Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.8.2013, 16:01   #161
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: ArmA 3

Ma nece mapa bit ina tvom ekranu veca od caspiana jer postoji nesto sto se zove draw distance.

Druga stvar, mapa nije radjena step by step vec je genericki kreirana nekim alatom ili cime vec a oni odradili bitnije svari poput baza, pointa, par izmjena itd itd.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2013, 20:54   #162
matrix_ninja
Veteran
 
Član od: 13.1.2007.
Poruke: 864
Zahvalnice: 505
Zahvaljeno 161 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: ArmA 3

To nesto sto se zove draw distance, u nekim igrama mozes da smanjujes i povecavas u opcijama, tako da hoce definitivno biti veca od caspiana, a evo i kako to izgleda iz daleka.
http://www.youtube.com/watch?v=tg9Yz...ature=youtu.be

Mada cijela izjava ti je bez veze, ne prave oni veliku mapu da je gledas, i da se divis koliko daleko vidis (tako da i ovaj video je besmislen, cisto samo da pokaze da mozes i to da uradis, nikad ti nece trebati veci view distance od 3000) vec da ne dosadi igrati, i da imas uvijek dosta zanimljivih lokacija za mission maker-e.

Druga stvar, mapa je najmanje od svega genericka, jer su doslovno kopirali stvarno ostrvo, od naselja, do sitnih detalja.
https://maps.google.com/maps?q=limno...&ved=0CJUBELYD (ukljuci earth view pa uporedi)
Juznije od tog ostrva je Agios Efstratios koji je manja mapa iz alphe i bete.
http://imgur.com/a/b8OON
matrix_ninja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2013, 21:08   #163
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: ArmA 3

I meni je to za generičku mapu prvo djelovalo krajnje neozbiljno za ovaj razvojni tim i projekat, a onda se i sjetim Kuzmine kolumne sa tužbom .
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2013, 21:20   #164
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: ArmA 3

Citat:
matrix_ninja kaže: Pregled poruke
To nesto sto se zove draw distance, u nekim igrama mozes da smanjujes i povecavas u opcijama, tako da hoce definitivno biti veca od caspiana, a evo i kako to izgleda iz daleka.
http://www.youtube.com/watch?v=tg9Yz...ature=youtu.be

Mada cijela izjava ti je bez veze, ne prave oni veliku mapu da je gledas, i da se divis koliko daleko vidis (tako da i ovaj video je besmislen, cisto samo da pokaze da mozes i to da uradis, nikad ti nece trebati veci view distance od 3000) vec da ne dosadi igrati, i da imas uvijek dosta zanimljivih lokacija za mission maker-e.

Druga stvar, mapa je najmanje od svega genericka, jer su doslovno kopirali stvarno ostrvo, od naselja, do sitnih detalja.
https://maps.google.com/maps?q=limno...&ved=0CJUBELYD (ukljuci earth view pa uporedi)
Juznije od tog ostrva je Agios Efstratios koji je manja mapa iz alphe i bete.
http://imgur.com/a/b8OON
Ti kao da nisi ni procitao moj post a jos mi govoris da je tvoj video besmislen.. sta god ti to značilo.

Enivej. Ostvo je vise naseljeno nego sto sam mislio i ako je pod upitnikom koliko ce zaista biti kuća i naselja iz stvarnog zivota preneseno.. ali je i dalje velika vecina livade i doline sto je od toga velika vecina generički draw (gorni lijevi dio mape, gotovo 20% ostrva ne da nema ni jedne kuće vec nema niti ceste.. samo livade.. dole ovo "poluostvro.." misli mda nema niti jedne kuće..

) Ostvro kao ostvo je bogato, kako rekoh vise nego sto sam mislio ali nije brate kao NY gusto naseljeno.

