Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.10.2009, 17:44   #1141
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Knjige

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Kome se svidela Martinova pesma leda i vatre, ovde ce biti na domacem terenu.
Kad pomenusmo Martina, ozbiljno razmišljam da stanem sa čitanjem njegovih budućih nastavaka Pesme leda i vatre dok ne završi cijeli serijal. Neka potraje još deset godina ako treba, ali ne vidim smisao u čekanju po nekolike godine na sledeći nastavak i čitanju prethodnih djelova svaki put nanovo da bih se podsjetio.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2009, 22:18   #1142
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Knjige

Slazem se. Prvi put sam procitao prve 4 knjige, zatim pauza da izadju ostale. Izasle ostale, procitao sve ispocetka jer sam zaboravio sta je i kako islo a sada kada izadje nova knjiga(jedog lepog dana) opet cu morati ceo serijal iz pocetka.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2009, 10:57   #1143
squo
Član
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 34
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 24 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Svima koji žele da se malo nasmeju preporučujem knjigu "Malteški šišmiš" Ljubomira Damnjanovića. Jedina mana ove knjige je to što (za sada) može da se nabavi samo u Beogradu ...

Takođe, mislim da je trilogija Filipa Pulmana "Njegova mračna tkanja" jednom rečju - fenomenalna!! Knjige su, redom: "Severna svetlost", "Čudotvorni nož" i "Ćilibarni durbin". Nažalost, holivudski producenti su brutalno iskasapili ovu knjigu i od nje napravili filmić za decu pod nazivom "Zlatni kompas" (ili kako već). Ova trilogija je sve, samo ne za decu. Iskreno, ne mogu da svarim taj rezon da se knjiga kvalifikuje kao dečija, čim se u njoj pojavi neko fiktivno stvorenje.

Hemingvej je za sva vremena, iako ga mnogi ne vole jer je dosadan. Pa, jeste pomalo , ali ko se snađe u tom minimalističkom stilu - uživaće. Luiđi Pirandelo je sjajan, kao i neprevaziđeni Oskar Vajld. Želim da spomenem Maria Vargasa Ljosu i Efraima Kišona, koji je pisao humoreske celog svog života - nasmejaće vas do suza

Majstori SF humora: Teri Pračet, Daglas Adams, a spomenula bih i knjigu bivšeg "monti pajtonovca" Erika Ajdla, pod nazivom "Put za Mars" - e, to je ljudi moji, urnebes!!

O domaćim velikanima ne treba trošiti reči: Andrić, Selimović, Dučić, Miljković...

Uf, malo je prostora da se spomenu sva imena... sigurno sam ispustila njih 90% ... Ali eto, čisto da spomenem da ja jako volim da čitam grčke mitove i legende, oduvek su mi bili zanimljivi Zevs, Hera, Hefest...
squo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2009, 19:48   #1144
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Za one koji žele relativno realne bitke u svemiru, preporučio bih knjige o Honor Harrington od Davida Webera. Pod realno mislim da se poštuju zakoni fizike, pod relativno znači da je ubačen način da se ide FTL, ali za razliku od uobičajenog ovdje se putuje sedmicama, kao i postoji anti-gravitacija tek kako bi bilo živih pošto brod opali 300G ubrzanja. Pored toga, ostalo je skoro realan opis kako bi moglo izgledati ratovanje u svemiru za jedno 3000 godina.
Znači moja topla preporuka ljubiteljima SF-a, sa time da je malo tanko možda na stranu pisanja, doduše sa druge strane meni nije nimalo smetalo, jer mene više radnja zanima.

