Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.9.2007, 23:49   #1
zk_0709
Novi član
 
Član od: 9.9.2007.
Poruke: 14
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Question Konfiguracija do 250E

Poz ljudi ,
planiram da prodam svoj stari komp :
AthlonXP 2000+
MSI KT4AV
768MB RAM (512+256)
Radeon 9600pro 128MB
Kuciste no name
(bez hdd-a i dvd-a)
za oko 100E i da dodam jos 150E .

Sta bih mogao da uzmem za te pare ?

Planirao sam nesto tipa :
AthlonX2 4000+
MSI SAM2 K9N NEO-F
1GB PQI
ASUS 7300GT
Samsung 80GB SATA II
Codegen 6218 Black

Preporuke , mane ?

Hvala unapred ! Pozz.

P.S:rezac mi ne treba , imam .
zk_0709 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 23:53   #2
KOLOS
Veteran
 
Član od: 14.1.2007.
Poruke: 909
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 209 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija do 250E

Već si sam sebi odgovorio,u suštini to je to.Eventualno da uzmeš X2 3600,a da dodaš pare za Brizu 6099 400W. Poželjno je da ta 7300GT bude sa DDR3 memorijom.
KOLOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2007, 1:44   #3
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija do 250E

predpostavljam da imas ata hdd koji korsti ide granu a na tim novim plocama postoji samo jedna ide grana tako da ce nju da koriste i hdd i optika a tu mogu da nastanu problemi(usporen rad..)
Ovo ne govorim iz licnog iskustva vec sam citao o tome na netu.
Naravno obavezno da uzmes 7300GT sa ddr3 memorijom
Ne bi bilo lose da odmah nabavis neki kuler za chipset jer se dosta greje.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2007, 3:16   #4
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija do 250E

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
Ne bi bilo lose da odmah nabavis neki kuler za chipset jer se dosta greje.
Ovo je inace vic. Salim se naravno, imam ja slicnu plocu i nema kulera koji moze da se ubaci a da ga ima kod nas u prodaji. Bar ja nisam nasao.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2007, 3:19   #5
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija do 250E

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
predpostavljam da imas ata hdd koji korsti ide granu a na tim novim plocama postoji samo jedna ide grana tako da ce nju da koriste i hdd i optika a tu mogu da nastanu problemi(usporen rad..)
Ovo ne govorim iz licnog iskustva vec sam citao o tome na netu.
Naravno obavezno da uzmes 7300GT sa ddr3 memorijom
Ne bi bilo lose da odmah nabavis neki kuler za chipset jer se dosta greje.
Pa imam ja tu plochu i nista posebno se ne greje, pogotovo sto idu hladniji dani, cak stavise, od cpu-a i grafe, chipset je jos i najhladniji, a ova dva pice do 50c, tako da nema potrebe da ga plasis...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2007, 3:22   #6
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija do 250E

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Pa imam ja tu plochu i nista posebno se ne greje, pogotovo sto idu hladniji dani, cak stavise, od cpu-a i grafe, chipset je jos i najhladniji, a ova dva pice do 50c, tako da nema potrebe da ga plasis...

Sta, onaj dole pasivac na chipsetu ti se ne greje?
Meni je ko ringla, mogao bih jaja na njemu da isprzim. Doduse sada je hladniji kada je naisao ovaj hladni talas. Ali opet nije to to.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2007, 3:30   #7
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija do 250E

Jok brate do 50c mi idu sve komponente, nijedna preko toga. Dobro, stavio sam jednu osmicu na stranicu kucista, da duva u chipset, mozda je do toga, nisam pametan. A i skoro sam ga temeljno otvarao i cistio...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2007, 3:34   #8
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija do 250E

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Jok brate do 50c mi idu sve komponente, nijedna preko toga. Dobro, stavio sam jednu osmicu na stranicu kucista, da duva u chipset, mozda je do toga, nisam pametan. A i skoro sam ga temeljno otvarao i cistio...
Aha, e a i meni pise da je temp chipseta sada kao 35 (leti preko 60 ali tada je bio vruc bukvalno kao ringla na maxu), jer sam otvorio sobu wide open... ali opet je ko ringla ali na manjem stepenu.
To i ja planiram s ventom, taman onda, i zamenim pastu jos i podnelo bi i klok u hladnijim danima.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Konfiguracija do 500E na kredit Željko Šta da kupim? 20 4.9.2007 12:42
Moze li da se uklopi ova konfiguracija u 900e?! Mr.WWW Šta da kupim? 77 1.9.2007 23:26
Konfiguracija za Vistu? yahhoo Šta da kupim? 21 1.9.2007 19:53
Nov komp do 500e + TFT monitor? Sallee Šta da kupim? 2 23.1.2007 21:20
Nova konfiguracija za 3D Max :) bobi Šta da kupim? 18 31.7.2006 23:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2026, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com