Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.6.2010, 8:22   #41
Expressionism
Član
 
Član od: 21.10.2007.
Poruke: 240
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 62 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Danas, Blizzard je biznis. Nije im cilj da prave super igre, nego profit, vrlo jednostavno. Da je bilo ko od nas na njihovom mestu, postupio bi isto.

Cekaj bre, kakav biznis, jer su poceli da shtancuju igre ko ludi i da proizvode polu zavrshene proizvode u odnosu na proslost? Ekspanzije za WOW samo to mogu i da budu, to je MMO sta ocekujete. Ali Blizzard idalje je jedan od jedinih u industriji koji prave igru godinama a kada izadje uvek je mega hit. Sta su eto izbacili posle WOW-a sve ovo vreme? Nista.....radili na Diablo 3 i Starcraft 2 koji jos uvek nisu izasli. Tako da Blizz nije biznis vec jedna od retkih kompanija kojima jeste stalo da prave "super igre". To sto su naleteli na gomilu zaglupljenih ljudi da se u stvarnom zivotu ubijaju i izgladjuju oko MMO igre je samo njihova kasica prasica.
Expressionism je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 8:54   #42
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Meni se baš ne đa da čekam 10 godina na nastavak neke igre.
Imaš primera koliko hoćeš da 10 godina nije potrebno za odličan nastavak.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 9:30   #43
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.884
Zahvalnice: 460
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

a koji su to primeri ?
Mozda ces mi nabrojati neke singl-plejer igre, i Blizzard bi mogao da pravi dobre kampanje svake godine...
Problem je napraviti kvalitetnu izbalansiranu multiplejer igru koja ce da se igra narednih 5 ili 10 godina
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 9:53   #44
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Recimo Baldur's Gate 2, izdat 2 godine posle prvog dela i predstavljao je ogromno poboljšanje u svakom polju, i po mnogima je najbolji cRPG ikada.
Ili Half Life 2, 5 godina posle keca i dan danas se smatra najboljim FPS-om ikada.
Izbalansiranu MP igru je nemoguće napraviti odmah, ona se postepeno poboljšava gomilom zakrpa.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vulee na korisnoj poruci:
nameless1 (17.6.2010)
Stara 17.6.2010, 9:57   #45
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Ako ne računaš WoW (a ja ne računam, jer nit ga volim nit ga igram)
Ja bih počeo da banujem za ovakve "wow je kršina, nisam igrao al javlja mi se" izjave, majke mi
Jel vi stvarno mislite da je to neka zezalica koju može da napravi svaki balvan sa pola mozga? To što su WoW poslednjih godina upropastili debalansom i olakšavanjem tako da svako dete može da fejsroluje po tastaturi i dođe do endgame sadržaja je druga priča, ali je u WoW uloženo toliko rada i truda da to nije normalno Mislim svedoci smo da ovde na forumu svaki glupi hack & slash bude uzdizan u status kulta, a WoW, koji je ubedljivo najbolji H&S RPG koji će ikada biti napravljen, redovno bude nipodaštavan
Recimo, ti ljudi su uspeli da za svaki glupi grind quest naprave dovoljno zanimljiv dijalog i da sve te questove povežu u priču koja ima smisla, napravili toliko bogate i zanimljive startne zone (istina, posle se javlja zamor materijala dok se ne pređe u Outlands ili Northrend), samo dok prepešačiš igru ima da se use*eš, gore nego u Morrowindu... WoW nije igra, WoW je svet. Možeš da ga pretrčiš samo da bi što pre video brojku osamdeset pored svoje glave, a i možeš da uživaš u svakom koraku u tom svetu i da se provedeš nikad bolje.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
3LANCER (17.6.2010), simke85 (5.6.2011)
Stara 17.6.2010, 10:21   #46
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

^Ili jednostavno da izadjes napolje...
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Psycho13 na korisnoj poruci:
Telepatic (21.7.2010)
Stara 17.6.2010, 10:46   #47
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

U, al si me spustio
Pola ovog foruma ne diže gu&icu od kompjutera igrajući sve i svašta, ali dobro, bitno je da je WoW za nolajfere
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 10:47   #48
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Ja bih počeo da banujem za ovakve "wow je kršina, nisam igrao al javlja mi se" izjave, majke mi
Jel vi stvarno mislite da je to neka zezalica koju može da napravi svaki balvan sa pola mozga? To što su WoW poslednjih godina upropastili debalansom i olakšavanjem tako da svako dete može da fejsroluje po tastaturi i dođe do endgame sadržaja je druga priča, ali je u WoW uloženo toliko rada i truda da to nije normalno Mislim svedoci smo da ovde na forumu svaki glupi hack & slash bude uzdizan u status kulta, a WoW, koji je ubedljivo najbolji H&S RPG koji će ikada biti napravljen, redovno bude nipodaštavan
Recimo, ti ljudi su uspeli da za svaki glupi grind quest naprave dovoljno zanimljiv dijalog i da sve te questove povežu u priču koja ima smisla, napravili toliko bogate i zanimljive startne zone (istina, posle se javlja zamor materijala dok se ne pređe u Outlands ili Northrend), samo dok prepešačiš igru ima da se use*eš, gore nego u Morrowindu... WoW nije igra, WoW je svet. Možeš da ga pretrčiš samo da bi što pre video brojku osamdeset pored svoje glave, a i možeš da uživaš u svakom koraku u tom svetu i da se provedeš nikad bolje.
Ma ja bi banovao wow zbog ovakvih stvari:
http://www.youtube.com/watch?v=K8hfK3RQs2g

