Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.2.2011, 13:06   #1
Silent Otto
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Lokacija: U-99, Type 7C
Poruke: 793
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 219 puta na 140 poruka
Određen forumom Budućnost serijala Total War

Ovu temu otvaram za sve one ljubitelje ovog strategiskog serijala, njihove želje i njihova viđenja budućnosti ove fenomenalne igre koja je obeležila prethodnu deceniju.
Silent Otto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku Silent Otto na korisnoj poruci:
Anceloti`85 (21.2.2011), batakpudla (21.2.2011), divljak (24.2.2011), Isko (21.2.2011), nameless1 (21.2.2011), Nestor (21.2.2011), pentraksil (21.2.2011), Romantic (4.3.2011)
Stara 21.2.2011, 13:43   #2
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Citat:
Silent Otto kaže: Pregled poruke
Ovu temu otvaram za sve one ljubitelje ovog strategiskog serijala, njihove želje i njihova viđenja budućnosti ove fenomenalne igre koja je obeležila prethodnu deceniju.
Hahah, kako se mi ovoga nismo setili...
Svaka tema nam ima slicna prorocanstva, red je da se sve to prebaci ovde.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2011, 13:48   #3
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Bravo , ja sam hteo da otvorim al' me mrzelo. Prava stvar!
Rome 2 posle ekspanzija za Shogun koje ce sigurno uslediti!
Ne bi bilo lose ni M3TW, ali posto ima jos dosta modova za dvojku koji se rade a sama igra nije jos toliko prevazidjena bolje Anticki period. Grcko-Persiski i Peloponeski rat, Uspon i pad Rima.
Mozda bi pun pogodak bio neki Helenski Total war koji bi sadrzao tri kampanje u sebi:
-Grcko-Persiske ratove
-Peloponeski rat
-Uspon Makedonije i Aleksandrovi pohodi
A posle toga nova stand alone kampanja oko Rima.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Anceloti`85 na korisnoj poruci:
Alexkop (31.3.2011), divljak (24.2.2011), dulezmaj (21.2.2011), FilipBg (29.7.2011), nameless1 (21.2.2011), Nestor (21.2.2011), Romantic (4.3.2011)
Stara 21.2.2011, 17:01   #4
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.320
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Doci ce i Rome na red samo mislim ne posle ove igre jer smatram da nece jedan nastavak da prate drugim, mislim da nam sleduje kompletno nova igra i nece biti ni China ili Mongol total war jer ni to nije marketinski isplativo da opet rade igricu skoncentrisanu na Aziju, samo se nadam da nece biti tipa WW 1 ili WW 2, mozda bude Greece TW ili mozda nesto u periodu posle Napoleona a pre WW 1 tipa Victoran TW. A moj omiljeni period Medieval tek ima da se naceka a realno i najinteresantniji jer raznovrsnost jedinica nigde nije tako izrazena kao u Medieval serijalu pa plus religija najveci faktor igra za razliku od drugih serijala i sad zamislite da e uradi na ogromnoj mapi tipa Empire gde se jos pojavljuje i Japan, Indija, Kina, zamislite da od starta imate par velikuh i gomilu malih frakcija kao npr Srbiju, Bugarsku, pa Vlad Drakulu kao vodju Valahije pa odma Teutonic Knights, Vikinge, krstaske ratove, dzihad, pronalazenje npvog sveta... mislim moglo bi se sve uklopiti i biti najbolji TW ikad.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
Anceloti`85 (21.2.2011)
Stara 21.2.2011, 23:40   #5
brux7
Novi član
 
Član od: 10.7.2009.
Poruke: 26
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 21 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Doci ce i Rome na red samo mislim ne posle ove igre jer smatram da nece jedan nastavak da prate drugim, mislim da nam sleduje kompletno nova igra i nece biti ni China ili Mongol total war jer ni to nije marketinski isplativo da opet rade igricu skoncentrisanu na Aziju, samo se nadam da nece biti tipa WW 1 ili WW 2, mozda bude Greece TW ili mozda nesto u periodu posle Napoleona a pre WW 1 tipa Victoran TW. A moj omiljeni period Medieval tek ima da se naceka a realno i najinteresantniji jer raznovrsnost jedinica nigde nije tako izrazena kao u Medieval serijalu pa plus religija najveci faktor igra za razliku od drugih serijala i sad zamislite da e uradi na ogromnoj mapi tipa Empire gde se jos pojavljuje i Japan, Indija, Kina, zamislite da od starta imate par velikuh i gomilu malih frakcija kao npr Srbiju, Bugarsku, pa Vlad Drakulu kao vodju Valahije pa odma Teutonic Knights, Vikinge, krstaske ratove, dzihad, pronalazenje npvog sveta... mislim moglo bi se sve uklopiti i biti najbolji TW ikad.