Trenutno inače čitam 1632 i sve njene potomke of Erika Flinta. Dobra stvar kod Erika je što se prva dva romana serijala mogu besplatno skinuti sa www.webscription.net
http://www.webscription.net/ps-379-40-1632.aspx

tamo se inače može skinuti i prvi dio Honor Harrington serijala, tek da vidite sviđa li vam se:
http://www.webscription.net/p-304-on...k-station.aspx
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2009, 21:51   #1145
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Knjige

Koliko koštaju
Kod:
Deca Hurinova
Hobiti
Gospodar Prstenova
Silmalirion
Nezavršene priče
???
Ja sam izračunao da ispada negde oko 3500dinara, ali nijedna izdavačka kuća nema sve ove knjige zajedno.
Da li zna neko gde mogu da se kupe Tolkinova dela od iste izdavačke kuće?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2009, 22:35   #1146
Guardian
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Srbija - Slovačka
Poruke: 379
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Knjige

To sam i ja tražio i uspeo sam da sakupim jedino trilogiju, Silmarilion i Nedovrsene price od iste izdavacke kuce.
Ako ti je bas stalo da imas komplet, potrazi neka izdanja na Engleskom sto se prodaju i kod nas.

Guardian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2009, 2:49   #1147
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Citat:
misha topola kaže: Pregled poruke
Da li zna neko gde mogu da se kupe Tolkinova dela od iste izdavačke kuće?
Probaj u novootvorenoj knjižari Delfi, u SKC-u. Imaju dobar izbor, pa ćeš verovatno naći većinu prevedenih Tolkinovih knjiga kod nas. Da su sve od istog izdavača, sumnjam, ali ćeš moći da se raspitaš za tačne informacije.

Sve navedene knjige imaš kod njih i na engleskom.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
miša topola (17.10.2009)
Stara 17.10.2009, 9:41   #1148
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Knjige

A, da li postoji neka razlika u prevodu ili formi teksta ako su različiti izdavači?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2009, 11:19   #1149
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Ja sam nedavno kupio "Deca Hurinova" izdavac je Alnari, kostala je oko 400-500 din ali je uradjeno prelepo.

Mislim da razlike ne bi trebale da budu velike, ali mislim da su sva dela u skorije vreme ponovo prevodjena tako da neke razlike sigurno postoje u odnosu na starija izdanja.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
miša topola (17.10.2009)
Stara 17.10.2009, 13:22   #1150
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Bolji su prevodi u starijim izdanjima! Doduše, to jedino važi za Gospodara Prstenova i Hobita, jer su jedino te knjige ranije prevođene kod nas. Najbolje bi bilo da nađeš Gospodara u Nolitovom izdanju iz 1981., to je naš najbolji prevod (Zoran Stanojević), ali sumnjam da ćeš ga igde više naći. Znam da se taj prevod koristio i u pojedinim kasnijim izdanjima ali nisam sigurna kojim... potraži u knjizi ime prevodioca pre nego što kupiš knjigu.

Neprikosnoven prevod Hobita su uradili Milan i Meri Milišić.

E da, meni se lično sviđa i hrvatski prevod Gospodara, ima svoje čari. Izdavač je Algoritam a koliko vidim na njihovom sajtu, preveli su i ostale Tolkinove knjige.

Preporučujem svima koji bi da kupuju knjige da sačekaju Sajam knjiga, počinje za desetak dana, tad će moći da se uporede izdanja i prevodi a biće verovatno i popusta
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
miša topola (17.10.2009)
Stara 17.10.2009, 13:38   #1151
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Knjige

E, to sam čekao. Sajam knjiga. Znači biće jeftinije nego obično?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2009, 13:54   #1152
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Knjige

Da li neko može da mi preporuči neke knjige koje su slične delima Svena Hasela, znači iz perspektive vojnika Wehrmacht-a koji nije nacista i slično?
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2009, 18:17   #1153
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Knjige

Nisam čitao tog Hasela, ali mislim da bi trebalo da pročitaš "Vreme života i vreme smrti" (Zeit zu leben und Zeit zu sterben) Eriha Marije Remarka, gde se (iako to nije osnovna tema) izvanredno opisuje golgota nemačkih vojnika u Rusiji, na istočnom frontu, u drugom svetskom ratu. Kad malo bolje razmislim, sva Remarkova dela su dobra preporuka - nisam (od desetak pročitanih) naleteo ni na jednu lošu njegovu knjigu.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Vulee (17.10.2009)
Stara 17.10.2009, 18:24   #1154
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Knjige

