Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.8.2016, 18:54   #3781
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Zar je Stranger Things horor?

@Neutrino
Spoiler za 123:

Ne, nego ćeš da pustiš to nešto da divlja po vukojebini, a ti iz super tajne operacije će da delaju samo kad scenaristi pogoduje. Upravo zato što je Hladni rat bio u punom zamahu bi se skupila tušta i tma vojske jer, ko zna, možda će kroz tu "rupu" da nagrnu sovjetske trupe. Činjenica da za xy dana koliko kao postoji anomalija oni unutra pošalju samo jednog nenaoružanog lika na vitlu je krajnje smešna.
A nameštanje "samoubistva" šerifa pijandure i tabletomana, koji je uz to još u depresiji zbog gubitka ćerke i razvoda bi i naš Nebojša umeo da izvede.
Spoiler za :
Ne nego će da navuku svu pažnju sveta na sebe kako bi neki sovjetski špijun spavač mogao lakše da se infiltrira i sazna upravo ono zbog čega projekat ne preza da ubije. Ti kao da nisi doživeo repove Hladnog rata i socijalizma

I šerif nije u depresiji. Da je tako onda bi svako ko se odvali od alkohola i zakasni na posao bio dijagnostifikovan kao depresivan. U stvari, na ćerkicu je skoro potpuno i zaboravio sve do poslednje dve epizode kada se razvila priča oko Jedanaestice.

No nije ni bitno. Žao mi je samo što se kritika više osvrće na to šta serija nije nego šta jeste.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2016, 2:40   #3782
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Serija ima odličan šmek, solidan horor, dobar pacing, dobru glumu, fin scenario. Primetio sam i sam nelogičnosti o kojima se raspravlja ovde ali jednostavno drži me od same intro sekvence sa onom retro muzikom do samog kraja lagano jer ima taj... Vajb, da se tako izrazim, serija kao da je ispala iz 80-ih, horor je jednostavan ali ne i očigledan i priča je providna ali opet dovoljna.

Jednostavno sam uživao gledajući seriju, nije me mučila, razvlačila, smarala itd i mislim da je to ono što je najjači adut te serije i zato mi se i sviđa. Osvežavajuće u najmanju ruku.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2016, 12:40   #3783
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Jel gleda neko http://www.imdb.com/title/tt4229954/ ?

Kakvi su utisci?
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2016, 20:52   #3784
svarogog
Član
 
Član od: 12.12.2011.
Poruke: 319
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 72 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Ja je pratim posle par epizoda sam hteo da odustanem zbog religijske teme ali sam ipak nastavio da gledam. Gluma je ok prica nista specijalno ali nije ni tako losa inace bi odustao produkcija je na visokom nivou, nema puno iritantnih likova sto je kod mene jako bitno svu u svemu gledljiva serija.
svarogog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2016, 21:16   #3785
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Nije me dovoljno zainteresovalo da nastavim posle prve epizode. Isto važi i za Preachera, obe serije mi deluju izlizano, no to je možda samo moj loš prvi utisak, vidim da su mnogi ljudi zadovoljni što se obe serije tiče, ali zaista nemam vremena da trošim na serije koje ću tek možda zgotiviti u jednom trenutku
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2016, 0:23   #3786
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Jel gleda neko http://www.imdb.com/title/tt4229954/ ?

Kakvi su utisci?
Pratio ja prvih 5 epizoda, posle sam nekako izgubio interesovanje, jednostavno na istu foru svaka epizoda.

Stranger things sam odgledao i mislim da je jako precenjena serija. Valjda se oseca ta neka stagnacija u tom svetu serija, nema vise heavy hittera kao sto su bili Sopranovi, Breaking Bad pa i Dexter jelte, svako u svom nekom periodu. I onda ljudi nekako isforsirano dizu novu seriju u nebesa. Da se razumemo, nijedna serija do sad, nit u buduce moze da postane GOD TIER u prvoj sezoni. Potrebno je da prodje barem 3-4 sezone imo, i onda se tu lomi, ili postane top ili je zamrze ljudi (hate watching ). Ovaj stranger things me licno podseca na situaciju sa Fargom, Mr Robotom, Suits-om itd, za koje isto mislim da su precenjene, da covek nista ne propusta ako ih ne odgleda.

Sa druge strane, apsolutni hit leta mi je The Night Of. Sve je tu, misteriozni zaplet, fantasticni glumci, kvalitetan dijalog, potpis HBO-a i to sve valja. Mana je samo cekanje ko nije poceo, neka saceka svih 8 delova.
Ps: mozda se iskvare u drugoj polovini
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2016, 3:05   #3787
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Breaking Bad pa i Dexter
I Breaking Bad je u prve dve sezone loš, razvučen i prepun nepotrebnih filera. Dexter isto od pete sezone, kad se desi šta se desi, posle toga sve do završnice je čist trainwreck.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2016, 3:16   #3788
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Ko hoće odličnu dramu nek baci pogled na Deadwood. Ja je gledao pre par godina, a sad se setih, možda je ponovo pogledam. Divlji Zapad u HBO produkciji, samo šteta što su rano završili seriju, imali su isti problem kao i sa Rimom - preskupi setovi i produkcija. Ali te tri sezone su zaista odlične. Pritom i j'ebeni Ian McShane među glavnim likovima B-)
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2016, 8:46   #3789
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.263
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Sopranovi, Breaking Bad pa i Dexter
Znači, da bi serija bila dobra, neophodno je da je glavni lik kriminalac?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2016, 9:20   #3790
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: TV serije

To se zove antiheroji, po meni jedan od najvećih je Jax Teller (Sinovi Anarhije) ujedno i odlična serije, imao sam mnogo rezerve u vidu serije nije mi se dopala ideja, ali posle 3-4 epizode zalepio sam se za fotelju, odlična priča, fenomenalan soundtrack, rolerkoster emocija koje neće ostaviti vas ravnodošnim, svaka preporuka.
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2016, 12:40   #3791
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
I Breaking Bad je u prve dve sezone loš, razvučen i prepun nepotrebnih filera. Dexter isto od pete sezone, kad se desi šta se desi, posle toga sve do završnice je čist trainwreck.
Zato i kazem, potrebno je nekoliko sezona da bi serija usla u god tier, BrBa je sa trecom to uspeo, dok je dexter peakovao na cetvrtoj, a posle je sve nizbrdo krenulo..

