Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.2.2010, 12:58   #1
Roskke
Član
 
Član od: 19.1.2010.
Poruke: 422
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
Exclamation Novi raspored ventilatora?

Imam kuciste cooler master cm690, sa 8x120 ventilatora, od kojih su 6 COOLER MASTER R4-L2R-20AC-GP a 2 THERMALTAKE A2368. interesuje me kako je najbolje da ih rasporedim da ubacuju-izbacuju vazduh, imam i 4 filtera. kada bi neko mogao da pomogne i nacrta....bio bih zahvalan. pozdrav
Roskke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2010, 17:11   #2
Roskke
Član
 
Član od: 19.1.2010.
Poruke: 422
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
Smile Re: Novi raspored ventilatora?

Koji ubacuju a koji izbacuju?

Roskke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2010, 17:14   #3
G@Rtn3R
Nepotvrđena registracija
 
Član od: 10.2.2008.
Lokacija: Cybertron
Poruke: 418
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 346 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Novi raspored ventilatora?

http://www.coolermaster.com/UserFile...EN_640x480.jpg

G@Rtn3R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku G@Rtn3R na korisnoj poruci:
Roskke (6.2.2010)
Stara 6.2.2010, 17:29   #4
Roskke
Član
 
Član od: 19.1.2010.
Poruke: 422
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Novi raspored ventilatora?

gore jel 1 il 2 kom,da li da ih kacim na plocu, molex il na zalman zm-mfc1?
Roskke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2010, 19:39   #5
Roskke
Član
 
Član od: 19.1.2010.
Poruke: 422
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Novi raspored ventilatora?

resio sam kako cu.hvala
Roskke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2010, 16:28   #6
Roskke
Član
 
Član od: 19.1.2010.
Poruke: 422
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Novi raspored ventilatora?

da malo ozivim temu
stize leto....pa sam malo muchkao oko ventilatora. uglavnom imam 4 komada i temp su: cpu idle 18C load 41C gpu idle 32C load 54C a ploca je konstantno 17C.

kako vi ostali stojite sa time..?
Roskke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2010, 16:38   #7
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.874
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 4.181 puta na 3.875 poruka
Određen forumom Re: Novi raspored ventilatora?

sistem 31
cpu 40
gpu 47
hdd 34-35

tebi je ladan ko frižider, ali je pitanje buke...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2010, 17:11   #8
Roskke
Član
 
Član od: 19.1.2010.
Poruke: 422
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Novi raspored ventilatora?

veruj mi nije bucan, ja sam otprilike odsrafio-zasrafio ventove bar 10 puta dok nisam smislio "patent" da se ne cuju. nabavio sam neko platno pa sam oblozio stranice i sad je super.
Roskke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2010, 19:01   #9
yoshida
Član
 
Član od: 26.12.2007.
Lokacija: preko puta tri kaputa
Poruke: 458
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 247 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Novi raspored ventilatora?

Citat:
Roskke kaže: Pregled poruke
da malo ozivim temu
stize leto....pa sam malo muchkao oko ventilatora. uglavnom imam 4 komada i temp su: cpu idle 18C load 41C gpu idle 32C load 54C a ploca je konstantno 17C.

kako vi ostali stojite sa time..?
kako da ploča bude na 17 a cpu na 18˙C ako je sobni vazduh topliji od toga?

tvoja merenja pokazuju da u kućište ubacuješ vazduh bar nekoliko stepeni hladniji od tih najnižih 17 stepeni da bi u kućištu temprature bile te pomenute. ili ti je računar na nekom dosta hladnijem mestu (hladna prostorija), ili su merenja za idle ipak preniska
yoshida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2010, 10:03   #10
Roskke
Član
 
Član od: 19.1.2010.
Poruke: 422
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Novi raspored ventilatora?

Citat:
yoshida kaže: Pregled poruke
kako da ploča bude na 17 a cpu na 18˙C ako je sobni vazduh topliji od toga?

tvoja merenja pokazuju da u kućište ubacuješ vazduh bar nekoliko stepeni hladniji od tih najnižih 17 stepeni da bi u kućištu temprature bile te pomenute. ili ti je računar na nekom dosta hladnijem mestu (hladna prostorija), ili su merenja za idle ipak preniska
na ploci je cipset 17C valjda je na to mislio (program). prostorija je pomalo hladna, u tom je delu kuce gde slabo ima sunca, pa...
Roskke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2010, 11:37   #11
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.848
Zahvalnice: 662
Zahvaljeno 713 puta na 535 poruka
Određen forumom Re: Novi raspored ventilatora?

Ma ti je sve vrelo za komp mog druga koji je kad je napolju bilo -10 držao prozir otvoren nekoliko sati da bi što bolje ohladio i klokovao mašinu.

Ja imam isto kućište (CM 690) i imao sam u njemu svih 8 ventilatora + dupli na HDD-u i naravno napajanja, GPU i CPU ventilatori. Pa su neke čak i bile nešto malo niže od Roskke-tovih. Ali kad pogledam nemam baš nikakve potrebe za tim pa sam izbacio sve sem onih što moraju da budu.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2010, 17:56   #12
Roskke
Član
 
Član od: 19.1.2010.
Poruke: 422
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Novi raspored ventilatora?

Citat:
Porsche kaže: Pregled poruke
Ma ti je sve vrelo za komp mog druga koji je kad je napolju bilo -10 držao prozir otvoren nekoliko sati da bi što bolje ohladio i klokovao mašinu.

Ja imam isto kućište (CM 690) i imao sam u njemu svih 8 ventilatora + dupli na HDD-u i naravno napajanja, GPU i CPU ventilatori. Pa su neke čak i bile nešto malo niže od Roskke-tovih. Ali kad pogledam nemam baš nikakve potrebe za tim pa sam izbacio sve sem onih što moraju da budu.
potpuno se slazem,jer razlika izmedju 4 i 8 ventova je samo u buci i mozda 2-3C a to ne pravi neki probleam....
Roskke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
hladjenje, ventilatori

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows mi ne prepoznaje novi hard disk Win32 Kvarovi 14 25.8.2009 22:28
Prebacivanje particije "C" na novi hard disk MI66 Nosači podataka 5 15.5.2009 14:32
Travian srpski server (početak s1) B@NE Mrežne igre 107 8.2.2009 20:24
Novi Proc ManojlaNS ŠDK - Osnovne komponente 7 27.8.2008 10:48
Moj novi program toxi Programiranje 7 9.2.2007 22:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2026, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com