Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.2.2016, 22:11   #41
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: 2004-2010 mračno doba FPS žanra.

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Само незналице и конзолаши могу да кажу да је halo добар серијал.
Milioni prodatih primjeraka su vjerovatno slučajnost.
I svi ti ljudi su neznalice što su ovu igru kupovali i bili oduševljeni s njom?
Ako ti se ne sviđa takva vrsta FPS igara ne moraš da pljuješ po njoj bez argumentacije ili s plitkom argumentacijom.
Lako je danas osuđivati iz ovog ugla igru staru 15 godina.
Treba se vratiti i sjetiti te igre iz tog doba.
To je bilo čudo.
A i HALO 2.
Šteta je što je port drugog dijela izašao dosta kasnije i nije odrađen kako treba.
Odigrao sam i HALO 3 na X360 i u to vrijeme je to bila fenomenalna igra.
Dodao bih još i Killzone 2, iako ne volim Sony.
To je odlična igra.
Šteta što nikad nije izašla za PC.
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2016, 22:14   #42
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: 2004-2010 mračno doba FPS žanra.

Meni je Halo jedna od najboljih FPS-ova bas zbog toga sto kad je izasla, retko koja igra je nudila nesto slicno: vozila, prostranstvo, biras na koji nacin ces prelaziti nivoe. A i imao sam 16, 17 godina kad je izasla igra za PC (2003.), taman da je zavolim. Soundtrack je bio fenomenalan.
Secam se kako sam sa ortacima pricao o tome ko ce u MP-u da vozi, ko ce da bude na Bagijevom minigunu, a ko ce da puca sa suvozacevog sedista . Na kraju nisam ni igrao MP, ali SP mi je ostao kao jedno od najlepsoih FPS iskustava.

Dosta je u tom periodu bilo revolucionarnih FPS-ova, toga odavno vise nema, sve je isti kalup. Mada je i tesko napraviti u ovo vreme nesto wow i revolucionarno.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2016, 22:14   #43
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: 2004-2010 mračno doba FPS žanra.

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke

Pardon za Crysis, pomiješao sam ga sa F.E.A.R., moja greška
Crysis je ono s**nje na ostrvu, igrao sam 2 i 3, a četvorku nisam.

Не, то је FarCry
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2016, 22:18   #44
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: 2004-2010 mračno doba FPS žanra.

Citat:
jovaš kaže: Pregled poruke
Milioni prodatih primjeraka su vjerovatno slučajnost.
I svi ti ljudi su neznalice što su ovu igru kupovali i bili oduševljeni s njom?
Ako ti se ne sviđa takva vrsta FPS igara ne moraš da pljuješ po njoj bez argumentacije ili s plitkom argumentacijom.
Lako je danas osuđivati iz ovog ugla igru staru 15 godina.
Treba se vratiti i sjetiti te igre iz tog doba.
To je bilo čudo.

A i HALO 2.
Šteta je što je port drugog dijela izašao dosta kasnije i nije odrađen kako treba.
Odigrao sam i HALO 3 na X360 i u to vrijeme je to bila fenomenalna igra.
Dodao bih još i Killzone 2, iako ne volim Sony.
To je odlična igra.
Šteta što nikad nije izašla za PC.
Није било никакво чудо, нема потребе да се враћам, био сам тамо. Шта се све не продаје у милионима, то није никаква потврда квалитета. А посебно то није први Halo, који је ишао уз XBox, па је играо ко год је купио конзолу.

Ја сам изнео аргументацију доле, ти и остали љубитељи нисте ништа осим "регенерише се хелт" (глупост, по мени) и "купили су је милиони". Квантитет не значи квалитет, посебно у поп-култури (а гејминг је одавно саставни део исте). Било је и већих заблуда од Haloa кроз историју.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2016, 22:21   #45
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: 2004-2010 mračno doba FPS žanra.

Izvini alternativac, nisam prepoznao tvoj istanacani ukus. Pogledaj moj post i vidi sta je jos igra nudila.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2016, 22:21   #46
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: 2004-2010 mračno doba FPS žanra.