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Ko hoće odličnu dramu nek baci pogled na Deadwood. Ja je gledao pre par godina, a sad se setih, možda je ponovo pogledam. Divlji Zapad u HBO produkciji, samo šteta što su rano završili seriju, imali su isti problem kao i sa Rimom - preskupi setovi i produkcija. Ali te tri sezone su zaista odlične. Pritom i j'ebeni Ian McShane među glavnim likovima B-)
Snima se film koji ce zaokruziti serijal

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Znači, da bi serija bila dobra, neophodno je da je glavni lik kriminalac?
We love to hate them, tako je kako je...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2016, 14:11   #3792
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.263
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Šta ti je "god tier"? Na UrbanDictionary piše "Skills that are almost god like." To je to?

Inače, po mom mišljenju, za dobru seriju dovoljna je jedna sezona, eventualno 2, a maksimalno 3. Sve preko toga je skoro uvek suvišno.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2016, 17:28   #3793
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom TV serije

God tier = valjda serije koje bi i Isusov ćaća gled'o na svom televizoru
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2016, 22:59   #3794
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
svarogog kaže: Pregled poruke
Probajte i The Living and the Dead meni nije preterano legla ali nije ni losa. Nisam primetio da je neko komentarisao o The Night Of nikako da pogledam prvu epizodu po oceni deluje odlicno.
I nemoj, razvlakuša... ono što je bitno se desi ko opsada u GoT-u, a onda im treba 2+ sati samo da ga ubace u ćorku. U međuvremenu, ne dešava se ništa. Gledaš kako lik češe šugave tabane...

ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2016, 17:14   #3795
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Telltale će možda praviti Mr Robot igru.
Nadam se zaista da to neće biti slučaj. Ili ako bude, da je ne upropaste sa nekom idiotskom iluzijom odluka

http://www.gamespot.com/articles/tel.../1100-6442501/
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2016, 1:24   #3796
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
svarogog kaže: Pregled poruke
Nisam primetio da je neko komentarisao o The Night Of nikako da pogledam prvu epizodu po oceni deluje odlicno.
Odgledao sam prvih 5 epizoda. Nije nista spektakularno (ocena na IMDB-u je naduvana), ali nije ni lose. Meni je najinteresantnija ta uloga advokata koji ima ekcem po nogama, zbog cega je (medju drugim problemima koje mu to stvara) prinudjen da nosi papuce. Igra ga John Torturro. Od druge - trece epizode se pojavljuje i onaj glumac koji je glumio Chalky White-a u Boardwalk Empire.

Vidim da nije pominjana Animal Kingdom, zavrsila se prva sezona. Tinejdzeru umire majka i odlazi da zivi kod babe koja je organizovala neku vrstu porodice (koju cini njen sin i jos trojica likova), a bave se organizovanim pljackama. Nema neke komplikovane price i upecatljivih likova, ali je se stalno nesto desava pa nije dosadno za gledanje.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2016, 11:01   #3797
JoXa
Veteran
 
Član od: 13.7.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 97 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: TV serije

The Night Of je fenomenalna serija, akcenat je definitivno na glumi. Slobodno pogledajte.
JoXa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2016, 15:47   #3798
svarogog
Član
 
Član od: 12.12.2011.
Poruke: 319
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 72 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Moracu da pogledam The Night of , upravo zavrsavam sa zadnjom sezonom Homeland mozda i najbolja sezona do sada. I Robot za sada meh, nedavno zavrsio sa Bron/Broen 3 sezonom mislio sam da ce biti losija bez Kim Bodnie ali novi glumac je vise nego ok kao i cela sezona, 4 sezona ce biti ujedno i zadnja. Odgledao i Bosch-a po necijoj preporuci stvarno dobra serija druga sezona za nijansu slabija od prve.
svarogog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2016, 9:48   #3799
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.263
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: TV serije

The Walking Dead S07E00 - Season 7, Episode 00 - “Preview Special”
Austin Amelio and Yvette Nicole Brown discuss the seventh season of the zombie series. Chris Hardwick hosts.

S07E01 najavljena za 23.10.2016.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2016, 19:01   #3800
Endless
Veteran
 
Član od: 9.10.2010.
Poruke: 529
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 108 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Jel neko gledao Mr.Robot ?
Očekujte još jedan brain fak nakon odgledane epizode 7.
Verovatno najčudnija serija koju sam gledao.
Endless je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Serije grafičkih kartica Ilke Grafika 19 14.7.2009 12:40
Španske serije miša topola Cvet kompjutera 20 17.4.2009 18:05
Novi Slax 6.1.0 i zadnji iz serije 6.x laikexpert Slobodni softver 2 14.4.2009 16:25
Nova kamera starije serije westorbit ŠDK - Foto i audio/video 0 18.4.2007 16:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com