Poslednja ispravka: jonathan (27.8.2013 u 21:30)
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2013, 21:35   #165
matrix_ninja
Veteran
 
Član od: 13.1.2007.
Poruke: 864
Zahvalnice: 505
Zahvaljeno 161 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: ArmA 3

Sta da ti kazem, samo sam ti ukazao na to da grijesis, sve sto sam rekao stoji, ali nema veze.
Inace iz vazduha ne mozes nista ni da vidis, pa bas i djeluje dosta genericno, sama polja i livade.
"Nabavi" igru kad izadje, pa se malo prosetaj, pa ces da vidis koliko je paznje posveceno detaljima, ne obracaj paznju na yt klipove po netu, jer ne mogu ti ni opisati koliko lose izgleda kad stavis snimak na yt, u odnosu na igru.

EDIT: Sto se naseljenosti tice, kasnije malo cu da pokazem jedan gradic na mapi, pa cu snimiti koliki je kad udjes u njega, jer na ovom snimku sto sam postovao, ne mozes nista ni da vidis (sa te visine ti doslovno treba jedno 5 minuta samo da padnes na zemlju, jako je tesko uopste shvatiti velicinu mape dok se ne nadjes na njoj)
matrix_ninja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2013, 21:40   #166
gorgilije
Starosedelac
 
Član od: 13.2.2008.
Poruke: 2.645
Zahvalnice: 965
Zahvaljeno 1.026 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: ArmA 3

A sta vam znaci to kad je velika mapa?Jel to kao neki plus?Poredim ovu mapu sa najvecom mapom u Battlefildu -Bandar desert.Uopste nije bitno kolika je koja,nego samo navodim primer.Sta ja kao igrac u timu imam od toga sto je mapa ogromna?Ja sam tu gde sam,na mapi,i nemam nikakav uticaj na tamo neki udaljeni deo mape.Pa cak i kao snajper,na nekoj ogromnoj mapi,imam reon mog dejstva,ali opet to nije cela mapa.Sta vredi ogromna mapa,kad ce da zvrji prazna.Ili da u timu ima nas 500 a i u protivnickom timu isto 500 pa bi onda velika mapa imala neki smisao.A ovako...
gorgilije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2013, 21:49   #167
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: ArmA 3

^
Tebi izgleda što manja open world igra, to bolje...
Ovo je singleplayer mapa, koliko sam razumio.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2013, 21:58   #168
matrix_ninja
Veteran
 
Član od: 13.1.2007.
Poruke: 864
Zahvalnice: 505
Zahvaljeno 161 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: ArmA 3

Citat:
gorgilije kaže: Pregled poruke
A sta vam znaci to kad je velika mapa?Jel to kao neki plus?Poredim ovu mapu sa najvecom mapom u Battlefildu -Bandar desert.Uopste nije bitno kolika je koja,nego samo navodim primer.Sta ja kao igrac u timu imam od toga sto je mapa ogromna?Ja sam tu gde sam,na mapi,i nemam nikakav uticaj na tamo neki udaljeni deo mape.Pa cak i kao snajper,na nekoj ogromnoj mapi,imam reon mog dejstva,ali opet to nije cela mapa.Sta vredi ogromna mapa,kad ce da zvrji prazna.Ili da u timu ima nas 500 a i u protivnickom timu isto 500 pa bi onda velika mapa imala neki smisao.A ovako...
Pa sigurno nije minus

Inace igra izlazi sa jednom mapom (sandbox, nesto kao gta sa 1 mapom) ima i stratis, ali sigurno niko nece igrati tu mapu kad igra izadje.
Sad zamisli gta da ima 1x1km mapu? Ili battlefield da ima samo jednu mapu?
Ne mozes da je poredis sa drugim shooterima na taj nacin, jer mapa je jedna, samo sto se misija uglavnom ne desava na istom mjestu. Sto veca mapa, vece mogucnosti (kad je u pitanju arma)
Ne bitno dal je mp ili sp.
matrix_ninja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2013, 22:43   #169
gorgilije
Starosedelac
 