Ništa od toga... sledeći je Mač i magija.
brux7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2011, 23:51   #6
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Mislim da su svesni da treba da se drze istoriskih tema na kojima su stekli ime, te epske fantastike ima vise nego dovoljno.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 0:10   #7
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Mislim da trebaju malo da uspore pace u izdavanju igara; Mozda se neki nece sloziti, ali TW formula jeste repetativna i ponavlja se iz igre u igru, ako oni nastave da izbacuju igre svake dve godine, to nece samo voditi do nedovrsenih igara, vec i do zasicenja igraca. Evo kako sam ja to zamislio- treba se drzati vec postojecih naslova (Shogun, Rome, Medieval, Empire), njih izbacivati na svake cetiri godine, a u tom periodu pruzati podrsku i praviti ekspanzije (Mongole i ostatak Azije, staru Grcku, Krstaske ratove i osvajanja Napoleona), koje ce pruziti zadovoljavanje zalja za ostalim istorijskim periodima. Tako nesto radi Fireaxis sa Civ-om i mislim da odlicno funkcionise..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 2:59   #8
034Dred
Novi član
 
Član od: 17.1.2011.
Poruke: 5
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Kao prvo

ODLICNA TEMA,SVAKA CAST

Kao drugo

Ja spadam u onaj mali broj ljudi kojima se ne svidja(bas toliko) Imperija i Napoleon,zato sto smatram da su nepotrebno zakomplikovane.
Total War je po meni odlicna strategija(sve do gore pomenutih izdanja) jer je mogao da je igra bilo ko .Gotovo je bilo bespotrebno igrati tutorial,posle nekoliko krugova sve bi ukapirao. Uvek sam smatrao da osim prosirenja mape broja i vrste jedinica,novih nacija sve ostalo dovesce do gubitka drazi u igranju.
Kada se pojavio med.2 pomislio sam da se to desilo na njemu ali sam brzo shvatio da gresim... Igra je bila fenomenalna(isad je).
Modovi su bili samo slag na torti.
Medjutim gledajuci nadalje postaje mi jasno da sega ima geslo STO JEDNOSTAVNO KAD MOZE KOMPLIKOVANO.

DA BAS NEISPADNEM VESTAC SACEKAJMO SOGUN PA CE MO VIDETI

Kao trece

Zasto ste protiv ww1 i ww2 iskreno bas bih voleo da vidim nasta bi to licilo
034Dred je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 9:18   #9
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Citat:
brux7 kaže: Pregled poruke
Ništa od toga... sledeći je Mač i magija.
Pa postoje vec odlicni modovi medieval keca ili rome total war keca (ne secam se bas bice da je mod ove druge) na temu Gospodara prstenova - Srednja zemlja (mapa preneta verno do najsitnijeg detalja) - vilovnjacke frakcije, Numenoreanci, Istocnjaci, gusari Umbara i crni Numenoreanci, Orci (ne secam se ima li patuljaka)..odlican mod.

Poslednja ispravka: Laskaris (22.2.2011 u 9:45)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 12:43   #10
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Citat:
Anceloti`85 kaže: Pregled poruke
-Grcko-Persiske ratove
-Peloponeski rat
-Uspon Makedonije i Aleksandrovi pohodi
A posle toga nova stand alone kampanja oko Rima.
Aleksandar je vec bio sa svim svojim pohodima. Nije bio jedino period njegovog oca hronoloski ali od toga nema nista.

Sto se peloponeskog rata tice, on bi mogao da se nadoveze na Maraton i Termopile, Salaminu. I mislim da im je to dzoker koji cuveju u dzaku.

Sto se Rima tice pasce drugi deo i mislim da ce sa time zavrsiti za sva vremena kao sto mislim da su zavrsili sa srednjim vekom.



Citat:
brux7 kaže: Pregled poruke
Ništa od toga... sledeći je Mač i magija.
To neces doziveti da vidis. Izgubice tim potezom barem pola svoje publike koju su stvarali citavu deceniju.



Ali nemojte zanemariti cinjenicu da je malo bez veze da posle jednog nastavka rade drugi. Tako da moze lako da se desi da zveknu novu igru, mozda grce anticke ratove pa tek onda Rome. Sto znaci da bosmo mogli igrati Rome 2 tek za jedno 4 godine.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 13:11   #11
brux7
Novi član
 
Član od: 10.7.2009.
Poruke: 26
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 21 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Pa postoje vec odlicni modovi medieval keca ili rome total war keca (ne secam se bas bice da je mod ove druge) na temu Gospodara prstenova - Srednja zemlja (mapa preneta verno do najsitnijeg detalja) - vilovnjacke frakcije, Numenoreanci, Istocnjaci, gusari Umbara i crni Numenoreanci, Orci (ne secam se ima li patuljaka)..odlican mod.

