Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.4.2016, 23:58   #1
Pavle1234
Novi član
 
Član od: 15.4.2016.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pomoc za odabir televizora!

Pozdrav, interesuje me strucno misljenje nekog ko se razume u televizore...Planiram da kupim televizor za sobu i vec neko vreme ne mogu da odlucim, sta je dobro, a sta nije...Interesuje me 32 inca tv, led naravno, cene do nekih 25 000 - 27 000..,Razgledao sam malo po internetu i nailazio na razlicite stavove i misljenja...jedni kazu da do 32 inca nije bitno da li je tv hd ready ili full hd, drugi kazu da je edge led bolji, a oni treci direct led...Trazim savet na sta bi trebalo da obratim paznju prilikom kupovine televizora? Shvatio sam da nemam dovoljno para za neku ekstra marku kao sto je LG ili Samsung.
Skoro sam na netu video par Vox tva i dvoumim se izmedju sledecih modela ( naravno ako ne pronadjem nesto bolje a u okviru budzeta), elem, VOX LED TV 32" 32YD757 Full HD ili VOX SMART LED TV 32" 32SD800 HD Ready?
Pavle1234 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2016, 0:03   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Pomoc za odabir televizora!

Bježi od tih HD ready jer to je smeće u 1366x768 ili nekoj sličnoj rezoluciji što se na 32" čini jedva gledljivo. Uzmi neki full HD koliko god bio skuplji: vidi ih u prodavnici dok rade pa ćeš vidjeti razliku u slici, boji, kontrastu i kvalitetu. Ako si tanak s parama bolje da sačekaš i skupiš za pravi TV nego da kupuješ smeće tipa Vox, Elit i Tesla
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2016, 0:27   #3
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Pomoc za odabir televizora!

Ja sam pre za tehnički "slabiji" model od jednog od najboljih brendova, nego ove slabije rangirane. S tim, obavezno pogledaj prilog emisije "Potrošački savetnik":

Koliko je skupa kupovina jeftinih televizora


Ako bi uzimao za gotovinu, bolje gledaj ponudu sa KP-a. Jeftinije je od radnji, a recimo sa LG-jem imaš garanciju koja je ostvariva u servisima kod nas.

Naravno ne znači da je sve što se zove LG, Panasonic, Samsung, Sony, itd. kvalitet, ali je barem podrška i mogućnost za reklamaciju/servis bolja.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2016, 15:42   #4
Pavle1234
Novi član
 
Član od: 15.4.2016.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc za odabir televizora!

Hvala na savetima, ali su mi Lg i Samsung televizori preskupi, pogotovo kad je rec o 32 inca dijagonali....U cemu je uopste razlika izmedju tih VOX, VIvax, Fox, Tesla, uredjaja od ovih drugih...Iskreno mislim da kod Lg i Samsung tva marka i brend u prvom planu, a da specifikacije i nisu nesto drasticno razlicite? Zanima me sta vi mislite...
Pavle1234 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2016, 16:32   #5
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Pomoc za odabir televizora!

Ti FOX i VOX televizori uopste nisu losi. (govorim iz iskustva) Za te pare sasvim OK. Za gledanje TV programa i poneki film. Igre nisam igrao tako da ne mogu reci kakva je situacijama sa igrama. (VOX vise od godine dana radi bez ikakvih problema, nikad nije izgubio kanale ili tako neki banalan kvar na koji se ljudi zale) HD slika na Total TV je OK iako je HD ready. Takodje ni uslovi u kojima radi nisu idealni.
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2016, 17:21   #6
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Pomoc za odabir televizora!

Citat:
Pavle1234 kaže: Pregled poruke
Hvala na savetima, ali su mi Lg i Samsung televizori preskupi, pogotovo kad je rec o 32 inca dijagonali....
Kako preskupi? Ako već daješ 27,000 dinara, dodaj još 3,000 i uzmi jedan od LG/Samsung modela u radnji. Druga opcija je da za tih 27,000 dinara kupiš LG 32LF510B (ili 32LF510U ukoliko imaš antenu) preko KP-a.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2016, 20:03   #7
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Pomoc za odabir televizora!

Vox, Vivax, Elit, Beko, First, Tesla i sl. su prepakovani (rebrandirani) Kinezi, Turci i Austrijanci koji se prodaju pod "domaće", a često su škart ili roba s greškom koja nema ovlašteni servis na garanciju pa nakon tri kvara gubiš i strpljenje i kredibilitet i volju da se handriš s tim
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2016, 20:20   #8
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Pomoc za odabir televizora!