Član od: 13.2.2008.
Poruke: 2.645
Zahvalnice: 965
Zahvaljeno 1.026 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: ArmA 3

Citat:
JzmA kaže: Pregled poruke
^
Tebi izgleda što manja open world igra, to bolje...
Nije,ja volim velike otvorene mape,(ustvari samo takve i igram) ali ne tipa Bandar desert jer je preogromna.
gorgilije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2013, 1:49   #170
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: ArmA 3

A tour of Altis, Arma 3′s main map

http://www.pcgamer.com/gallery/a-tou...a-3s-main-map/
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2013, 6:53   #171
Ivan1981
Veteran
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.186
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 283 puta na 191 poruka
Određen forumom Re: ArmA 3

U editoru Altis radi odlicno cak i na ultra detaljima sa smanjenom vidljivoscu na 1600m, ali isprobah neki wasteland server sa 60 igraca i FPS mi se krece izmedju 20-30

Mada definitivno postoji nesto do servera sto utice na FPS u multiju. Na nekim serverima igra radi ok i sa 30-40 igraca, dok na nekim je neigrivo i sa 10-20 igraca.
Ivan1981 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2013, 10:46   #172
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: ArmA 3

Citat:
gorgilije kaže: Pregled poruke
A sta vam znaci to kad je velika mapa?Jel to kao neki plus?Poredim ovu mapu sa najvecom mapom u Battlefildu -Bandar desert.Uopste nije bitno kolika je koja,nego samo navodim primer.Sta ja kao igrac u timu imam od toga sto je mapa ogromna?Ja sam tu gde sam,na mapi,i nemam nikakav uticaj na tamo neki udaljeni deo mape.Pa cak i kao snajper,na nekoj ogromnoj mapi,imam reon mog dejstva,ali opet to nije cela mapa.Sta vredi ogromna mapa,kad ce da zvrji prazna.Ili da u timu ima nas 500 a i u protivnickom timu isto 500 pa bi onda velika mapa imala neki smisao.A ovako...
Poredis scale down mape iz action shootera sa armom, ne vidim smisao.
Siguran sam da nikada nisi odigrao ni minut nekog coop-a u Armi, versusa (wasteland) ili Survival-a (DayZ) te iz istog razloga ne mozes da znas ni jedan odgovor na masu pitanja koje si postavio u svom postu.
Naravno, kako da znas kakav uticaj mozes da imas na desavanja na kilometrima udaljenim mestima od tebe ili kako mozes uticati na dalji ishod desavanja jer si pokrenuo samo SP.
Realno, jedan "dobro plasirani kill" u DayZ, ili ako uspeš čak da timski ispratiš grupu, i eliminišeš ih sve, vredi kao 10.000 fregova u nekom action shooteru tipa BF3.
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku 2SaiNt4U na korisnoj poruci:
<S2N><Mefisto> (3.11.2013)
Stara 28.8.2013, 11:04   #173
gorgilije
Starosedelac
 
Član od: 13.2.2008.
Poruke: 2.645
Zahvalnice: 965
Zahvaljeno 1.026 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: ArmA 3

Naravno,kao i uvek iznosis pretpostavke,a realno nemas pojma o cemu pricas.Nagadjas da ja nikad nisam igrao nesto,kao i uvek do sada.Jel si ti vidovit?Ili samo volis da kontriras i da se pravis pametan.
gorgilije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2013, 11:27   #174
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: ArmA 3

Svaku igru koju komentarisem posedujem u Library
A ti, ostavi GUID iz Arme2 da vidim, - ili ostaje na tome da nisi igrao i ne znas o cemu pricas.
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2013, 11:30   #175
gorgilije
Starosedelac
 
Član od: 13.2.2008.
Poruke: 2.645
Zahvalnice: 965
Zahvaljeno 1.026 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: ArmA 3

Ha,ha jes tebi cu da se pravdam.Ili objasni ono sto si tvrdio ili-lupetas!
gorgilije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2013, 11:37   #176
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: ArmA 3

