spratovima i to je to?

Ne mora kabl da se vuce prvo do jednog sprata na glavni uredjaj pa da iz glavnog uredjaja ide kabl do prizemlja i da se prikljuci sporedni uredjaj?
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2014, 21:12   #2809
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

O čemu ti?

Analgona, digitalna?

Kakvi uređaji?
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2014, 0:07   #2810
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Pa sbb na oba TV-a i u prizemlju i na spratu. Da li kabl mora da ide od glavnog D3 uredjaja ka drugom D3 uredjaju ili su oni nezavisni tj. mogu da splitujem kabl na potkrovlju.
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2014, 0:58   #2811
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
nicpid kaže: Pregled poruke
Pa sbb na oba TV-a i u prizemlju i na spratu. Da li kabl mora da ide od glavnog D3 uredjaja ka drugom D3 uredjaju ili su oni nezavisni tj. mogu da splitujem kabl na potkrovlju.
Nije mi poznato da imaju glavni i sekundarni uređaj. To vidi s nima kako ide, šta god da treba da se uradi trebalo bi oni samo da urade.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2014, 12:55   #2812
xdekacx
Novi član
 
Član od: 5.4.2012.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ljudi, imam isti problem.
Brzina na kablu je OK (cca 40/2,5), ali preko laptopa, telefona (oba vrlo blizu Cisco EPC3925) ne može preći 23 - 25. Probao sam sa fabričkim resetovanjem i sa isključivanjem WNM, ali ne pomaže (doduše sa isključivanjem WNM brzina skoči do 38 na speedtestu na telefonu, ali na laptopu ne može da se koristi internet).
Imate li neki savet? Podešavanje samo na N se vrši u web konzoli Cisca ili gde?
Hvala unapred.
xdekacx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2014, 14:45   #2813
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Jel ti i telefon u laptop podrzavaju N? Tesko je naci tacnu specifikaciju za taj modem, koliku tacno brzinu podrzava preko N protokola.. S tim da mislim da je ipak problem u tvom telefonu/laptopu..

Tojest.. Telefoni generalno imaju slab wifi prijemnik.. Ali bi laptop lako trebalo da dostize i do 140 megabita ako ima N..

S tim da treba i na fonu i ja laptopu da proveris kolika ti je tacno brzina linka.. Na telefonu udji u WiFi poesavanje, i samo klikni jednom na svoj wifi (dok si povezan) i pisace ti brzina.. Za windows je malo duza procedura, mrzi me sad da kucam..

EDIT: Evo ti ovde savrseno uputstvo i za Windows i za Mac: http://kb.linksys.com/Linksys/GetArt...5bedc_3967.xml

Proveri na laptopu koja ti je tu brzina pa javi.
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2014, 18:18   #2814
xdekacx
Novi član
 
Član od: 5.4.2012.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Pozdrav.
OK, da sumiram sve podatke.
SBB modem/router je Cisco EPC3925.
Na LAN žičnoj vezi HP laptop preko Speedtesta daje podatak od 38/2,4, dakle sve je OK.
Na WiFi vezi (odmah pored routera) HP laptop i Nexus 5 telefon preko Speedtesta daju podatak od 25/2,4.
Na Wi F vezi desktop računar koji se nalazi na cca 10 - 15 m i povezan je sa routerom preko TP Linkovog USB adaptera daje očekivano manjih 17 - 18/2,4.
E sada, dok sam imao manji paket od 20, brzine su bile OK (WiFi na laptopu i telefonu su bili oko 19, a na desktopu oko 16) tj bilo je i na žici i na Wifi jednako i maksimalno iskorišćeno.
Moje pitanje je zašto Cisco sada neće da propusti punu brzinu?
SBB podrška mi je rekla da oni ne mogu da garantuju za to!!! Opet vidim na netu da ima ljudi kojima to polazi za rukom.
Što se podataka o brzini linka iz tvog pitanja tiče, laptop daje podatak od 54 Mbit, a desktop od 7 Mbit, a telefon 2 Mbit!!!
Napominjem da je u web konzoli podešeno b/g/n mode i da je isključen WMN (kao što sam rekao, kada ga uključim, brzine skoče na 38, ali je internet potpuno nefunkcionalan).
Pozdrav.
xdekacx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2014, 18:25   #2815
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Cekaj kakav sad desktop pominjes? I cime je on povezan? Njega nisi pominjao ranije? Mislio sam da imas samo laptop i telefon..