Aj da je jedan sluchaj u pitanju, al takvih jadnika ima na hiljade(ako ne i vishe).
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 11:03   #49
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Citat:
Wastelander kaže: Pregled poruke
Ma ja bi banovao wow zbog ovakvih stvari:
http://www.youtube.com/watch?v=K8hfK3RQs2g

Aj da je jedan sluchaj u pitanju, al takvih jadnika ima na hiljade(ako ne i vishe).
Postoji i resenje za to..

http://www.youtube.com/watch?v=WqSFR...eature=related
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 12:52   #50
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Citat:
Expressionism kaže: Pregled poruke
Tako da Blizz nije biznis vec jedna od retkih kompanija kojima jeste stalo da prave "super igre".
Ali zašto se onda Stacraft izdaje u 3 epizode? Više epizoda - više para, naročito jer će gomila ljudi da ih sve pokupuje da se ne bi odvojali. Nisam pratio situaciju, ali Blizzard mi ovde deluje prilično gramzivo.
Citat:
Wastelander kaže: Pregled poruke
Ma ja bi banovao wow zbog ovakvih stvari:
http://www.youtube.com/watch?v=K8hfK3RQs2g
Prosto rešenje - zabraniš WoW mlađima od 18
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 12:58   #51
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Ali zašto se onda Stacraft izdaje u 3 epizode? Više epizoda - više para, naročito jer će gomila ljudi da ih sve pokupuje da se ne bi odvojali. Nisam pratio situaciju, ali Blizzard mi ovde deluje prilično gramzivo.
Bas tako. Mada se svetle strane nece biti klasicnih ekspanzija, posto ce druge dve biti zamena za to.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 13:01   #52
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Ma oni kazu da je Wings of Liberty masivan u single playeru, mnogo veci od prethodnih igara, i da zato odvajaju zerg i protos kampanje. Ako je to tacno, onda ima logike...
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 13:03   #53
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Ja bih počeo da banujem za ovakve "wow je kršina, nisam igrao al javlja mi se" izjave, majke mi
Nisam siguran da sam tako napisao. Prvo, wow jesam igrao, još onomade, kad se pojavio. Drugo, mislio sam kako se 150 godina rada na jednoj te istoj stvari zove "kolotečina". Još kad ta stvar nema veze sa onim što spremaš trenutno...
Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Ali zašto se onda Stacraft izdaje u 3 epizode? Više epizoda - više para....
Noooo, you're being ignoraaaant! To je zato što onda dobijaju "veću pripovedačku slobodu, nja nja nja"...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 13:03   #54
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
U, al si me spustio
Pola ovog foruma ne diže gu&icu od kompjutera igrajući sve i svašta, ali dobro, bitno je da je WoW za nolajfere
Ne možeš reći da je za nolajfere, već 95% populacije koja ga igra jesu nolajferi. Evo tip je išao sa mnom prve godine na faks, ima para tonu, komada za pokazivanje, atletski je građen i sportaš... zadnje 4 godine on je proveo svaki dan s nama kada se nađemo na kavi pričajući o rejdanju, o promjenama, o tome kako igra 8 do 16 sati na dan. Najgore je da je bio normalan dok nije dobio WoW u ruke. Pomiri se s time, WoW, prvi, teška igra do lvl 60 je bio nešto epsko, prvi od svoje vrste razrađen tako da se cijenio trud i skil, ovo sada je teško *****e, toliko lako da osoba koja nikada nije igrala niti jednu igru u životu za mjesec i pol je došla do lvl 80 i sada rejda da kilne Artasa. Kakva mi je to igra, ajde mi reci?