Baš zato i mislim da je moguće da oprave nešto slično, pošto su to dosta popularni modovi, a CA prati modove... I Shogun 2 je izabran zbog buma koji je Japan ostvario poslednjih godina na polju popularne kulture (filmovi - čak i kad nisu japanski, mange itd).

Citat:
_Maximus_ kaže: Pregled poruke
Aleksandar je vec bio sa svim svojim pohodima. Nije bio jedino period njegovog oca hronoloski ali od toga nema nista.

Sto se peloponeskog rata tice, on bi mogao da se nadoveze na Maraton i Termopile, Salaminu. I mislim da im je to dzoker koji cuveju u dzaku.

Sto se Rima tice pasce drugi deo i mislim da ce sa time zavrsiti za sva vremena kao sto mislim da su zavrsili sa srednjim vekom.

Uglavnom se slažem... možda sasvim nova igra, novi engine... dodatak magije i sličnih trica... Izuzev ako drevni Rim ili Srednji vek preko nekog filma ili čega već ne dođu opet u centar pažnje.

Još jedan veliki period nisu pokrili, a to je stari Egipat, Sumer,Vavilon, Asirija i sl., što bi bilo zanimljivo, ali čisto sumnjam da će se nešto takvo ikada ostvariti... ne verujem da taj period mnogo zanima ljude, a i CA nije obrazovna institucija nego firma za zgrtanje para.

Ja to ne podržavam, ne volim fantazijske modove, ali bože moj... kinta je kinta....
brux7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 14:12   #12
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Ne verujem da su definitivno zavrsili sa bilo kojim periodom, pa ni sa srednjim vekom, ali nece biti medievala u dogledno vreme to se slazem.
Ako rade Grcku siumnjam da ce propustiti da se "ocesaju" o Aleksandra u nekoj ekspanziji, a sama igra ne treba da obuhvata samo mapu Grcke nego i Malu Aziju, ceo Balkan i juznu Italiju. Ja bar tako razmisljam...
Jeste tacno da je malo nelogicno da se posle jednog nastavka radi drugi, pa je neka igra koja se bavi Helenskim svetom pracena Rimom najlogicnija, ako odluce da se posvete antici.
Sto se tice prelaska TW serijala u neke fantazije, ne verujem da je to realno. Pre svega jer nije tako isplativo kao sto izgleda. TW nema konkurenciju u onome sto radi, i ima vernu armiju fanova koji su navikli na odredjeni standard. E sad, da li je pametno odbaciti tu sigurnu zaradu, i prebaciti se na teren gde je konkurencija mnogo veca? Ne manjka igara koje se bave epskom fantastikom i WW2. Mislim da je njima to savrseno jasno.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 14:33   #13
Barni
Veteran
 
Član od: 12.4.2007.
Poruke: 619
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 103 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

WW2 igra koja je u fazonu TW jednostavno ne postoji, bilo je nekih neuspešnih pokušaja...
- početak bi mogao biti 1935. i u prvom periodu bi naglasak bio stavljen na razvoj tehnologije i štancovanje vojske po modelu iz HoI serijala, a kada krene rat vukli bi se potezi po uobičajenom scenariju (turn bi mogao trajati 2 meseca) dok bi se bitke vodile po formuli iz blitzkrieg-a dakle sa ograničenim vojskama i ograničenim pojačanjima da bi se sprečile pobede isključivo na brojnost vojske, naravno u sledećem turn-u bi bilo moguće dovlačenje pojačanja u otpočetu bitku....
Barni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 16:06   #14
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Voleo bih Modern Total War. Sadasnje vrijeme, drzave, tehnologije, spijunaza, ekonomija... Borba na kopnu, vodi, vazduhu i svemiru. Sabotaze, tehnolgije i know how... Diplomatija na vrhuncu... jednostavno MTW.

Naravno, voleo bih medival tw 3. jer on je bio najbolji total war, bar meni.

Al kljuc svega ovog je da trebaju napraviti alate koji ce omoguciti laksu modifikaciju igre. Npr. cnc generals ima masu modova, jos se rade i igra se jos igra, dok cnc4 je vec umro. Nema modova, nema alata, nije EA omogucio i igra propade. Mislim da modovi odrzavaju igru u zivotu.

Poslednja ispravka: Isko (22.2.2011 u 16:22)
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 16:44   #15
nemacx
Član
 
Član od: 30.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 372
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 33 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nemacx
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Da se samo nadovezem na post o Aleksandrovim pohodima.