Sto se tice 54Mbit na laptopu.. Nemoguce je da izvlaci samo toliko ako ti laptop podrzava N.. Jesi siguran da ti laptop podrzava N? Posto ako ne podrzava.. Onda ti je jednostavno star laptop i nema mu pomoci, to je to..

A sto se tice tih 7Mbit sto pominjes i nekih 2Mbit.. tu mi nista nije jasno.. Ako ti telefon prikazuje samo 2Mbit, onda ni na speedtestu ne bi mogao da izvuce vise od 2Mbit.. a ti kazes da ti izvlaci 23.. sad nista ne kapiram?
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2014, 19:14   #2816
xdekacx
Novi član
 
Član od: 5.4.2012.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

OK, zaboravi na desktop.
On je povezan kako sam ti i napisao i logično je da zbog daljine uvek imam nešto slabiju brzinu na njemu.
Ovde je problem što laptop i telefon nemaju max koji su ranije imali (nekad 19 od 20 sada 25 od 40).
Laptop je HP Elitebook 8440p koji ima "Intel Centrino Ultimate-N 6300 Integrated support for 802.11a, b, g, and n1 Up to 300 mbps data rate".
E sada ono što me buni u njegovim podešavanjima je što mu stoji N mode, ali u opciji Wireless mode stoje samo a/b/g standardi i negu se menjati.
Što se ovih brzina linkova tiče, ja sam samo prepisao ono što si m irekao dakle tako je kako kaže network and sharing center tj. speed test.
xdekacx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2014, 19:16   #2817
xdekacx
Novi član
 
Član od: 5.4.2012.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Još jedna stvar, ako laptop pokazuje 54 Mbit što onda ne može 40 (ako već kažeš da telefon koji pokazuje 2 ne može 23)?
xdekacx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2014, 19:52   #2818
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ne moze jer to nije realan protok.
Izguglaj malo.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2014, 1:51   #2819
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ne radi dobro Mixed mode na tom ruteru.

Udji u opcije rutera (ono 192.168.1.1 čini mi se), nađi N only, i ako ti i laptop i telefon podržavaju noviji N standard, radiće ti sve bez problema. U suportonom, osuđen si na spori g standard.

To što ti piše da je 54megabita, nema veze sa životom, ja sam max 20mb na toj konekciji izvlačio.

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (18.10.2014 u 10:05)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2014, 17:31   #2820
nimd4
Član
 
Član od: 18.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 37
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
Srki kaže: Pregled poruke
Zar ne mislis da je pomalo glupo pitanje za ovaj forum ?
Takve stvari mozes pitati ili preko call centra SBB-a ili putem njihovog foruma
1) Mozes q-rac.
2) Ne daj boze, da neko ima -neki- prolem sa SBB-om, trajace najmanje 3-7 dana da se resi (i najprostije pitanje), a mozda i do mesec dana.. A, mozda i duze.
3) Hvala bogu da ima tema, na drugim forumima koji ne pripadaju njima.. Jer tu nema -njihove- cenzure i sl. =)

Trenutno smo u bici, sa njima i nece biti resenja.. Nema, ne postoji nacin - na koji mozes da se sporazumes sa ljudima. Cini se da je svaki, nas, email tretiran individualno - kao da nemaju (interni, neki back-office) sistem, gde dodele odredjenom operateru (nas, neciji) slucaj.. Nego odgovara ko-kako stigne i onda svaka poruka: ajde, Jovo, nanovo. (a, ni jedan da resi; a vreme izmedju poruka samo ide i ide)

Prethodno, pre nekih godinu, dve.. Presli smo na Telekom ADSL, kada smo imali jos jedan "neresiv" slucaj sa njima.. Taj jos uvek traje, ali su im uslovi (mnogo) povoljniji, cene su im bolje, pa smo se vratili na SBB.