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Nisam čitao tog Hasela, ali mislim da bi trebalo da pročitaš "Vreme života i vreme smrti" (Zeit zu leben und Zeit zu sterben) Eriha Marije Remarka, gde se (iako to nije osnovna tema) izvanredno opisuje golgota nemačkih vojnika u Rusiji, na istočnom frontu, u drugom svetskom ratu. Kad malo bolje razmislim, sva Remarkova dela su dobra preporuka - nisam (od desetak pročitanih) naleteo ni na jednu lošu njegovu knjigu.
Ok, probaću da nađem tu knjigu, od Remarka sam pročitao "Na zapadu ništa novo" i "Tri ratna druga", tako da ću mu dati šansu.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2009, 18:38   #1155
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Knjige

Fino, pošto si to pročitao, tačno znaš šta da očekuješ: Remarkov stil je uvek isti, nije pravio nikakve eksperimente, pisao je sažeto, jasno, koristeći rečenice srednje dužine (bez mnogo meandriranja i mrsomuđenja - kao ja sada ) i bez izlišnih opisa prirode .

Nego, ima jedna opasna (po meni najbolja i najdirljivija) njegova knjiga - "Iskra života" (Der Funke Leben) - o sudbini i "životu" zatočenika u jednom od brojnih logora smrti negde u Nemačkoj u proleće 1945. godine . To bih svima preporučio da pročitaju.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2009, 18:50   #1156
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Knjige

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Fino, pošto si to pročitao, tačno znaš šta da očekuješ: Remarkov stil je uvek isti, nije pravio nikakve eksperimente, pisao je sažeto, jasno, koristeći rečenice srednje dužine (bez mnogo meandriranja i mrsomuđenja - kao ja sada ) i bez izlišnih opisa prirode .

Nego, ima jedna opasna (po meni najbolja i najdirljivija) njegova knjiga - "Iskra života" (Der Funke Leben) - o sudbini i "životu" zatočenika u jednom od brojnih logora smrti negde u Nemačkoj u proleće 1945. godine . To bih svima preporučio da pročitaju.
A da ne znaš slučajno gde bih mogao da nađem njegove knjige koje si naveo? Mamut, Plato...?
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2009, 19:45   #1157
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Knjige

Uh, Vule, ne verujem da Remarkovih knjiga danas ima po knjižarama (nije on "in" ). Pogledaj u spomenutim prodavnicama knjiga (pravih knjižara, u kojima je čovek nekada mogao i da popriča o literarnim delima sa (za to školovanim) knjižarima više i nema, bar je tako u Nišu - ostali su samo prodavci knjiga po sili nužde ).
Mislim da je Remarkova dela lakše naći kod nekog od rođaka ili prijatelja. Kako to? Pa lepo, Remarkova sabrana dela su se u staroj Jugoslaviji (SFRJ) prodavala preko sindikata ili nabavljala od akvizitera/trgovačkih putnika koji su obilazili boljestojeće firme, pa su ih svi živi kupovali, mahom da popune regale . Moja majka je tako kupila celi komplet (lepe bele knjige za ukras ) koji se dugo kiselio na polici nepročitan, sve dok meni nije (iz dosade ili da bih izbegao spremanje ispita, ne sećam se) jednom palo na pamet da vidim šta je taj "ženskasti" (Erih Marija - ha!) Nemac napisao. Prvo sam pročitao "Tri ratna druga", oduševio se, a onda za par meseci progutao (ne bukvalno! ) sve što je bilo u kompletu.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2009, 19:56   #1158
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Knjige