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Није било никакво чудо, нема потребе да се враћам, био сам тамо. Шта се све не продаје у милионима, то није никаква потврда квалитета. А посебно то није први Halo, који је ишао уз XBox, па је играо ко год је купио конзолу.

Ја сам изнео аргументацију доле, ти и остали љубитељи нисте ништа осим "регенерише се хелт" (глупост, по мени) и "купили су је милиони". Квантитет не значи квалитет, посебно у поп-култури (а гејминг је одавно саставни део исте). Било је и већих заблуда од Haloa кроз историју.
Prijatelju mislim da ti živiš u zabludi i to žestokoj.
Ja nijesam konzolaš, imam PC i na njemu se igram.
HALO je obilježio industriju video igara, sviđelo se to tebi i sličnima tebi ili ne.
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2016, 22:30   #47
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: 2004-2010 mračno doba FPS žanra.

Citat:
jovaš kaže: Pregled poruke
prijatelju mislim da ti živiš u zabludi i to žestokoj.
Ja nijesam konzolaš, imam pc i na njemu se igram.
halo je obilježio industriju video igara, sviđelo se to tebi i sličnima tebi ili ne.
Јесте, ја се слажем са тиме. Зато и кукамо како су данас игре безвезе и како је све отишло дођавола када су fps пребацили на конзоле и контролере.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2016, 22:31   #48
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: 2004-2010 mračno doba FPS žanra.

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Јесте, ја се слажем са тиме. Зато и кукамо како су данас игре безвезе и како је све отишло дођавола када су fps пребацили на конзоле и контролере.
Pa slažem se.
Otišlo je sve dođavola i malo je kvalitetnih igara, posebno FPS.
Ali HALO ne diraj
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2016, 22:50   #49
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: 2004-2010 mračno doba FPS žanra.

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Dosta je u tom periodu bilo revolucionarnih FPS-ova, toga odavno vise nema, sve je isti kalup. Mada je i tesko napraviti u ovo vreme nesto wow i revolucionarno.
Upravo iz tog razloga ovoliko cekamo na Half Life 3.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2016, 22:54   #50
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: 2004-2010 mračno doba FPS žanra.

Nadajmo se da se zato i ceka.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2016, 22:55   #51
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: 2004-2010 mračno doba FPS žanra.

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
od novijih Sniper:Ghost Warrior je OK
Napljujes igre kao sto su Crysis i Far Cry a onda napises kako je Ghost Warrior OK, igra koja je najbolji primer "moderne linearne splacine", sa mnogo losom pricom. Ghost Warrior 2 je igra sa dobrom grafikom i jos gorom pricom, mada se ono pro***avanje ne moze ni nazvati pricom (da ne idemo u politicku raspravu, ovaj forum nije mesto za to).
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lex987 na korisnoj poruci:
LoneWolf (1.3.2016)
Stara 29.2.2016, 22:57   #52
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: 2004-2010 mračno doba FPS žanra.

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Stalker me je odvlačio prvenstveno grafikom i tim nekim fejk Fallout šmekom koji mi se nije svidio.
Fejk Fallout smek?! Joj, kakav si ti lik!

Stalker se oslanja na sovjetsku post-apokalipticku skolu (imas brdo romana i filmova), koja se dosta razlikuje od americke; mnogo je mracnija, depresivnija, itd. Prva dva Fallout-a su razbili sa smekom i atmosferom, dok trojka u poredjenju sa Stalkerom deluje kao decja igranka.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
LoneWolf (1.3.2016)
Stara 1.3.2016, 0:19   #53
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: 2004-2010 mračno doba FPS žanra.

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Napljujes igre kao sto su Crysis i Far Cry a onda napises kako je Ghost Warrior OK, igra koja je najbolji primer "moderne linearne splacine", sa mnogo losom pricom. Ghost Warrior 2 je igra sa dobrom grafikom i jos gorom pricom, mada se ono pro***avanje ne moze ni nazvati pricom (da ne idemo u politicku raspravu, ovaj forum nije mesto za to).
Ma ne gleda on to, nego sto je igra "realnija" to je "bolja", neke ni ne smatra FPS igrama Svasta se ovde napricalo...
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2016, 0:39   #54
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom 2004-2010 mračno doba FPS žanra.