Za ovo sam definitivno ZA! Voleo bih da se ubace par kampanja, pohod Aleksandra Makedonskog (moj omiljeni osvajac ) i buduci da je Sparta nekad bila grad-drzava, kampanja sa Spartancima (klanje persijanaca).

Postoji deo o osvajanju Aleksandra Makedonskog, ali je to dosta grubo odradjena ekspanzija Rome - Total Wara, naravno svima dobro poznat Rome Total War - Alexander, za koji bih bas voleo da vidim neku jacu kampanju detaljnije odradjenu. Ne bi bilo lose ni da se ubace Osvajanje Dusana Silnog, da se neko malo seti i nas Srba

Evo podsetnika na Aleksandra

EDIT : Vojska mi neda da stavljam njihove slike, pu pu dusmani



Svaka cast autoru teme, CEKAMO SHOGUN !

Poslednja ispravka: nemacx (22.2.2011 u 23:09)
nemacx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 21:31   #16
brux7
Novi član
 
Član od: 10.7.2009.
Poruke: 26
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 21 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Citat:
nemacx kaže: Pregled poruke
Da se samo nadovezem na post o Aleksandrovim pohodima.

Ne bi bilo lose ni da se ubace Osvajanje Dusana Silnog, da se neko malo seti i nas Srba

Da, baš će to!

Pa ni momci koji prave WWI mod za Napoleona nisu se smilovali da ubace Srbiju, a kamoli da to učini jedna veeelika kompanija. Mislim da ni jedna TW igra neće imati Srbiju. Nikada. Jedina šansa je bio srednji vek, pa i tu ispade duvka.
brux7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 23:06   #17
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Polako druze, nema razloga za udaranje u patetiku http://www.twcenter.net/forums/showt...ghlight=serbia
znaci bice Srbijica.
Dusanova osvajana u vanila TW cemo da vidimo na kukovo leto.
Iz originalnog medievala 2 je izostala masa znacajnih drzava, ne samo Srbija, problem je u limitu frakcija cak i sto se modova tice.
Sad je limit frakcija mnogo visi pa bi Srbija u nekom buducem Med. TW bila sigurna, kao i Bugarska, Gruzija, Armenija, Litvanija, nekoliko Ruskih knezevina, Svedska, Aragon, Norveska, Ceska, Sirija, Bagdadski kalifat itd...
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2011, 23:10   #18
nemacx
Član
 
Član od: 30.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 372
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 33 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nemacx
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Citat:
brux7 kaže: Pregled poruke
Da, baš će to!

Pa ni momci koji prave WWI mod za Napoleona nisu se smilovali da ubace Srbiju, a kamoli da to učini jedna veeelika kompanija. Mislim da ni jedna TW igra neće imati Srbiju. Nikada. Jedina šansa je bio srednji vek, pa i tu ispade duvka.
Koji slonovi, skinuli mi sliku u prvom postu

Ma da nas se bar neko seti, nas otpisalo pola sveta, kada Amere pitaju gde je srbija, najucestaliji odgovor je bio : "Jel to tamo kod Indije ?" ........

Salu na stranu, voleo bih bas da vidim dal ce izaci takvo cudo, mada cisto sumnjam, Aleksandar, Napoleon, mozda je sledeci Cezar, ali sumnjam, pre ce Hitlera
nemacx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2011, 0:22   #19
brux7
Novi član
 
Član od: 10.7.2009.
Poruke: 26
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 21 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Citat:
Anceloti`85 kaže: Pregled poruke
Dusanova osvajana u vanila TW cemo da vidimo na kukovo leto.
A i nisu mu neka osvajanja... kad pogledaš neke prave čiče od osvajača. Nije dovoljno ni za jedan turn u MTW2.


Eh da... nešto mi je sumnjivo što su zaboravili KARLA VELIKOG... tu se možda krije neka (tanka) šansa...
brux7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2011, 0:52   #20
nemacx
Član
 
Član od: 30.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 372
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 33 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nemacx
Određen forumom Re: Budućnost Total War serijala

Pa nismo mi trazili da se prekopiraju njegova osvajanja, vec njegova osvajanja pa ajmo na ceo svet Dusan Silni je ostavio presto Urosu "Jakom" (eh zivote..), ko zna gde bi mu bio kraj kada bismo mi tu gresku u TW ispravili

Inace ajmo malo edukacija :

http://sr.wikipedia.org/wiki/Стефан_Душан
nemacx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
total, war

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1963 19.4.2023 14:53
DotA SuperG Mrežne igre 3586 27.8.2014 0:32
Napoleon Total War simets Strateške igre 253 27.4.2013 23:09
Total TV i računar sa monitorom od 22" djuro88 Video/TV softver 3 24.7.2010 15:01
Najbolja igra iz Total War serijala masteri Strateške igre 13 15.12.2009 23:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com