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Uh, Vule, ne verujem da Remarkovih knjiga danas ima po knjižarama (nije on "in" ). Pogledaj u spomenutim prodavnicama knjiga (pravih knjižara, u kojima je čovek nekada mogao i da popriča o literarnim delima sa (za to školovanim) knjižarima više i nema, bar je tako u Nišu - ostali su samo prodavci knjiga po sili nužde ).
Mislim da je Remarkova dela lakše naći kod nekog od rođaka ili prijatelja. Kako to? Pa lepo, Remarkova sabrana dela su se u staroj Jugoslaviji (SFRJ) prodavala preko sindikata ili nabavljala od akvizitera/trgovačkih putnika koji su obilazili boljestojeće firme, pa su ih svi živi kupovali, mahom da popune regale . Moja majka je tako kupila celi komplet (lepe bele knjige za ukras ) koji se dugo kiselio na polici nepročitan, sve dok meni nije (iz dosade ili da bih izbegao spremanje ispita, ne sećam se) jednom palo na pamet da vidim šta je taj "ženskasti" (Erih Marija - ha!) Nemac napisao. Prvo sam pročitao "Tri ratna druga", oduševio se, a onda za par meseci progutao (ne bukvalno! ) sve što je bilo u kompletu.
Probaću kod rodbine, pa ako ništa skinuću englesku verziju sa neta.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2009, 14:43   #1159
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Knjige


Spoiler za Hobit:
Cena: 1,460 din.
Autor(i):
Džon R.R. Tolkin
O knjizi:


Za čitaoce širom sveta, Hobit predstavlja ulaznicu u čarobni svet Srednje zemlje, postojbinu vilenjaka, čarobnjaka, patuljaka, bauka, zmajeva, orki i ostalih bića opisanih u Gospodaru prstenova i Silmarilionu.
Iznova proširen i potpuno redizajniran, Hobit sa komentarima Daglasa A. Andersona daje najdetaljnije i konačne odgovore na pitanja o izvorima, junacima i mestima pomenutim u Tolkinovom klasiku za sva vremena. Sa Andersonovim beleškama i originalnim tekstom priče koji je u celosti restauriran i ispravljen, integrisano je preko 150 ilustracija, vizuelnih interpretacija Hobita, specifičnih za brojne kulture koje su upoznale Srednju zemlju i čiji su je čitaoci zavoleli. Tolkinovi originalni crteži, mape i kolor slike su takođe u knjizi, što sve zajedno čini pravu raskoš raznovrsnih informacija.
Hobit sa komentarima otkriće nam kako je Tolkin pisao, šta je sve na njega uticalo i šta ga je interesovalo, te kako se sve to odražava na detalje iz Srednje zemlje. Ova knjiga daje dragocen pregled Tolkinovog života, istorijat objavljivanja Hobita i objašnjava kako se svaki aspekt ove priče uklapa u ostatak Tolkinovog izmaštanog sveta. Ovde možemo saznati kako je Golumov lik modifikovan da odgovara pravoj prirodi Jedinog prstena i pročitati kompletan tekst “Pohoda na Erebor”, Gandalfovu priču o tome kako je uspeo da pripremi ekspediciju na Erebor i pošalje Bilba s patuljcima. Anderson takođe pronalazi vrlo smislene i često iznenađujuće veze sa našim svetom današnjice i književnom istorijom – od Beovulfa do Čudesne zemlje snergova, od Braće Grim do K. S. Luisa.



Izdavač: Solaris
Podaci o izdanju:Autori Džon R.R.Tolkin
ISBN 978-86-7560-064-0
Broj strana 387
Format 25cm
Tip poveza Tvrdi povez




Spoiler za Gospodar Prstenova:
Cena: 1,890 din.
Autor(i):
Džon Tolkin
O knjizi:



Najbolji roman 20. veka iz pera začetnika epske fantastike proglašenog za pisca 20. veka. Knjiga po kojoj je snimljen film sa najvećom gledanošću, zaradom i ukupnim brojem Oskara u istoriji filma. Hobiti, vile, orci, uklete šume, čarobnjaci, ratnici i naguli, moć, prijateljstvo, pohlepa i dobrota, samo su delići ovog bogatog, živopisnog romana kojem nema premca, zasnovanog na nama bliskim severnjačkim legendama, i bajkovitosti sličnoj onoj iz narodnih priča. Knjiga koja je večna! Delo koje je začetnik fantasy žanra.