Ja opet kažem, sve je stvar ukusa🙂što nekom valja, drugom ne valja. Meni je Ghost Warrior odgovarao igrivošću i grafikom, u priču i politiku ne ulazim jer u 99% FPS-ova igrate bezgrešnog američkog spasioca svijeta, što ni meni ne odgovara pa se rijetko i osvrćem na priču. Malo koja igra ima replay value, posebno FPS-ovi koji se u 99% slučajeva zasnivaju na mindless krljačinu bez priče i atmosfere. Ne volim svemirsku tematiku, postapokalipsu, robote, očajnu grafiku ni zombije, bilo bi dobro da se svi vrate bar donekle REALNOM shooteru. Svi naslovi koje smo pomenuli u temi su na ovaj ili onaj način izgubili kompas.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Lex987 (1.3.2016)
Stara 1.3.2016, 2:34   #55
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: 2004-2010 mračno doba FPS žanra.

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Ja opet kažem, sve je stvar ukusa🙂što nekom valja, drugom ne valja. Meni je Ghost Warrior odgovarao igrivošću i grafikom, u priču i politiku ne ulazim jer u 99% FPS-ova igrate bezgrešnog američkog spasioca svijeta, što ni meni ne odgovara pa se rijetko i osvrćem na priču. Malo koja igra ima replay value, posebno FPS-ovi koji se u 99% slučajeva zasnivaju na mindless krljačinu bez priče i atmosfere. Ne volim svemirsku tematiku, postapokalipsu, robote, očajnu grafiku ni zombije, bilo bi dobro da se svi vrate bar donekle REALNOM shooteru. Svi naslovi koje smo pomenuli u temi su na ovaj ili onaj način izgubili kompas.
Нема где да се вратимо, када је жанр пуцачина започет Wolfenstein и Doom играма. Ти правиш "грешку" јер инсистираш да су реалније пуцачине нека основа и првобитан точак, а то није тачно. Оне су масовну популарност стекле (по мом мишљењу) са Medal of Honor играма из 2002. године (коју управо сада прелазим по први пут), што је цирка 10 година касније од оснивања жанра.

Када већ коментаришемо тему.. Све те игре изашле након 9/11 су претрпеле стравичну цензуру, променила се тема у играма, пропаганда итд итд. С обзиром да сам одрастао на играма из `90-их, за мене ту није било много материјала тих првих година.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
LoneWolf (1.3.2016)
Stara 1.3.2016, 2:57   #56
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: 2004-2010 mračno doba FPS žanra.

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
JMalo koja igra ima replay value, posebno FPS-ovi koji se u 99% slučajeva zasnivaju na mindless krljačinu bez priče i atmosfere. Ne volim svemirsku tematiku, postapokalipsu, robote, očajnu grafiku ni zombije, bilo bi dobro da se svi vrate bar donekle REALNOM shooteru.
Sto se mene tice, najbolja atmosfera i najbolje price su upravo u tim 'nerealnim' FPS-ovima koje ti odbacujes; dok su 'realni' FPS-ovi uglavnom linearne run & gun krljacine.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
LoneWolf (1.3.2016)
Stara 1.3.2016, 4:36   #57
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 2004-2010 mračno doba FPS žanra.

Borderland, anyone? U co-op rezimu narocito (u poslednjih godinu dana devojka je nagruvala 700+ sati u BL kecu, a to joj je ujedno i prva igra koju je igrala na PC ne racunajuci gluposti po fejsu). Mislim da smo mi sa ovih prostora kao gejmeri mozda malo i razmazeni, zato sto igre ,,dobijamo za dz" pa nam se moze da ih olako popljujemo bez i da im damo sansu (grafika me nije oduvala, necu da igram sindrom).

