![]() |
![]() |
|
|||||||
| Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa. |
|
|
Alatke vezane za temu | Vrste prikaza |
|
|
#1 |
|
Deo inventara foruma
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Raccoon City
Poruke: 7.605
Zahvalnice: 1.022
Zahvaljeno 4.173 puta na 2.501 poruka
|
Prošlo mi je više in-ear modela kroz ruke i nisam ih sve ovde opisivao ali ove sam morao jer zaslužuju da se izdvoje iz mora.
Nakon što mi se pokvarila jedna bubica na Beyerdynamics DTX 41 iE, rešio sam prvo da se oprobam sa KZ ZS5, bacio 21€ ni za šta... pa se okrenuo preporuci ozbiljnih HiFi sajtova/časopisa i naručio ove za 31.5 €. Stigle su sa puno sitnica poput čvrste futrole za nošenje, 7 različitih umetaka za uši i štipaljkicom za kabal. Štipaljka se ispostavila kao koristan dodatak jer se trenje kablova prenosi na slušalice. Kabal je od nekog glatkog sjajnog materijala, vrlo je tanak ali se baš lepo slaže prilikom motanja. Same slušalice, džek i razdelnik kabla su od aluminijuma, izrada na nivou. Spoiler za Slike:
ZVUK Kratko i jasno zvuk je odličan. Pre svega, frekventno su vrlo dobro izbalansirane, imaju možda sasvim blagi V odziv ali u poređenju sa većinom in-ear modela ovo je praktično neutralno. Bas ima udar ali nikada ne zvuči pterano, ne mulja i ne bruji. Mid-basa ima manje nego što je većina navikla pa ne preliva u sredinu koja je zato detaljna i čista. Srednji su pomalo na opuštenoj i rezervisanoj strani ali daleko od toga da su povučeni, prosto se ne ističu i nisu nešto puni/topli ali im ništa ni ne fali, tu su i imaju dosta detalja. Visoki su opet čisti i detaljni a što je još bitnije nema ni traga sibilantima i bilo kakvoj napadnosti. Sve skupa se to rasporedi u jednu urednu i lepu stereo sliku, zvuci su lepo razdvojeni, jasni, imaju dovoljno energije… i sveukupno to prosto zvuči stvarno dobro. Nekoj natrpanosti i napornosti nema ni traga i zbog toga mogu da ih slušam jako dugo a da me uopšte ne zamore. Moja dosadašnja referenca za in-ear - Sennheiser CX 300-II ovde gubi bitku - u poređenju sa E10 se čuje da je mid-bas malo naduven i slabije kontrolisan, visoki su manje čisti, jedino po pitanju vokala CX300 II ostaje u vođstvu jer ima tu Sennheiser magiju i zvuči vrlo puno i toplo. Ipak E10 imaju bolji balans, stereo sliku, zvuče čistije... tako da su mi generalno bolje slušalice. Za ovu cenu, ovako zreo zvuk od mene ima čistu 10-ku. IZVORI I SLAGANJE Slušao sam ih na svemu i svačemu, pošto su dobro izbalansirane nisu problematične za slaganje. Najlošiji izvori - PC integruša i Redmi 6A nisu baš mogle da izbace detalje i čistinu da isprate ove slušalice. Na mom Redmi 3 već zvuče odlično, na Xperia Z3 compact i DAC-ovima još jednu nijansu bolje ali ništa drastično. Dakle prosečno dobar telefon/zvučna karta su već sasvim prikladni za njih. Po tom pitanju su npr. Sennheiser CX 300-II malo veća diva i više im opada kvalitet zvuka kako ih kačite na lošije izvore. … Ovo je stvarno ozbiljan proizvod koji se u razumnoj cenovnoj granici bez problema poredi sa Sennheiser, Beyerdynamics itd. Sada mi je potpuno jasno zašto su proglašavane najboljim slušalicama do 50€ u What HiFi, Trusted Reviews... Ovo je najjeftinija ulaznica u neki malo malo zreliji zvuk na in-ear slušalicama koju sam ja do sada čuo. Poslednja ispravka: Aibo (29.10.2018 u 15:48) |
|
|
|
| Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci: | ||
Picard (29.10.2018) | ||
| Bookmarks sajtovi |
| Tagovi |
| e10, opis, slušalice, soundmagic |
| Alatke vezane za temu | |
| Vrste prikaza | |
|
|