Izdavač: Stylos Art
Podaci o izdanju:Autori Tolkin Džon Ronald Rejel
ISBN 978-86-7473-366-0
Broj strana 1250
Format 21 cm
Tip poveza tvrd povez


Spoiler za Nezavrsene price:
Dž.R.R. TolkinNEZAVRŠENE PRIČE TP


Nezavršene priče su zbirka priča koje se odnose na vremenski period od Starijih dana Srednje Zemlje do završetka rata za Prsten i koje pružaju širu sliku događaja o kojima je već bilo govora u Silmarilionu i Gospodaru prstenova. U središtu pažnje ove knjige nalaze se različita područja Srednje Zemlje i ona sadrži, između ostalog, i Gandalfovo živopisno pripovedanje o tome kako je poslao Patuljke u Bilbovu kuću pod Brdom; zatim pojavljivanje Gospodara Voda, Ulma, pred Tuorom na obalama Belerijanda; precizan opis vojne organizacije Jahača Rohana, kao i sve o potrazi Crnih jahača za Prstenom.U Nezavršenim pričama nalazi se i jedina sačuvana priča iz mnogovekovnog postojanja Numenora pre njegovog potapanja, kao i sve što je poznato o Petorici Čarobnjaka i Palantirima, a data je i legenda o Amrotu. Zbirku je priredio Kristofer Tolkin, koji je u predgovoru objasnio raznolikost pristupa koja je bila neophodna da bi svaki od ovih rukopisa bio pripremljen za objavljivanje i koji je dao i neophodne komentare uz svaku od ovih priča. Kristofer Tolkin je za ovu knjigu ponovo uradio svoju mapu koja je objavljena u Gospodaru prstenova, pridodavši joj i neke nove pojmove i nova imena. U ovoj knjizi nalazi se i jedina mapa Numenora koju je izradio Dž.R.R. Tolkin.





587 str. - tvrd povez - 145x205 mm · 999,00 din · sa popustom: 799,00




Da li su knjige dobro prevedene i da li može negde jeftinije da se nabave?
Koja izdavačka kuća ima Silmarilion i Deca Hurinova u tvrdom povezu?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku miša topola na korisnoj poruci:
laki1991 (19.9.2010)
Stara 19.10.2009, 16:34   #1160
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Knjige

Vau, ovo izdanje Hobita djeluje sjajno! Ja sam prije nekoliko godina kupio verziju crvenih korica, takođe sa žigom Solarisa i uživao u čitanju, između ostalog i zbog vrlo dobrog i smislenog prevoda (u potpunom skladu sa Gospodarom prstena, kog sam pročitao prije toga) i veoma lijepog fonta. Doduše, nije bilo ilustracija i dodatnog teksta/komentara, sem nekoliko riječi o Tolkinu na kraju i njegove fotografije iz starijih dana (tada sam prvi put vidio kako je izgledao).

Kad bih mogao naći u Crnoj Gori ovo izdanje koje si naveo, bez razmišljanja bih ga kupio. Nije jeftin, slažem se, ali mislim da vrijedi svaku paru. Novi dizajn, ilustracije, proširen i prilagođen tekst, Andersonovi komentari... pravi primjerak za ličnu biblioteku!
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
knjige, literatura


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke barjaktar Opšta kultura 189 14.12.2007 11:59
Kako download-ovati knjige? Beowulf Internet tehnologije 6 10.6.2007 11:59
Knjige, tutorijali za rad sa Vegasom, Premierom, Avid Xpressom i After effectsom Se7en_ Video/TV softver 2 20.4.2007 14:42
Knjige za početnike zukov Programiranje 6 17.5.2006 19:10
Besplatne web knjige Carl Jonson CJ Zanimljive Web lokacije 7 7.1.2006 1:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com