Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.11.2010, 14:40   #1
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Web kamerica pravi problem!

Ovaj problem pokušavam da rešim na tuđem kompjuteru i neću biti na tom kompu često, tako da se nadam da ga danas sredim.
Kupili smo danas neku jeftinu web kamericu Omega Skylark, ali pravi probleme. Izgleda da pravi konflikt sa USB ADSL modemom. Kad priključim kamericu nekad se prekine internet veza i neće da se uspostavi, a jednom je iskočio i plavi ekran smrti. Za čudo - nekad sve radi normalno (!) pa sam razgovarao sa drugarom preko Skajpa i video me je. Kad je izvučem iz USB-a internet i dalje neće da se konektuje, ali posle restarta računara proradi.
Molim za pomoć kako da rešim ovaj konflikt. Verovatno je problem sa portovima koje koriste kamera i modem (nije ruter nego stari USB modem). Kako da ih podesim i sredim ovo?
Hvala!

Ne radi. Počnemo da obavljamo video poziv, sve ide OK neko vreme, vidimo se, čujemo se, a onda se internet prekine, neće da se poveže i sve isto kao pre...
Help?

EDIT: Zaboravio sam da napomenem da kamerica nema poseban audio kabl za mikrofon (koji bi išao u audio džek), već i zvuk ide preko USB-a. U Skajpu se njen mikrofon vidi kao poseban audio device. Ne znam da li je to od neke važnosti.

Poslednja ispravka: star-duster (1.12.2010 u 15:13) Razlog: Nove informacije
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2010, 12:23   #2
RAJIC
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 989
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 81 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku RAJIC
Određen forumom Re: Web kamerica pravi problem!

ajd da ne otvaram novu temu pa ovde da napisem problem. posle duzeg vremena sam opet probao al ne vredi.
imam webcam logitech 9000pro i kad instaliram njen softver on pokazuje da nije ukljucena a ona je ukljucena. i u device manager-u pokazuje da je sve ok radi u skajpu bez problema, i u programu webcam 7 radi ali u njenom programu kao da nije prikljucena. os je win7
RAJIC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
problem, web kamera, webcam


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Slackware problem kvare_cg Slobodni softver 27 20.6.2009 23:27
Problem, gasenje browsera i usporen rad WMV i FLV formata..... Razial Kvarovi 3 2.6.2009 14:58
HP DeskJet f4180 - problem sa instalacijom vanila Ostale komponente 3 12.3.2009 19:22
Veliki problem sa RAM memorijom leka Kvarovi 10 27.7.2006 10:17
problem sa ramom i klokom procesora mad_skillz Kvarovi 1 18.7.2006 10:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com