@LoneWolf Jesi imao ili imas neki od ovih televizora pa to tvrdis? FOX i VOX u BiH imaju ovlastenog uvoznika i ovlasten servis. Jos jednom kazem skroz OK televizori. Sharp koji imam, posle malo vise od 5 mjeseci je crkla ploca i 44 dana sam cekao na novu. Tako da nema pravila. Slazem se da je bolje uzeti poznatiji brend ali ako je covjek ogranicen budzetom i ostali ce posluziti.
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mp3lopov na korisnoj poruci:
gruja33 (31.7.2018)
Stara 19.4.2016, 21:59   #9
Pavle1234
Novi član
 
Član od: 15.4.2016.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc za odabir televizora!

Oko tih garancija, u svakoj tehnickoj radnji na bilo koji od ovih televizora postoji garancija na 3 godine...ne znam zasto bi tu bilo problema ako dodje do kvara?
Pavle1234 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2016, 22:55   #10
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Pomoc za odabir televizora!

Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
@LoneWolf Jesi imao ili imas neki od ovih televizora pa to tvrdis? FOX i VOX u BiH imaju ovlastenog uvoznika i ovlasten servis. Jos jednom kazem skroz OK televizori. Sharp koji imam, posle malo vise od 5 mjeseci je crkla ploca i 44 dana sam cekao na novu. Tako da nema pravila. Slazem se da je bolje uzeti poznatiji brend ali ako je covjek ogranicen budzetom i ostali ce posluziti.


Imao Vox 32" kupljen u Banjaluci i NEMA ovlaštenog servisa nego šalju u Sarajevo a ti dobiješ "ticket" pa se natežu i oko servisa i oko dostave i oko plaćanja rezervnih dijelova iako su pod garancijom jer "i nama to stiže iz inostranstva", pa m vam j lopovsku zar nije vaša obaveza da to rješavate u garantnom roku, nakon čega sam išao autom po TV u Sarajevo i da sam imao čime rado bih im pokazao nanošenje TTP iz prve ruke. Srećom, odustao sam od toga i zabio i njih i tv tamo gdje treba.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2016, 14:23   #11
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Pomoc za odabir televizora!

Čini mi se da je OP imao drugačiji raspon cena u vidu jer pominjani Fox od 32'' može da se pazari za oko 18.000 (HD ready) a ima, recimo, Samsung modela (isto samo HD ready) sa cenom od 31.000 ... skoro duplo.

Ne znam dal je sreća ili šta, ali ja sam staramajci kupio neki šklj. Vivax od 150€ i već 5 godina radi bez greške. Full HD je super stvar ako će često da se gledaju filmovi preko usb-a a za puko gledanje programa, nebitno jer i tako nema baš puno kanala koji u toj rezoluciji emituju program a ni HD nije za bacanje. E sad, u prvom slučaju (gledanje preko usb-a), ti slabiji televizori imaju i slabije procesore pa je pitanje koliko su u stanju da puštaju filmove bez seckanja i uopšte koje formate su u stanju da puste - na to bi trebalo obratiti pažnju.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2018, 0:23   #12
gruja33
Novi član
 
Član od: 18.7.2018.
Poruke: 1
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc za odabir televizora!

Pozdrav ljudi nov sam na forumu ali stara kuka na internetu generalno gledano
Hteo bi da pazarim nov tv u skorije vreme kad kazem skorije mislim u rasponu od mesec dva do neka cetirimeseca najduze
E sad ovako:Meni je nekako najbitnija stvar taj smart mod ali ponajvise da ne bih morao da palim ps3 i da rokam sa multimana filmove...Imam neki hyundai made in korealg elctronics 47 inca i lepo on radi posao ali em ima oko 5 godina el duze filmove od 3 sata ne moze da reproduktuje do kraja tj kada pustim nesto duze od 3 sata posle 3 sata i jedne sekunde prekine video tj film.
Razmisljam da uzmem ovaj model https://www.elbraco.rs/kupi/vivax-le....com&code=0c9e posto je i 4k i android a i koliko vidim cena je zadovoljavaljuca za moj bedni standard
Ili da uzmem LG-43UJ635V-390e UHD 4K Smart 1600Hz T2 ZA 46000DIN sto je dosta povoljna varijanta ali nararvno od preprodavaca iz madzarske nararvno nov novcijat tv.
Sta vi mislite da dodam jos 5 crvenih za lg ili ce i vivax raditi posao?
Ili imate neki tv za preporuku do 400e max 43 inca dijagonale.
Inace sam gejmer cisto da znate
gruja33 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć za odabir modela televizora dados Video/TV softver 154 18.5.2016 22:19
Pomoc oko odabira konfiguracije i komponenti LieSerj ŠDK - Konfiguracije 10 15.12.2013 21:58
Pomoć (odabir procesora) combe83 Osnovne komponente 23 21.1.2011 19:09
pomoc za odabir rutera za adsl starx Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 16.9.2007 22:24
Odabir procesora, ploce itd... quality Šta da kupim? 6 4.9.2006 2:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com