@Vulee
Pa 2 godine je standard u igraćoj industriji da se napravi kvalitetan proizvod, a Half Life da imaš imalo pojma bi izašao nakon 3 godine da nije došlo do onoga curenja koje je unakazilo vrijeme proizviodnje. Isto možeš reći po tvojoj logici da će Duke Nuke biti najbolja igra svih vremena jer se pravi koliko već?
A dobar i izbalansiram Mp se može napraviti u godinu dana od lakoće, dvije da ne govorim. Kasnije ubaciš koji patch i to je to. Šta je starcraft i warcraft već papir, škare, kamen?
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 13:42   #55
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Citat:
Expressionism kaže: Pregled poruke
Cekaj bre, kakav biznis, jer su poceli da shtancuju igre ko ludi i da proizvode polu zavrshene proizvode u odnosu na proslost? Ekspanzije za WOW samo to mogu i da budu, to je MMO sta ocekujete. Ali Blizzard idalje je jedan od jedinih u industriji koji prave igru godinama a kada izadje uvek je mega hit. Sta su eto izbacili posle WOW-a sve ovo vreme? Nista.....radili na Diablo 3 i Starcraft 2 koji jos uvek nisu izasli. Tako da Blizz nije biznis vec jedna od retkih kompanija kojima jeste stalo da prave "super igre". To sto su naleteli na gomilu zaglupljenih ljudi da se u stvarnom zivotu ubijaju i izgladjuju oko MMO igre je samo njihova kasica prasica.
Vidis meni je Diablo bio sjajan, ali Diablo 2 me je ostavio potpuno ravnodusnim, nista spektalurano. Zeljno sam iscekivano Warcraft Adventure, ali su je otkazali.

WoW, za sve ljubitelje Warcraft lore-a, sjajna stvar. Najigraniji MMO RPG ikad, u velikom delo zahvaljujuci tome sto se oslanja na uveliko dokazani Warcraft 1-3. Igrao sam ga, stigao do 80., nisam primetio razlog zasto bih se lisio svega ostalog u zivotu zarad samo jos jedne igre. Zvucace neobicno, ali smorio me upravo multiplayer aspekt, smorilo me da se organizujem sa drugim ljudima za svaki iole ozbiljniji dungeon/quest.

Kao sto rekoh, biznis ko' i svaki drugi. Ne mislim to u negativnom smislu, i oni moraju nekog 'leba da jedu.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 19:28   #56
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Citat:
Juraj kaže: Pregled poruke
@Vulee
Pa 2 godine je standard u igraćoj industriji da se napravi kvalitetan proizvod, a Half Life da imaš imalo pojma bi izašao nakon 3 godine da nije došlo do onoga curenja koje je unakazilo vrijeme proizviodnje. Isto možeš reći po tvojoj logici da će Duke Nuke biti najbolja igra svih vremena jer se pravi koliko već?
A dobar i izbalansiram Mp se može napraviti u godinu dana od lakoće, dvije da ne govorim. Kasnije ubaciš koji patch i to je to. Šta je starcraft i warcraft već papir, škare, kamen?
Juraj, pogrešno si shvatio moj post.
U potpunosti se slažem sa tobom, i moj post je bio odgovor na post iznad mog.
Ispeci pa reci.
P.S. Imam pojma, ali je činjenica da je izašao 5 godina posle. Šta mene briga kada bi izašao, važno je kada je zaista izašao.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 19:30   #57
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Ovo je jedna glupa tema. No offence OP..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 19:31   #58
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Ovo je jedna glupa tema. No offence OP..
Bar da se izbaci Activision/Blizzard deo iz naslova, nisu oni jedini...
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 21:39   #59
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

"Imam obvezu da punim novčaike Biowareu i takvima kao on, ali da mi prodaju **** za bubrege jer se napaljena djeca koja nisu igrala ništa osim WoWa pale na Blizzard neću tolerirati."
Juraj,lol?
Ne kapiram sta toliko imate protiv Blizza?Realno,niti sam dete,niti igram ista drugo osim WoW-a zadnjih 5 godina (sveukupno sam pravio pauzu 2-3 meseca) sto znaci da sam im za 3 originalne igre plus 50+ meseci pretplate dao povelike pare ALI me niko na to nije silom terao,znaci nemam prava da se ljutim ni na koga drugog osim na sebe.Naravno,ne pada mi na pamet da se ljutim jer wow igram i dalje DOBROVOLJNO i bez prinude
Nebitno,poenta moje price je,igrajte sta vam se svidja i ako vam se svidja,stvarno ne kapiram poentu ovog posta.
Ziveli.
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2010, 21:44   #60
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Activision/Blizzard iliti ''Saga o pohlepi bez granica''

Poanta posta je da mi nije problem dati novac za Dragon Age i Mass Effect jer su vrijedni tih novaca. S druge strane imamo kompaniju koja prestavlja noćnu moru svakome tko voli kvalitetu, svakome kome su kvalitetne igre najvažnije. Oni su kompanija koja zadnjih 5 godina nije proizvela ništa, uništila solidan broj dobrih tvrtki, lopovska družina s jednim i samo jednim ciljem:zaradom. Ništa tu mi ne bi smetalo da proizvode nešto vrijedno kupovanja. Ovako su samo rak na igraćoj sceni, i to rak koji živi samo jer takvi kao ti igraju jednu te istu stvar 5 godina u komadu. Po meni tragedija.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com