Reci da je S.T.A.L.K.E.R losa igra i navesti grafiku kao razlog je diskutabilno u najmanju ruku. Isto kao kad bi neko rekao da F.E.A.R nije dobar FPS zato sto nije dovoljno strasan (meni recimo kao horror nije nesto zbog cega bih pisao kuci, varijacija na temu japanskih/azijskih horrora) ali to ne znaci da kao FPS nije jedan od najboljih koje sam igrao (secam se koliko me je odusevilo kad sam provalio da vojnici pokusavaju da me opkole, dok jedan vojnik baca bombu da bih moramo da izletim iz zaklona i udjem u direktan obracun.)
Bilo je vise solidnih igara u tom periodu (Bioshock mi prvi pada na pamet, Crysis takodje, bez obzira na plitku pricu) a od novijih Metro je jako dobar, mozda da je samo malo vise akcije (mada ja igram stealth, pa moguce da je zbog toga )
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2016, 5:10   #58
<S2N><Mefisto>
Veteran
 
Član od: 24.5.2010.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 672
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 193 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: 2004-2010 mračno doba FPS žanra.

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Insurgency, MP-only. Nema perkovanja, nema bullshita, nema strejfovanja, kozmetike oružja i 400 attachmenta po pušci. Bolje napucavanje na tržištu ne možeš da nađeš, oružje ima ponašanje, težinu, zvuk, meci su smrtonosni i treba skilla. Kao miks CS i Red Orchestre.
I kad dostigneš nivo competitive igrača tada ulazi u igru i eksploatacija karakteristika mapa i igre ali to je upotrebljiv samo za 5v5, 16v16 i gamemodovi kao push su prezabavni.
Sav DLC sadržaj je besplatan i u ove dve godine od izlaska igre igra je tri puta obimnija što se sadržaja nego po izlasku.
I sledeće godine će i nastavak.

Kad se već priča o FPS igrama meni je FEAR redefinisao značenje FPS-a: napucavanje u toj igri je umetnost, oružje se "ponaša" kako treba, atmosfera je bolesno dobra... Od FEAR-a moji kriterijumi su opasno porasli
Apsolutno se slazem FEAR COMBAT Najbolji multiplayer fps ikada za mene...
<S2N><Mefisto> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2016, 9:54   #59
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: 2004-2010 mračno doba FPS žanra.

Igre poput: Wolfenstein-a iz 2001-e, Medal of Honor Allied Assault, Far Cry, Crysis, Halo, F.E.A.R. Call of Duty od 1 do 4, Doom, Quake i naravno Half Life su igre koje mogu i dan danas da se odigraju bez obzira koliko su stare.
Jako kvalitetne igre o kojima će se vazda pričati.
Stalker, Bioshock, Metro, Fallout mi se ne sviđaju npr. ali ne mogu reći da su bezvezne igre i da ništa ne valjaju.
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2016, 10:32   #60
Al3k5an9ar
Veteran
 
Član od: 9.6.2008.
Poruke: 707
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 160 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: 2004-2010 mračno doba FPS žanra.

Au kakvi postovi, ovde ste uspeli da napljujete Crysis(1), Far Cry(1), FEAR, Chronicles of Riddick(?!?!), BioShock a nahvalili HALO i Duke Nuke Forever... Ne kažem svi, ali opet...
Al3k5an9ar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Al3k5an9ar na korisnoj poruci:
goranmax (3.3.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pro Evolution Soccer 2010 Packy Sportske simulacije 2062 12.2.2014 21:29
Need for Speed: Shift 2 nexexcalibur Simulacije vožnje 621 17.1.2014 12:39
Driver: San Francisco Jovyland Akcione igre 234 11.1.2013 17:20
ASRock becomes the third-largest brand in motherboard industry in 2010 Picard Vesti 1 29.1.2011 21:16
Adobe Design Achievement Awards 2010 (prijava radova do do 4. juna 2010.) Chivan Dešavanja i događaji 0 21.12.2009 11:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com