Citat:
Sta ja kao igrac u timu imam od toga sto je mapa ogromna?Ja sam tu gde sam,na mapi,i nemam nikakav uticaj na tamo neki udaljeni deo mape.Pa cak i kao snajper,na nekoj ogromnoj mapi,imam reon mog dejstva,ali opet to nije cela mapa.Sta vredi ogromna mapa,kad ce da zvrji prazna.
Ovim si sve objasnio.
Igrati armu u MP zahteva ekipu ljudi na TeamSpeaku, sa savrsenom sposobnosti orjentacije u prostoru, i kad budes to imao te odigrao nekoliko sati koordinisane akcije imaces sam odgovore na pitanja koja si postavio.
Dokle god ne znas odgovore, to znaci da si igrao SP (hell yeah, imas free kopiju arme 2 sa GMG, ali nemas arrowhead i ne mozes igrati DayZ).
Probaj, videces nije to isto kao igrati action shooter sa par "drugara sa skypa"
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2013, 11:45   #177
gorgilije
Starosedelac
 
Član od: 13.2.2008.
Poruke: 2.645
Zahvalnice: 965
Zahvaljeno 1.026 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: ArmA 3

Dobro,OK,samo ti tvrdi jedno te isto,bas me briga.Mislim mogu ja da postavim ID nekog lika koji je mnogo bolji igrac od mene,i sta?-ti ces znati da sam to ja?Ili ces se diviti mojim "podvizima" u igri?Nema logike.Isto tako nema logike tvrditi da mozes imati uticaja na nekoliko kilometara daleko od sebe.Jedino ako imas dalekometnu navodecu raketu!Ali dobro,ti si verovatno toliko dobar igrac da ubiVas ljude na drugoj strani mape,iza planine.Svaka ti cast.Pozz.
gorgilije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2013, 12:06   #178
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: ArmA 3

Citat:
gorgilije kaže: Pregled poruke
Dobro,OK,samo ti tvrdi jedno te isto,bas me briga.Mislim mogu ja da postavim ID nekog lika koji je mnogo bolji igrac od mene,i sta?-ti ces znati da sam to ja?Ili ces se diviti mojim "podvizima" u igri?Nema logike.Isto tako nema logike tvrditi da mozes imati uticaja na nekoliko kilometara daleko od sebe.Jedino ako imas dalekometnu navodecu raketu!Ali dobro,ti si verovatno toliko dobar igrac da ubiVas ljude na drugoj strani mape,iza planine.Svaka ti cast.Pozz.


O bože, GUID nije battlelog link da ti neko gleda stats, k/d, ribone i ostale svetlece rekvizite koji iskaču po ekranu kao sokovi što pršću u nos...
Ponekad mi je lakše diskutovati sa mojim četrnaestogodišnjim sinom koji je u pubertetu nego sa tobom..

Evo prouci mapu, http://dayzdb.com/map

na serveru bude vrlo opasno i sa 60 igraca na celom ovom prostoru. Ekipa se razdvoji, u pomoc mozes priskociti autom da brze stignes do lokacije, eventualno ugrozeni ortak moze da prezivi 5-10 minuta na boljoj taktickoj poziciji dok ti ili drugi deo grupe ne dodje sa UDALJENOG mesta u pomoc, i to naravno koordinisano da pridjes neprijatelju i eliminises ga ili barem preusmeris paznju na sebe da se pinovani deo ekipe moze povuci. U ovakvoj igri i modovima mozes provesti i 10 sati da ne ispalis ni metak. Ali kao sto rekoh, jedan kill je vredan 10000 fregova..
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2013, 12:42   #179
Al3k5an9ar
Veteran
 
Član od: 9.6.2008.
Poruke: 707
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 160 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: ArmA 3

