Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.1.2006, 16:21   #1
eXodus
Guest
 
Poruke: n/a
Question Problem sa reprodukcijom zvuka na FSC A1650g-Tu64. - Hitno !

Pre nekoliko dana sam pazario ovaj model, i vec problemi ... Tachnije, sve izgleda savrsheno, osim Audio sistema. Problem je sledeci ... :

Rachunar poseduje integrisanu Realtek-ovu audio karticu deklarisanu kao AC97 ( Sa instaliranim poslednjim driverima 5.10.0000.5820 . ), koja po testovima DirectX D. Tool-a, Realtek-ovog i drugih software-a radi savrsheno, bez ikakvih " greshaka ". Ali ... Ukoliko pokrenem bilo koji .mp3 file, u redu, song, u pozadini se chuju razna pucketanja i shumovi. Smeshno ! Na primer, Iron Maiden - The Wicker Man je puno " buchniji u pozadini " nego pesma (sa) istog kvaliteta/albuma The Dream Of Mirrors. Pomislio sam da je to zbog losheg kvaliteta diska sa koga su pesme grebovane, ali ne ... Shum i razna pucketanja postoje i na " sample " song-ovima lociranim u Sample Music folder-u. Shta vishe, svi ostali song-ovi imaju manje-vishe buke. Poshto sam imao instaliran BS-Player, pokushao sam sa njim, ali opet isto. Zanimljivo je da windows sounds nemaju pomenute probleme, kao i DivX naslov Predator II(.avi) pokrenut preko BS-Player-a. LooLz ?!

Reinstalirao sam drivere vishe puta, ali bez uspeha. Pretrazhio Fujitsu-Siemens i druge forume vishe puta, i opet nishta.

Sooo, ... Da li neko zna shta se ovde deshava ? ... Poshto ja vishe nemam zhivaca. Hvala.

( By the way, ... O.S. je Windows Xp Home - SP2. )

Edit ... : Pucketanje se takodje chuje u igrama, na primer Warcarft III - The Frozen Throne, Quake III Arena, Unreal Tornament 2003 ...

Poslednja ispravka: eXodus (28.1.2006 u 18:10)
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2006, 18:50   #2
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Problem sa reprodukcijom zvuka na FSC A1650g-Tu64. - Hitno !

Vidi da li ti je u opcijama ukljucen hardware acceleration ili tako nesto.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2006, 19:39   #3
eXodus
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Problem sa reprodukcijom zvuka na FSC A1650g-Tu64. - Hitno !

Citat:
NenadN kaže:
Vidi da li ti je u opcijama ukljucen hardware acceleration ili tako nesto.
Problem ostaje isti, ... Hvala u svakom sluchaju.

Hmm, da, ... Pokushao sam eksternim zvuchnicima, ali i oni reprodukuju zvuk sa shumom i pucketanjem. Definitivno, integrisani zvuchnici nisu problem.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 18:47   #4
veljadj
Član
 
Član od: 10.11.2005.
Lokacija: Veliki Crljeni
Poruke: 200
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 56 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku veljadj Slanje poruke preko MSN-a korisniku veljadj Slanje poruke preko Skypea korisniku veljadj
Određen forumom Re: Problem sa reprodukcijom zvuka na FSC A1650g-Tu64. - Hitno !

Ja imam FSC Amilo D1845 i sličan problem,ali kod mene je crkla zvučna karta,bar ja tako mislim!Problem sam rešio kupovinom externih USB zvučnika e sad što je tu gomila kablova...Kada prikačiš USB zvučnike deinstaliraj drajvere za integrisani zvuk i isključi je u device menageru!Kod mene je krckanje ostalo samo kada se vrti disk u dvd drajvu,trebalo bi raskačiti zvučnike u lap topu ali to je malo komplikovana operacija.....
veljadj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 21:59   #5
eXodus
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Problem sa reprodukcijom zvuka na FSC A1650g-Tu64. - Hitno !

Reshio sam problem ... ( Driveri koje je FSC poslao uz komp. su uzhas ... Tako da sam posle reinstaliranja milion driver-a pronadjenih na FSC-ovom site-u, na Realtek-ovom sajt pronashao one koje mi odgovaraju ... )

Hmm da, ... Neki disc-ovi i dalje prave problem, ... Ukoliko se zvuk direktno reprodukuje sa optichkog uredjaja. Navodno, ti problemi se deshavaju uploadovanjem Firmware-a. Tako bar kazhu na FSC-ovom site-u.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
TV kartica Gyle Grafika 71 29.3.2009 12:46
Problem sa prijavljivanjem na forum. Robert Forum o forumu 12 8.5.2006 9:39
Problem sa izlaznim naponom Mustek-a holodoc Kvarovi 7 2.2.2006 22:32
Slika sa kompa na TV Svideo komunista Grafika 5 16.1.2006 23:51
prebacivanje slike sa graficke na tv problem tool.keenan Grafika 3 12.1.2006 13:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com