![]() |
![]() |
|
|||||||
| Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici... |
![]() |
|
|
Alatke vezane za temu | Vrste prikaza |
|
|
#1 |
|
Član
Član od: 19.1.2010.
Poruke: 422
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
|
Imam kuciste cooler master cm690, sa 8x120 ventilatora, od kojih su 6 COOLER MASTER R4-L2R-20AC-GP a 2 THERMALTAKE A2368. interesuje me kako je najbolje da ih rasporedim da ubacuju-izbacuju vazduh, imam i 4 filtera. kada bi neko mogao da pomogne i nacrta....bio bih zahvalan. pozdrav
|
|
|
|
|
|
#2 |
|
Član
Član od: 19.1.2010.
Poruke: 422
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
|
Koji ubacuju a koji izbacuju?
![]()
|
|
|
|
|
|
#4 |
|
Član
Član od: 19.1.2010.
Poruke: 422
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
|
gore jel 1 il 2 kom,da li da ih kacim na plocu, molex il na zalman zm-mfc1?
|
|
|
|
|
|
#5 |
|
Član
Član od: 19.1.2010.
Poruke: 422
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
|
resio sam kako cu.hvala
|
|
|
|
|
|
#6 |
|
Član
Član od: 19.1.2010.
Poruke: 422
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
|
da malo ozivim temu
![]() stize leto....pa sam malo muchkao oko ventilatora. uglavnom imam 4 komada i temp su: cpu idle 18C load 41C gpu idle 32C load 54C a ploca je konstantno 17C. ![]() kako vi ostali stojite sa time..? |
|
|
|
|
|
#7 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.874
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 4.181 puta na 3.875 poruka
|
sistem 31
cpu 40 gpu 47 hdd 34-35 tebi je ladan ko frižider, ali je pitanje buke... |
|
|
|
|
|
#8 |
|
Član
Član od: 19.1.2010.
Poruke: 422
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
|
veruj mi nije bucan, ja sam otprilike odsrafio-zasrafio ventove bar 10 puta dok nisam smislio "patent" da se ne cuju. nabavio sam neko platno pa sam oblozio stranice i sad je super.
|
|
|
|
|
|
#9 | |
|
Član
Član od: 26.12.2007.
Lokacija: preko puta tri kaputa
Poruke: 458
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 247 puta na 122 poruka
|
Citat:
tvoja merenja pokazuju da u kućište ubacuješ vazduh bar nekoliko stepeni hladniji od tih najnižih 17 stepeni da bi u kućištu temprature bile te pomenute. ili ti je računar na nekom dosta hladnijem mestu (hladna prostorija), ili su merenja za idle ipak preniska
|
|
|
|
|
|
|
#10 | |
|
Član
Član od: 19.1.2010.
Poruke: 422
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
|
Citat:
|
|
|
|
|
|
|
#11 |
|
Starosedelac
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.848
Zahvalnice: 662
Zahvaljeno 713 puta na 535 poruka
|
Ma ti je sve vrelo za komp mog druga koji je kad je napolju bilo -10 držao prozir otvoren nekoliko sati da bi što bolje ohladio i klokovao mašinu.
![]() Ja imam isto kućište (CM 690) i imao sam u njemu svih 8 ventilatora + dupli na HDD-u i naravno napajanja, GPU i CPU ventilatori. Pa su neke čak i bile nešto malo niže od Roskke-tovih. Ali kad pogledam nemam baš nikakve potrebe za tim pa sam izbacio sve sem onih što moraju da budu. |
|
|
|
|
|
#12 | |
|
Član
Član od: 19.1.2010.
Poruke: 422
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
|
Citat:
potpuno se slazem,jer razlika izmedju 4 i 8 ventova je samo u buci i mozda 2-3C a to ne pravi neki probleam....
|
|
|
|
|
![]() |
| Bookmarks sajtovi |
| Tagovi |
| hladjenje, ventilatori |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|
Slične teme
|
||||
| tema | temu započeo | forum | Odgovora | Poslednja poruka |
| Windows mi ne prepoznaje novi hard disk | Win32 | Kvarovi | 14 | 25.8.2009 22:28 |
| Prebacivanje particije "C" na novi hard disk | MI66 | Nosači podataka | 5 | 15.5.2009 14:32 |
| Travian srpski server (početak s1) | B@NE | Mrežne igre | 107 | 8.2.2009 20:24 |
| Novi Proc | ManojlaNS | ŠDK - Osnovne komponente | 7 | 27.8.2008 10:48 |
| Moj novi program | toxi | Programiranje | 7 | 9.2.2007 22:34 |