Citat:
2SaiNt4U kaže: Pregled poruke

U ovakvoj igri i modovima mozes provesti i 10 sati da ne ispalis ni metak. Ali kao sto rekoh, jedan kill je vredan 10000 fregova..
Upravo to, veruj da je 60 ljudi stvarno velik broj za dayz npr ili za wasteland.
Desavalo se da po par dana ne ispalim metak u dayz, jednostavno nemas siguran pogodak ili su tvoji prijatelji sa kojima igras ubili nekog dok ti jos nisi dosao ili nisi ni video igraca.
Desavalo se da igramo u 3-4 ujutro i da nas ima 7-8 na serveru od cega nas ima cetvoro i da odemo na NWAF i napucavamo se sledecih sat vremena sa ljudima.
Al3k5an9ar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2013, 13:00   #180
matrix_ninja
Veteran
 
Član od: 13.1.2007.
Poruke: 864
Zahvalnice: 505
Zahvaljeno 161 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: ArmA 3

Citat:
gorgilije kaže: Pregled poruke
Isto tako nema logike tvrditi da mozes imati uticaja na nekoliko kilometara daleko od sebe.
Pa kad si se vec uhvatio za to, aj da i to pojasnim.

Naravno da mozes imati uticaja, ne bitno da li sjedis u helikopteru kilometrima daleko, ili si na 200 metara od mete sa soflamom, pratis neprijatelje, i navodis laserom njegove rakete, obadvoje je podjednako vazno.

Pjesadija da naleti na abrams, ili t90, moze da duva, jer vecina launchera sto pjesadija nosi, ne moze da probije oklop, nema veze koliko ti njih ispalio na tenk, kad ne funkcionise na princip hitpointa, al zato ona raketa koja moze da probije, ima da pobije sve zivo unutra iz prve.

Zato kad imas apache ili recimo ka-52 u vazduhu kao podrsku, tenkovi su ti najmanji problem.

Pilot u avionu, sigurno se nece zadrzavati iznad tog podrucja gdje se vi napucavate, moze lagano da izgubi avion, a jedan avion strasno mnogo znaci.
Znaci ili ce da leti negdje daleko, dok ga ne pozovu da skine kakvo oklopno vozilo ili helikopter, ako se samo zakuvalo na jednom podrucju, ili ce da leti od jednog do drugog, pa nazad na aerodrom, jer logicno ima ogranicenu municiju.

A mozes i da sjedis u ovom (http://imageshack.us/photo/my-images...lrs1small.jpg/) na potpuno drugom kraju mape, dok ti saigraci javljaju radiom koji grid (xxxx xxxx format- brojevi) da tuces. Ukucas fino te brojeve, ukucas onda grid na kojem ti je tvoja masina, ukucas na kojoj visini je neprijatelj, pa onda ti, i komp ti iz tog vozila izracuna daljinu, i ugao pod kojim treba da tuces.

Mozes i da budes blize, pa da tuces minobacacom, samo sto onda moras sve sam da racunas, al jbg bilo kakva prednost znaci.


EDIT: Evo video sto sam obecao jonathanu, sto se tice naseljenosti u armi 3. http://www.youtube.com/watch?v=2C6EA...ature=youtu.be
Znaci kad odzumiram skroz mapu, taj grad u koji slecem, nije mu naziv ni nacrtan na karti - sto se vidi na snimku (selakano), a obratite paznju koliko ih ostane upisanih na mapi (ti sto su upisani su veci, logicno)

Poslednja ispravka: matrix_ninja (28.8.2013 u 13:07)
matrix_ninja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Arma Armed Assault 2 gorgilije Akcione igre 321 12.3.2014 20:57
Operation Flashpoint: Red River White Ripper Akcione igre 41 20.8.2011 18:53
Armed Assault Radnik Akcione igre 112 19.3.2010 16:02
Test play ARMA 2? mojdezanin Tekstovi u SK 6 4.8.2009 4:32
Za ljubitelje igre OperationFlashPoint i naslednice ArmA Staronsky Zanimljive Web lokacije 0 29.12.2005 1:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com