^^ Naime, otvorili su 224.0.0.22 interni, broadcast, servis.. Valjda za sve, te, lokalne usluge koje nude (LAN izmedju kancelarija i sve ostalo); ali, tesko mu je "doskociti" kada se ne koristi.. Cak i iz Linux-a (osetni, malo) deo resursa ide na (konstantno) blokiranje multicast-a i ume da bude pain-in-the-neck.

(Err, u Windows-u, Comodo efektivno moze da blokira "System" saobracaj i onda je 0k - manje, vise.. Odnosno, samo, ko ume da podesi Comodo na "full prompts", da koristi "Custom Ruleset" itd., itd.)

Elem, trenutno, imaju od mene, od nas, email sa CELIM opisom problema - kako nam server ne dozvoljava da napravimo novi email nalog (do 5 dozvoljenih, besplatnih); sve sa screenshot-ovima.. A, od njih dobijamo "generic" odgovore, ne jedan, ono sto pise u "FAQ" i na help stranama - kao da smo slepi i da ne umemo da citamo - i, kao da smo debili, lol! xD

Pored toga, pre (vise od!) mesec dana - kada je dosao detchko da montira (iz "outsourcing" firme, nije bio iz SBB-a), povezao sa spliterom koji ne odgovara.. Onaj sto razdvaja otpor u kablovima, za TV i za modem.. I rekao da "imamo problem sa signalom i da ce doci iz tehnike". Iz "tehnike" se niko ne pojavi, par dana, ja pogledam sta se desava.. I vidim pogresno namesteno, odem kupim spliter i namestim (I, naravno, PRORADI, zato sto je bilo pogresno instalirano.. Prosto neverovatno, zar ne). Jos, signal i dalje nije u "fulu", jer moraju zice da se obnove.. Ali, niti su se javili, niti obavestili, nista - ni poziv, email, ni odgovor na nase (sem, tih, nekih, "generic" odgovora za mentole - kao da nam je pisala Microsoft-ova podrska, hehe), nista..

Eto, sta covek da radi.. Da se slika. Mogu da zamislim, tek, ljude koji imaju stvarnih problema - gde im "idu" pare.. Oni koji placaju za uslugu, a ne dobijaju je - recimo. Pre MNOGO godina, kada su bili manji.. SBB je radio mnogo "lepse" sa ljudima. Danas, ona masina - sto je cekas, kada pozoves telefonom, kaze: "[..] vreme cekanja manje od 3 minuta" - a, oni se jave posle 15 (ili, posle 15 minuta se promeni - da je vreme cekanja duze od 3 min.). Telefon, poziv, nije besplatan.. Nego, iz naseg dzepa. Lepo, zar ne.

#EndRantHvalaNaCitanju

P.S. Ae, da!.. Ako je nekoga -uopste- zanimala moja poruka ovde.. Za 224.0.0.x multicast "problem" - kada sam im ranije pisao, mnogo poruka i potrosio mnogo naseg i njihovog vremena (a, skroz bez veze): NIKO mi nije napisao, u odgovoru, "znate, to je to i to.. i takav je razlog sto to tako ide"; nisu mi rekli da je novo-otvoreni servis, cemu sluzi.. Nego su me tretirali kao budalu, koja ne razume kakav je to saobracaj i kako internet funkcionise. Teror, lolz. ;-s

(Slao sam im i onda, screenshot-ove, detaljne TCP/IP izvestaje, mnogo toga; a, najisplativiji je ISP kod nas, skoro da nema izbora, blah)
nimd4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slike sa digitalnih fotoaparata - razno Iluminator Fotografija 1074 11.10.2007 1:14
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com